Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość gosc

przyjechałam do Polski po 12 latach JAK DROGO!!!

Polecane posty

Dnia 3.12.2021 o 23:00, Drpaolita napisał:

Polska powinna byc dumna ze mimo wojny i komuny wcale nam się źle nie wiedze w porównaniu do zachodu , A czego wy nie macie co ma zachód? Wszystko już a Polsce jest 

Wszystko jest tylko że ludzi nie koniecznie na to wszystko stać. Najwięcej to mamy europejskich cen, przy naszych zarobkach. 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Drpaolita napisał:

Tak się składa że choćby Niemcy mają największą inflację od 15 lat trollu 

To też wina pisu że ich zarobki nie rosną a ceny tak ?

Na sytuację w reszcie europy dużego wpływu nie mamy. Ale winą PiSU na pewno jest zbyt agresywna polityka konfrontacji z wszystkimi wokół. Ani nasze położenie geograficzne ani stan gospodarki nie pozwalają na takie zachowanie. Odwracanie się tyłkiem na UE i warczenie na ruskich nic dobrego nam nie przyniesie. Podobnie jest z rozdawnictwem, 500+ i inne benefity były złotym strzałem jeżeli chodzi o wybory. Ale na dłuższą metę każde rozdane pieniądze zwiększają inflację. Wyobraźcie sobie że państwo zamiast rozdawać pieniądze to np utrzymuje ceny gazu, pradu i paliwa na niższym poziomie. Gołym okiem nie widać profitu, ale tanie surowce automatycznie pchają gospodarkę do przodu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy temat, szkoda tylko ze poziom niektorych komentarzy nie nadaje sie do normalnej dyskusji.

A patrzac obiektywnie, rzeczywiscie ceny poszly w gore, i wydaje mi sie ze nieco szybciej niz zarobki ale nie jakos specjalnie w porownaniu do reszty europy centralnej i zachodniej. Pamietam oczywiscie stare dobre czasy kiedy bulki bylo po 10 groszy a nie 40 groszy, ale pamietam tez kiedy w UK moj tygodniowy wydatek na jedzenie kosztowal £5 a nie £30 od osoby. 

Polska rozwinela sie bardzo w ostatnich 10 -15 latach a co za tym idzie jest nieco drozej niz bylo. Gdzies tu widzialam bardzo ciekawe porownanie cen w PL i Francji, ma ochote ktos zrobic dla innych krajow?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Kirinka napisał:

Bardzo ciekawy temat, szkoda tylko ze poziom niektorych komentarzy nie nadaje sie do normalnej dyskusji.

A patrzac obiektywnie, rzeczywiscie ceny poszly w gore, i wydaje mi sie ze nieco szybciej niz zarobki ale nie jakos specjalnie w porownaniu do reszty europy centralnej i zachodniej. Pamietam oczywiscie stare dobre czasy kiedy bulki bylo po 10 groszy a nie 40 groszy, ale pamietam tez kiedy w UK moj tygodniowy wydatek na jedzenie kosztowal £5 a nie £30 od osoby. 

Polska rozwinela sie bardzo w ostatnich 10 -15 latach a co za tym idzie jest nieco drozej niz bylo. Gdzies tu widzialam bardzo ciekawe porownanie cen w PL i Francji, ma ochote ktos zrobic dla innych krajow?

Nikt nie neguje że kraj się rozwinął przez ostatnie 15 lat. Problem leży raczej w metodach tego rozwoju. Przy obecnej inflacji i niestabilnej sytuacji większość młodych zostaje z ręką w przysłowiowym nocniku. Kredytu na mieszkanie nie weźmie, bo nie ma pewności czy za dwa lata mu się rata nie podwoi. A ci którym nie chce się robić i tak wyciągną od państwa lokal plus socjal. Kiedy państwo doprowadza do momentu gdzie człowiek pracujący jest gorzej traktowany niż nieroby to chyba coś tu nie gra. Bardzo wielu Polaków żyje w pułapce tego systemu, bo ani ich nie stać na kredyt na własne mieszkanie, ani nie mogą liczyć na socjal bo według państwa zarabiają. 

Kolejnym rakiem w naszym kraju jest egzekwowanie i obchodzenie przepisów. My naprawdę mamy odpowiednie przepisy np żeby ukrócić zatrudnianie na czarno, czy płacenie pod stołem. Ale nikt tak naprawdę nie jest tym na poważnie zainteresowany, a osoby które są odpowiedzialne za kontrole po prostu biorą swoją kopertę i idą do następnej firmy. 

