Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosc

Dlaczego korzystacie z FA zamiast złożyć pozew o alimenty od dziadków?

Polecane posty

Gość Gosc

Zastanawia mnie to bardzo, ja juz 2 miesiac czekam na alimenty i jak dotad cisza i sama zastanawiam sie czy nie zlozyc pozew o alimenty od rodzicow ojca mojej corki. Wiem ze on pracuje na czarno, mieszka u nich i doklada sie do wszystkiego a o dziecku wszyscy zapomnieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bjddjjsj
1 minutę temu, Gość Gosc napisał:

Zastanawia mnie to bardzo, ja juz 2 miesiac czekam na alimenty i jak dotad cisza i sama zastanawiam sie czy nie zlozyc pozew o alimenty od rodzicow ojca mojej corki. Wiem ze on pracuje na czarno, mieszka u nich i doklada sie do wszystkiego a o dziecku wszyscy zapomnieli.

Nie wstyd ci? Nie potrafisz sama utrzymać dziecka to powinni ci je zabrać do zamożniejszej rodziny. Co ty mu zapewnisz w przyszłości skoro już teraz chcesz zebrać o kase od byłych teściów. Wstydziłabym się na twoim miejscu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 minutę temu, Gość Bjddjjsj napisał:

Nie wstyd ci? Nie potrafisz sama utrzymać dziecka to powinni ci je zabrać do zamożniejszej rodziny. Co ty mu zapewnisz w przyszłości skoro już teraz chcesz zebrać o kase od byłych teściów. Wstydziłabym się na twoim miejscu 

A tobie nie wstyd pisac w kazdym watku swoje pozal sie Boze wypociny ktore wszyscy maja głeboko w d u p i e ? Mi by bylo wstyd na twoim miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bejsjsj
3 minuty temu, Gość Gosc napisał:

A tobie nie wstyd pisac w kazdym watku swoje pozal sie Boze wypociny ktore wszyscy maja głeboko w d u p i e ? Mi by bylo wstyd na twoim miejscu.

I ty jesteś matka? Idź pod kosciol może ktoś ci da jakieś pieniądze na dziecko? Po co się rozkraczalas jak byłaś biedna jak mysz kościelna? I co ty zapewnisz temu dziecku? Jakie życie? Będzie wegetować przy tobie i się męczyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania

Autorko trochę przesadzas żeby starszych ludzi o alimenty posądzać? To jakaś kpina. Nie masz za grosz przyzwoitości. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
3 minuty temu, Gość Ania napisał:

Autorko trochę przesadzas żeby starszych ludzi o alimenty posądzać? To jakaś kpina. Nie masz za grosz przyzwoitości. 

To nie sa starsi ludzie. Maja po 50 lat. I skoro synusia wzieli do domku to niech go zmusza zeby placil alimenty. A jesli nie placi co zasadzone bo przeciez pozbyl sie i samochodu i jego wymeldowali byle komornik nic nie mogl sciagnac to niech alimenty przejda na jego rodzicow. Wcale nie beda placic oni tylko beda wtedy pilnowac zeby synus im dawal. Ja nie mam wyrzutow sumienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wee

Alimenty od dziadków to jest ostateczność. Moja mama dostawała od moich dziadków alimenty na mnie ale to dlatego, że mój ojciec zmarł a nie, że sobie pracuje na czarno i rodzice za niego płacą a on żyje jak pączek w maśle. Od utrzymania jest matka i ojciec. Jak nie płaci to po prostu mu długi rosną i na koniec pójdzie siedzieć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Na chwilę
25 minut temu, Gość Bejsjsj napisał:

I ty jesteś matka? Idź pod kosciol może ktoś ci da jakieś pieniądze na dziecko? Po co się rozkraczalas jak byłaś biedna jak mysz kościelna? I co ty zapewnisz temu dziecku? Jakie życie? Będzie wegetować przy tobie i się męczyć 

No widzisz, a Ty nie będziesz miała żadnego dziecka, bo jesteś bezpłodna i bezwartościowa jako kobieta 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
17 minut temu, Gość Gosc napisał:

To nie sa starsi ludzie. Maja po 50 lat. I skoro synusia wzieli do domku to niech go zmusza zeby placil alimenty. A jesli nie placi co zasadzone bo przeciez pozbyl sie i samochodu i jego wymeldowali byle komornik nic nie mogl sciagnac to niech alimenty przejda na jego rodzicow. Wcale nie beda placic oni tylko beda wtedy pilnowac zeby synus im dawal. Ja nie mam wyrzutow sumienia.

