Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Warszawa nie pasuje na stolicę Polski

Polecane posty

Gość gość

Warszawa jest nowoczesna, ogromna  i nijaka. Jest okropnym, brzydkim miastem . - te blokowiska z PRL-u, abstrakcyjna- nowoczesna architektura, a w samym środku Warszawy - wielki symbol Stalina - Pałac Kultury i Nauki. Prezydentami Warszawy przeważnie są jacyś liberałowie jak ten Trzaskowski... Nasza stolica Polski przyciąga uchodźców z całego świata, zwolenników LGBT i słoików. Myślicie że po Krakowie następna stolica Polski miała tak wyglądać jak dziś wygląda Warszawa? Stolica państwa wcale nie musi być największym miastem w kraju (tak jest w wielu państwach!)

Dlaczego stolicą Polski jest dziś właśnie Warszawa? Uważam że stolicą Polski powinno być jakieś miasto spokojne i konserwatywne, republikańskie , o tradycyjnej i klasycznej architekturze, a nie największe jak Warszawa! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Masz wybór albo konserwatywne miasto w stylu Moskwy albo liberalne w stylu Paryża czy Wiednia ja stawiam na zachodnią kulturę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Z czym kojarzą wam się te miasta?

Petersburg - carska, bogata Rosja; Moskwa - ZSRR; Nowy Jork - "stolica świata";  Filadelfia - pierwsza stolca USA

Z Warszawą - nie mam dobrych skojarzeń, zwłaszcza ostatnio po podpisaniu karty LGBT.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Warszawa to miasto  bohater, na każdym kroku widzi się tam historię, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Namysłów wojew opolsk 123

Aurorze a z czym ci się kojarzy miasto Opole? Czy ono nadaje się na stolicę Polski? W Opolu też jest ulica wiejska 😄

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Namysłów wojew opolsk 123

Autorze Warszawa nie jest nowoczesna ani ogromna gdyby Warszawę przenieść do Chin to ze swoją wielkością i liczbą ludności była by małą prowincjonalną mieścinką:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Krakow - kojarzy mi się z Wawelem i królami, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Gdy myślę o Warszawie to jedyne dobre co mi się przypomina to książka "Lalka"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Namysłów wojew opolsk 123

Autorze gdzie niby pytałem się o Kraków? Pytałem się o Opole z czym ci się kojarzy to miasto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Opole - to chyba, te miasto nie na terytorium Polski było kiedyś . Nie byłam nigdy w Opolu... ale kojarzy mi się z festiwalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Namysłów wojew opolsk 123

No Opole to były kiedyś niemcy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbbbb

tak mówi ktoś kto nie zna historii tego miasta, a trzaskowski to wrzód na dupie tego miasta jak wszystkie inne hieny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Namysłów wojew opolsk 123

😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gomesz81

No wlasnie w Polsce pasuje,nie pasuje to Berlin w Niemczech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość bbbbb napisał:

tak mówi ktoś kto nie zna historii tego miasta, a trzaskowski to wrzód na dupie tego miasta jak wszystkie inne hieny

Póki co nie musisz jeżdzić do W-wy a Trzaskiwski wygrał w demokratycznych wyborach i to w pierwszej turze bo Warszawiacy tak chcieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gomesz81
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Póki co nie musisz jeżdzić do W-wy a Trzaskiwski wygrał w demokratycznych wyborach i to w pierwszej turze bo Warszawiacy tak chcieli

Dobrze mu z oczu patrzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Namysłów wojew opolsk 123

Warszawa to dziura i zaduupie oraz wiocha gdyby nie to, że Warszawa to stolica Polski to nikt by o tym "mieście" wtedy nie słyszał, Opole jest bardziej znane w Polsce 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gomesz81
5 minut temu, Gość Namysłów wojew opolsk 123 napisał:

Warszawa to dziura i zaduupie oraz wiocha gdyby nie to, że Warszawa to stolica Polski to nikt by o tym "mieście" wtedy nie słyszał, Opole jest bardziej znane w Polsce 🙂

Dobre,dobre.Haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gomesz81

Co by gdyby.Haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14 minut temu, Gość Gomesz81 napisał:

No wlasnie w Polsce pasuje,nie pasuje to Berlin w Niemczech.

Rzeczywiście - Berlin - to chyba najbardziej jaskrawy przykład - stolicy która nie pasuje do swojego państwa- szczególnie teraz ….

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Namysłów wojew opolsk 123

Gomesz a Opole wszyscy w Polsce znają i wszyscy o nim słyszeli i nie ma ani jednego Polaka który by nie słyszał o Opolu ani o Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Namysłów wojew opolsk 123

Gomesz a na pewno Warszawy nie znają wszyscy w przeciwieństwie do Opola którego wszyscy znają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gomesz81
1 minutę temu, Gość gość napisał:

Rzeczywiście - Berlin - to chyba najbardziej jaskrawy przykład - stolicy która nie pasuje do swojego państwa- szczególnie teraz ….

W Niemczech nie ma takiego miasta ktore by odstawalo znacznie od reszty jak Londyn,Paryz czy Warszawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

 

 

 

 

3 minuty temu, Gość Gomesz81 napisał:

W Niemczech nie ma takiego miasta ktore by odstawalo znacznie od reszty jak Londyn,Paryz czy Warszawa.

3 minuty temu, Gość Gomesz81 napisał:

W Niemczech nie ma takiego miasta ktore by odstawalo znacznie od reszty jak Londyn,Paryz czy Warszawa.

