Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Joachim Lelewel

do kobiet mieszkających na wsi

Polecane posty

Gość Joachim Lelewel

jak czujecie się z tym, ze dopiero lekko ponad sto lat temu waszych przodków uwłaszczono i przestali być niewolnikami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość Joachim Lelewel napisał:

jak czujecie się z tym, ze dopiero lekko ponad sto lat temu waszych przodków uwłaszczono i przestali być niewolnikami?

Twoi przodkowie również mogli pochodzić ze wsi, jako to zresztą różnica? Ja mieszkam w mieście, a wychowałam się na wsi, mam znajomych pochodzących z miasta i mieszkających w pięknym domu na wsi. A nad tym kiedy moich przodków uwłaszczono nie zastanawiam się. Lubię natomiast posłuchać, jak moja babcia opowiada o życiu na wsi w czasach wojny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joachim lelewel
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Twoi przodkowie również mogli pochodzić ze wsi, jako to zresztą różnica? Ja mieszkam w mieście, a wychowałam się na wsi, mam znajomych pochodzących z miasta i mieszkających w pięknym domu na wsi. A nad tym kiedy moich przodków uwłaszczono nie zastanawiam się. Lubię natomiast posłuchać, jak moja babcia opowiada o życiu na wsi w czasach wojny.

nie mogli, znam dokładnie genealogię mojego rodu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Gość Joachim Lelewel napisał:

jak czujecie się z tym, ze dopiero lekko ponad sto lat temu waszych przodków uwłaszczono i przestali być niewolnikami?

Hahaha przecież kiedyś Polska to była jedna wielka wiocha,miasta nie istniały 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa
1 minutę temu, Lampka napisał:

Hahaha przecież kiedyś Polska to była jedna wielka wiocha,miasta nie istniały 😁

Dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joachim Lelewel
3 minuty temu, Lampka napisał:

Hahaha przecież kiedyś Polska to była jedna wielka wiocha,miasta nie istniały 😁

proszę historyku, oświeć mnie kiedy powstała w Polsce pierwsza osada? moim zdaniem był to X wiek

Krakow, Gniezno, Poznań to nie miasta? mówisz, ze kiedyś miasta nie istniały...czyli kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A kogo obchodzi co było 100 lat temu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joachim Lelewel
5 minut temu, Gość Gość napisał:

A kogo obchodzi co było 100 lat temu. 

ciebie powinno wiejski ignorancie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maria Antonina

Racja, ludzie nie znają swoich korzeni i przez to nie wiedzą, gdzie ich miejsce. Chamy pchają się na salony. Upadek obyczajów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie mogę jeść, spać, pracować z tego powodu, myślę o tym 24 godziny na dobę . Największe zmartwienie mojego życia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćgosc
38 minut temu, Gość Joachim Lelewel napisał:

proszę historyku, oświeć mnie kiedy powstała w Polsce pierwsza osada? moim zdaniem był to X wiek

Krakow, Gniezno, Poznań to nie miasta? mówisz, ze kiedyś miasta nie istniały...czyli kiedy?

Tlumoku, zanim miasta otrzymały lokacje miejskie, były właśnie wiochami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćgosc
54 minuty temu, Gość joachim lelewel napisał:

nie mogli, znam dokładnie genealogię mojego rodu

 

Cóż, co z tego że wywodzisz się z miasta, skoro mentalnie z głębokiej wiochy (Nie mylić z wsią)

40 minut temu, Gość Joachim Lelewel napisał:

proszę historyku, oświeć mnie kiedy powstała w Polsce pierwsza osada? moim zdaniem był to X wiek

Krakow, Gniezno, Poznań to nie miasta? mówisz, ze kiedyś miasta nie istniały...czyli kiedy?

Tlumoku, zanim miasta otrzymały lokacje miejskie, były właśnie wiochami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rewa

A kogo to obchodzi co było kiedyś.Mentalność się zmienia,ludzie się zmieniają ,wszystko się zmienia- idźmy do przodu, nie cofajmy się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rewa

A kogo to obchodzi co było kiedyś.Mentalność się zmienia,ludzie się zmieniają ,wszystko się zmienia- idźmy do przodu, nie cofajmy się.

Kiedyś nie było czegoś takiego jak miasto, były osady, potem wioski i na końcu miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rewa

A kogo to obchodzi co było kiedyś.Mentalność się zmienia,ludzie się zmieniają ,wszystko się zmienia- idźmy do przodu, nie cofajmy się.

Kiedyś nie było czegoś takiego jak miasto, były osady, potem wioski i na końcu miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
57 minut temu, Gość joachim lelewel napisał:

nie mogli, znam dokładnie genealogię mojego rodu

 

Taa, do którego wieku? A co w 544 roku? Twoi przodkowie po lasach biegali za wiewiórkami 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siklin
1 godzinę temu, Gość Joachim Lelewel napisał:

jak czujecie się z tym, ze dopiero lekko ponad sto lat temu waszych przodków uwłaszczono i przestali być niewolnikami?

A przodkowie ludzi z miasta? tobie się wydaje że to była sama arystokracja i inteligencja? Dziecko kochane tego była garstka!

To były tysiące slamsów, baraków gdzie roiło się od biedoty, brudu, wolgoci. Dzieci padały jak muchy, a te które jakimś cudem podrosły tyrały w fabrykach i kopalniach, dziewczynki 12 letnie się prostytuowały, ludzie 40 latnie dożywali, bo tyrali w fabrykach bez żadnych norm ani świadczeń. Gdy miałeś wypadek w pracy i ci nogę urwało to Cię wystawili za drzwi i fora ze dwora. To byli twoim zdanie wolni ludzie?

