Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ala

Konrad czy Radosz?

Polecane posty

Gość gosc
Przed chwilą, Gość gość napisał:

Nie, nie wiesz, i właśnie tym wpisem to udowodniłaś. Smutne, że ludzie nie potrafią się posługiwać własnym językiem...

Zgadzam sie, bardzo smutne.  Szczegolnie, ze Radosz nalezy do najstarszego naszego dziedzictwa jezykowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 minuty temu, Gość gosc napisał:

Zgadzam sie, bardzo smutne.  Szczegolnie, ze Radosz nalezy do najstarszego naszego dziedzictwa jezykowego.

A co ma piernik do wiatraka? Tu mowa o obecnie używanym słowtwórstwie a nie prehistorii imienia. Ośmieszasz się z każdym wpisem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
25 minut temu, Gość gość napisał:

A co ma piernik do wiatraka? Tu mowa o obecnie używanym słowtwórstwie a nie prehistorii imienia. Ośmieszasz się z każdym wpisem.

BArdzo duzo, napisalas, ze szkoda, ze nie znam swojego jezyka, a tu okazuje sie, ze ty go nie znasz wiec sama sie osmieszasz.  Szkoda mi ciebie, ale niestety nie da sie pomoc ludziom, ktorzy sami nie chca sobie pomoc.  Zdrowka przynajmniej zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prop

Losie biedne dziecko, co wy za imioja wymyslacie, Krzyzakow wam kazali czytacf, czy co? Masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16 minut temu, Gość gosc napisał:

BArdzo duzo, napisalas, ze szkoda, ze nie znam swojego jezyka, a tu okazuje sie, ze ty go nie znasz wiec sama sie osmieszasz.  Szkoda mi ciebie, ale niestety nie da sie pomoc ludziom, ktorzy sami nie chca sobie pomoc.  Zdrowka przynajmniej zycze.

Nie odwracaj osiołku kota ogonem żeby ukryć swoją ignorancję. Dobitnie pokazałaś, że nie znasz zasad rządzących nowoczesnym językiem polskim, i właśnie jak ten osioł upierałaś się, że zrobnienia typu Radek mogą powstać tylko od początkowych sylab imienia. A to nie jest prawda. Radzio, Radek, Rado etc. będą także zdrobnieniami od Konrada czy Siemirada, a nie tylko od imion zaczynająch się na rad. Spieszczenie, będące formą zdrobnienia, powstaje między innymi przez dowolne skrócenie imienia. No naprawdę, podstawy słowotwórstwa z podstawówki się kłaniają!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 minutę temu, Gość gość napisał:

Nie odwracaj osiołku kota ogonem żeby ukryć swoją ignorancję. Dobitnie pokazałaś, że nie znasz zasad rządzących nowoczesnym językiem polskim, i właśnie jak ten osioł upierałaś się, że zrobnienia typu Radek mogą powstać tylko od początkowych sylab imienia. A to nie jest prawda. Radzio, Radek, Rado etc. będą także zdrobnieniami od Konrada czy Siemirada, a nie tylko od imion zaczynająch się na rad. Spieszczenie, będące formą zdrobnienia, powstaje między innymi przez dowolne skrócenie imienia. No naprawdę, podstawy słowotwórstwa z podstawówki się kłaniają!

A i jeszcze nawiasem mówiąc: sama tutaj forsujesz skróty typu "Mira" od np. Tomiry. Typowy przykład podwójnych standardów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
5 minut temu, Gość gość napisał:

Nie odwracaj osiołku kota ogonem żeby ukryć swoją ignorancję. Dobitnie pokazałaś, że nie znasz zasad rządzących nowoczesnym językiem polskim, i właśnie jak ten osioł upierałaś się, że zrobnienia typu Radek mogą powstać tylko od początkowych sylab imienia. A to nie jest prawda. Radzio, Radek, Rado etc. będą także zdrobnieniami od Konrada czy Siemirada, a nie tylko od imion zaczynająch się na rad. Spieszczenie, będące formą zdrobnienia, powstaje między innymi przez dowolne skrócenie imienia. No naprawdę, podstawy słowotwórstwa z podstawówki się kłaniają!

Przeciez ja sie z toba zgadzam wiec o czym ty dyskutujesz? Tak jak napisalam jak slysze Kondzio i Kondroszek to mysle Radosz poniewaz wedlug ciebie zdrobnienia robi sie jak sie chce i nie ma jakos z gory bardziej ustalonych zdrobnien.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
5 minut temu, Gość gość napisał:

A i jeszcze nawiasem mówiąc: sama tutaj forsujesz skróty typu "Mira" od np. Tomiry. Typowy przykład podwójnych standardów.

Ciekawe skad to wzielas- gdzie ja tak napisalam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prop

Odwaliło wam kompletnie z takimi durnymi imionami. Wspolczuje dzieciakom, jak rowiesnicy sie z nich beda smiec. Pamietam jak mili polewke z jednego, co mu takie ...e od polskiej tradycji dali na imie Dobromir. Masakra. Chlopak mial przekichane do konca szkoly, ciagle w kompleksach i nienawidzil za to swoich starych. Wy naprawde chcecie skrzywdzic wlasne dzieci? Powinni takich jak wy sterylizowac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Przed chwilą, Gość Prop napisał:

Odwaliło wam kompletnie z takimi durnymi imionami. Wspolczuje dzieciakom, jak rowiesnicy sie z nich beda smiec. Pamietam jak mili polewke z jednego, co mu takie ...e od polskiej tradycji dali na imie Dobromir. Masakra. Chlopak mial przekichane do konca szkoly, ciagle w kompleksach i nienawidzil za to swoich starych. Wy naprawde chcecie skrzywdzic wlasne dzieci? Powinni takich jak wy sterylizowac....