  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Kirinka napisał:

A patrzac obiektywnie, rzeczywiscie ceny poszly w gore, i wydaje mi sie ze nieco szybciej niz zarobki ale nie jakos specjalnie w porownaniu do reszty europy centralnej i zachodniej. Pamietam oczywiscie stare dobre czasy kiedy bulki bylo po 10 groszy a nie 40 groszy, ale pamietam tez kiedy w UK moj tygodniowy wydatek na jedzenie kosztowal £5 a nie £30 od osoby. 

£5 na tydzień na jedzenie???

Jestem w UK od 12-stu lat i nie przypominam sobie takich cen.

12 lat temu porcja ryby z frytkami kosztowała £5!

24 minuty temu, DANIEL napisał:

Polska rozwinela sie bardzo w ostatnich 10 -15 latach a co za tym idzie jest nieco drozej niz bylo. Gdzies tu widzialam bardzo ciekawe porownanie cen w PL i Francji, ma ochote ktos zrobic dla innych krajow?

Proszę bardzo!

Karton mleka 1l - w Polsce 3,5 zł, w UK £0,75

Kilogram wołowiny - w Polsce 45 zł, w UK £7-8

Benzyna - w Polsce 6 zł, w UK £1,4

A teraz policz sobie  ile kartonów mleka, kilogramów wołowiny czy litrów paliwa możesz kupić za godzinę pracy za minimalna stawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla ułatwienie 

min w Polsce 18,30

min w UK £8,91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Drpaolita napisał:

Tylko że w Polsce nikt by sobie nie dal wcisnac  śmiesznych 2200 , nawet kelnerki mają po 3000 , a w uk masa ludzi dymie za 1200 funtów 

Dlatego się nie przelicza po najniższych  😉 po liceum w korpo w pl można zarobić 5000 niech Ci ktoś teraz da 5000 funtów na miesiąc  , chyba za 3 miesiące pracy 😆😆😆

Wszystko dobrze tylko wspomniane korpo mają siedziby tylko w kilku wiekszych miastach np słynny warszawski mordor. A co z resztą populacji kraju. To że np 20% pracujących dobrze zarabia, to nie znaczy że są grupą miarodajna w przypadku wszystkich pracujących. Kelnerka w większym mieście zarobi nawet i 5000 tylko ile z tego dostanie na papierze? Na ile to pomoże przy zdolności kredytowej np przy próbie kupna mieszkania? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Drpaolita napisał:

w uk masa ludzi dymie za 1200 funtów 

Nie znam ani jednej osoby która zarabiałaby 1200 funtów.

Może jacyś studenci co przyjeżdżają na roboty sezonowe.

Oczywiście ty nie mieszkając w UK wiesz najlepiej ile kto tu zarabia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Drpaolita napisał:

Nie wypowiadaj się na tematy których nie znasz bo robisz z siebie błazna, to są zarobki że stażem pracy a nie swiezaki , mój przyjaciel Niemiec inżynier świeżo po studiach zarabia 2000 euro , na wysoką stawkę w Niemczech się pracuje długo

Ja w 2007 w Niemczech jako początkujący, podrzędny architekt w maleńkim biurze projektowym zarabiałam 2300 na rękę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Drpaolita napisał:

Kochanie ja to nie ty jestem dyplomowana pielęgniarka , widać na każdym temacie że mi wszystkiego zazdroscisz 

Poza tym znam kilka języków obcych więc mogę nawet w Polsce za 5000 na rękę na lekko pracować, jak się nie chciało uczyć to się rypie za najnizsza w uk jak ty 

Skończ już się ośmieszać biedny trollu.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, DANIEL napisał:

niech Ci ktoś teraz da 5000 funtów na miesiąc  , chyba za 3 miesiące pracy 

A owszem, dają, praca w nieruchomościach jest dość dobrze płatna w UK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Bimba napisał:

A owszem, dają, praca w nieruchomościach jest dość dobrze płatna w UK.

Bimba cytuj wypowiedzi bezpośrednio od autora tekstu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Drpaolita napisał:

Przecież ty pracujesz jako robotnik 

Tylko w twoich marzeniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Drpaolita napisał:

Ja nie chce żeby ona do mnie pisała, prześladuje mnie od roku na tym forum i wyzywa a także kieruje rasistowskie treści pod adresem ukrainek i Rumunek

Ja tez nie chce odpowiadać na twoje durne teksty, wiec nie pisz juz do mnie trollu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

£1200 - chyba jakas praca na pol etatu albo osoba nie zna jezyka w ogole i pracuje na czarno? 

