Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kasia

Imię dla córeczki

Polecane posty

Gość Gosc
2 godziny temu, Gość gość napisał:

A czemu się nie da zdrobić? Mati, Matyś, Matysia, Mada,  Tysia, Lauryś, Lala, Lorka, Lorcia...

Sa osoby, ktore wybieraja takie wlasnie imiona poniewaz nie lubia zdrobnien i maja nadzieje, ze uzywane beda pelne formy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Autorko wszystkie ładne oprócz Hani. Emilia i Zosia też bardzo ładne tylko zbyt popularne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nata

Bez przesady z tą popularnością. 

Moje córki to Zosia i Marysia. Zosia faktycznie popularniejsza, w przedszkolu w grupie miała jeszcze jedna koleżankę o tym imieniu,w szkole również są we dwie w klasie. Poza tym nie mamy żadnej Zosi ani w rodzinie, ani wśród znajomych czy sąsiadów. Marysia była jedna w przedszkolu, w klasie też jest jedyna. W rodzinie to praprababcie i dalekie ciotki to były Marysie.

Co do innych imion podanych przez Autorkę - Hanię znam jedną, 7 letnią, Emilki dwie w wieku przedszkolnym, Zuzie również dwie. Mieszkam w dużym mieście, imiona dzieci są naprawdę zróżnicowane, od Julek i Majek po Konstancje i Jagienki więc zrób Autorko jak uważasz. Najlepiej poczekać aż dziecko się urodzi i dobrać imię już do żywego człowieka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hdhd

Jak dla mnie pospolite. Jest dużo dziewczynek o tych imionach. Ale to Wam się mają podobać!! Nie patrzcie na zdanie innych :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Mi sie podobają: Basia, Gabriela, Jagoda, Julita, Kamila, Marysia, Michalina..

Zamiast Emilki może Emma? Nie jest w Polsce takie popularne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Zawsze podobalo mi sie Emma, ale jakos nie odwazylabym sie nadac takiego imienia. Pozatym lubie takie "delikatne" imiona. Emilia, Natalia, Kamila, Alicja, Julia, Rozalia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nadia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PRAWDA

Zosia i Marysia wsp

5 godzin temu, Gość Nata napisał:

Bez przesady z tą popularnością. 

Moje córki to Zosia i Marysia. Zosia faktycznie popularniejsza, w przedszkolu w grupie miała jeszcze jedna koleżankę o tym imieniu,w szkole również są we dwie w klasie. Poza tym nie mamy żadnej Zosi ani w rodzinie, ani wśród znajomych czy sąsiadów. Marysia była jedna w przedszkolu, w klasie też jest jedyna. W rodzinie to praprababcie i dalekie ciotki to były Marysie.

Co do innych imion podanych przez Autorkę - Hanię znam jedną, 7 letnią, Emilki dwie w wieku przedszkolnym, Zuzie również dwie. Mieszkam w dużym mieście, imiona dzieci są naprawdę zróżnicowane, od Julek i Majek po Konstancje i Jagienki więc zrób Autorko jak uważasz. Najlepiej poczekać aż dziecko się urodzi i dobrać imię już do żywego człowieka. 

Zosia i Marysia? Współczuję szczerze twoim córkom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka

Kaaamila fuuuj moja kolezanka ma na imie Kamila i nieznosi tego imienia poza tym bedziecie dziecko nazywac Kama wiec kojarzy mi sie to z margaryna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

ja mam na imie Kamila i bardzo lubie swoje imie. Nikt nigdy di mnie mie mowil Kama. Gdyby kolezanka miala na imie np. Zosia tez moze by nie lubila swojego imienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola

Dzieci bardzo często nie lubią swoich imion... Mi się bardzo podoba to imię, mam córeczkę Kamilkę, ma 6 lat. Jak chcemy zdrobnić to mówimy Kamcia, Kamilka.

