Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Ava1231234

In vitro 2019

Polecane posty

Gość Olka
52 minuty temu, Gość Patrycja napisał:

Skoro tak piszesz to właśnie zapisałam się na wizytę do dr P na 20 września 😊

Już zaczynam odczuwać stres, jestem osobą która strasznie się wszystkim przejmuje i widzi wszystko w czarnych barwach i mnie te podejścia kosztowały nie dość że dużo pieniędzy to jeszcze więcej stresu i strachu ale przypuszczam że wszystkie tak mamy 😉

Z jakiego jesteś województwa? Ja z mazowieckiego i będę się ubiegać o refundację, która wlasnie 20 września wchodzi w życie. 

Z pomorskiego :)  refundacja na procedurę ? Ja wiem ze będę miała ale na leki . Mogę prosić jakiś kontakt do ciebie? Może wymienimy się doświadczeniami 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iryza
53 minuty temu, Gość Milena napisał:

Iryza a jak się czujesz? Masz jakieś objawy ciąży? 

Dziś moj 4dpt i już się doszukuje u siebie 😛. Przeszkadzały mi zapachy, które zwykle ignoruje i już mi się nadzieja zapaliła ze to jakiś znak 🙈 ale w sumie może to być tez od hormonów które przecież biorę 

Nie mam nic. Brzuch mam tylko spuchnięty i fioletowy, ale to od zastrzyków. Takie krwotoki podskórne. Wczoraj się zastanawialiśmy gdzie tu się wkłuwać, bo już sito jest. Plamienia implantacyjnego nie było, tylko uderzenia gorąca. Spać nie mogę, ale to raczej z nerw mi się wydaje. Ogólnie jak się tyle lat czeka to potem ciężko uwierzyć. Jedno wiem na pewno. Przed stymulacją transferami wizytami itp zawsze się strasznie balam. I to się nie zmieniło. 

No no Milenka trzymam kciuki, niech tam się maluch urządza😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GoscMarta

Po podaniu zastrzyku uciskaj miejsce przez 2 minuty to moze krwiak sie nie zrobi. Ja sie kluje juz 9 miesiecy, teraz idzie w nogi bo brzuch juz za duzy i trwardy 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrycja
3 godziny temu, Gość Olka napisał:

Z pomorskiego 🙂  refundacja na procedurę ? Ja wiem ze będę miała ale na leki . Mogę prosić jakiś kontakt do ciebie? Może wymienimy się doświadczeniami 😘

Tak, będzie refundacja na procedurę ale dla mieszkańców województwa mazowieckiego. A jakie trzeba spełnić warunki na refundację leków? Mój e-mail: patrycja_m91@wp.pl

Pisz śmiało, potrzebuję bratniej duszy w tym temacie 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia
39 minut temu, Gość Patrycja napisał:

Tak, będzie refundacja na procedurę ale dla mieszkańców województwa mazowieckiego. A jakie trzeba spełnić warunki na refundację leków? Mój e-mail: patrycja_m91@wp.pl

Pisz śmiało, potrzebuję bratniej duszy w tym temacie 😊

Ja też chce skorzystać z tego dofinansowania. Widzę że ty zorientowana w temacie. Wiadomo juz jakie kliniki będą brać udział w programie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia

Na refundację leków to już pisałam wczoraj. Wiek do 40 lat, amh wyższe od 0,70 i coś z poziomem fsh chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iryza
2 godziny temu, Gość GoscMarta napisał:

Po podaniu zastrzyku uciskaj miejsce przez 2 minuty to moze krwiak sie nie zrobi. Ja sie kluje juz 9 miesiecy, teraz idzie w nogi bo brzuch juz za duzy i trwardy 😁

Serdecznie dziękuję za dobrą radę😀Skorzystam już od wieczornych zastrzyków😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrycja
35 minut temu, Gość Sylwia napisał:

Na refundację leków to już pisałam wczoraj. Wiek do 40 lat, amh wyższe od 0,70 i coś z poziomem fsh chyba.

