Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sanji

Poznałem dziewczynę bez szkoły

Polecane posty

Gość Gość
6 godzin temu, Gość Gość napisał:

Po co zatem poszłaś na studia skoro to zajęcie dla głupich, a ty taka nie jesteś. Marnujesz czas zamiast prowadzić mądre rozmowy z absolwentami zawodowek. A ci do twojej inteligencji- skoro twierdzisz ze tylko połowa grupy jest głupia i chla, to druga połowa musi jednak być ambitniejsza i jest z nimi o czym rozmawiać. A tak na marginesue to wg ciebie jakie sa proporcje wśród ludzi bez wykształcenia,jak często siebobracasz w środowisku np. Osób tylko po podstawówce i o czym z nimi rozmawiasz godzinami?

Ty nie rozumiesz, że nie da się uogólnić? każda jednostka jest inna, nie ma to wiele wspólnego z wykształceniem? Twierdzenie że studenci są inteligentni i ambitni jest głupie i tyle. Musiałabym nigdy nie zasmakować studiów. Można stwierdzić, że im wyższy stopień naukowy tym ambitniejsza osoba, ale tylko w teorii. Dużą ilością osób kierują inne motywy. A z inteligencją nie ma to już kompletnie nic wspólnego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Taka kobieta zawsze będzie postrzegana jako głupia, nawet jeśli nie jest, będzie musiała to udowadniać i będzie mieć masę kompleksów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Noriaki

Moja żonka jest po szkole podstawowej. Życie jej nie rozpieszczało. Nie miała możliwości skończyć innej szkoły. Jest inteligentna, dobra , dojrzała emocjonalnie, Jest wspaniałą mamą, żoną i kocham ją. Brak wykształcenia to nie kryterium - brak myślenia już owszem.Zapomnialem dodać jeszcze że jest piękna . Co dziennie bardziej ją kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Dnia 12.12.2019 o 16:39, Gość Gość napisał:

Ty nie rozumiesz, że nie da się uogólnić? każda jednostka jest inna, nie ma to wiele wspólnego z wykształceniem? Twierdzenie że studenci są inteligentni i ambitni jest głupie i tyle. Musiałabym nigdy nie zasmakować studiów. Można stwierdzić, że im wyższy stopień naukowy tym ambitniejsza osoba, ale tylko w teorii. Dużą ilością osób kierują inne motywy. A z inteligencją nie ma to już kompletnie nic wspólnego. 

Przecież to ty uogolniasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Noriaki napisał:

Moja żonka jest po szkole podstawowej. Życie jej nie rozpieszczało. Nie miała możliwości skończyć innej szkoły. Jest inteligentna, dobra , dojrzała emocjonalnie, Jest wspaniałą mamą, żoną i kocham ją. Brak wykształcenia to nie kryterium - brak myślenia już owszem.Zapomnialem dodać jeszcze że jest piękna . Co dziennie bardziej ją kocham...

Nie miała mozliwosci? W dobie szkół dla dorosłych? Różnych cosinusow itp. Różnych matur w rok? Weź przestań. No ale fakt, że chłopi ładna D.   Wysztarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21 minut temu, Gość Gość napisał:

Nie miała mozliwosci? W dobie szkół dla dorosłych? Różnych cosinusow itp. Różnych matur w rok? Weź przestań. No ale fakt, że chłopi ładna D.   Wysztarczy

co za frustrat wciskający wszystkim swoje zdanie:D czytanie twoich wypowiedzi boli, przecież nikt nie każe ci z kimś takim być, to co się tak pieklisz i podważasz sytuacje tych osób? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dawid78
3 godziny temu, Gość Noriaki napisał:

Moja żonka jest po szkole podstawowej. Życie jej nie rozpieszczało. Nie miała możliwości skończyć innej szkoły. Jest inteligentna, dobra , dojrzała emocjonalnie, Jest wspaniałą mamą, żoną i kocham ją. Brak wykształcenia to nie kryterium - brak myślenia już owszem.Zapomnialem dodać jeszcze że jest piękna . Co dziennie bardziej ją kocham...