Czytałaś choćby Nędzników, Damę Kamieliową, Ziemię Obiecaną, Lalkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rita40

Pochodzimy od pierwszych ludzi,czy oni mieszkali w mieście? 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pola

A wiesz co to jest urbanizacja wiosek. Mieszkasz zapewne na 20m2 ale najważniejsze ze pochodzisz z miasta i próbujesz się zapewne dowartościować. Jestem kobieta która zamieniła duże mieszkanie na prywatnym osiedlu na dom na wsi. Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga

Normalnie sie czuje. Wstaje rano, doje krowe, pase owce, wywalam gnoj. No dzien jak codzien. A to istniej gdzies inne zycie? Nie wiedzialam;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga

Normalnie sie czuje. Wstaje rano, doje krowe, pase owce, wywalam gnoj. No dzien jak codzien. A to istniej gdzies inne zycie? Nie wiedzialam;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Kolejna gufniana prowokacja adminów kafe. Wieś kontra miasto... żenada! już nie macie czego wymyślać. Co nie sprzedają się gufno burze cc vs. sn, komuniny i żony oraz kp i mm? 

Ten portal zdycha, a poziom coraz gorszy. W komentarzach większość to trolle, a tematy coraz głupsze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość historia

a jak mam się czuć? 

Czy bycie niewolnikiem to powód do wstydu? Ofiara nie ma się czego wstydzić. Nie wolno nikogo niewolić. Czy ofiary napaści i gwałtów oraz on dzieci tez uważacie za gorsze? Czy bycie ofiarą to powód do wstydu dla ofiary czy raczej dla oprawcy?

a jak się czujesz z tym że Polska była pod niemiecką okupacją i Polacy byli podluźmi? a jak się czujesz z tym, że kolejne 50 lat byliśmy niewolnikami Sowietów? Czy byliśmy przez to gorsi, a oni lepsi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Arystokracje i inteligencje nam wymordowano podczas zaborow i komuny (co widac po postach takich jak autora), a to ze czyis przodkowie mieli szlacheckie nazwiska najprawdopodobniej oznacza tyle, ze mieszkali na ziemi nalezacej do jakiegos szlachcica i przy spisie powszechnym nadano im nazwisko tego szlachcica. 

Jest w Polsce kilka rodzin faktycznie szlecheckich (a i oni z ogromna domieszka krwi plebejskiej), czesc z nich faktycznie trzyma poziom, ale czesc zeszla na psy, natomiast pozostala czesc spoleczenstwa tworzy nowa inteligencje, ludzi odznaczajacych sie wyksztalceniem, obyciem, manierami- te rodziny czesto pochodza z rodzin chlopskich (piec pokolen wstecz), ale to oni wlasnie tworza nowe elity. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość joachim lelewel napisał:

nie mogli, znam dokładnie genealogię mojego rodu

 

Ha ha ha ha 64 praprapradiadków? 128 prapraprapradziadków itd? To raptem jakieś 120 do góra 180 lat wstecz 😄

25 minut temu, Gość gość napisał:

Kolejna gufniana prowokacja adminów kafe. Wieś kontra miasto... żenada! już nie macie czego wymyślać. Co nie sprzedają się gufno burze cc vs. sn, komuniny i żony oraz kp i mm? 

Ten portal zdycha, a poziom coraz gorszy. W komentarzach większość to trolle, a tematy coraz głupsze. 

Adminów może nie, ale może jakiejś ...ki, której się nudzi 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Arystokracje i inteligencje nam wymordowano podczas zaborow i komuny (co widac po postach takich jak autora), a to ze czyis przodkowie mieli szlacheckie nazwiska najprawdopodobniej oznacza tyle, ze mieszkali na ziemi nalezacej do jakiegos szlachcica i przy spisie powszechnym nadano im nazwisko tego szlachcica. 

Jest w Polsce kilka rodzin faktycznie szlecheckich (a i oni z ogromna domieszka krwi plebejskiej), czesc z nich faktycznie trzyma poziom, ale czesc zeszla na psy, natomiast pozostala czesc spoleczenstwa tworzy nowa inteligencje, ludzi odznaczajacych sie wyksztalceniem, obyciem, manierami- te rodziny czesto pochodza z rodzin chlopskich (piec pokolen wstecz), ale to oni wlasnie tworza nowe elity. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Arystokracje i inteligencje nam wymordowano podczas zaborow i komuny (co widac po postach takich jak autora), a to ze czyis przodkowie mieli szlacheckie nazwiska najprawdopodobniej oznacza tyle, ze mieszkali na ziemi nalezacej do jakiegos szlachcica i przy spisie powszechnym nadano im nazwisko tego szlachcica. 

Jest w Polsce kilka rodzin faktycznie szlecheckich (a i oni z ogromna domieszka krwi plebejskiej), czesc z nich faktycznie trzyma poziom, ale czesc zeszla na psy, natomiast pozostala czesc spoleczenstwa tworzy nowa inteligencje, ludzi odznaczajacych sie wyksztalceniem, obyciem, manierami- te rodziny czesto pochodza z rodzin chlopskich (piec pokolen wstecz), ale to oni wlasnie tworza nowe elity. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kj Dodo

Ja 12 lat temu przeprowadziłam się z miasta na wieś. I co? i ...!😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Autorko zrób fizycznie coś pożytecznego dla siebie lub dla społeczeństwa jeśli nie potrafisz umysłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Autorko zrób fizycznie coś pożytecznego dla siebie lub dla społeczeństwa jeśli nie potrafisz umysłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×