Sylwia sama się upomnialas o refundację czy lekarz Cię poinformował? Bo ja nic nie wiedziałam o refundacji leków 🙄

Jakie kliniki będą brały udział w programie będzie wiadomo pewnie kilka dni przed 20 września bo od 20 podobno można ubiegać się o kwalifikację. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia
22 minuty temu, Gość Patrycja napisał:

Sylwia sama się upomnialas o refundację czy lekarz Cię poinformował? Bo ja nic nie wiedziałam o refundacji leków 🙄

Jakie kliniki będą brały udział w programie będzie wiadomo pewnie kilka dni przed 20 września bo od 20 podobno można ubiegać się o kwalifikację. 

U mnie było tak że musiałam przynieść do mojej medycznej dokumentacji zaświadczenie o zatrudnieniu (jako potwierdzenie że jestem objęta ubezpieczeniem). Tak mi powiedziała lekarz prowadząca. Wypisywala mi recepty z refundacja. Niestety nie wszystkie leki były na liście tych refundowanych ale zawsze coś. Np. Menopur przy stymulacji 2 opakowania po 64 zł każde - bez refundacji 1300 zł😓 za jedno opakowanie by było!!! 

Ja podchodzilam do procedury w invimed warszawa. 

Może warto zapytać w swojej klinice. 

Refundacje będę śledzić na bieżąco. Oby nam się udało z niej skorzystać😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja
Dnia 1.09.2019 o 19:48, Gość kaja napisał:

Lecze się w Warszawie. Moje amh z lutego 2,9 a teraz czekam na nowy wynik. A Ty jakie masz ? I jaki stopień endometriozy ?

Dziewczyny, mam wynik amh 1,8 z tego miesiąca....w lutym tego roku 2,9 po 1 procedurze jestem. Czy ona tak bardzo obniża amh czy doszukiwać się innych powodów ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anana

Renia a kiedy ten lekarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Gość Anana napisał:

Renia a kiedy ten lekarz?

Jutro :classic_huh:

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.09.2019 o 15:59, Gość kaja napisał:

Cześć, ja też próbuje się rozeznać w temacie immunologicznym. Z jakiej przyczyny na własną rękę chcesz iść do immunologa ?

Leczymy się w Gamecie w Łodzi, 3 inseminacje, 2 podejścia in vitro,a w tym za drugim razem ciąża biochemiczna. Mam wrażenie, że nie starają się szukać przyczyny. Jeśli sama czegoś nie zaproponuję to oni też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gość kaja napisał:

Dziewczyny, mam wynik amh 1,8 z tego miesiąca....w lutym tego roku 2,9 po 1 procedurze jestem. Czy ona tak bardzo obniża amh czy doszukiwać się innych powodów ????

Kaja ja miałam w lutym AMH 0,82 a w sierpniu już spadło do 0,58 😞 miałam 4 inseminacje nieudane:(

Ale jutro punkcja. Kochane trzymajcie kciuki oby udało się coś pobrać dobrej jakości 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia
3 minuty temu, Kasiula616 napisał:

Kaja ja miałam w lutym AMH 0,82 a w sierpniu już spadło do 0,58 😞 miałam 4 inseminacje nieudane:(

Ale jutro punkcja. Kochane trzymajcie kciuki oby udało się coś pobrać dobrej jakości 

I ja sie obawiam takiego spadku😕 aż się boję zrobić to badanie. Wiem, że mnie nie minie. Może faktycznie jest tak, że po stymulacji jajniki są mega obciążone i stąd takie zmiany. 

Kasiula a może podpytaj w imieniu nas wszystkich lekarza jak jutro będziesz się z nim widziała😵?

Ja to spotkanie z moim lekarzem odwlekam jak mogę bo się boję tego co mi powie.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olka
6 godzin temu, Gość Patrycja napisał:

Tak, będzie refundacja na procedurę ale dla mieszkańców województwa mazowieckiego. A jakie trzeba spełnić warunki na refundację leków? Mój e-mail: patrycja_m91@wp.pl

Pisz śmiało, potrzebuję bratniej duszy w tym temacie 😊

Napisałam, sprawdź czy masz , mam nadzieje ze nie pomyliłam nic w adresie maila 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja
1 godzinę temu, Sylwiona napisał:

Leczymy się w Gamecie w Łodzi, 3 inseminacje, 2 podejścia in vitro,a w tym za drugim razem ciąża biochemiczna. Mam wrażenie, że nie starają się szukać przyczyny. Jeśli sama czegoś nie zaproponuję to oni też nie.

