Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Nati

Mama nie chce być "babcia"

Polecane posty

Gość Gośćgosc
12 minut temu, Gość Ewunia napisał:

Piszesz o starzeniu się z godnością, można odczytać, że uważasz 50 letnia kobietę za stara. Trochę tolerancji i rozluźnij majty. Nikt nie chce krzywdy ci zrobić.

To, że masz problemy z czytaniem, to nie moja wina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Matką też pewnie nie lubiła być, ale "tak wyszło"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewunia
23 minuty temu, Gość Gośćgosc napisał:

To, że masz problemy z czytaniem, to nie moja wina

Myślę, że kobieta 50 letnia nie myśli jeszcze o starosci w przeciwieństwie do ciebie 36 latki.Tak pisałaś, więc nie odwracaj kota ogonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ccccg

Dokladnie to samo pomyslalam o tej menopauzie. Bije jej na głowę po prostu i trzeba to przeczekac i nie przejmowac sie.

Poza tym w praktyce sobie tego nie wyobrazam np idz do Grazynki a nie idz do babci to wtedy nawet i corka mowi po imieniu niejako.

Dla mnie to sztuczne. Jakby dziecko do matki mialo po imieniu mowic bo ona urodzila w wieku 18 i nie czuje sie mamą. Chore.

Moja mama zostala babcia w wieku 45 lat i czegos podobnego nie słyszałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćgosc
25 minut temu, Gość Ewunia napisał:

Myślę, że kobieta 50 letnia nie myśli jeszcze o starosci w przeciwieństwie do ciebie 36 latki.Tak pisałaś, więc nie odwracaj kota ogonem.

Starzeje się KAZDY Z NAS JUZ OD URODZENIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiele z was sie oburza, a nie kazdy jest gotowy do bycia babcia.Jedne sa dumne z wnuka. w wieku 32 lat a inne smuca w wieku 40 czy 50.Pewnie mama autorki nie lubi siedziec w kuchni w podomce tylko woli wyjscia i podroze.Babcia kojarzy sie z siwa starowinka w koku w okularach, ktorej caly swiat to wnuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No szczerze dziwne, moja mama zostanie babcią w wieku 46 lat i na szczęście nie cierpi z powodu, że będzie nazywana babcią.. Ale myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu szczera rozmowa z mamą o tym jak chce, żeby wnuczka do niej mówiła. Jeśli nie chce aby do niej mówiła "babciu", wydaje mi się, że należy uszanować jej zdanie i wybór. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jego
2 godziny temu, Gość gość napisał:

Ja mam 42 lata i 18letnią córkę. Prawda jest taka, że guzik mi do tego, kiedy ona urodzi. Warunkiem jest stabilne stanie na nogach, a kiedy to zrobi, to już jej problem. Ja ją mogę tylko wspierać. Wiek, kiedy urodzi, to też jej decyzja, nie wolno mi zabraniać, albo wymagać, to jej życie. Takie podejście jak twojej matko, to po prostu czysta bezczelność.

Ja też mam 42 lata i rocznego syna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hiphop

Ale to jest normalny wiek na zostanie babcią, moja mama miała 54 lata jak została babcią. A moja babcia miała 49 lat jak ja się urodziłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak a propo do konfliktu powyzej; 36 i 50 lat to ta sama kategoria wiekowa, i w wieku 36 lat mozna byc babcia, i 35+ jest sie juz calkowicie nieatrakcyjna i przezroczysta dla mezczyzn.Roznica chyba tylko w poziomie hormonow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emiska 30

Szczerze mawiac nie przeczytalam wszystkich komentarzy ale powiem jak bylo u mnie.

Tesciowa jest mloda kobieta, zostala Babcia jak miala 47 lat i jest uradowana, od razu sie cieszyla, nigdy nie bylo problemu. Sama urodzila mojego meza jak miala 21 lat wiec zawsze wiedziala ze bedzie mloda Babcia, jej to odpowiada.

