Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anka

Bardzo prosze oceńcie jadłospis mojego dziecka 1,5 roku. Wiem, że mało i nieróżnorodnie, ale czy aż tak bardzo źle?

Polecane posty

Gość Gosc

Autorko, sądzę że zupka nie smakuje mu, ugotuj inną bez oleju kokosowego, dodaj oliwy z oliwek, lub oleju konopnego a najlepiej łyżeczkę masła.Olej kokosowy nie jest smaczny i wcale nie taki zdrowy.W olejach jest dużo witamin i kwasów omega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tfff

zrob normalna zupe. A nie cuda na kiju oleje kokosowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
18 godzin temu, Lampka napisał:

autorko Ja nie uważam że twój syn mało je, mój ma 13 miesięcy, rano pije 120 mleczka później je miseczkę kaszy ryżowej na mleku, potem miseczkę zupy ,mleko 120 ml.miseczka drugiej zupki, potem banan cały, pół jabłka ,parówka, miseczka budyniu. Owoce mu miksuje zupy również.A może zrób badania z krwi na obecność pasożytów bo z kału rzadko kiedy wychodzą miarodajne.

13 miesięczne dziecko je praktycznie same papki? Gratuluję... Nie ma się czym chwalić, polecam poczytać o kształtowaniu żuchwy, języka i rozwijaniu aparatu mowy u niemowląt. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Dnia 18.03.2019 o 12:26, Gość Anka napisał:

 Synek balansuje na granicy niedowagi i 3 centyla. Lubi niewiele potraw i jeszcze zaczął niektóre odrzucać.

Robię co mogę, żeby w niego coś tam wepchnąć, jakby mógł wybierać jadłby parówki, banany i chleb żytni. Słabo za to z warzywami i owocami.

Co zjadł wczoraj:

- płatki gryczane na wodzie z musem owocowym i gruszką, z cynamonem

- parówka cielęca i 2 kromki małego chlebka (ulubione, to zje zawsze i wszędzie)

- mleko z piersi

SEN 12-14

- średnia miska zupy (indyk, cukinia, brokuł, ziemniak, tłuszcz kokosowy, kasza jaglana, żółtko jajka), je to kilka godzin, ale zje całość, drugiego dania już nie ruszy, czasem coś od nas skubnie

- w międzyczasie mleko z piersi, sok z marchwi, banan, trochę jabłka

- przed snem ok. 20-stej  butla mieszanki mlekozastępczej z kaszą jaglaną i ryżową (wiem zły pomysł butla, ale to jedyny sposób żeby mu wcisnąć 180 ml mieszanki z kaszą na gęsto)

Ta zupa chyba nie jest smaczna, spróbuj czy sama zjadłabym, fuj. Ugotuj normalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×