Też miałam takie wrażenie, lekarka mówiła: trzeba próbować, trzeba próbować. A nie proponowała innych badań. Więc zmieniłam ją. W tych czasach to trzeba stać się samemu "specjalistą", żeby rozmawiać ze specjalistą..eh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja
1 godzinę temu, Gość Sylwia napisał:

I ja sie obawiam takiego spadku😕 aż się boję zrobić to badanie. Wiem, że mnie nie minie. Może faktycznie jest tak, że po stymulacji jajniki są mega obciążone i stąd takie zmiany. 

Kasiula a może podpytaj w imieniu nas wszystkich lekarza jak jutro będziesz się z nim widziała😵?

Ja to spotkanie z moim lekarzem odwlekam jak mogę bo się boję tego co mi powie.... 

Bardzo byłabym wdzięczna jakby Kasiula pamiętała i zapytała już jutro o te amh. Teraz jak ta procedura się źle potoczy to też już będę się obawiać robić te badanie :/  amh spadło aż o 1. W takim tempie to ....aż nie chcę myśleć 😓

Sylwia zapisz sie, lepiej wiedzieć i działać.

Czy słyszalyscie, że komuś udało się choć trochę poprawić amh ? Dieta, witaminy, leki ? Cokolwiek ? Czy to nieodwracalne ? 😔

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anana

Renia i Kasia trzymam jutro za was mocno kciuki!!!👍dajcie znać ty Reniu po wizycie a ty Kasiu po punkcji😘 będzie dobrze dziewczyny 😘❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Gość kaja napisał:

Też miałam takie wrażenie, lekarka mówiła: trzeba próbować, trzeba próbować. A nie proponowała innych badań. Więc zmieniłam ją. W tych czasach to trzeba stać się samemu "specjalistą", żeby rozmawiać ze specjalistą..eh.

A też leczysz się w tej samej klinice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iryza

W zeszłym roku miałam AMH 4.64. W tym 2.9. Podobno mniejsza szansa na przestymulowanie. W czwartek mam wizytę to się dowiem czy to spada szybciej przez stymulację czy nie. 

Sylwia nie odwlekaj, bo tylko się dręczysz, więc pełna mobilizacja i czekamy na info o terminie wizyty. 😀Daj sobie szansę. Wysyłam Ci szklankę do połowy pełną🥛🤣

Kasiula616 jesteśmy z Tobą. Nic się nie bój. Na pewno będzie i ilość i jakość💗taka jak trzeba😘

2 godziny temu, Sylwiona napisał:

Leczymy się w Gamecie w Łodzi, 3 inseminacje, 2 podejścia in vitro,a w tym za drugim razem ciąża biochemiczna. Mam wrażenie, że nie starają się szukać przyczyny. Jeśli sama czegoś nie zaproponuję to oni też nie.

Ja jestem w invikcie. Po 1 nieudanym transferze usłyszalam od naszej Pani Doktor że się nie poddajemy, że teraz mamy zbadać to i to, żeby wykluczyć tamto. Wyszliśmy z konkretnym planem. Po 2 nieudanym tak się rozsypałam w gabinecie, że nie mogłam opanować spazmów. Połykając łzy wybełkotałam, że już nie wiem co mam robić. Usłyszalam od naszej Pani Doktor...,, ale ja wiem!,czas pokazał że na prawdę wiedziała😊

Z doświadczenia wiem, że jak czuję, że dany lekarz nie robi dla Mnie tyle ile powinien, to czas na zmianę. Mogłabym moderować jakiś portal o lekarzach, tylu znam, 70 % to znajomości niepotrzebne. tzw. Stracony czas i pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iryza

Renia o Tobie pamiętam, myślę, trzymam kciuki💗🌱

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia
6 godzin temu, Gość Iryza napisał:

Sylwia nie odwlekaj, bo tylko się dręczysz, więc pełna mobilizacja i czekamy na info o terminie wizyty. 😀Daj sobie szansę. Wysyłam Ci szklankę do połowy pełną🥛🤣