Twoja mama przesadza i to bardzo, urodzila w wieku 23 lat, ile lat miala wtedy Twoja Babcia? Zapewne mniej niz ona teraz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie podam

Zobaczcie sobie profil na insta babciawadidasach, młoda kobieta wyglądająca lepiej niż nie jedna 30ka i jest dumna z bycia babcią. Można? Można. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wow
16 minut temu, Gość Nie podam napisał:

Zobaczcie sobie profil na insta babciawadidasach, młoda kobieta wyglądająca lepiej niż nie jedna 30ka i jest dumna z bycia babcią. Można? Można. 

Chyba żartujesz? 🙂 Ile ty masz lat? W życiu tej kobiety jest olbrzymia pustka wypełniana załączanymi obrazkami na insta. Ilość wyświetleń jest wprost proporcjonalna do zarabianej kasy z reklam, wiec to swoisty sposób na dorabianie sobie do skromnego życia. Gdybym miała taką babcię cieszyła bym się, że po wyjściu za mąż zmieniłam nazwisko. Tony tapety i sztuczne kreowanie rzeczywistości. Żenada! Ale jak widać są tacy co się na to nabiorą. Można? Można 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćgosc
1 godzinę temu, emigrantka napisał:

Tak a propo do konfliktu powyzej; 36 i 50 lat to ta sama kategoria wiekowa, i w wieku 36 lat mozna byc babcia, i 35+ jest sie juz calkowicie nieatrakcyjna i przezroczysta dla mezczyzn.Roznica chyba tylko w poziomie hormonow

A gdzie ty widzisz jakiś konflikt? Poza tym nie mierz wszystkich swoją miarą- są kobiety, które do późnej starości i mimo zmarszczek, są atrakcyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaa

Rodzac dziecko w bardzo młodym wieku, mama Autorki dość znacznie zwiększyła prawdopodobieństwo zostania młoda babcia, a teraz żal do całego świata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmm
1 godzinę temu, Gość Gośćgosc napisał:

są kobiety, które do późnej starości i mimo zmarszczek, są atrakcyjne

Wlazłem na ten temat, chyba kliknąwszy nie w to co potrzeba 😄 Czytam ostatni post i z wrażenia szukam okularów bo nie wierzę własnym oczom. Okularów nie znalazłem, w końcu nigdy ich nie miałem, ale tak czy inaczej zmiotłem sobą kurz z podłogi.

Sorry ale ... atrakcyjne dla kogo??????? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jola

Podejrzewam że nie chodzi o to że babcia poczuje się staro, ale o to że z babć robi się darmowe niańki, zmusza do rezygnacji z pracy i własnych zajęć żeby być całymi dniami z wnuczkiem, a niekoniecznie każda babcia tego chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tamaryszek
11 minut temu, Gość hmm napisał:

Wlazłem na ten temat, chyba kliknąwszy nie w to co potrzeba 😄 Czytam ostatni post i z wrażenia szukam okularów bo nie wierzę własnym oczom. Okularów nie znalazłem, w końcu nigdy ich nie miałem, ale tak czy inaczej zmiotłem sobą kurz z podłogi.

Sorry ale ... atrakcyjne dla kogo??????? 

Dla normalnych i nie każdy ma 16 lat, ludzie  nie kończą życia po 18, później też ludzie się zako...ą, zawierają związki i uprawiają sex, dziwne, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tamaryszek
8 minut temu, Gość jola napisał:

Podejrzewam że nie chodzi o to że babcia poczuje się staro, ale o to że z babć robi się darmowe niańki, zmusza do rezygnacji z pracy i własnych zajęć żeby być całymi dniami z wnuczkiem, a niekoniecznie każda babcia tego chce.

