Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Ava1231234

In vitro 2019

Polecane posty

7 minut temu, Gość Herbatka37 napisał:

Dziewczynki mam pytanie czy ktoras z was otrzymywała wypis po transferze? Ja jestem w klinice Invimed Warszawa i nic nie dostalam ani po punkcji wtedy ani po transferze. Czy to normalne? 

 

Herbatko,

transfer jest ekspresowym nieinwazyjnym zabiegiem bez znieczulenia (chyba, że zażyczyłaś sobie), wypisów nie ma. Punkcja odbywa się pod narkozą i - jak w szpitalu - przed opuszczeniem kliniki powinnaś mieć wywiad z lekarzem i dostać do ręki wypis + osoba odbierająca Cię z kliniki podpisuje fakt odebrania Ciebie. Taką procedurę przeszłam w Invicta w Gdańsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Kama napisał:

Czesc dziewczyny.

Moja dzisiejsza beta 7 dni po transferze 3dniowego zarodka to 2,5 . Lekarz powiedzial ze zarodek sie zagniezdzil. Co o tym myslicie?

Hej Kama,

dostałaś Pregnyl lub coś na kształt 36 godzin przed transferem i w dniu transferu tuż po 1/2 dawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwiekszyl mi dawke Progesteronu, doatalam i w zastrzykach i czopki. Oraz zwiększył dawke Duphastonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kama napisał:

Pregnyl 36 godzin przed punkcja. 

Pregnyl utrzymuje się do 10 dni we krwi, więc Twoje stężenie może zawierać również obcą gonadotropinę, Niemniej jednak wątpię, by Twój lekarz ferował wyroki nie mając ku temu podstaw. Liczby i statystyki (które wyżej podałam - do nabycia w necie 😉 ) to jedno, doświadczenie lekarza to drugie. A więc zapewne widział już podobne przypadki szczęśliwie zakończone, więc ma podstawy, by tak twierdzić.

Zatem - Kama - gratulacje!!!😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jakos nie moge w to uwierzyc. Naczytalam sie na tych forach i nigdzie nie bylo bety 2,5 przy zagniezdzonym zarodku. No coz.....zobaczymy co dalej z tego bedzie. Kazal mi powtórzyc bete za tydzien dopiero. Ale ja chyba zrobie we wtorek po Świętach az  z samej ciekawości. 

Nawet sie nie nastawialam ze się uda za pierwazym razem w wieku 40 lat skonczonych i przy niedroznym jajowodzie. Pobrano mi tylko 3 komorki i jedna sie zaplodnila i podzielila. W dniu transferu byla 8 AA.

Trzeba czekac i juz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Kama napisał:

Ja jakos nie moge w to uwierzyc. Naczytalam sie na tych forach i nigdzie nie bylo bety 2,5 przy zagniezdzonym zarodku. No coz.....zobaczymy co dalej z tego bedzie. Kazal mi powtórzyc bete za tydzien dopiero. Ale ja chyba zrobie we wtorek po Świętach az  z samej ciekawości. 

Nawet sie nie nastawialam ze się uda za pierwazym razem w wieku 40 lat skonczonych i przy niedroznym jajowodzie. Pobrano mi tylko 3 komorki i jedna sie zaplodnila i podzielila. W dniu transferu byla 8 AA.

Trzeba czekac i juz. 

Zrób, jeśli to Ci da większy spokój 🙂 

Niedrożny jajowód tutaj nie gra żadnej roli - pęcherzyki miałaś wszak wyciągnięte pipetą a wyhodowaną kropeczkę umieszczoną na miejscu docelowym 🙂

BTW, jak to jest z tymi morfologiami - piszecie o np. 8 AA, ja nie miałam nieczego takiego tylko BT 3.2.3. Embriolożka tłumaczyła ale niewiele z tego zapamiętałam.

Ktoś, coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi embriolog tak tlumaczyl. Ze cyfra to oznacza na ile zarodek sie podzielil. Czyli u mnie na 8 w 3 dniu czyli ze prawidłowo. Klasa zarodków jest od A do D. Klasa AA jest najlepsza. Klasa A i B bardzo dobra C i D średnia. Tak ja to zrozumialam. Tylko ze to jest klasyfikacja 3 dniowych. A inne oznaczenia maja juz blastocysty czyli 5dniowe lub 6dniowe zarodki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza tym oznaczenia zarodkow w kazdym labolatorium inaczej oznaczane sa. Dlatego ciezko jest cos podpowiedziec mi w tej sprawie. Ja sie lecze w Bocianie w Warszawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drogie Staraczki!

