Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Ava1231234

In vitro 2019

Polecane posty

1 godzinę temu, Gość Karolina napisał:

Miałam wysokie amh więc łagodna stymulacje i wyszły 3 komórki z czego 2 blastki. Jedna odpadła po pdg. Więc teraz stymulacje zrobimy o wiele intensywniejsza ,żeby byłzapas. Zarodki rozwijały się ładnie. Mieliśmy blastki wysokiej jakości. 

Na refundację będę musiała pewnie czekać kilka miesiący ostatni rzu był u nas we wrześniu. 

Karolina Ty robiłaś pdg tak? To badanie genetyczne zarodków? Co o nim sądzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Gość Patrycja napisał:

Dziś już bez gorączki ale jeszcze trochę mam dolegliwości zoladkowych, na szczęście lepiej niz wczoraj, dziękuję że pytasz 😊

Gorzej z moim nastawieniem bo się bardzo zmartwilam że taki mamy słaby wynik jeśli chodzi o zarodki, teraz się chyba jeszcze bardziej będę denerwować niż dziś i wczoraj bo będę myśleć tylko o tym żeby przetrwały 😐

Patrycja muszą przetrwać i udać się. Jak mieliście córkę jak to bylo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, margareta napisał:

Dzięki dziewczyny za informacje, nawet nie trzeba googlować 😄 Nam tego lekarz nie zaproponował , ale za to zasugerował embryogen, nad którym się jeszcze zastanawiamy

Może warto? Lekarze wiedzą co może pomóc w danym przypadku, ale decyzja należy do Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina
1 godzinę temu, Zuzana napisał:

TSH IIIgen 0,449 

Nie  jestem pewna czy nie jest za niskie ?? Zapytaj przy okazji lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina
1 godzinę temu, margareta napisał:

Karolina, Ty się leczysz w invicta u Głodka, prawda? My też, chociaż u niego dopiero zaczynamy.

Co do dofinansowania, to wiem że u nich jeszcze jest kasa, bo byliśmy w poniedziałek i podpisaliśmy dokumenty. Więc jak będziesz mieć ostateczne info to działajcie, trzymam za Was kciuki ✊

Dziękuję, super wieści,  w sobotę zapytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina
1 godzinę temu, Gość Ola napisał:

Karolinko to ogólne badanie immunologiczne. Szukaliśmy też przyczyny w immunologii. Mi badanie zlecił ginekolog ale myślę że nie tylko ginekolog może je zlecić. A miałaś badanie receptywności endometrium? 

Nie miałam, ale nikt mi nigdy nie sugerował,wcześniej chodziłam do swojego ginekologa ,mówiła że wszystko w porządku,  teraz też usg co 2 , 3 dni i zawsze wszystko w porządku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina

Dusia, Lexy gratuluję Wam 🥰🥰  dobre wiadomości na naszym forum są bardzo potrzebne. Wy dziś dajecie nam siłę do walki 😊 Karolina, może faktycznie jeszcze nie wszystko stracone..? Zycze Ci by los odwrócił się o 180 stopni i by powtórna beta wywaliła Cię z butów z zaskoczenia ❤❤

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrycja
22 minuty temu, Zuzana napisał:

Patrycja muszą przetrwać i udać się. Jak mieliście córkę jak to bylo 

Przy pierwszej nieudanej procedurze mieliśmy tylko jeden zarodek 3dniowy a przy drugiej 4 blastocysty, jedną świeżą mi podano i z niej mam córkę a 3 zamrozili i miałam z nich criotransfery 2 lata temu nieudane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Gość Karolina napisał:

Nie  jestem pewna czy nie jest za niskie ?? Zapytaj przy okazji lekarza

Właśnie kazal powtorzyc bo mam z maja. I wydaje mu się za niskie ten z refundacji. Bo tamten lekarz co bylo in vitro bez refundacj powiedział wszystko jest ok. I wystraszylam sie czy nas nie odrzuci jak za niskie wyjdzie. Mam nadzieję że nie. Ze da leki i juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina

Majami Kochana nie stresuj się, nie zamartwiaj! Myśl o tym że masz przyrost bety czyli ciąża się rozwija. Będzie dobrze! Czy z dwoma czy z jednym zarodkiem i tak jesteś wygrana, chciałabym być na Twoim miejscu ❤

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina
35 minut temu, malagosia napisał:

Karolina Ty robiłaś pdg tak? To badanie genetyczne zarodków? Co o nim sądzisz?