Moja też jest bardzo ładna. Skończyła szkołę zawodową. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paris
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Nie miała mozliwosci? W dobie szkół dla dorosłych? Różnych cosinusow itp. Różnych matur w rok? Weź przestań. No ale fakt, że chłopi ładna D.   Wysztarczy

Boli cię to czy co? 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość paris napisał:

Boli cię to czy co? 🙂

nie, po prostu sie dziwię jaka ktoś mógł miec sytuację ze wspólcześnie skończył tylko podstawówkę, przecież obowiązek szkolny i kary za jego niewykonywanie są do 18 r.ż.  i do tego roku obowiązek nauki był aż do gmnazjum, potem mozna było sie uczyć zawodu- byle do 18 rż. co było nie tak z panną ze nie doszła do gimnazjum tylko utkneła na lata w podstawówce. Gdyby tonie wynikało z jej postawy,  jej ograniczeń, lenistwa, lub np. wejścia w złe towarzystwo tylko złej sytuacji w domu, to prawdopodobnie trafiłaby z tego powodu ze nie wypełnia obowiązku szkolnego pod opieke MOPS, kuratora i docelowo do palcówki opiekuńczo- wychowawczej. To nie sa czasy przedwojenne albo zaraz po wojnie że sie nie dało jesli sie chciało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 godziny temu, Gość gość napisał:

co za frustrat wciskający wszystkim swoje zdanie:D czytanie twoich wypowiedzi boli, przecież nikt nie każe ci z kimś takim być, to co się tak pieklisz i podważasz sytuacje tych osób? 

kto się piekli, po prostu sie zastanawiam z jakiej trzeba być patologii- o ile nie jest się chorym w sposób uniemożliwiający kształcenie, żeby w tych czasach zostać z wykształceniem podstawowym. Ok, przed wojną rozumiem, po wojnie też, bo sporo osób wywodziło sie z rodzin, w których analfabeta na analfabecie, to i nauczenie się pisania było sukcesem,. ale teraz, nawet nie zdobyć konkretnego zawodu i skazywać sie  na najbardziej podrzędne prace za grosze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paris
4 godziny temu, Gość gość napisał:

nie, po prostu sie dziwię jaka ktoś mógł miec sytuację ze wspólcześnie skończył tylko podstawówkę, przecież obowiązek szkolny i kary za jego niewykonywanie są do 18 r.ż.  i do tego roku obowiązek nauki był aż do gmnazjum, potem mozna było sie uczyć zawodu- byle do 18 rż. co było nie tak z panną ze nie doszła do gimnazjum tylko utkneła na lata w podstawówce. Gdyby tonie wynikało z jej postawy,  jej ograniczeń, lenistwa, lub np. wejścia w złe towarzystwo tylko złej sytuacji w domu, to prawdopodobnie trafiłaby z tego powodu ze nie wypełnia obowiązku szkolnego pod opieke MOPS, kuratora i docelowo do palcówki opiekuńczo- wychowawczej. To nie sa czasy przedwojenne albo zaraz po wojnie że sie nie dało jesli sie chciało

Nie śledzę dokładnie wątku, wchodzę na niego z doskoku, ale przecież nie będziemy analizować(przynajmniej ja nie będę 🙂) indywidualnie każdego przypadku a potem pisać, że ktoś jest półgłówkiem bo nie ukończył średniej szkoły lub wyższej. Wydaje mi się, że w większości to zależy od ambicji, przypadków losowych a nie dlatego,że ktoś jest tumanem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
14 godzin temu, Gość gość napisał:

nie, po prostu sie dziwię jaka ktoś mógł miec sytuację ze wspólcześnie skończył tylko podstawówkę, przecież obowiązek szkolny i kary za jego niewykonywanie są do 18 r.ż.  i do tego roku obowiązek nauki był aż do gmnazjum, potem mozna było sie uczyć zawodu- byle do 18 rż. co było nie tak z panną ze nie doszła do gimnazjum tylko utkneła na lata w podstawówce. Gdyby tonie wynikało z jej postawy,  jej ograniczeń, lenistwa, lub np. wejścia w złe towarzystwo tylko złej sytuacji w domu, to prawdopodobnie trafiłaby z tego powodu ze nie wypełnia obowiązku szkolnego pod opieke MOPS, kuratora i docelowo do palcówki opiekuńczo- wychowawczej. To nie sa czasy przedwojenne albo zaraz po wojnie że sie nie dało jesli sie chciało

