Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Autorka

Biblia, ludzie prosze czytajcie

Polecane posty

Gość Autorka

PRAWDZIWE 10 PRZYKAZAŃ BOGA  II Moj.20

”Jam jest Pan, Wiekuisty, Bóg twój, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewoli.

1. Nie będziesz miał bogów innych oprócz Mnie.
 

2.Nie uczynisz sobie posągu ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko albo na ziemi nisko, lub w wodzie poniżej ziemi.
Nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył. Bo Ja jestem Pan, Bóg twój, Bóg zazdrosny, karzący nieprawość ojców na synach w trzecim i w czwartym pokoleniu — tych, którzy Mnie nienawidzą, a który okazuje łaskę w tysiącznym pokoleniu tym, którzy Mnie miłują i strzegą moich przykazań.

3.Nie będziesz brał imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy, bo nie dozwoli Pan, by pozostał bezkarny ten, kto bierze Jego imię do czczych rzeczy.

4.Pamiętaj o dniu SZABATU, aby go święcić, jak ci nakazał Pan, Bóg twój.Sześć dni będziesz pracował i wykonywał wszelką twą pracę, lecz w siódmym dniu jest szabat Pana, Boga twego. Nie będziesz wykonywał żadnej pracy ani ty, ani twój syn, ani twoja córka, ani twój sługa, ani twoja służąca, ani twój wół, ani twój osioł, ani żadne twoje zwierzę, ani obcy, który przebywa w twoich bramach; aby wypoczął twój niewolnik i twoja niewolnica, jak i ty.
Pamiętaj, że byłeś niewolnikiem w ziemi egipskiej i wyprowadził cię stamtąd Pan, Bóg twój, ręką mocną i wyciągniętym ramieniem: przeto ci nakazał Pan, Bóg twój, strzec dnia szabatu.

5.Czcij swego ojca i swoją matkę, jak ci nakazał Pan, Bóg twój, abyś długo żył i aby ci się dobrze powodziło na ziemi, którą ci daje Pan, Bóg twój.

6.Nie będziesz zabijał.

7.Nie będziesz cudzołożył.

8.Nie będziesz kradł.

9.Jako świadek nie będziesz mówił przeciw bliźniemu twemu kłamstwa.

10.Nie będziesz pożądał żony swojego bliźniego. Nie będziesz pragnął domu swojego bliźniego ani jego pola, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do twojego bliźniego”.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nic mi sie tak nie podoba jak stary testament i opowiesi o tym jak to jedno plemie  drugiemu wyrwalo jaja przez gardlo i zabralo wszystkie kozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Dzięki, ale nie. Nie lubię fantastyki, z bajek też już dawno wyrosłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Autorka

Przemyśl to. Wszystkie proroctwa z Biblii już się wypełniają, zostało kilka do powrotu naszego Pana! Jezus Chrystus powraca na sąd i będzie płacz i zgrzytanie zebów. Nie wiem czy mamy kilka tygodni czy miesięcy, ale lat to raczej już niewiele, o ile w ogóle. Tylko przy Bogu będziemy bezpieczni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serio chcesz ?

A ktore to "proroctwa" sie wypelnily?

Poza tym to jest podobno ksiega pisana pod wplywem Bozego natchnienia a nie zbior przepowiedni w koncu wszyscy jasnowidze itp itd sa beee bo przyszlosv jest tylko i wylacznie domena Boga

Powiedz mi jak laczysz to

z taka dziecieca wiara w zabobony i ptzepowiednie ?

Serio jestem ciekawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Smof stary kodziarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znacey zaginiona ksiega kodziarza?

Druga jaskinia na lewo od parkingu przy morzu martwym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

kodziarz i lizodup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa

amen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Autorka

Nawracajcie się kochani i wierzcie w Ewangelię. Tylko Biblia podaje prawdę. KK kłamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biblia mowi ze fajnie jest otumanic glabow a potem jak beda padnieci po obrzrzaniy to wyrznac cale plemie bo podobno to sie bogu podoba

Biblia zreszta mowi duzo rozznych zabawnych rzeczy

I tu sie zgodze czytajcie

Wiekszey katalog krwi morderstw i zboczen ciezko znalezc

Stary testament jest the best

Choc nowy tez nie jest od czapy

Czytajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sol

Po co sie tak osmieszarz i obrazasz ludzi wierzacych.

