Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kasia

Imię dla córeczki

Polecane posty

Emila- jest super 🙂 sami się nad nim zastanawialiśmy. Zawsze podobało mi się też Amelia i Lidia 🙂 ale to już osobiste preferencje. Fajnie sprawdzić czy dziecko nie będzie miało bardzo popularnego imienia- są zestawienia. Nie że to coś złego, ale chyba każdy pamięta jak w szkole - w klasie, były 4 Kasie, 2 Justyny i 5 Krzyśków :). 

 

Z drugiej strony dziwne imiona też nie pomagają ;/ Hania jest bardzo ładne- tak samo Emilia  jeśli jeszcze nie odrzuciliście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Hana dla mnie to takie imię bez wyrazu, takie "jałowe', bezdźwięczne. Kamilka, Emilka bardzo ładne, tak samo Lidia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Też nie rozumiem tego szału na imię Hania, dla mnie jest po prostu brzydkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Wandy

A Dagmara? Ładnie brzmi i ma fajne skróty. Daga, Mara, Dara, Dagma..?

Helena bardzo ładne, w skrócie może być Elena, Hela, Lena.

Łucja piękne, ale nie widzę żadnych ładnych skrótów.

Wanda oczywiście mi się podoba bardzo, eleganckie. Ja moją Wandę nazywam  Wandalka, Dusia, Wandzia Gandzia.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Z tych wszystkich to tylko Kamila, albo jeszcze Kalina, tez bardzo ladnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
33 minuty temu, Gość gosc napisał:

Z tych wszystkich to tylko Kamila, albo jeszcze Kalina, tez bardzo ladnie.

Popieram tez bym miedzy tymi wybierala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lol

A ja mam Michasię 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Michalina - super imię 🙂 taka anegdota - siedzę kiedyś w kawiarni, wchodzi mama z córką (na oko 3- może 4 lata). Siadają przy stoliku, ściągają kurtki, mama przynosi jakieś ciastko i kawę po czym zwraca się do córki - mega dystyngowanym głosem (tonem?)

Mama: Michalino, jak dziś minął Ci dzień w przedszkolu?

Michalina(równie dystyngowanym głosem, acz lekko sepleniąc): Śudownie mamo, dzień minął mi śudownie. 

😄

 

Dagmara - twarde imię, mało popularne, znam dwie- twarde dziewczyny 🙂

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Dagmara to strasznie twarde imie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Kamila piękne imię, jeszcze Magdalena jest bardzo pięknym imieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Dnia 19.01.2019 o 10:57, Gość Mama Wandy napisał:

A Dagmara? Ładnie brzmi i ma fajne skróty. Daga, Mara, Dara, Dagma..?

Helena bardzo ładne, w skrócie może być Elena, Hela, Lena.

Łucja piękne, ale nie widzę żadnych ładnych skrótów.

Wanda oczywiście mi się podoba bardzo, eleganckie. Ja moją Wandę nazywam  Wandalka, Dusia, Wandzia Gandzia.

 

 

 

Wanda i Dagmara sa super.  Wanda moze byc jeszcze Dunia.  Dagmara moze byc jeszcze Dagna, Dagusia.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Helena fajnie, ale Hela juz nie.  Hani, Hanki nie moge juz zdzierzyc jak slysze.  Jest jeszcze Halina i Hala juz jakos lepiej mi podchodzi niz Hela.  Natomiast w tym roku widzialam, ze ktos nadal imie Celina i wydaje mi sie, ze jest duzo fajniejsze i orginalniejsze od tych wszystkich H imion.  Celina, Cecylia, Celestyna.  Basia i Danusia sa swietne i jeszcze narazie nie az tak popularne.  Niech nas patroni bronia od Zuziek, Julek, Oliwek, Hanek i Zosiek- starczy juz. 