Człowiek nie napisał, czy chodzi o współczesną 6 klasową podstawówkę, czy dawne 8 klas. Dawna podstawówka równa się dzisiejszym gimnazjom. Jeśli tak oznaczałoby, że nie skończyła szkoły średniej, a nie gimnazjum.  Chociaż i teraz powraca taki tryb nauczania, to łatwo można się pomylić biorąc 8 klas równą dzisiejszym gimnazjom za 6 klas podstawowych. Skończenie tylko 6 klas świadczy o poważnym zaniedbaniu rodziców. Nieukończenie szkoły średniej bardziej jestem w stanie zrozumieć, chociaż też mi ciężko. Ale zakładając, że ktoś idzie do technikum, kończy je w wieku 20 lat, wystarczy, że w drugiej/trzeciej/czwartej klasie będąc już pełnoletnim coś mu się przydarzy i kończy z gimnazjalnym. Natomiast, żeby tyle razy powtarzać gimnazjum, czy szkołę podstawową... nie wiem w jakiej trzeba być sytuacji... jednak zdarzają się takie przypadki. Ludzie mają ciężko potem wystartować w życiu, a rodziców się nie wybiera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalny

mam tak samo jak ty,  mój ojciec gnębił matkę, była u nich spora różnica w wykształceniu i myślę że u mnie wzięło się to stąd , pech chciał że między mną a moja wybranka też jest duża różnica ,mimo że byłem pewien iż mnie to nigdy nie dotknie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lola
7 godzin temu, Gość Kalny napisał:

mam tak samo jak ty,  mój ojciec gnębił matkę, była u nich spora różnica w wykształceniu i myślę że u mnie wzięło się to stąd , pech chciał że między mną a moja wybranka też jest duża różnica ,mimo że byłem pewien iż mnie to nigdy nie dotknie 

Ale patola . U autora przewiduję podobny scenariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poetka

A od kiedy chęć posiadania stabilnej żony i rodziny, to "wymysły"? Nie dziwie się autorowi. Ja mając nieogarniętego faceta też miałabym takie myśli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olanna

Ja mam średnie, mój facet jest po studiach. 2 kierunkach. I czuje sie gorsza, dlatego robię wszystko by iść na studia i go dogonić. Uważam że tylko takie związki mają sens(jeżeli w ogóle mają) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mój brat nie chciał chodzić do szkoły (podstawówka oraz gimnazjum) ponieważ był gnębiony.. Za biedę, za brak rodziców, za gorsze ubrania. Nie miał tam nikogo kto by się za nim wstawił i obronił, babcia sobie nie radziła. Szkoły nie ukończył, a jest bardzo mądry. Naprawdę warto być dobrym dla ludzi, znamy tylko ułamek ich historii, nie wiemy do czego może doprowadzić gnębienie kolegów, ze szkolnych ławek. Niektóre komentarze są naprawdę przykre. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Trzeba być totalnym leniem i obibokiem, żeby nie skończyć szkoły i nie zaslaniajac się tutaj problemami rodzinnymi, rodzice mają obowiązek utrzymywać was do 18 roku życia, czyli co najmniej do 2 klasy liceum mieliście zapewniony dach nad głową i nie mogli was wyrzucić, a to już sytuacja ekstremalna, żeby nie dokończyć roku to czysta wymówka. Każdy jakby się spial, to by ukończył 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARKUS

JA EDUKACJE ZAKOŃCZYŁEM  W WIEKU 18 LAT NA 2 KLASIE TECHNIKUM WIĘC MAM WYKSZTAŁCENIE GIMNAZJALNE ALE ZARABIAM 7000 ZŁ MIESIECZNIE JAK KIEROWCA CIĘŻARÓWKI A WY CO STUDENTY JEEBANE? PRACA NA KASIE ZA 2OOO? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Doświadczyłem podobnej sytuacji - idzie się przyzwyczaić i oswoić z tą myślą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6 godzin temu, Gość MARKUS napisał:

JA EDUKACJE ZAKOŃCZYŁEM  W WIEKU 18 LAT NA 2 KLASIE TECHNIKUM WIĘC MAM WYKSZTAŁCENIE GIMNAZJALNE ALE ZARABIAM 7000 ZŁ MIESIECZNIE JAK KIEROWCA CIĘŻARÓWKI A WY CO STUDENTY JEEBANE? PRACA NA KASIE ZA 2OOO? xD

i tak jesteś społecznie nikim, no co poradzić. a do tego widać po tym jak emocjonalnie reagujesz, ze kasa moż ei jest, ale kompleksy dalej masz i wiesz tam w srodku , ze czujesz się gorszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
8 godzin temu, Gość Gość napisał:

Mój brat nie chciał chodzić do szkoły (podstawówka oraz gimnazjum) ponieważ był gnębiony.. Za biedę, za brak rodziców, za gorsze ubrania. Nie miał tam nikogo kto by się za nim wstawił i obronił, babcia sobie nie radziła. Szkoły nie ukończył, a jest bardzo mądry. Naprawdę warto być dobrym dla ludzi, znamy tylko ułamek ich historii, nie wiemy do czego może doprowadzić gnębienie kolegów, ze szkolnych ławek. Niektóre komentarze są naprawdę przykre. 

czyli sam sie załatwił i nie wykorzystął szansy na lepsze zycie. A jesli jest fajnym człowiekiem, mądrym, to czemu teraz gdy jest dorosły nie nadrobi przynajmniej matury, da się, nawet sa śmieszne szkółki , ze w rok przygotuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mógłbym rzec.....

Każdy może mieć swoje zdanie na ten temat. Wolność słowa i oceny sytuacji. 

Pozdrawiamy 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
8 godzin temu, Gość MARKUS napisał:

JA EDUKACJE ZAKOŃCZYŁEM  W WIEKU 18 LAT NA 2 KLASIE TECHNIKUM WIĘC MAM WYKSZTAŁCENIE GIMNAZJALNE ALE ZARABIAM 7000 ZŁ MIESIECZNIE JAK KIEROWCA CIĘŻARÓWKI A WY CO STUDENTY JEEBANE? PRACA NA KASIE ZA 2OOO? xD

Pieniadze to nie wszystko i co z tego że tyle zarabiasz skoro jesteś prymitywem. Zresztą każdy student ma możliwość zostania kierowcą, a ty nie masz żadnych możliwości poza tą.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Gość gość napisał:

czyli sam sie załatwił i nie wykorzystął szansy na lepsze zycie. A jesli jest fajnym człowiekiem, mądrym, to czemu teraz gdy jest dorosły nie nadrobi przynajmniej matury, da się, nawet sa śmieszne szkółki , ze w rok przygotuja

Szkółki które przygotują w rok? Jeżeli mówisz o kursach eksternistycznych, to widać jak mało wiesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Gość gość napisał:

czyli sam sie załatwił i nie wykorzystął szansy na lepsze zycie. A jesli jest fajnym człowiekiem, mądrym, to czemu teraz gdy jest dorosły nie nadrobi przynajmniej matury, da się, nawet sa śmieszne szkółki , ze w rok przygotuja

W ogóle ciężko mi zrozumieć jak można być tak zamkniętym i nieempatycznym. Wolałabym zadawać się z miła, otwarta, empatyczną osobą, która nie ma zamknietego mozgu na innych, niż z wykształconym bucem, - takim jaki ty się wydajesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 godziny temu, Gość gość napisał:

i tak jesteś społecznie nikim, no co poradzić. a do tego widać po tym jak emocjonalnie reagujesz, ze kasa moż ei jest, ale kompleksy dalej masz i wiesz tam w srodku , ze czujesz się gorszy

ty też przesadnie reagujesz , też masz jakies kompleksy, że musisz tak poniżać innych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
28 minut temu, Gość gość napisał:

ty też przesadnie reagujesz , też masz jakies kompleksy, że musisz tak poniżać innych 

 

42 minuty temu, Gość Gość napisał:

W ogóle ciężko mi zrozumieć jak można być tak zamkniętym i nieempatycznym. Wolałabym zadawać się z miła, otwarta, empatyczną osobą, która nie ma zamknietego mozgu na innych, niż z wykształconym bucem, - takim jaki ty się wydajesz.

jakbyś była empatyczna, otwarta itp to byś wspierała brata zeby nadrobił braki  , a nie przyjeła tylko do wiadomości ze  miał pecha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
46 minut temu, Gość Gość napisał:

Szkółki które przygotują w rok? Jeżeli mówisz o kursach eksternistycznych, to widać jak mało wiesz. 

tp poświeci więcej, nic mu nie będzie. No chyba ze rodzinnie wolicie patrzeć jak sie poddał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
29 minut temu, Gość gość napisał:

 

jakbyś była empatyczna, otwarta itp to byś wspierała brata zeby nadrobił braki  , a nie przyjeła tylko do wiadomości ze  miał pecha

Nie ja jestem autorką tego posta o bracie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×