Próbuję dojść jak zinterpretować moje wysokie wyniki progesteronu (259.60) i estradiolu (5501) jak na 3dpt. Lekarz powiedział, że są OK, ale gdzie nie spojrzę, nikt takich wyników na tym etapie nie publikował.:classic_wacko:

Miałyście coś podobnego na takim etapie również?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia

Hej dziewczyny jestem tu nowa u mnie udało się  naturalnie przed podejściem do iv4 na samej stymulacji gonadotropinami ku zaskoczeniu wszystkich  :) Mam dwa peny po 300 Ovaleap ( zamiennik gonal f) i jeden rozpoczęty jest ok 75 w nim, świeże sprzedam całość za 500 zł z wysyłka kurierem -  jeden kosztuje 375 zł. Trzymam kciuki za was jeśli któraś z was była by chętna czajewska.m@gmail.com 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ilona58
4 minuty temu, In vitro staraczka 2019 napisał:

Cześć dziewczyny 😊 wczoraj pobrali 11 komórek i dziś czekam i czekam... na telefon 🙄 stresik jest 

Trzymam mocno kciuki... 👍🏻🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ilona58

Kolejne pytanie z cyklu nietypowych 🙂 czy Wasi lekarza oprócz oszczędnego trybu życia po transferze zalecili coś nietypowego? Np dorzucenie czegoś do diety, odstawienie kawy....? 

Ja miałam drugi transfer w środę, wróciłam normalnie do pracy, bo po ostatnim zwolnieniu patrzyli na mnie jakbym pół firmy sprzedała.

po prostu się zastanawiam czy te wszystkie „złote internetowe rady” mają jakikolwiek sens. 

Jestem na estrofemie, dwóch rodzajach luteiny i do jutra relanium. Jutro tez mam pierwsza weryfikacje, ale wiem że może być zafałszowana, bo przed transferem brałam pregnyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Gość Ilona58 napisał:

Kolejne pytanie z cyklu nietypowych 🙂 czy Wasi lekarza oprócz oszczędnego trybu życia po transferze zalecili coś nietypowego? Np dorzucenie czegoś do diety, odstawienie kawy....? 

Ja miałam drugi transfer w środę, wróciłam normalnie do pracy, bo po ostatnim zwolnieniu patrzyli na mnie jakbym pół firmy sprzedała.

po prostu się zastanawiam czy te wszystkie „złote internetowe rady” mają jakikolwiek sens. 

Jestem na estrofemie, dwóch rodzajach luteiny i do jutra relanium. Jutro tez mam pierwsza weryfikacje, ale wiem że może być zafałszowana, bo przed transferem brałam pregnyl

Mi lekarz zalecił dietę wysoko białkową i 2l wody dziennie, a kawę to sama odstawiłam, no ale i tak się nie udało. Życzę powodzenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Herbatka37

Dziewczynki to dopiero moj 2 dzien po transferze a to jeszcze tyle czasu trzeba czekac. Jak ja to wytrzymam. Staram sie czasami wschluchiwac w swoje cialo i czasami cos tam czuje typu dzisiaj klucie lekkie sekundowe w pachwinie, brzuch taki wydety i jakby pomalu pomalu miesiaczka sie zbliżała ale bardzo pomalu , dzis rano wracajac z zakupow bylo mi niedobrze i brzuch mega bolal ale zaraz przeszlo. Czy tylko ja tak wariuje czy wy tez tak miałyście? A moze sa tutaj osoby ktorym sie udalo i pamietaja jakiekolwiek obiawy, znaki 😊😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ava1231234
Dnia 18.04.2019 o 14:23, Ulka napisał:

Ja nic takiego nie otrzymałam, a jestem po 3 transferach (niestety nieudanych), też w Invimedzie. Już nie wiem co mam robić. 

Kurcze współczuję Ci. A podawane miałaś coś na skurcze macicy? Np Atosiban? Może tu jest problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzieciaczek

Dziewczyny a ja Wam żeby ten zajączek w końcu przyniósł coś o czym tak marzymy 😁

U nas walczymy o plemniki niestety mąż chyba wypiera problem więc raczej szykuje się kryzys 🙁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzieciaczek

Nie wiem co się dzieje... Do tej pory walczyliśmy razem i niby dalej tak jest, wyjechaliśmy razem  na święta i myślałam że bedzie to jakiś czas decyzji czy rozmów bardziej na luzie a dzisiaj usłyszałam że znowu zaczynam, ze potrafię wszystko zepsuć... Strasznie mnie to zabolało..... 🙁

przepraszam, że tak Wam spamuje ale... 🙁😕😪tak mi przykro, że nie ma gdzie się wykrzyczeć ani wypłakać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ilona58
Dnia 18.04.2019 o 19:21, Izabela80 napisał:

Drogie Staraczki!

Próbuję dojść jak zinterpretować moje wysokie wyniki progesteronu (259.60) i estradiolu (5501) jak na 3dpt. Lekarz powiedział, że są OK, ale gdzie nie spojrzę, nikt takich wyników na tym etapie nie publikował.:classic_wacko:

Miałyście coś podobnego na takim etapie również?

Kurcze, ja już mam mętlik. 

Dzisiaj miałam 1 weryfikację - 3 dpt i mój progesteron to 17,07.  Lekarz kazał mi zwiekszyc dawki leków . Zaczynam się martwić....

hcg 56,9 ale to może być pozostałość po pregnylu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Gość Ava1231234 napisał:

Kurcze współczuję Ci. A podawane miałaś coś na skurcze macicy? Np Atosiban? Może tu jest problem.