£5000 miesiecznie / £60 000 rocznie zwykle wynagrodzenie w wielu branzach, ja zarabiam w tych okolicach nie robiac nic specjalnego i wiekszosc osob ktore znam tez zarabiaja normalnie, niezaleznie od pochodzenia. Ostatnie sie usmialam bo okazalo sie ze pan ktory robil kafelki u mnie w domu, niby taki robotnik zwykly jak by popatrzec stereotypowo zarabia tyle samo co osoba na srednim stanowisku w korpo i nawet troche wiecej niz wspomniane £5000 miesiecznie. Czasy pracy za bezcen chyba wszyscy powinnismy juz wyslac do lamusa i zaczac sie troche szanowac nawzajem. 

Rozumiem oczywiscie ze sutacja osoby ktora musi sie najpierw gdzies 'zaczepic' zeby przezyc jest inna od osoby ktora ma jakies tam oszczednosci, zaawansowana znajomosc jezyka i znajomego u ktorego moze sie zatrzymac na pare tygodni. Tej pierwszej oczywiscie bedzie trudniej na starcie, ale nie znaczy to ze jest skazana na zmywak, sprzatanie czy co tam jeszcze stereotypowo Polscy robotnicy robia w innych krajach.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko jedno pytanie -

Po co wyjechałaś tyrać za najniższą stawkę skoro w Polsce masz takie wspaniałe możliwości po liceum i jak twierdzisz tylko bydło i patologia wyjeżdża - po co więc wyjechałaś?

Możesz odpowiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bimba napisał:

£5 na tydzień na jedzenie???

Jestem w UK od 12-stu lat i nie przypominam sobie takich cen.

12 lat temu porcja ryby z frytkami kosztowała £5!

Proszę bardzo!

Karton mleka 1l - w Polsce 3,5 zł, w UK £0,75

Kilogram wołowiny - w Polsce 45 zł, w UK £7-8

Benzyna - w Polsce 6 zł, w UK £1,4

A teraz policz sobie  ile kartonów mleka, kilogramów wołowiny czy litrów paliwa możesz kupić za godzinę pracy za minimalna stawkę.

Tak, £5! W 2005 roku, takie podstawowe produkty - opakowanie kurczaka albo ryby za chyba £1.25, warzywa mrozone i troche swiezych ponizej £1, herbata itp. Gotowalam czesto w domu - ale tak, pamietam rybe w lokalnym chippy za £3.45 z duza porcja frytek (East London) ale nigdy nie przepadalam. 

Dzieki za porownanie cen! A jak wygladaja koszty wynajmu mieszkan, powiedzmy w ok dzielnicach w Warszawie, Krakowie albo Wroclawiu za mieszkanie 3-pokojowe kontra 2 bed flat w normalnym standardzie? Wydaje mi sie ze tu pies pogrzebany jesli porownamy do Londynu, ale moge sie mylic, w ogole nie znam sie na kosztach mieszkaniowych w Polsce teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kirinka napisał:

£1200 - chyba jakas praca na pol etatu albo osoba nie zna jezyka w ogole i pracuje na czarno? 

£5000 miesiecznie / £60 000 rocznie zwykle wynagrodzenie w wielu branzach, ja zarabiam w tych okolicach nie robiac nic specjalnego i wiekszosc osob ktore znam tez zarabiaja normalnie, niezaleznie od pochodzenia. Ostatnie sie usmialam bo okazalo sie ze pan ktory robil kafelki u mnie w domu, niby taki robotnik zwykly jak by popatrzec stereotypowo zarabia tyle samo co osoba na srednim stanowisku w korpo i nawet troche wiecej niz wspomniane £5000 miesiecznie. Czasy pracy za bezcen chyba wszyscy powinnismy juz wyslac do lamusa i zaczac sie troche szanowac nawzajem. 

Rozumiem oczywiscie ze sutacja osoby ktora musi sie najpierw gdzies 'zaczepic' zeby przezyc jest inna od osoby ktora ma jakies tam oszczednosci, zaawansowana znajomosc jezyka i znajomego u ktorego moze sie zatrzymac na pare tygodni. Tej pierwszej oczywiscie bedzie trudniej na starcie, ale nie znaczy to ze jest skazana na zmywak, sprzatanie czy co tam jeszcze stereotypowo Polscy robotnicy robia w innych krajach.