Z tych delikatnych imion to fajne sa Eulalia, Eunika, Berenika, Eufemia, Pelagia, Anika, Olimpia, Idalia, Milana. Z tych powazniejszych imion to Kasandra, Wanda, Brygida, Dagmara, Adelajda, Nawojka, Tomira, Bronisława, Dobrawa, Jadwiga, Jagna, Bogna, Sabina, Apolonia.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Dnia 24.01.2019 o 03:33, Gość Gosc napisał:

Helena fajnie, ale Hela juz nie.  Hani, Hanki nie moge juz zdzierzyc jak slysze.  Jest jeszcze Halina i Hala juz jakos lepiej mi podchodzi niz Hela.  Natomiast w tym roku widzialam, ze ktos nadal imie Celina i wydaje mi sie, ze jest duzo fajniejsze i orginalniejsze od tych wszystkich H imion.  Celina, Cecylia, Celestyna.  Basia i Danusia sa swietne i jeszcze narazie nie az tak popularne.  Niech nas patroni bronia od Zuziek, Julek, Oliwek, Hanek i Zosiek- starczy juz. 

Z tych delikatnych imion to fajne sa Eulalia, Eunika, Berenika, Eufemia, Pelagia, Anika, Olimpia, Idalia, Milana. Z tych powazniejszych imion to Kasandra, Wanda, Brygida, Dagmara, Adelajda, Nawojka, Tomira, Bronisława, Dobrawa, Jadwiga, Jagna, Bogna, Sabina, Apolonia.

 

Bardzo nieładne  te wymienione przez ciebie imiona. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kama

Co sądzicie o imieniu Rozalia lub Nadia, czy LIWIA? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Rozalia ślicznie. Rozalka, Rozalinda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Z propozycji autorki to tylko Zosia, Emilia i Kamilka mi się podobają. Hania niestety mimo popularnosci mi nie lezy. Michalina, Rozalia i Nadia tez sa ok. Podoba mi sie jeszcze Anastazja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lia

Dominika lub Daria 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dominika, Izabela i Malwina. Coś innego niż Julki i Zuzie ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Nie zapomnijmy o Nadziei, Kruszynie, Jutrzence i Sniezce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Imiona ładne chociaz troche banalne, dodam od siebie jeszcze Aurelie, Melanie, Magdalene, Gabriele i Adrianne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Wole Matylde i Dagmare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Serio jeszcze te Hanie, Zosie itd jeszcze sie nie przejadły? Z tych propozycji wybrałabym Kamilę lub Emilię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
54 minuty temu, Gość gosc napisał:

Serio jeszcze te Hanie, Zosie itd jeszcze sie nie przejadły? Z tych propozycji wybrałabym Kamilę lub Emilię. 

Serio, pelno Hanek i Zosiek urodzilo sie juz w tym roku.  Jedynym wyjatkiem jakim znalazlam to byla Celina, Rozalia i Balbina.  Reszta to Hanki, Zoski, Julki, Amelki (chociaz popularnosc tej zdaje sie powoli gasnac) i Oliwki.  Zuzki to po prostu mnoza sie do kwadratu, a do tego dolaczyla Lilka (Liliana i Lilianna)- zdaje mi sie, ze kolejna Zuzia w tym roku to bedzie, a szkoda poniewaz bardzo lubilam imie Lilka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

W tym klimacie na nadawanie tych samych imion marzy mi sie Ingeborga, Pelagia, Kunegunda....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 26.01.2019 o 09:52, Gość gosc napisał:

Imiona ładne chociaz troche banalne, dodam od siebie jeszcze Aurelie, Melanie, Magdalene, Gabriele i Adrianne.

Melania bardzo ładne, choć  mi zawsze będzie się kojarzyło z kaczką z książki Grabowskiego (ale to pozytywne skojarzenie). Adrianna też całkiem sympatyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Po tym jak ktos skomentowal, ze mela to slina w jakims rejonie kraju nie potrafie myslec o Melani w innym kontekscie.  Ktos mowi Melania, Mela i mysle o slinie. Imie nie za bardzo podobalo mi sie w ogole, ale po tej slinie zruinowane jest imie calkowicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Z ostatnich propozycji podoba mi sie Aurelia, Magdalena i Kamilka, Emilia jest bardzo ładnie. Wszystkie imiona bardzo dziewczęce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×