Dziadkowie nie są zobowiązani do alimentow, sąd cię wyśmieje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 minutę temu, Gość Gosc napisał:

Dziadkowie nie są zobowiązani do alimentow, sąd cię wyśmieje. 

To chyba nie znasz polskiego prawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dla mnie to niedorzeczne. Dlaczego byli teściowie mają płacić za dorosłego, zdrowego syna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wee
14 minut temu, Gość Gosc napisał:

To chyba nie znasz polskiego prawa

Żeby dostać alimenty od dziadków to trzeba mieć dobry powód. Sąd nie zasądza takich alimentów od tak, bo matka dziecka ma taki kaprys. To, że były nie płaci 2 miesiące czy nawet pół roku to nie jest  powód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

To w ogóle można posądzić o alimenty dziadków? Zaskoczylyście mnie... Nie słyszałam o tym nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość Wee napisał:

Żeby dostać alimenty od dziadków to trzeba mieć dobry powód. Sąd nie zasądza takich alimentów od tak, bo matka dziecka ma taki kaprys. To, że były nie płaci 2 miesiące czy nawet pół roku to nie jest  powód.

A wlasnie ze jest powod. Rozmawialam o tym z prawnikiem. Jesli dziadkowie pracuja i maja majatek a na dodatek utrzymuja syna ktory powinien placic alimenty ale tego nie robi pytanie jest jedno z czego on zyje? Zyje na koszt rodzicow. W takim razie skoro jego rodzicow stac na utrzymanie syna to stac ich na utrzymanie wnuka

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Swoją drogą co to za dziadkowie, skoro zamiast gonić syna do płacenia na dziecko jeszcze go kryją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
26 minut temu, Gość Gość napisał:

Dla mnie to niedorzeczne. Dlaczego byli teściowie mają płacić za dorosłego, zdrowego syna?

A dla mnie niedorzeczne jest to zeby brac kase z FA wiesz skad pochodza te pieniadze? Z podatkow wszystkich ludzi. Wiec jesli obcy czlowiek ma placic na twoje dziecko dlaczego nie mieliby robic tego dziadkowie? Najblizsza rodzina dla twojego dzidcka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed chwilą, Gość Gość napisał:

A wlasnie ze jest powod. Rozmawialam o tym z prawnikiem. Jesli dziadkowie pracuja i maja majatek a na dodatek utrzymuja syna ktory powinien placic alimenty ale tego nie robi pytanie jest jedno z czego on zyje? Zyje na koszt rodzicow. W takim razie skoro jego rodzicow stac na utrzymanie syna to stac ich na utrzymanie wnuka

 

Cholernie logiczne. Skoro rodzice utrzymują siebie, ledwie może im starczać, mało tego jeszcze zlitowali się nad synem co jeszcze bardziej obciąża budżet domowy to trzeba im jeszcze dopyertoolić wydatków na wnuka. Bo ojciec przecież ubezwłasnowolniony i to dziadkowie za niego zmajstrowali wnuka.

Strach żyć w Polsce jeśli coś takiego przechodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Przed chwilą, Gość Gość napisał:

Swoją drogą co to za dziadkowie, skoro zamiast gonić syna do płacenia na dziecko jeszcze go kryją.

I wlasnie w tym jest sedno. Skoro go kryja to niech placa za niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

A dla mnie niedorzeczne jest to zeby brac kase z FA wiesz skad pochodza te pieniadze? Z podatkow wszystkich ludzi. Wiec jesli obcy czlowiek ma placic na twoje dziecko dlaczego nie mieliby robic tego dziadkowie? Najblizsza rodzina dla twojego dzidcka

Ale wtedy państwo bierze pod odpowiedzialność ojca dziecka, który kończy z reguły w ZK. Nie ma sensu obciążać jeszcze starszych ludzi dodatkową gębą do wyżywienia.

Ja wiem, że wśród obecnych młodych to najlepiej brać od rodziców i teściów na dzieci do pełnoletności potomstwa, ale takie postępowanie jest dalekie od etyki.

Sprawa dot. rodziców dziecka i na tym powinna się skończyć. Ojciec poniesie wkrótce surowe konsekwencje swojego postępowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość gość napisał:

Cholernie logiczne. Skoro rodzice utrzymują siebie, ledwie może im starczać, mało tego jeszcze zlitowali się nad synem co jeszcze bardziej obciąża budżet domowy to trzeba im jeszcze dopyertoolić wydatków na wnuka. Bo ojciec przecież ubezwłasnowolniony i to dziadkowie za niego zmajstrowali wnuka.

Strach żyć w Polsce jeśli coś takiego przechodzi.