Uważam, że warto jak ktoś ma pieniądze.  W tym badaniu okazał się jeden zarodek wadliwy, brak chromosomu 22. Doktor powiedział, że by się nie zainplantował. Mieliśmy przebadany ten co był podany. 6 dpt i beta nie drgnęła więc co mam myśleć,  chyba loteria jakaś;(.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gość Patrycja napisał:

Przy pierwszej nieudanej procedurze mieliśmy tylko jeden zarodek 3dniowy a przy drugiej 4 blastocysty, jedną świeżą mi podano i z niej mam córkę a 3 zamrozili i miałam z nich criotransfery 2 lata temu nieudane. 

To kochana z tych dwóch zarodków bedzie dziecko. Tylkobtak myśli blagam Cie tylko nie mysl negatywnie bo podstawa to nastawienie  😘 . Ja martwie sie czy TSH nie mam za niskiego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina
5 minut temu, Gość Paulina napisał:

Dusia, Lexy gratuluję Wam 🥰🥰  dobre wiadomości na naszym forum są bardzo potrzebne. Wy dziś dajecie nam siłę do walki 😊 Karolina, może faktycznie jeszcze nie wszystko stracone..? Zycze Ci by los odwrócił się o 180 stopni i by powtórna beta wywaliła Cię z butów z zaskoczenia ❤❤

To może laczki ubiorę;)🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina
4 minuty temu, Zuzana napisał:

Właśnie kazal powtorzyc bo mam z maja. I wydaje mu się za niskie ten z refundacji. Bo tamten lekarz co bylo in vitro bez refundacj powiedział wszystko jest ok. I wystraszylam sie czy nas nie odrzuci jak za niskie wyjdzie. Mam nadzieję że nie. Ze da leki i juz

Wydaje mi się że powinno być 1 do 2.5 max. Ale weźmiesz leki i szybko wraca ;) Łatwo to uregulować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina
3 godziny temu, Gość Ola napisał:

Ja przed 13:00 miałam transfer. 2 blastki. To trzecie podejście, a byliśmy po wszystkim wzruszeni z mężem tak, jakbyśmy podchodzili do tego pierwszy raz. Teraz odpoczywam, trochę nawet przysnęłam. Relanium robi swoje :classic_wink: Staram się myśleć pozytywnie, choć mam ciągle w pamięci przeżycia po nieudanych próbach. Nie chcę o tym myśleć. Trochę mniej stresowalam się teraz, chyba podeszłam na większym luzie. 2 grudnia mam zaolanowaną betę i wizytę. 

Ola Kochana trzymam kciuki za Ciebie , bys potrafila się zrelaksować i nie myślec, nie stresowac sie. Trzymam tez kciuki za Twoje zarodeczki by się ładnie implantowały i zostały z Tobą na 9 miesięcy ❤❤

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Kasia83.1 napisał:

Może warto? Lekarze wiedzą co może pomóc w danym przypadku, ale decyzja należy do Was.

Tak, właśnie po raz setny porozmawiałam z mężem i chyba się zdecydujemy 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gość Karolina napisał:

Wydaje mi się że powinno być 1 do 2.5 max. Ale weźmiesz leki i szybko wraca 😉 Łatwo to uregulować

Możliwe że przez to mogło nie wyjść in vitro bo mialam jeszcze niedobór wir D biote juz codziennie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina
7 minut temu, Gość Karolina napisał:

To może laczki ubiorę;)🤭

Ojjj Kochana, mogą być i laczki! Byleby tylko było jak napisałam 😊😊✊✊✊✊✊✊✊✊✊✊✊✊✊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Zuzana napisał:

Możliwe że przez to mogło nie wyjść in vitro bo mialam jeszcze niedobór wir D biote juz codziennie 

 Jak myslisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, margareta napisał:

Tak, właśnie po raz setny porozmawiałam z mężem i chyba się zdecydujemy 🙂

To teraz tylko pozostaje trzymać kciuki żeby wszystko się udało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Gość Paulina napisał:

Majami Kochana nie stresuj się, nie zamartwiaj! Myśl o tym że masz przyrost bety czyli ciąża się rozwija. Będzie dobrze! Czy z dwoma czy z jednym zarodkiem i tak jesteś wygrana, chciałabym być na Twoim miejscu ❤

Dzięki skarbie, wszystko sprawa indywidualna, u mnie 4 dniowa morulka, do tego sredniaczek, może późno sie zaimplantowala i dłużej rozkręca...a wkrótce ruszy, zeby za tydzień był pęcherzyk🙂 no oby...a i ty się doczekasz swojego szczęścia, przeciez wiesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Gość Karolina napisał:

Uważam, że warto jak ktoś ma pieniądze.  W tym badaniu okazał się jeden zarodek wadliwy, brak chromosomu 22. Doktor powiedział, że by się nie zainplantował. Mieliśmy przebadany ten co był podany. 6 dpt i beta nie drgnęła więc co mam myśleć,  chyba loteria jakaś;(.