Raczej, żadna babcia tego nie chce, jeśli chce, to patrz wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćgosc
Przed chwilą, Gość Tamaryszek napisał:

Dla normalnych i nie każdy ma 16 lat, ludzie  nie kończą życia po 18, później też ludzie się zako...ą, zawierają związki i uprawiają sex, dziwne, prawda?

Dokładnie, ale jak ma się siano zamiast mózgu, to się myśli że jędrne cycki i doopa to wszystko.  Typie, tobie też grawitacja zrobi z jajami swoje, wiecznie piękny i młody nie będziesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka

Sorry ale chyba hormony Twojej matce padły na mózg. Sama miała dziecko w dość młodym wieku a teraz problem. To się nazywa hipokryzja. 

Gdyby moja mama odstawilaby mi taki cyrk powiedziałabym jasno że albo moje dziecko będzie nazywać ja babcia albo wcale nie będzie się do niej odzywac. Dla mnie nazywanie babci po imieniu jest brakiem szacunku. Do innych starszych osób też ma mówić na Ty. Ja bym na to nie pozwoliła. Macenie dziecku w głowie. Od strony taty będzie miało prawdziwa babcię a od strony mamy per Grazynę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tamaryszek
5 minut temu, Gość Anka napisał:

Sorry ale chyba hormony Twojej matce padły na mózg. Sama miała dziecko w dość młodym wieku a teraz problem. To się nazywa hipokryzja. 

Gdyby moja mama odstawilaby mi taki cyrk powiedziałabym jasno że albo moje dziecko będzie nazywać ja babcia albo wcale nie będzie się do niej odzywac. Dla mnie nazywanie babci po imieniu jest brakiem szacunku. Do innych starszych osób też ma mówić na Ty. Ja bym na to nie pozwoliła. Macenie dziecku w głowie. Od strony taty będzie miało prawdziwa babcię a od strony mamy per Grazynę. 

Może mając taką córkę, babcia dałaby na mszę z radosci za ograniczenie kontaktu z terrorystka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Matkoo jak te kobiety maja  nasrane  w głowach.. Dziecko ma mówić do babci po imieniu bo ta nie może sie pogodzić sie  z upływem  czasu  ? Niech idzie do terapeuty . 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamula

Łooo ludzie, to jak ma z tym problem to niech nie będzie babcia. Nie pokazuj jej wnuka, olej ja. Dojrzeje do roli, wtedy będzie miała kontakt. Jest babcia a nie koleżanka by mówić jej po imieniu. Dziecko, zwłaszcza małe nie zrozumie czemu ma mówić do niej Jola a nie babcia. Dla dziecka jest mama tata babcia dziadek. Widać że twoja matka nie umie pogodzić się z wiekiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hmm
53 minuty temu, Gość Tamaryszek napisał:

Dla normalnych i nie każdy ma 16 lat, ludzie  nie kończą życia po 18, później też ludzie się zako...ą, zawierają związki i uprawiają sex, dziwne, prawda?

I po co ja tu wlazłem? 😄 Jestem już bardzo dorosły facet, dużo bardziej niźli bym tego chciał, Znam męskie środowisko na wylot. Od ciepłych kluch po samców alfa i jakoś nie zauważyłem szczególnej atencji dla starszego wieku pań 🙂 To że są wyjątki od reguły nie oznacza wcale, że owe wyjątki tworzą kolejną regułę. Facet po pięćdziesiątce zawsze będzie szukał partnerki o piętnaście, dwadzieścia lat młodszej. Tak było jest i będzie, więc nie zaklinajcie rzeczywistość, żeby poprawić sobie moim kosztem humor 😉

51 minut temu, Gość Gośćgosc napisał:

Dokładnie, ale jak ma się siano zamiast mózgu, to się myśli że jędrne cycki i doopa to wszystko.  Typie, tobie też grawitacja zrobi z jajami swoje, wiecznie piękny i młody nie będziesz 

Facet będzie facetem po kres swoich dni a kobieta, jak to wcześniej ktoś na temacie mądrze napisał, tylko do pięćdziesiątki