Na pewno jak zobaczysz malutką to będziesz wiedziała jakie imię jej pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A ja miesiąc temu urodziłam córcię Antosię :))))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gocha

A mi sie podoba i Zosia i Marysia... Nie ma brzydkich imion, kazde ma swoj urok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

a co sadzicie o Helenie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Helena okropne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Helena ładnie, jednak Hela już mi się nie podoba.

Niestety Hania tez mi się nie podoba jakoś.

Wybór imienia nie jest łatwy choćby dlatego że często jakieś imię nam się źle kojarzy...... Ja mam córkę Basie. Też nie lubię imion popularnych i w klasie jest jedyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mi imię  się bardzo podoba z tych ostatnich wymienionych Basia, Zosia,  Kamila, Łucja, Natalia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mjm

Ja mam Zosię, na 3 klasy z jej rocznika jedyna, więc nie wiem czy takie oklepane, może teraz.

Mnie podoba się Lilka i Olga.

A może Florentyna ? 😉 Florka ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Dnia 8.01.2019 o 15:36, Gość Gramofon napisał:

Mi sie Zuzanna podobalo od zawsze, tak miala miec na imie moja corka (13 lat) maz sie nie zgodzil. Teraz bede miala druga dziewczynke i pewnie bylaby Zuzka, wbrew mezowi, ale stala sie zbyt popularna. Na poczatku ciazy zdecydowana bylam na Alicje, ale tez bardzo popularna.  Ostatnio wpadla mi Olena, mysle nad Dominika, a corka chce Madzie. Maz wciaz ma nadzieje ze to chlopak, wiec poki co mowie o niej Nadzieja 😉

Zamiast Alicji moze byc Felicja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
7 godzin temu, Gość gosc napisał:

a co sadzicie o Helenie????

Dobra alternatywa Hanki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Anna, Adela, Anastazja, Basia, Dominika, Ewa, Felicja, Gabriela, Jaśmina, Joanna, Kamila, Kalina, Karolina, Luiza, Lidia, Liwia, Melania, Matylda, Martyna, Nina, Paulina, Rozalia, Sara, Urszula. Ostatnio też przekonuje się do Wandy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
50 minut temu, Gość Gosc napisał:

Anna, Adela, Anastazja, Basia, Dominika, Ewa, Felicja, Gabriela, Jaśmina, Joanna, Kamila, Kalina, Karolina, Luiza, Lidia, Liwia, Melania, Matylda, Martyna, Nina, Paulina, Rozalia, Sara, Urszula. Ostatnio też przekonuje się do Wandy.

🙂 Wanda Maximoff z Avengers

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Wanda, Danusia, Bogusia tak mają na mię moje ciocie. Ładne imiona, bo dała je moja kochana babcia, ale swojemu dziecku bym tak nie dała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Helena - Helka mi się nie podoba, podobnie żadne Hanki, Zoski, Marychy. Felicja jak Skoda. Emma, niedawno ktoś tak koło mnie zawołał do dziecka, inny się odwrócił i:jaaaj? Ema? Mnie podobają się imiona takie jak Kornelia, Łucja, Konstancja, Bianka, Elena, ale sama też mam nietypowe imiona, Aurelia, Anastazja 🙂. Lubię oryginalne, ale nie aż tak, jak Olympia (perfumy) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Helena i Hania mi się nie podobją ani trochę Zosia ladnie ale Zofia już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kupisz

Zosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mi podoba się bardzo Łucja, Oliwia, Marcelina, Marianna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imię
Dnia 7.01.2019 o 12:29, Gość Kasia napisał:

Zastanawiam się nad imieniem dla córeczki, którą urodzę za 2 miesiące...

Podobają mi się imiona Zuzanna, Kamila i Emilia. Mężowi podobają się Hania i Zosia. co sądzicie o tych imionach? Jak je odbieracie? Pomóżcie, bo im dłużej się zastanawiam tym bardziej trudno się zdecydować...

Najbardziej podobają mi się Hania i Zuza 🙂 myślę że jak mała się urodzi i na nią spojrzycie to imię samo się znajdzie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×