Nic takiego nie miałam podawane, dopiero tu wyczytałam, że coś takiego się podaje. Po Świętach wybieram się do lekarze, zobaczymy jaki ma dla mnie plan i oczywiście spytam o te skurcze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Ulka napisał:

Nic takiego nie miałam podawane, dopiero tu wyczytałam, że coś takiego się podaje. Po Świętach wybieram się do lekarze, zobaczymy jaki ma dla mnie plan i oczywiście spytam o te skurcze. 

No to koniecznie musisz porozmawiać z lekarzem o tym. Słyszałam właśnie że niektórym dziewczyną po transferze robią sie skurcze macicy i najlepszy jest na to atosiban lub inne leki, poczytaj tej o akupunkturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Herbatka 37
Dnia 20.04.2019 o 10:47, Gość Ilona58 napisał:

Kurcze, ja już mam mętlik. 

Dzisiaj miałam 1 weryfikację - 3 dpt i mój progesteron to 17,07.  Lekarz kazał mi zwiekszyc dawki leków . Zaczynam się martwić....

hcg 56,9 ale to może być pozostałość po pregnylu 

Hej , jak sie czyjesz? Fajnie ze masz cos takiego jak werifikacje , u mnie w klinice Invimed sie tego nie stosuje, czekam jak minie 10 dni po transferze i mam zrobic betę. 26.04 bede robic badanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ilona58
33 minuty temu, Gość Herbatka 37 napisał:

Hej , jak sie czyjesz? Fajnie ze masz cos takiego jak werifikacje , u mnie w klinice Invimed sie tego nie stosuje, czekam jak minie 10 dni po transferze i mam zrobic betę. 26.04 bede robic badanie. 

To fakt, te weryfikacje są przydatne. Przynajmniej w między czasie oczekiwania tez sprawdzają poziom hormonów i odpowiednio weryfikują dawki leków.

kolejną mam we wtorek... bardzo się stresuję... bo za pierwszym razem już po drugiej straciłam nadzieję, bo beta była bardzo niska.

jestem z Tobą... wiem przez co przechodzisz. Każdy dzień to męczarnia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Herbatka37
11 godzin temu, Gość Ilona58 napisał:

To fakt, te weryfikacje są przydatne. Przynajmniej w między czasie oczekiwania tez sprawdzają poziom hormonów i odpowiednio weryfikują dawki leków.

kolejną mam we wtorek... bardzo się stresuję... bo za pierwszym razem już po drugiej straciłam nadzieję, bo beta była bardzo niska.

jestem z Tobą... wiem przez co przechodzisz. Każdy dzień to męczarnia. 

Ja tez jestem z Toba i mam Cie caly czas w pamieci. Musi nam sie idąc, wierze w to i sie modle. Ja sie niepokoje bo od samego poczatku po transferze pobolewa mnie brzuch jak na miesiaczke, taki bardzo lekki ten bol aLe jednak jest. Dziwne.... Juz bym chciala piatek godz. 13 bo wtedy bedzie wiadomo. A u Ciebie we wtorek bedzie wiadomo. Wspaniale , trzymam kciuki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ilona58
2 godziny temu, Gość Herbatka37 napisał:

Ja tez jestem z Toba i mam Cie caly czas w pamieci. Musi nam sie idąc, wierze w to i sie modle. Ja sie niepokoje bo od samego poczatku po transferze pobolewa mnie brzuch jak na miesiaczke, taki bardzo lekki ten bol aLe jednak jest. Dziwne.... Juz bym chciala piatek godz. 13 bo wtedy bedzie wiadomo. A u Ciebie we wtorek bedzie wiadomo. Wspaniale , trzymam kciuki. 

Ja z kolei nic nie czuję. Miałam tak za pierwszym razem i boję się, bo jak czytam to zazwyczaj dziewczyny coś czują w podbrzuszu. 

Tzn jutro mam 2 weryfikację -pośrednią, a potem 29-go ostateczną.

Do piątku już coraz bliżej 😘 myśl, że to pobolewanie to się fasolka zagnieżdża.  Tej myśli się trzymaj 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ilona58

Dziewczyny, nie wiem jak to się stało ale zabrakło mi estrofemu. Zapomniałam w sobotę lekarzowi o recepcie przypomnieć.Jutro z rana lecę do Kliniki po  nową. Bardzo mogę zaszkodzić pominięciem 2 tabletek?

kompletnie spanikowałam jak to odkryłam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Herbatka37
4 godziny temu, Gość Ilona58 napisał:

Dziewczyny, nie wiem jak to się stało ale zabrakło mi estrofemu. Zapomniałam w sobotę lekarzowi o recepcie przypomnieć.Jutro z rana lecę do Kliniki po  nową. Bardzo mogę zaszkodzić pominięciem 2 tabletek?

kompletnie spanikowałam jak to odkryłam. 

A Ty z Warszawy jestes ? Jak cos to mozesz podjechac do mnie to Ci dam .??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ilona58
20 minut temu, Gość Herbatka37 napisał:

A Ty z Warszawy jestes ? Jak cos to mozesz podjechac do mnie to Ci dam .??

Tak, z Warszawy.  

Jak możesz to proszę podaj mi adres. 

506980102

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×