Biblia mowi duzo zabawnych rzeczy, co to ma byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxxxxxxxx
Dnia 10.05.2019 o 15:45, Smof napisał:

Wiekszey katalog krwi morderstw i zboczen ciezko znalezc

zgadzam się w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorka

Dlatego że jesteś w moich oczach drogi, cenny i Ja cię miłuję, więc daję ludzi za ciebie i narody za twoje życie Izaj.43,4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Donkoncz cytat prosze 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolo

Bog jest z nami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość gość
Dnia 23.05.2019 o 15:27, Szyderca bezlitosny napisał:

13 Będziesz miał miejsce poza obozem i tam poza obóz będziesz wychodził.

14 Zaopatrzysz się w kołek, a gdy wyjdziesz na zewnątrz, wydrążysz nim dołek, a wracając przykryjesz to, czegoś się pozbył,

15 gdyż Pan, Bóg twój, przechadza się po twoim obozie, aby chronić ciebie, a wrogów na łup twój wydać. Stąd obóz twój musi być święty. Pan nie może w nim ujrzeć nic odrażającego, aby się nie odwrócił od ciebie.

Pwt 23,13-15

To nie są zabawne rzeczy, tylko zalecenia o przestrzegamy higieny. Śmiejesz się z tego szyderco, a idź na pielgrzymkę do Częstochowy. Ludzie niby święci, a każdy przydrożny parking zas_rany, nikt nie zasypie tego co zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JEZUS CHRYSTUS JEST PANEM

JEZUS CHRYSTUS powraca na sąd. Nawracajcie się ludzie i wierzcie w Ewangelię! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JEZUS CHRYSTUS JEST PANEM

Ks.Jeremiasza 31,3 "Ukochałem cię odwieczną miłością"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noz i jeszcze ta

Wy macie dzis jakis specjalny dzien?

Choc w sumie szyderca ladnie wypunktowal te milosc

Dodalbym tylko ten kawalek o tym jak sie obrzezali a poyem dnia nastepnego gdy zdychali po tym obrzezaniu niechcacy ich sie wymordowalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JEZUS CHRYSTUS JEST PANEM

Szyderca, uwazasz ze jesteś taki mądry i dowcipny? poczułam zażenowanie twoim wpisem i żal mi ciebie, bo jeśli się nie nawrócisz, to będziesz bardzo cierpiał za każdy grzech swojego życia. Ale nie musisz cierpieć - możesz nawrócić się do Boga i pozostać bezpiecznym na zawsze i żyć w pełnej miłości i radości, bez chorób, bólu, cierpienia, śmierci itp. Nie wiem czy wiesz, ale życie nie kończy sięwraz ze śmiercią, bo WSZYSCY zostaną wskrzeszeni - nawróceni do Boga pójdą do życia wiecznego, a ci odrzucający Boga na wieczne męki. Masz czas wyboru. Nawróć się dzisiaj, bo nie wiadomo co przyniesie jutro, a z chwilą śmierci człowiek traci moizliwość zbawienia.

A prawda jest taka, że albo jestes z Bogiem albo z szatanem, nie ma innej opcji. Skoro lekceważysz Boga, to widocznie diabeł ma uciechę że ciebie przerobił na swoje. Pamiętaj że w kazdej chwili możesz powrócic do Boga, wystarczy uklęknąć w domu, wyznać Mu swoje grzechy i zaprosić Jezusa Chrystusa do swojego serca i do swojego życia, ustanowić Go swoim Panem. Nastepnie odwrócić się od swoich grzechów i podążać za Panem, wypełniac przykazania z Biblii (nie te z kościoła kk, bo sa przekłamane!!!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wlasnie jest najlepsze

Albo jestes z Bogiem albo z szatanem i nie ma innej opcji

A podobno mamy prawo do bladzenia i poszukiwan

Upss

Tak se koles tylko walna bo akurat byl zjarany?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ccesz sobie podyskutowac?

Widzisz osiolku w przeciwienstwie do ciebie ja NAPRAWDE przrceytalem

I stary i nowy choc szalu nie bylo

Zapraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 minutę temu, Szyderca bezlitosny napisał:

W Starym Testamencie jest kilka naprawdę fajnych opowiastek świadczących o tym, że Jehowa miał wtedy całkiem fajne poczucie humoru.