 

Ehh :(. Trzymam kciuki aby następnym razem się udało!!! ✊🏼✊🏼🍀🍀🍀 porozmawiam ze swoi lekarzem jutro o tym badaniu tez 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina
11 minut temu, majami napisał:

Dzięki skarbie, wszystko sprawa indywidualna, u mnie 4 dniowa morulka, do tego sredniaczek, może późno sie zaimplantowala i dłużej rozkręca...a wkrótce ruszy, zeby za tydzień był pęcherzyk🙂 no oby...a i ty się doczekasz swojego szczęścia, przeciez wiesz...

Będzie na pewno,  musi być 😊 Pamiętaj,  grunt to dostarczenie maleństwu endorfin a nie kortyzolu 😛 

Obyś miała rację, niech każda z nas się doczeka spełnienia marzeń... ❤

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola
52 minuty temu, Gość Karolina napisał:

Nie miałam, ale nikt mi nigdy nie sugerował,wcześniej chodziłam do swojego ginekologa ,mówiła że wszystko w porządku,  teraz też usg co 2 , 3 dni i zawsze wszystko w porządku 

Receptywność endometrium to taki wskaźnik, który pokazuje, czy w danym momencie endometrium jest wystarczająco "czułe" żeby przyjąć zarodek. Tego lekarz nie zobaczy w USG. Trzeba pobrać fragment endometrium do badania. Robi się 2 pobrania w odstępie dwudniowym by zobaczyć też zmianę na przestrzeni czasu. Badanie zaleca się pacjentkom, u których nie dochodzi do implantacji. Badanie pomaga wybrać najlepszy moment do podania zarodka, tzw okienko implantacyjne i może dostarczyc wiedzy o niepowodzeniach. Ale oczywiście nie musi. Bo to nie zawsze jest przyczyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola
49 minut temu, Gość Paulina napisał:

Ola Kochana trzymam kciuki za Ciebie , bys potrafila się zrelaksować i nie myślec, nie stresowac sie. Trzymam tez kciuki za Twoje zarodeczki by się ładnie implantowały i zostały z Tobą na 9 miesięcy ❤❤

Paulinko, dziękuję ❤️ Każde wsparcie mile widziane 😊 Ja też bardzo Ci kibicuję! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kasia83.1 napisał:

To teraz tylko pozostaje trzymać kciuki żeby wszystko się udało 

Dzięki piękne, na pewno dam znać, transfer prawdopodobnie przed samymi świętami, może ich magia okaże się szczęśliwa 💥 a Ty jak się czujesz, który to tydzień? ☺️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia
1 godzinę temu, Zuzana napisał:

 Ja martwie sie czy TSH nie mam za niskiego 

Zuzanna myślę że ważniejszy jest poziom FSH przy tym naszym dofinansowaniu. Ja całe zycie TSH miałam 1,50 czyli idealne na ciążę. Jak sie wzięliśmy za in vitro to się okazało że mam 2,70. Trzy miesiące brałam leki na obniżenie. Nawet nie drgnęło. Transfer i tak się odbył ale nie sądzę żeby to było przyczyną niepowodzenia. Głowa do góry! Musi być dobrze! I u was i u nas też, chociaż obawy są jak zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, margareta napisał:

Dzięki piękne, na pewno dam znać, transfer prawdopodobnie przed samymi świętami, może ich magia okaże się szczęśliwa 💥 a Ty jak się czujesz, który to tydzień? ☺️

Dziś zaczynamy 23tc. Brzuch rośnie, mały aktywny, ja, poza łapiącym przeziębieniem, czuję się świetnie. Każda w końcu się doczeka, wierzę w to mocno ❤

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Gość Sylwia napisał:

Zuzanna myślę że ważniejszy jest poziom FSH przy tym naszym dofinansowaniu. Ja całe zycie TSH miałam 1,50 czyli idealne na ciążę. Jak sie wzięliśmy za in vitro to się okazało że mam 2,70. Trzy miesiące brałam leki na obniżenie. Nawet nie drgnęło. Transfer i tak się odbył ale nie sądzę żeby to było przyczyną niepowodzenia. Głowa do góry! Musi być dobrze! I u was i u nas też, chociaż obawy są jak zawsze.

Dzięki  🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kasia83.1 napisał:

Dziś zaczynamy 23tc. Brzuch rośnie, mały aktywny, ja, poza łapiącym przeziębieniem, czuję się świetnie. Każda w końcu się doczeka, wierzę w to mocno ❤

No, to połowa już za Tobą, teraz pewnie szybciutko zleci 🙂 niech mały się zdrowo rozwija 😘 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×