Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosc

Zauważyłam, że odstające uszy praktycznie zawsze się dziedziczą

Polecane posty

Gość Gosc

Mój mąż ma uszy odstające i synowi gdzies po 2 roku życia też zaczęły się robić odstające, niby troszke mniej, ale i tak sie kwalifikują do tych odstających. Zastanawiam się czy jak zajdę znów w ciążę to czy moje drugie dziecko tez tak będzie miało. Pewnie tak, bo ilekroć widzę, że ktoś ma uszy odstające to jego dziecko praktycznie zawsze też. Jak to jest że te geny w tym aspekcie są takie dominujące. Zastanawiam się czy to jest taka "uroda" czy raczej niedorozwój czegoś podobny do wady wzroku, bo przecież wada wzroku też może się dziedziczyć. Zastanawiam sie czy można temu jakoś zapobiegać, bo np. coś takiego jak u ludzi np. krzywy nos jest spowodowane prawdopodobnie nie tym, że ktoś tak miał zaplanowane genetycznie lecz tym, że  podniebienie jest wepchnięte w głąb, a wepchnięte w głąb jest dlatego, że prawdopodobnie szczęka się nie rozrosła dostatecznie na boki. Były np. takie badania kiedyś dwóch plemion i te dzieci bogaciej się odżywiające miały szczęki troszke szersze niż te gorzej sie odżywiające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kokoo

Nie wybieraj na ojca dzieci faceta z odstajacymi uszami. A skoro u fa eya ci to nie przeszkadzało, to nie wiem czemu u dziecka nagle jest to już problem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

no co ty einsteinie? na biologii się spało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

To odstające uszy to taka tragedia życiowa? Nie wiedziałam. Mój ojciec miał strasznie odstające uszy, ale tylko jako dziecko. Na fotkach wygląda jak Dumbo, jako dorosły ma uszy normalne. Mam kilkoro rodzeństwa I tylko jedna siostra ma odstające uszy. Szczerze to jej z tym do twarzy. Wygląda jak elf 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uszata

Ja mam odstajaace uszy i nie wyobrazam sobie siebie z przylegajacymi. Mam zgrabne uszy,ktore wygladaja uroczo, jak u elfa. Moja corka ma tez uszka odstajace. Tak, jest to dziedziczne, to tzw. cecha dominujaca (poczytaj o tym -sa recesywne i dominujace). Nie wiem czemu tobicie z  tego tragedie i kompleks. Ja w dziecinstwie tez slyszalam glupie docinki ale na sszczescie teraz wiem ze to moj atyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ara

Ja mam odstające uszy a moja córka nie ma. Żona szwagra też ma takie uszy i jej syn ma odstające a córka nie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×