Wspolczuje twoim dzieciom jezeli takie wypowiedzi slysza od ciebie. A potem dziwimy sie dlaczego dzieci sie wysmiewaja z imion rowiesnikow.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 minuty temu, Gość gosc napisał:

Ciekawe skad to wzielas- gdzie ja tak napisalam?

W wątkach o:

imionach słowiańskich

imionach dla bliźniaczek

imionach 2018

I pewnie 10 innych. I nie zaczynaj wmawiać, że to nie ty, bo nawiedzona od tego typu imion jest tu tylko jedna :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 minutę temu, Gość gość napisał:

W wątkach o:

imionach słowiańskich

imionach dla bliźniaczek

imionach 2018

I pewnie 10 innych. I nie zaczynaj wmawiać, że to nie ty, bo nawiedzona od tego typu imion jest tu tylko jedna :D

 

Aha, w imionach dla bliźniaczek wystartowałaś też ze skrótem Dunia od Wandy. Faktycznie, Konrad i skrót Radzio są od tego tak straaaaasznie dalekie... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
3 minuty temu, Gość gość napisał:

W wątkach o:

imionach słowiańskich

imionach dla bliźniaczek

imionach 2018

I pewnie 10 innych. I nie zaczynaj wmawiać, że to nie ty, bo nawiedzona od tego typu imion jest tu tylko jedna 😄

 

PRzykro mi, ze masz obsesje na czyims punkcie.  Nie masz dzieci, zeby sie czyms zajac?  Kurcze naprawde potrzebna ci terapia.  

Koncze ten watek poniewaz troche przerazaja mnie ludzie z tendencjami przesladowczymi...  Wspolczuje kobietce na ktora polujesz.  Niesamowite- taka psychoza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
6 minut temu, Gość gość napisał:

Aha, w imionach dla bliźniaczek wystartowałaś też ze skrótem Dunia od Wandy. Faktycznie, Konrad i skrót Radzio są od tego tak straaaaasznie dalekie... 😄

Wies co ja rowniez czytalam o skrocie od Wandy na Dunie na gazecie.  Moze sprawdz tam kto ten skrot wymyslil.  Teraz naprawde koncze poniewaz przerazasz mnie psycholko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Gość gosc napisał:

PRzykro mi, ze masz obsesje na czyims punkcie.  Nie masz dzieci, zeby sie czyms zajac?  Kurcze naprawde potrzebna ci terapia.  

Koncze ten watek poniewaz troche przerazaja mnie ludzie z tendencjami przesladowczymi...  Wspolczuje kobietce na ktora polujesz.  Niesamowite- taka psychoza

taaak... i mi w oku jedzie pociąg... parowy :D miałabyś choć tyle honoru, żeby się przyznać, bo to też po stylu pisania widać chociażby (i dlatego łatwo też cię poznać i na innych forach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
3 minuty temu, Gość gość napisał:

taaak... i mi w oku jedzie pociąg... parowy 😄 miałabyś choć tyle honoru, żeby się przyznać, bo to też po stylu pisania widać chociażby (i dlatego łatwo też cię poznać i na innych forach)

Nie dyskutuje z psycholami.  Wroc do swojego przesladowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja bym wybrała Radosz. U mojego syna w klasie jest Konrad i wołają w skrócie Konek,paskudnie. A u mojej ciotki na wsi na sąsiada Konrada też mówią w skrócie,Konek,kunek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Konrad bardzo ładne, i jak napisano wyżej daje dużo możliwości zdrabniania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhh

Konrad spoko.

A od Radosza wolę Radosława.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciowa

Radosz ew. Radomir. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Konrad zdecydowanie ładniejsze imię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

W ubieglym roku (2018) trzech chlopcow dostalo na imie Radosz.  Czy Wasz synek byl jednym z nich czy zostal Konradem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Konrad mi się dużo bardziej podoba, jakbyśmy mieli rozważać dla chłopca to pewnie byłby brany pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola

Radosz szczerze dla mnie brzmi jak nazwisko.my synka nazwaliśmy Radosław-uwazam że jest to najpiękniejsze imię męskie ,od zawsze mi się podobało.syn ma 4 lata,i jak dotąd nie spotkaliśmy dziecka o takim imieniu . Konrad absolutnie!twarde,niemieckie.radomir też jest fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Konrad jest świetne, krótkie, ale sympatyczne, i dla dziecka i dla dorosłego. I można dużo innych wersji od niego utworzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 godzinę temu, Gość Ola napisał:

Radosz szczerze dla mnie brzmi jak nazwisko.my synka nazwaliśmy Radosław-uwazam że jest to najpiękniejsze imię męskie ,od zawsze mi się podobało.syn ma 4 lata,i jak dotąd nie spotkaliśmy dziecka o takim imieniu . Konrad absolutnie!twarde,niemieckie.radomir też jest fajne

Osobiscie podobaja mi sie Radomir, Radosław, Radomił i Radosz.  Radek jest zajeebistyy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

Konrad jest świetne, krótkie, ale sympatyczne, i dla dziecka i dla dorosłego. I można dużo innych wersji od niego utworzyć.

tak, Radek, Radus, Rado itd 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Tez jestem za Radoszem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Konrad, to drugie jest zwyczajnie nieładne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Konrad brzmi za bardzo niemiecko jak dla mnie.  Radosz kojarzy mi sie z Bartoszem i dlatego podoba mi sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×