Do niektórych to nie dociera bo mierzą wszystkich swoją miarą.

Ten troll zarabia 1600 euro i uważa że każdy tyle zarabia i nie przyjmuje do wiadomości ze może być inaczej.

Każdy kierowca w UK zarabia ok 50 tys funtów rocznie, dziewczyny które sprzątają prywatne domy biorą 15 - 20 funtów za godzinę pracy.

Mój znajomy hydraulik naprawia bojlery za 300 - 500 funtów od sztuki.

Z resztą jak można zarabiać mniej skoro wynajęcie mieszkania to koszt ok 1200 funtów (sam czynsz) a domu 1500?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W polsce wszystko jest tansze i lepsze niz w UK. Piękne domy i pyszne potrawy, w uk przecietny angol nie umie ziemniaków obrac dlatego sprzedają im gotowe w sklepach, beka niesamowita gdy to zobaczyłem w tesco.

Edytowano przez zulu_gulasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.12.2021 o 17:19, zulu_gulasz napisał:

W polsce wszystko jest tansze i lepsze niz w UK. Piękne domy i pyszne potrawy, w uk przecietny angol nie umie ziemniaków obrac dlatego sprzedają im gotowe w sklepach, beka niesamowita gdy to zobaczyłem w tesco.

Umieć a chcieć to dwie różne rzeczy. Średni tydzień pracy w UK jest dłuższy niż w Polsce - nie wiem co cię tak szokuje że ludziom bardziej odpowiada taki szybki gotowiec zamiast spędzania godziny czasu którego nie mają na obieraniu ziemniaków. Wiele produktów jest w PL lepszych na pewno, bo klimat jest zupełnie inny i sprzyja smaczniejszym owocom i warzywom, ale na przykład architektura domów jest nudna w porównaniu z UK.

Jeśli chcesz wychwalać Polskę na ślepo spoko, zakładaj nowy temat, ale nie udawaj że to taki cacy i idealny kraj bo jak na lokalne zarobki strasznie w PL drogo.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2021 o 13:46, Kirinka napisał:

Umieć a chcieć to dwie różne rzeczy. Średni tydzień pracy w UK jest dłuższy niż w Polsce - nie wiem co cię tak szokuje że ludziom bardziej odpowiada taki szybki gotowiec zamiast spędzania godziny czasu którego nie mają na obieraniu ziemniaków. Wiele produktów jest w PL lepszych na pewno, bo klimat jest zupełnie inny i sprzyja smaczniejszym owocom i warzywom, ale na przykład architektura domów jest nudna w porównaniu z UK.

Jeśli chcesz wychwalać Polskę na ślepo spoko, zakładaj nowy temat, ale nie udawaj że to taki cacy i idealny kraj bo jak na lokalne zarobki strasznie w PL drogo.

 

Ze co?? Architektura w pl nudna?

Buahahahaha. W uk jest nudna bo 90% domow wyglada tak samo, zero inwencji.  POjedz sobie do polski moze i zoabaczysz ze polska architektura jest duzo bogatsza, roznorodna. Polacy w polsce dbaja o domy a angole maja to w du/pie.

Pretensje ze w pl drogo kieruj do krajow co polske okradaly od stuleci, szwecja niemcy i rosja. Masz w uk tanio bo twoje uk od tysiacleci rabowało inne kraje ze złota i kosztownosci, dlatego angoli stac dzis aby wiecej placic.

To co napisalas dowodzi twojej ogromnej ignoracji historycznej.

Myslisz ze polska jutro moze magicznie podniesc polakom pensje do poziomu brytyjskiego? Nie, tak to nie dziala

"nie wiem co cię tak szokuje że ludziom bardziej odpowiada taki szybki gotowiec zamiast spędzania godziny czasu którego nie mają na obieraniu ziemniaków" --- wow serio???  to po co za komuny ludzie obierali ziemniaki zamiast je zamawiac gotowiec obrany......tyle tysiecy godzi zmarnowali......no slucham po co?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A powod dlaczego w uk ludzie zamawiaja obrane ziemniaki jest prosty, bo sa smierdzacymi leniami lubi nieogarami aby nauczyc sie jak je obrać i przepłacają, duzo taniej wychodzi kupic nieobrane.