Nad synem doroslym sie zlitowali a na maloletniego wnuka maja wywalone? To jest logiczne? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

I wlasnie w tym jest sedno. Skoro go kryja to niech placa za niego.

Już widzę jak Wy byście na własne dziecko, które przeżyło rozwód naskoczyły, że ma wyskakiwać z ostatnich pieniędzy na alimenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość gość napisał:

Ale wtedy państwo bierze pod odpowiedzialność ojca dziecka, który kończy z reguły w ZK. Nie ma sensu obciążać jeszcze starszych ludzi dodatkową gębą do wyżywienia.

Ja wiem, że wśród obecnych młodych to najlepiej brać od rodziców i teściów na dzieci do pełnoletności potomstwa, ale takie postępowanie jest dalekie od etyki.

Sprawa dot. rodziców dziecka i na tym powinna się skończyć. Ojciec poniesie wkrótce surowe konsekwencje swojego postępowania.

Konczy w ZK a skad biora sie pieniadze na utrzymanie takiego dupka w ZK? Myslisz ze to nic nie kosztuje? Rowniez idze na to kaaa z naszych podatkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość gość napisał:

Już widzę jak Wy byście na własne dziecko, które przeżyło rozwód naskoczyły, że ma wyskakiwać z ostatnich pieniędzy na alimenty.

No straszne rzeczy rozwod. Gorzej ma kobieta ktora zostaje sama z dzieckiem ale nia sie nikt nie przejmuje. Wazniejszy jest dupek ktory do tego rozwodu doprowadzil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
9 minut temu, Gość Gość napisał:

To w ogóle można posądzić o alimenty dziadków? Zaskoczylyście mnie... Nie słyszałam o tym nigdy.

Można.

jesli rodzice chronią syna to czemu nie

ale nie miałabym sumienia pozywać dziadków którzy mieliby kiepska sytuacje finansowa i zdrowotna i nie mieliby  kontaktu z synem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

Nad synem doroslym sie zlitowali a na maloletniego wnuka maja wywalone? To jest logiczne? 

Wnuk to wnuk a nie ich dziecko. Trudno oczekiwać wielkiego zaangażowania, skoro dziecko ma obydowje rodziców, w tym matkę pod opieką której się znajduje. Syna pewnie uświadomili jak dorosłego człowieka, że jego decyzja, ale nadejdą konsekwencje. Wolna wola.

Tyle się produkuje tu na kafe, że dziadkowie to mają własne życie, nie mają obowiązku finansowania wnuka. Optyka się nagle zmienia, co i gra się biednym małoletnim wnukiem zderzonym z bezględnością dziadków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Konczy w ZK a skad biora sie pieniadze na utrzymanie takiego dupka w ZK? Myslisz ze to nic nie kosztuje? Rowniez idze na to kaaa z naszych podatkow

No trudno żeby więzienia stały się prywatnym biznesem jak w USA...

Wielu pracuje poniżej stawek rynkowych. Zatrudnienie w ZK statystycznie wzrasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość co
4 minuty temu, Gość gość napisał:

Ale wtedy państwo bierze pod odpowiedzialność ojca dziecka, który kończy z reguły w ZK. Nie ma sensu obciążać jeszcze starszych ludzi dodatkową gębą do wyżywienia.

Ja wiem, że wśród obecnych młodych to najlepiej brać od rodziców i teściów na dzieci do pełnoletności potomstwa, ale takie postępowanie jest dalekie od etyki.

Sprawa dot. rodziców dziecka i na tym powinna się skończyć. Ojciec poniesie wkrótce surowe konsekwencje swojego postępowania.

Kończy w zakładzie karnym na koszt podatników, czyli w takiej sytuacji Nie dość, że państwo dokłada się do utrzymania dziecka to jeszcze utrzymuje darmozjada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Niektóre sprytne madki czyhają ma kasę rodzeństwa męża/partnera - szcześliwie jest to jeszcze nie możliwe  

dziwi mnie tylko ze rodzice tego faceta nie chca jakoś przymusić syna do płacenia alimentów ze o samym facecie nie wspomnę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Normalnie nie obciążałabym dziadków za to, że ich syn jest gnojem, ale skoro wymeldowali go, mimo że z nimi mieszka i dokłada się do życia z nimi (pracuje na czarno) to ewidentnie są z nim w zmowie i wspierają go w miganiu się, może nawet się cieszą jaki zaradny haha. Trochę jednak zgadzam się z poszkodowaną, że tu dziadkowie nie są bez winy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Alimenciarze powinni być wysyłani do czyszczenia chodników i ulic a nie do zk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×