Polecam zwiedzić Monachium, chociaż Warszawa rzeczywiście jest ładniejsza od Berlina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

"To kocham to miasto, zmęczone jak ja
Gdzie Hitler i Stalin zrobili, co swoje
Gdzie wiosna spaliną oddycha" 

- tekst piosenki o Warszawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zet

Warszawa znajduje sie na liscie swiatowego dziedzictwa kultury UNESCO. Wiecie za co? Za dokonanie jedyne, niespotykane na calej kuli ziemskiej.

Jest jedynym miastem swiata o takim wpisie na liste UNESCO: za niezlomnosc narodu, ktory nie pozwolil zniszczyc swojej kulltury i stolicy, ktory w sposob niezwykly odbudowal ja z ruin, ktory okazal hart i sile woli niespotykana nigdzie indziej, by ocalic swoje dziedzitwo z okruchow. Nikt nigdy i nigdzie na calym swiecie tego nie zrobil.

Jesli bedziecie zwiedzac np. Zamek Krolewski,   to przewodnik pokaze wam z jakich kawaleczkow zostal odubudowany Zamek. W czasie wojny,  pacownicy, widziac ze Niemcy robia nawiercenia, by go wysadzic, wynosili malenkie fragmenty sztukaterii, parkietow, dekoracji. Grozila za to smierc.  Po wojnie Zamek byl w gruzach, wygladal jak przemielony.  Ze zdjec i z tych ocalonych fragmencikow odtwarzano sale po sali, jej kolor, jej rozmiary i proporcje oraz jej wyglad. Na mniejsza skale dotyczylo to calej Starowki. Odworzonej z obrazow, z resztek wygrzebanych z ruin.  Nikt inny na calej kuli Ziemskiej czegos takiego nie dokonal.

Warszawa nie jest piekna jako calosc, choc akurat Starowka i Krakowskie Przedmiescie zachwycaja.  Jednak Warszawa ma cos wiecej niz piekne miasta: Warszawa jest Wielka. Pieknych miast jest na swiecie tysiace, tak wielkich duchem jak Warszawa,- ledwie kilka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

I co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcę innej solicy
Dnia ‎2019‎-‎03‎-‎16 o 17:20, Gość Gość napisał:

Masz wybór albo konserwatywne miasto w stylu Moskwy albo liberalne w stylu Paryża czy Wiednia ja stawiam na zachodnią kulturę

Paryż i Wiedeń - to te stolice które kojarzą mi się najbardziej z tradycyjną i klasyczną architekturą,  kulturą itp., albo Rzym - "wieczne miasto" ,  zachodnie stolice nie są w liberalnym stylu. (w porównaniu do Warszawy...) W liberalnym stylu to chyba są: Pekin, Tokio, New Delhi i Nowy Jork.

Naprawdę nie chcę takiej stolicy Polski, na jaką od kilku lat robi się Warszawa (nowoczesnej, liberalnej, pełnej LGBT itp.) Myślę,, że następna po Warszawie stolica Polski (mam nadzieję że będzie taka - bo Warszawę ciężko będzie już "przerobić") to będzie jej przeciwieństwo - czyli miasto o Wielkiej historii, kulturze, pięknej klasycznej architekturze, pełne życia studenckiego, bez symboli Stalina i bez klubów LGBT, miasto spokojne i konserwatywne; nie największe wielkością, ale największe KULTURĄ. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zet

Chyba wymyslacie cos czego nie ma, czyli "liberalny styl" miasta. Nie ma czegos takiego. Liberalne to moga byc poglady, miasta sa nowoczesne.  Przeciwienstwem miast nowoczesnych sa miasta zabytkowe. Wiekszosc wspolczesnych laczy ze soba obie cechy: maja zabytkowe centra i nowoczesne dzielnice biznesowe. Taki jest Paryz, Londyn, Madryt, Rzym,  Warszawa, itd.

Nowy York nie ma zbyt wielu zabytkow, bo jest mlody. Tokio ma jeszcze mniej zabytkow, gdyz do II wojny swiatowej bylo drewniane (nie umiano inaczej budowac na terenach sejsmicznych, tak by ludzie przezyli trzesienie ziemi). W czasie nalotow Toko cale, kompletnie splonelo. Przestalo istniec.Teraz zabytkowe sa tam tylko drewniane, ogromne swiatynie i murowany palac cesarski. Nic poza tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zet

Praktycznie wszystkie wielkie miasta sa pelne tego, co nazywacie "liberalnymi', czyli gejow, dziwnych klubow, swobodnego stylu zycia. Tak bylo od wiekow, nie ma w tym nic nowego, juz od satrozytnego Rzymu czy Aten.

Male miasteczka sa malomiasteczkowe, czyli konserwatywne, powolne, spokojne, nudne, tradycjne, krecace sie w stale ustalonym rytmie: niedzielna msza, praca, zakupy, spotkania z rodzina lub znajomymi, spacer. Koniec.

Wielkie miasta zawsze i wszedzie tetnia zyciem. Sciagaja do nich ci, ktorzy nie moga zyc spokojne w malomiasteczkowym sosie. Z jednej strony sa to ludzie przebojowi, spragnieni sukcesu, odwazni, ambitni,  czasem tez biedni, ale odwazni, ktorzy chca stanac na nogi,  z drugiej - wlasnie ci ktorzych kojarzycie z LGBT. W wielkim miescie czlowiek zyskuje anonimowosc (kolko rozancowe go nie obgada, ludzie nie wytkaja palcami), a zatem zyskuje wolnosc. Moze robic co chce.

Do konca PRLu tak nie bylo, bo homoseksualizm byl prawnie zakazany i karany wiezieniem. Do dzis jest zakazany w Rosji, na Bialorusi i w panstwach arabskich. Kto nie moze zyc z wolnoscia gejow, ten ma wybor. A teraz reka do gory, kto woli i chcialby zyci w miastach i  krajach z zakazem gejowania? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×