Np. w Księdze Jozuego, rozdział 6,  Żydzi przyszli pod dobrze umocnione miasto Jerycho. Zamiast posłużyć się machinami oblężniczymi, jak by doradzał zdrowy rozsądek, Jehowa kazał im zorganizować orkiestrę, złożoną z siedmiu kapłanów, którzy mieli łazić wkoło murów miejskich i grać marsze wojskowe; z tyłu nie­siono arkę przymierza, a z przodu maszerowało całe wojsko. Kapłani dęli w trąby przez siedem dni, słaniali się z wyczer­pania, a większość dostała rozedmy płuc i zapalenia krtani - bo kapłani też ludzie. Wojska oblegające szemrały sądząc, że Jozue każe im się wy­głupiać. Jerychończycy na murach śmiali się z wrogów myśląc, że powa­riowali. Ale ten się śmieje, kto się śmieje ostatni. Siódmego dnia orkie­stra zadęła z całych sił, aż oczy wyszły na wierzch kapłanom, a jednocze­śnie cała armia na rozkaz wrzasnęła głośno, a mury miasta cudow­nym sposobem runęły na ziemię i rozsypały się w proch.

Jedno jest w tej historii zastanawiające: fizycznie jest rzeczą niemożli­wą, aby miejski mur upadł od krzyku i siedmiu trąbek, a więc pewne jest, że było to zdarzenie cudowne. Ale skoro Jehowa i tak musiał uczynić cud, to po co właściwie kazał całej armii męczyć się i błaźnić przez cały tydzień, a kapłanom nie tylko zniszczyć zdrowie, ale i stracić autorytet wśród ludu — bo któż będzie szanował kapłanów z dętej orkiestry? Wychodzi na to, ze chciał sobie zrobić surrealistyczny żarcik, a przy okazji nasłuchać się do woli instrumentów dętych.

A poza tym wszyscy zdrowi w rodzinie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NAWRACAJCIE SIĘ

Ks.Izaj. 30,27 "Oto nadchodzi z oddali Imię Wiekuistego oraz gęsto się kłębiąc, płonie Jego gniew; Jego usta pełne są rozjątrzenia, Jego język jak niszcząca pożoga"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NAWRACAJCIE SIĘ

Wierzcie w Ewangelię! Poznajcie prawdziwego, jedynego, Żywego Boga Wszechmogącego Stworzyciela Nieba i Ziemi i wszystkiego co na nich. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nawracajcie się

ludzie, nawracajcie się do prawdziwego Boga. Bóg prawdziwy jest w Biblii i tylko tam. Szukajcie Boga a On da się wam znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kola jego to niskoprofilowki na 22 calowych felgach?

Wiesz

Ja Cie naprawde rozumiem

I nawet nie chce sie pastwic

Tylko ze tam serio bylo cos o wolnej woli a nie o tym ze zgnijesz w piekle jak pechowo pierdniesz w kosciele

Nie tedy droga moja droga

Tak jestes psychiczna

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nawracajcie się

Wzywajcie Pana Jezusa i proście Boga Ojca, aby zesłał na was Ducha Świętego, który będzie was prowadził każdego dnia. Duch Święty znacznie wyostrza sumienie i człowiek już nie może grzeszyć, a jeśli nawet upadnie, to natychmiast czuje skruchę i prosi Boga o wybaczenie. Dzięki temu, Boże dzieci, zyją w czystosci i świętości a sama Biblia mówi o nich, że sa święci. Chwała Panu Jezusowi Chrystusowi, który przyszedł na ten świat aby wybawić nas od grzechów. Boże dziecko nie grzeszy, w radości ducha i czystości oraz świętości oczekuje na moment przyjścia Zbawiciela Jezusa Chrystusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorka

Ew.Jana14,1 Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie1 w Boga? I we Mnie wierzcie! 2 W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. 3 A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem. 4 Znacie drogę, dokąd Ja idę». 5 Odezwał się do Niego Tomasz: «Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę?» 6 Odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem2. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. 7 Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście». 8 Rzekł do Niego Filip: «Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy». 9 Odpowiedział mu Jezus: «Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: "Pokaż nam Ojca?" 10 Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych3 dzieł. 11 Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Jeżeli zaś nie - wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła! 12 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem, i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca4. 13 A o cokolwiek prosić będziecie w imię moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu. 14 O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×