Dzieki Iryza 😀. Mam taki oto plan.... chce przy tej próbie skorzystać z dofinansowania do invitro dla woj. mazowieckiego. Niestety nie ma jeszcze listy klinik realizujących projekt. Czekam na nią jeszcze dwa tygodnie. Mam nadzieje że mój Invimed będzie brał w tym udział. Jeżeli nie to trudno biorę od nich moją dokumentację medyczną i idę do kliniki która będzie w projekcie💪 wtedy będę już działać według zaleceń lekarza. Na razie nie będę robić nic z badań na własną rękę bo szkoda kasy😕💰. Wytrzymalam 10 lat co to są dwa tygodnie😉😵

Ja wierzę w opatrzność i liczę że to wszystko ułoży się właśnie tak jak ma być a ja i tak nie mam na to wpływu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia
9 godzin temu, Gość kaja napisał:

Bardzo byłabym wdzięczna jakby Kasiula pamiętała i zapytała już jutro o te amh. Teraz jak ta procedura się źle potoczy to też już będę się obawiać robić te badanie 😕 amh spadło aż o 1. W takim tempie to ....aż nie chcę myśleć 😓

Sylwia zapisz sie, lepiej wiedzieć i działać.

Czy słyszalyscie, że komuś udało się choć trochę poprawić amh ? Dieta, witaminy, leki ? Cokolwiek ? Czy to nieodwracalne ? 😔

 

Ja w zeszłym roku miałam amh 1,17 potem w lutym tego roku spadło do granicy 0,7. Zmieniłam dietę, zaczęłam sie lepiej odżywiać (można poczytać o tym w necie ) i w kwietniu miałam już 1,11 więc można poprawić 🙂

Trzymam kciuki!!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iryza

Sylwia masz wpływ i to ogromny😊wiara w opatrzność to bardzo dużo. Pozytywne nastawienie to już coś. Ja wiem co piszę. Każda z nas na pewno robi wszystko co w jej mocy by się udało. Leczenie to jedno, trzeba jeszcze postawić się naturze, a to już dzieje się w głowie. Nigdy nie straciłam wiary w to, że będę mamą. Nadal wierzę. Były lata, nawet nie momenty, bardzo trudne, ale ja jestem zawzięta małpa. I tej zawziętości Tobie i każdej Tu Dziewczynie życzę. 💕

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina

Dziewczyny jakie suplementy brałyście przed rozpoczęciem procedury ??? Co się najkepiej sprawdza ???

Trzymam za was kciuki i czekam na wieści 🌱

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olka

Dziewczyny która korzystała  Z dodatkowych opcji takich jak ah-nacięcie otoczki czy embryo glue ? Ja mam zamiar wykupić jedno i drugie ale jeszcze się zastanawiam czy to napewno może coś pomoc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milena
44 minuty temu, Gość Karolina napisał:

Dziewczyny jakie suplementy brałyście przed rozpoczęciem procedury ??? Co się najkepiej sprawdza ???

Trzymam za was kciuki i czekam na wieści 🌱

Na zbicie prolaktyny  fajnie działa Mastodynon. 

Na endo można brać kwas omega 3

no i jakie zestaw witaminek, tak, zeby była D, B6 i inne 

generalnie wydaje mi się ze w Polsce lekarze maja jakiś odwrót od supli, a szczególnie u kobiet w ciąży a za granica wypisują już wszystkim ciężarnym. Ja myśle ze lepiej brać niż nie brac 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia
43 minuty temu, Gość Olka napisał:

Dziewczyny która korzystała  Z dodatkowych opcji takich jak ah-nacięcie otoczki czy embryo glue ? Ja mam zamiar wykupić jedno i drugie ale jeszcze się zastanawiam czy to napewno może coś pomoc. 

Ja miałam oba. Przy świeżym tylko nacięcie. Potem przy mrożonym i to i to. I się udało 🙂

Podobno embryo glue najlepiej działa przy criotransferze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola

Nie rozumiem dlaczego u nas nie polecali embrio glue. Pytałam o to w klinice dwóch lekarzy (Invicta Warszawa) i dostałam odpowiedź, że pomaga na granicy błędu statystycznego. 1% szans na to, że zadziala. 

Nie korzystaliśmy, ale teraz na pewno wykupimy, łapiemy się wszystkiego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×