Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość gosc

przyjechałam do Polski po 12 latach JAK DROGO!!!

Polecane posty

Gość Gość

A niby dlaczego ktoś kto pracuje np w ochronie miałby mieć życie w dobrobycie? Przecież cieć z ochrony to nieuk-kołtun nie zasługuje na żaden dobrobyt. Co innego np lekarz albo architekt który jest zawodem twórczym z wysokim wykształceniem. Wiadomo że oni muszą zarabiać więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

A kto powiedział że przy najniższej krajowej masz się utrzymać? Najniższa pensja nie powinna wystarczyć na więcej niż utrzymanie się przy życiu i życie na styk. Musisz pracować wydajnie a wtedy może polepszy ci się byt. Godziwy zarobek to zapłata za pracę i umiejętności a ten co zarabia najniższą nie zasługuje na to. 

Wyobraź sobie, że nie wszyscy są wystarczająco zdolni, silni i zdrowi, by zarobić na więcej niż na najniższą krajową. Poza tym są też ludzie młodzi, którzy dopiero zaczynają pracować i nikt im nie zapłaci tyle, ile płaci ludziom pracującym od kilku lat, a różne są sytuacje w życiu - nie każdy może liczyć na pomoc rodziców, a rzadko kto po ukończeniu szkoły średniej ma już męża, lub żonę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20 minut temu, Gość Gość napisał:

A niby dlaczego ktoś kto pracuje np w ochronie miałby mieć życie w dobrobycie? Przecież cieć z ochrony to nieuk-kołtun nie zasługuje na żaden dobrobyt. Co innego np lekarz albo architekt który jest zawodem twórczym z wysokim wykształceniem. Wiadomo że oni muszą zarabiać więcej.

Posłuchaj, mendo. Sam fakt, że ktoś nie jest zdolny, nie ukończył studiów, czy miał taką sytuację, że nie mógł skończyć studiów nie oznacza, że ma być traktowany jak śmieć. Lekarze, którzy nie pracują na dyżurach i architekci nie mają ciężkiej pracy. Lekarze wykształceni - heh, ciekawe tylko dlaczego tylu ludzi odesłali na tamten świat, bo zwyczajnie mają pacjentów w dupie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jakim prawem nieuk i niewykształcony obibok chce żyć w dobrobycie? Takie cuda  nie zdarzają się na szczęście w naszym zdrowym, polskim kapitaliźmie gdzie występują duże różnice społeczne. I oby tak dalej było. Przynajmniej wiem po co studiowałam i rozważnie układałam swoje życie. Mnie się po prostu należy dobrobyt a tobie nie. Proste?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
8 minut temu, Gość Gość napisał:

Jakim prawem nieuk i niewykształcony obibok chce żyć w dobrobycie? Takie cuda  nie zdarzają się na szczęście w naszym zdrowym, polskim kapitaliźmie gdzie występują duże różnice społeczne. I oby tak dalej było. Przynajmniej wiem po co studiowałam i rozważnie układałam swoje życie. Mnie się po prostu należy dobrobyt a tobie nie. Proste?

No pacz pani. Właśnie w tym polskim "kapitaliźmie" socjalistycznym wszelkie menelstwo ma się lepiej niż wielu ludzi ciężko pracujących, bo naklepią bachorów, nabiorą 500+ i zasiłków, dorobią coś tam na czarno ewentualnie. Niewykształcony, ale ciężko pracujący człowiek np. na produkcji góowno z pracy ma. A to on właśnie powinien zarabiać tyle, żeby go było stać na GODNE życie. Czyli biorąc pod uwagę polskie ceny to powinno być min. 2 500 zł na rękę, tyle powinna wynosić pensja minimalna.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

No przecież 2.500 to każdy menel dzisiaj ma. I to właśnie mi się podoba, że ja zarabiając trzy razy tyle też dostaję 500+ No a ty za to płacisz, bo przecież po to jesteś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
43 minuty temu, Gość Gość napisał:

No przecież 2.500 to każdy menel dzisiaj ma. I to właśnie mi się podoba, że ja zarabiając trzy razy tyle też dostaję 500+ No a ty za to płacisz, bo przecież po to jesteś.

Za nic nie płacę słonko, bo z tego chorego systemu wypisałam się na szczęście 10 lat temu. A ty jesteś albo troll albo idi0ta, bo menel owszem, ma - z zasiłków od pisdolniętego państwa. Ciężko pracujący człowiek nie ma. Mediana zarobków w Polsce to ok. 2500 netto, co oznacza, że 50% pracujących zarabia poniżej tego. Dominanta, czyli najczęściej wypłacana pensja to 1800 zł na rękę.  Przestań więc łaskawie peridolić, bo się niedobrze robi od twoich bzdur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maniek
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

A niby dlaczego ktoś kto pracuje np w ochronie miałby mieć życie w dobrobycie? Przecież cieć z ochrony to nieuk-kołtun nie zasługuje na żaden dobrobyt. Co innego np lekarz albo architekt który jest zawodem twórczym z wysokim wykształceniem. Wiadomo że oni muszą zarabiać więcej.