To nie ja jestem męski szowinista tylko natura, która to wszystko obmyśliła. A natura to rodzaj żeński i chyba kobieta kobietom zgotowała ten los. Więc na mnie proszę psów nie wieszać 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Żeby takie problemy ludzie mieli (wymyślane na siłę) to  świat byłby piękny. Kobita zamiast się cieszyć, że jest zdrowa i na siłach, zaraz będzie miała wnuka czy wnuczkę z którymi spędzi jeszcze wiele lat, to panikuje. Komu się teraz babcia kojarzy ze starowinką? Ja dwójkę swoich dziadków ledwo pamiętam bo poumierali jak byłam dzieckiem, pamiętam ich rzeczywiście jako starych, schorowanych, niedołężnych ludzi po 80 (jestem późnym dzieckiem), bardzo chciałam by moja ostatnia babcia dożyła ukończenia moich studiów, wiem, że bardzo się cieszyła, że się kształcę, w tym konkretnie kierunku, ale niestety nie doczekała :( wcześniej też kilka lat chorowała, nie mówiąc już o ślubie, moich dzieciach, marzenie.

Jest mnóstwo plusów posiadania młodych dziadków, którzy będą obecni w życiu dziecka nie "stojąc nad grobem" kolokwialnie mówiąc, przedstaw to swojej mamie, powinno ją to otrzeźwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

"Facet będzie facetem po kres swoich dni a kobieta, jak to wcześniej ktoś na temacie mądrze napisał, tylko do pięćdziesiątki"

Czyli twój ojciec zostawił twoja matkę jak skończyła 50 lat i poszukał sobie młodej dupy ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćgosc
24 minuty temu, Gość Hmm napisał:

I po co ja tu wlazłem? 😄 Jestem już bardzo dorosły facet, dużo bardziej niźli bym tego chciał, Znam męskie środowisko na wylot. Od ciepłych kluch po samców alfa i jakoś nie zauważyłem szczególnej atencji dla starszego wieku pań 🙂 To że są wyjątki od reguły nie oznacza wcale, że owe wyjątki tworzą kolejną regułę. Facet po pięćdziesiątce zawsze będzie szukał partnerki o piętnaście, dwadzieścia lat młodszej. Tak było jest i będzie, więc nie zaklinajcie rzeczywistość, żeby poprawić sobie moim kosztem humor 😉

Facet będzie facetem po kres swoich dni a kobieta, jak to wcześniej ktoś na temacie mądrze napisał, tylko do pięćdziesiątki

To nie ja jestem męski szowinista tylko natura, która to wszystko obmyśliła. A natura to rodzaj żeński i chyba kobieta kobietom zgotowała ten los. Więc na mnie proszę psów nie wieszać 😉

Sorry chłopie, ale kobieta zawsze będzie kobieta, nawet jak będzie miała 100 lat, czy ci się podoba czy nie. I skoro jesteś już taki mocno dorosły, to twoje obwisłe  jaja nie są żadnym  rarytasem dla takiej młodszej o 15-20 lat. Jedyne, co może ja w takim starszym facecie pociągać, to kasa i doskonale o tym wiesz, Choć możesz sobie zaklinac rzeczywistość, że jest inaczej 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hmm
20 minut temu, Gość gość napisał:

Czyli twój ojciec zostawił twoja matkę jak skończyła 50 lat i poszukał sobie młodej dupy ? 

Ale żeś dziewczyno przywaliła 😄 😄 😄 Piszę o tzw. wolnych facetach i ich wyborach 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hmm
10 minut temu, Gość Gośćgosc napisał:

Sorry chłopie, ale kobieta zawsze będzie kobieta, nawet jak będzie miała 100 lat, czy ci się podoba czy nie.

Sorry dziewczyno ale o tym to porozmawiaj już ze swoim ginekologiem. 

Całusy! Uciekam! 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×