Angole od wiekow maja imperialistyczne zapędy, dla nich mają robic inni bo oni uwazaja sie za panów. Zero kreatywizmu i inwencji. Wystarczy spojrzec na domy w uk, prawie wszystkie look alike na jedno kopyto. Te ladniejsze domy w uk to wlasnosc cudzoziemcow lub polakow.

Jak by zostawic angola w domu na tydzien z warzywami to po jednym dniu zaczalby panikowac i dzwonic na takeawaye.

A jak by zostawic polaka w domu na tydzien z warzywami to wymyslilby jak zrobic zupe warzywną i by przezył a angol nie..

Dlatego w zadnych surwiwalowych programach reality show zaden angol nie wygrał bo nie ma szans.

Edytowano przez zulu_gulasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, zulu_gulasz napisał:

A powod dlaczego w uk ludzie zamawiaja obrane ziemniaki jest prosty, bo sa smierdzacymi leniami lubi nieogarami aby nauczyc sie jak je obrać i przepłacają, duzo taniej wychodzi kupic nieobrane.

Angole od wiekow maja imperialistyczne zapędy, dla nich mają robic inni bo oni uwazaja sie za panów. Zero kreatywizmu i inwencji. Wystarczy spojrzec na domy w uk, prawie wszystkie look alike na jedno kopyto. Te ladniejsze domy w uk to wlasnosc cudzoziemcow lub polakow.

Jak by zostawic angola w domu na tydzien z warzywami to po jednym dniu zaczalby panikowac i dzwonic na takeawaye.

A jak by zostawic polaka w domu na tydzien z warzywami to wymyslilby jak zrobic zupe warzywną i by przezył a angol nie..

Dlatego w zadnych surwiwalowych programach reality show zaden angol nie wygrał bo nie ma szans.

Nie wiem kto cie skrzywdzil ze tak musisz miec we wszystkim racje ale spoko, odpowiem ci.

UK nie jest tanie - PL tez nie. Kulturowo tez sa zupelnie inne. Twoj komentarz dowodzi bardziej ze tyle widziales/las? (sory, nie wiem czy jestes on czy ona) UK co jedno centrum malego miasteczka i moze autostrada.

Architektura w Polsce jest generalnie monotonna - oczywiscie jak w kazdym kraju zdarzaja sie perelki bo Polska jest krajem starym i z dluga historia wplywow z roznych stron swiata, ale generalnie jest nudno - na zachodzie poniemieckie, na polodniu mini alpeizm, na wschodzie kresowo a pomiedzy jesli nie domki z katalogu to bloki z wielkiej plyty. Oczywiscie stare miasta wszystkie sa ladne, i oczywiscie wszystkie raczej podobne od regionu do regionu. Nie uwazam sie za ignorantke - moze po prostu widzialam kawalek wiecej swiata od ciebie ale oczywiscie taka perspektywa zgadujac po tonie wypowiedzi nie moze istniec w twoim mniemaniu. Domy w UK oczywiscie w wielu miejscach sa podobne bo oczywiscie Georgian i Victorian byly budowane masowo, jest sporo troche monstrualnych osiedli socjalnych i kilka brutalistycznych kompleksow, ale jest tez o wiele wiecej architektury starszej. Dla porownania - Polska ma 17 Unesco World Heritage Sites, UK 33 - odwiedzilam wszystkie w PL i okolo 20 w UK i nadal mowie ze PL jest monotonna architektonicznie.

Brytyjczycy od wiekow maja imperialistyczne zapedy i uwazaja sie za panow - nic nowego. Dlatego tez ekonomia jest silna - trzeba kogos zatrudnic do obierania ziemniakow wiec pieniadze sa czaly czas w ruchu, nie w skarpetce albo na lokacie ktora placi .5%. Zostaw anglika na tydzien w domu to albo nauczy sie gotowac albo znajdzie naiwniaka ktory mu ugotuje za jakies drobne - zalezy od osoby bo nie kazdy musi chciec lub umiec wszystko robic. Doceniam to jak zaradni sa polacy oczywiscie ale pomysl ze to moze byc takze przeszkoda - dlaczego musisz umiec robic wszystko ok zamiast cos swietnie?.  

A co do surwiwalowych programow - Bear Grylls, ojciec wiekszosci dzisiejszych programow surwiwalowych jest brytyjczykiem. Sprawdzaj fakty bo przestane ci odpisywac. (Just kidding, przestane ci teraz odpisywac bo masz ton frustrata).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×