Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pytaniemam

Hemoroidy, kiedy samemu, a kiedy z lekarzem?

Polecane posty

Gość Pytaniemam

Jestem osobą młodą. Ruchliwą, czyli nie siedzę. Niestety mam hemoroidy. Pytanie jest takie. Kiedy można sobie z tym samemu radzić, samemu to leczyć, a kiedy trzeba iść do lekarza? Obecnie mam tak, że mam parę dni, nawet tygodni spokój, a potem trafia się dzień, gdy piecze, swędzi, kłuje. Hemoroid jest wyczuwalny przy odbycie. Potem znowu będzie spokój, ale ten 1-2 dni, to jednak ból i brak komfortu jest. Najgorzej jest latem, zimą ujdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Idź do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9 godzin temu, Gość gość napisał:

Idź do lekarza

dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx

Mam taką teorię że hemoroidy  są wynikiem nieustannej pracy/ zaciśnięcia mięśnia, tak jak kulturysta przećwiczy mięśnie to wychodzą mu grube pokręcone i bolące żylaki bo ścianki żył i naczyń są osłabione od nieustannej wysilonej pracy. Jeżeli chodzi o ten pierwszy zaciskacz to działa on samoczynnie non stop i pilnuje żeby nic nie wypadło bez pozwolenia i jego problemy najczęsciej będą wynikać z problemów z trawieniem czyli wtedy kiedy zamiast normalnego stolca ciągle męczy nas jakiś rzadki ostry problem albo od stresu jest dużo możliwości , a jeżeli chodzi o ten mięsień już od zewnątrz nad którym to mamy panowanie my bezpośrednio to do jego przemęczenia przyczyniać się mogą nerwy, stres, sytuacje w których zaciskasz non stop zaciskasz go i o tym nawet nie myślisz, ciągła biegunka albo uczycie biegunki także może podować że będziesz go nie potrzebnie zaciskać i przemęczać. Dodatkowo takiemu stanowi rzeczy na pewno będą pomagać takie czynniki jak zwiększone ciśnienie krwi przez substancje stymulujące w dzisiejszych czasach jest ich mnóstwo i są dodawane do jedzenia, ogólny stan zdrowa czyli jak będziesz w słabej kondycji to ścianki naczynek będą słabe i nie utrzymają ciśnienia, możesz jeść słabo i czuć się dobrze ale kiedy zmusisz w jakiiś ww sposób naczynka zwieracza do wysiłku to one się poddadzą i wtedy jest problem bo tamta okolica jest bardzo czuła na zmiany.  Zastanawialiście się skąd się wzięło powiedzenie "nie denerwuj się bo ci żyłka w dupie pęknie" otóż w tym powiedzeniu jest zawarta główna przyczyna powstawania problemów z otworkiem w dupie, chodzi o jego przemęczenie czasami spowodowane mimowolnym zaciskaniem spowodowanym nerwami, a czasami problemami z jelitami itd... Do wniosku można dojść że dużo osób którzy są marudni i wycofani z  życia mają problemy z kakaowym oczkiem bo taka niby mała rzecz a potrafi zepsuć całe życie powinno się jakoś ten temat dogłębnie zbadać i nagłośnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx

Jeszcze warto dodać dlaczego kobiety po porodzie tak nagle się zmieniają to jest forum dla kobiet to niech one się wypowiedzą czy zmiany w dziurce w dupie spowodowały że wasz komfort życia mocno się obniżył i każda akcja w tamtych okolicach doprowadza was do szału i przez to wasze życie seksualne cierpi? dlaczego nie powiecie mężowi że boli was dupa oni to zrozumieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Kobieta przynajmniej ma jakieś wytłumaczenie i przyczynę powstania hemoroidów.Ale skąd u mężczyzny taki problem? Przecież nie rodził :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hemoroidy powstają często na skutek zaparć, te może mieć i mężczyzna przecież. Ja jestem za tym aby udać się do lekarza już w momencie gdy środku dostępne bez recepty nie rozwiązują problemu. Biorę opakowanie czopków i mam dolegliwości nadal. Wtedy lekarz. W Warszawie mogę polecić dr Chwalińskiego w Ober Clinic w Śródmieściu bardzo dobry proktolog. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×