W ochronie to już pracują same lewusy i osoby bez ambicji no i rencisci i emeryci żeby sobie dorobić na umowie śmieciowej jak ci w supermarketach. Nawet studenci nie chcą pracować jako ciecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Podsumowując powyższe stwierdzam, że Polacy zarabiają za dużo a pracują za mało i nieefektywne. Ceny mamy dopasowane do zarobków, ale nie podoba mi się lawinowy wręcz wzrost uposażeń. To prowadzi do coraz wyższych cen a tego przecież nie chcemy. Jestem za większymi niż dziś różnicami społecznymi. Powinno być tak, że ludzie ambitni i wykształceni mają zapewniony wysoki standart życia a tempe lewusy i obiboki żyją co najwyżej na granicy przetrwania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
48 minut temu, Gość Gość napisał:

Podsumowując powyższe stwierdzam, że Polacy zarabiają za dużo a pracują za mało i nieefektywne. Ceny mamy dopasowane do zarobków, ale nie podoba mi się lawinowy wręcz wzrost uposażeń. To prowadzi do coraz wyższych cen a tego przecież nie chcemy. Jestem za większymi niż dziś różnicami społecznymi. Powinno być tak, że ludzie ambitni i wykształceni mają zapewniony wysoki standart życia a tempe lewusy i obiboki żyją co najwyżej na granicy przetrwania.

PRZESTAŃ PEIRDOLIĆ!!!! CENY W POLSCE SĄ TAKIE SAME JAK NA ZACHODZIE EUROPY A ZAROBKI KILKA RAZY WYŻSZE. NIE MA ZNACZENIA ILE SIĘ PRACUJE, PENSJE SĄ GÓOOWNIANE. LUDZIE AMBITNI I WYKSZTAŁCENI POWYJEŻDŻALI Z TEGO BEZDURNEGO KRAJU W PIESDU, I PRACUJĄC DUŻO MNIEJ NIŻ W POLSCE ZARABIAJĄ DUŻO WIĘCEJ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pracodawca

W ten mit o pracowitości Polaków to ja akurat nie wierzę. W kraju jedyne co Polak ma w głowie to więcej pieniędzy a mniej pracy. Jak się nie stoi im nad głową i pogania jak batem to ujawnia się psychika Polaka-op/ier/da/la/cza. I to bezczelne bydło żąda zachodnich wynagrodzeń!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
10 godzin temu, Gość gość napisał:

PRZESTAŃ PEIRDOLIĆ!!!! CENY W POLSCE SĄ TAKIE SAME JAK NA ZACHODZIE EUROPY A ZAROBKI KILKA RAZY WYŻSZE. NIE MA ZNACZENIA ILE SIĘ PRACUJE, PENSJE SĄ GÓOOWNIANE. LUDZIE AMBITNI I WYKSZTAŁCENI POWYJEŻDŻALI Z TEGO BEZDURNEGO KRAJU W PIESDU, I PRACUJĄC DUŻO MNIEJ NIŻ W POLSCE ZARABIAJĄ DUŻO WIĘCEJ.

Tyś się chyba z choinki urwał. Ceny w PL takie same jak na zachodzie? To chyba nigdy nie byłeś na zachodzie. PL to taniutki kraj i ma ceny dopasowane do zarobków. Wszystko jest conajmniej trzy razy tańsze tutaj zaczynając od nieruchomości poprzez jedzenie, ubezpieczenia i komunikację. Więc nic dziwnego że zarabiamy mniej, bo tyle wystarczy. No i przecież nikt ci nie zabrania w PL zarabiać więcej. Pokaż ci potrafisz nierobie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Tyś się chyba z choinki urwał. Ceny w PL takie same jak na zachodzie? To chyba nigdy nie byłeś na zachodzie. PL to taniutki kraj i ma ceny dopasowane do zarobków. Wszystko jest conajmniej trzy razy tańsze tutaj zaczynając od nieruchomości poprzez jedzenie, ubezpieczenia i komunikację. Więc nic dziwnego że zarabiamy mniej, bo tyle wystarczy. No i przecież nikt ci nie zabrania w PL zarabiać więcej. Pokaż ci potrafisz nierobie!

Internet teraz ma każdy, porównanie cen benzyny, samochodów, elektroniki, kosmetyków, ubrań, komunikacji, ubezpieczeń etc. to chwila. Ba, nawet nie trzeba i tego - w większości międzynarodowych sieciówek ceny na metkach są w kilku walutach, to co w Niemczech kosztuje  20 euro w Polsce kosztuje 80 zł . Cena ta sama, tyle, że Niemiec zarobi minimum 4-5 razy więcej niż Polak. Nieruchomości też W STOSUNKU do zarobków są TAŃSZE na zachodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

Internet teraz ma każdy, porównanie cen benzyny, samochodów, elektroniki, kosmetyków, ubrań, komunikacji, ubezpieczeń etc. to chwila. Ba, nawet nie trzeba i tego - w większości międzynarodowych sieciówek ceny na metkach są w kilku walutach, to co w Niemczech kosztuje  20 euro w Polsce kosztuje 80 zł . Cena ta sama, tyle, że Niemiec zarobi minimum 4-5 razy więcej niż Polak. Nieruchomości też W STOSUNKU do zarobków są TAŃSZE na zachodzie.

Niemiec zarobi....a czemu ty nie zarobisz? Widocznie jesteś niekumaty nieuk i obibok skoro nie potrafisz tyle zarobić co Niemiec. Zarabiaj! A internet wskazuje że to co w Niemczech kosztuje 20€ możesz w PL kupić trzy razy taniej. Zaczynając od nieruchomości itd. Do roboty lenie i nie narzekać! Ja za was nie będę robił. Ja w PL zarabiam bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Są artykuły importowane (np ubrania) sprzedawane przez międzynarodowe firmy z metką w równo-wartych cenach. Niby dlaczego miało by być inaczej? Ale produkty polskie są generalnie trzy razy tańsze. A to jest szczególnie widoczne np w cenach nieruchomości dostosowanych do polskiego rynku. Mieszkanie w Krakowie pięć razy tańsze niż w Sztokholmie. A to że mniej zarabiasz to dlatego, że polska cena mieszkania jest dostosowana do lokalnych zarobków. Więc już nie narzekaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysztof

Po pierwsze to jedyni i drudzy ktorzy tutaj obrzucaja sie blotem to mnie smiesza. Nie chodzi o zadna efektywnosc pracownika ze niby co pracownik na zachodzie robi 3 razy wiecej niz polak stad 3 wyzsze zarobki. Chodzi o to ze na zachodzie po prostu przepisy sa prostsze podatki czesto mniejsze jest lepsza infrastruktura drogowa nie ma takiego lapownictwa jak w polsce. No i najwazniejsze za granica jest inna mentalonosc pracodawcow czesto. Tam nie ma tak ze pracodawca sie dorabia milionow w ciagu 10 lat co tu duzo mowiac  placac afrykanskie  stawki zatrudniajac ukraincow na czarno i okradajac kogo sie da. Bo tak wlasnie wyglada polski kapitalizm z wilcza mor...da. I nie chodzi o to ze ktos sie uczyl tylko o to ze polska mentalnosc pracodawcy jest zywczajnie po..ppierd.olona choc pracownika nie lepsza z cala masa lewusow ciagle chorujacych na wakacje i bedacych na l4. W Polsce nigdy nie bedzie dobrze bo w tym kraju jest zarowno chora mentalnosc pracodawcow jak i pracownikow ktorzy jedni od drugich nauczyli sie najgorszych zachowan. Pracownicy pi..r..dola pracowacow ktrzy ich oszukuja i tak mamy totalnie z..jeb...any kraj pelen patologii niewidzianych nigdzie indziej na swiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Krzysztof napisał:

W Polsce nigdy nie bedzie dobrze bo w tym kraju jest zarowno chora mentalnosc pracodawcow jak i pracownikow ktorzy jedni od drugich nauczyli sie najgorszych zachowan. Pracownicy pi..r..dola pracowacow ktrzy ich oszukuja i tak mamy totalnie z..jeb...any kraj pelen patologii niewidzianych nigdzie indziej na swiecie.

Trafne uwagi. I to się jeszcze długo nie zmieni więc kto żyw pakuje się i sp/ier/da/la z tej zielonej wyspy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7 godzin temu, Gość Gość napisał:

Niemiec zarobi....a czemu ty nie zarobisz? Widocznie jesteś niekumaty nieuk i obibok skoro nie potrafisz tyle zarobić co Niemiec. Zarabiaj! A internet wskazuje że to co w Niemczech kosztuje 20€ możesz w PL kupić trzy razy taniej. Zaczynając od nieruchomości itd. Do roboty lenie i nie narzekać! Ja za was nie będę robił. Ja w PL zarabiam bardzo dobrze.

S

P
I
E
R
D
A
L
A
J


T
R
O
L
L
U

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7 godzin temu, Gość Gość napisał:

Niemiec zarobi....a czemu ty nie zarobisz?

BO KUUUUUUUUUUURVVA JEGO MAĆ W POLSCE NIKT MI TYLE ZA TĘ SAMĄ PRACĘ NIE ZAPŁACI!!! Czy ty jesteś jakiś upośledzony, że nie dociera do tego twojego ciemnego, zakutego łba, że na Zachodzie PENSJE SĄ KILKUKROTNIE WYŻSZE, a w Polsce żebyś się ZESSRAŁ NA RÓŻOWO W KWIATKI to nawet 1/3 tego na tym samym stanowisku i za dokładnie taką samą pracę NIE DOSTANIESZ?

Za to ceny owszem, w POLSCE SĄ zachodnie. Tylko pensje z Ukrainy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Na Ukrainie są dużo niższe pensje niż w pl. A w sumie to w każdym kraju są takie pensje jakie sobie wypracujesz. Weź się do roboty to będziesz lepiej zarabiał ale nie zapomnij o jednym: jak będziesz więcej zarabiał to będziesz więcej płacił. Dlatego na zachodzie zarabia się więcej, bo płaci się wielokrotnie więcej. I nic tego nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

W PL jest taniej - nie ma porównania do zachodu. Tam za wszystko płacisz jak za woły. Polskie ceny są dostosowane do polskich zarobków. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja nie chcę wzrostu zarobków w PL, bo wtedy ceny pójdą w górę. To już jest widoczne przez te wszystkie dodatki i coraz wyższe wynagrodzenia. Kuźwa wszystko drożeje w oczach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kazik

PL jest bardzo atrakcyjnym krajem, bo tutaj jest tak tanio. A przecież zarabiamy coraz lepiej. Na razie wzrost zarobków wyprzedza wzrost cen więc nie jest źle! Pensje są już całkiem całkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
58 minut temu, Gość Kazik napisał:

PL jest bardzo atrakcyjnym krajem, bo tutaj jest tak tanio. A przecież zarabiamy coraz lepiej. Na razie wzrost zarobków wyprzedza wzrost cen więc nie jest źle! Pensje są już całkiem całkiem.

Bierzemy średnie pensje netto 3500 zł w Polsce/2200 euro we Francji i mamy:

1. Schab 0,57% pensji w PL - 0,36% we FR

2. Kostka masla (ile wazy, bo w Polsce 200g) PL 0,26% - FR 0,07% (przeliczone na 200 g)

3.Litr mleka UHT - PL 0,07% - FR 0,04%

4.Kurczak  kurczak bio/ekologiczny - caly, cena kilograma-  PL 1,71% - FR 0,6%

5.Kg wolowiny na steki - PL 1,4% - FR -0,68% (liczone z ceny średniej)

6.Kg pomidorow - PL 0,17% - FR 0,09%

7.Kg czeresni - PL 0,31% - FR 0,27%

  

WSZYSTKO z tej listy jest w stosunku do zarobków tańsze we Francji, i to nieraz dużo tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jola

Ja teraz jestem na wakacjach w Szwecji. O kurde jak tu drogo! Dwa a nawet czasem trzy razy drożej niż w PL i to dosłownie wszystko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sama prawda

No to spieprzaj biegiem to swojej taniej cudownej ojczyzny!!!

Dlaczego szmaciaro nie pojechalaś nad Bałtyk, gdzie jest pięknie i najtaniej na świecie???

Pisałaś do Szwecji na wakacje żeby Szwedom kieszenie nabijać, a nie prawdziwym Polakom????

To taki jest twój prawdziwy patriotyzm i miłość do ojczyzny???

Zakłamana świnia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zosia
2 godziny temu, Gość Sama prawda napisał:

No to spieprzaj biegiem to swojej taniej cudownej ojczyzny!!!

Dlaczego szmaciaro nie pojechalaś nad Bałtyk, gdzie jest pięknie i najtaniej na świecie???

Pisałaś do Szwecji na wakacje żeby Szwedom kieszenie nabijać, a nie prawdziwym Polakom????

To taki jest twój prawdziwy patriotyzm i miłość do ojczyzny???

Zakłamana świnia!!!

W doopie mam patriotyzm! A że w PL jest najtaniej to każdy o tym wie. Do roboty polaczki i mordy w kubeł!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zosia

Patriota=...a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zosia

Patriota=id/io/ta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7 godzin temu, Gość Jola napisał:

Ja teraz jestem na wakacjach w Szwecji. O kurde jak tu drogo! Dwa a nawet czasem trzy razy drożej niż w PL i to dosłownie wszystko!

Jak zarabiasz w złotówkach to nic dziwnego, że dla Ciebie drogo. Ze złotówkami to na Ukrainę na wakacje, a nie  do Szwecji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×