Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Stara Mama

Jakie badania należy wykonać starając się o dziecko w wieku 40-lat?

Polecane posty

Gość Gość

Dziecko urodzone w wieku prawie 43 lat. {Poród trwał niecałe 2 godziny (pierwszy), naturalny.}  Dziecko jest zdrowe, inteligentne, mądre i bystre. Zrób podstawowe badania - na pozostałe szkoda kasy - przyda Ci się podczas starania o dziecko. Nas straszyli wszystkimi możliwymi chorobami genetycznymi. Zrobiliśmy tylko podstawowe zalecane badanie przesiewowe (płodu), a na wszystkie pozostałe - odpłatne nie zdecydowaliśmy się. Rozszerzona wiedza nie była nam potrzebna, ponieważ nie braliśmy pod uwagę przerwania ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ale po co Ci te badania, masz problem z zajściem w ciążę? Bo jeśli nie, to bez sensu teraz robić jakieś badania, w ciąży ich będziesz miała co nie miara. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ilona
16 minut temu, Gość Stara Mama napisał:

Dziękuję Ilono!
Na lekarza nie ma co liczyć, jak wcześniej pisałam, więc dowiaduję się na własną rekę.

Nie rozumiem z czym masz problem:)!! Idź do młodego lekarza, rezydenta, takiego z dobrymi opiniami, który przyjmuje w szpitalu i w prywatnym gabinecie /klinice. To że jeden cię olal to świadczy o tym jednym. Możesz też zrobić inaczej. Mi lekarz ogólny (młoda dziewczyna NFZ) dała skierowanie na podstawowe 8 badań na jakie mogła, morfologia, glukoza, mocz itd Kilka dni później ginekolog też na NFZ młoda kobieta zrobiła mi za darmo usg i cytologia. Resztę już robiłam będąc w ciąży, wszystko prywatnie bo nie ufam lekarzom na tyle, a wiem jak traktują ludzi na NFZ, którzy mają jakieś uwagii wymagania. . Tylko idz do młodego lekarza i powiedz ze prosisz o skierowanie na badania, bo chcesz sprawdzic stan zdrowia przed ciąża. Normalny lekarz ci da, ale widzę że się zapowietrzylas na tego jednego i już zła na cały medyczny swiat:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...

Jak zajdziesz w ciążę to w 10-12tyg zrób badania nifty mi one bardzo pomogły chodź mam 29 lat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moma

wygugluj pytanie na stronie spacjalistycznej , nie na forum spolecznym. Lekarz i tak da ci najpierw badania ogolne ( mocz, morfologia, crp) mozesz zrobic je wczesniej. psrawdzic dobrze byłoby partnera,jesli sie długo starasz bez efektu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja po prostu poszłam do ginekologa. Zrobił cytologie, zbadał,  usg, zrobiłam morfologie, tsh, lipidogram, za trzy miesiąc byłam w ciąży.  🙂 Acha  brałam kwas foliowy, Wit D, jod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stara Mama
1 godzinę temu, Gość Do autora napisał:

To będzie twoje pierwsze dziecko?

Tak 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jak
2 godziny temu, Gość Gosc napisał:

No to niestety, czas na dzieci juz minal i tyle

Na szczęście o tym decyduje kobieta z jej partnerem a nie panienki siedzące na forum. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
4 minuty temu, Gość Jak napisał:

Na szczęście o tym decyduje kobieta z jej partnerem a nie panienki siedzące na forum. 

Na szczescie my mozemy im potem mowic ze sa stare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

My czyli kto? stowarzyszenie mądrych inaczej? Buahhha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie, to już sporo partia lokalnych głupkow z kafeterii, które w du/pie były, gow/no widziały ale się zawsze, wypowiadają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A co jeśli dziecko będzie nieuleczalnie chore? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Zawsze może takie się urodzić, niezależnie od wieku, a co zrobisz jeśli twoje dziecko zachoruje na raka, złamie kręgosłup? Skąd wiesz co ciebie czeka w życiu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stara Mama
34 minuty temu, Gość Gość napisał:

A co jeśli dziecko będzie nieuleczalnie chore? 

Zapewne dokładnie to samo, co zrobiłabym w tej samej sytuacji w wieku 20+ lat, a tak w ogóle nie Twój interes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Współczuję przyszłemu dziecku. Panie w przedszkolu będą mówić, że babcia po nie przyszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A o tobie mówią, przyszła ta ...ka? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Panie w waszych przedszkolach  w komisji ds wieku pracują? U nas są mamy e różnym wieku, jest mama na, wózku, mamy bardzo otyle i nikt z pan nie mówi, że babcia przyszła, albo grubas, albo kaleka.nasze przedszkole jest daleko od mopsiar i tym podobnej patologii, jednak lokalizacja ma znaczenie. Nigdy aż tak bardzo nie zwracała na to uwagi, ale teraz omijam ciemnote szerokim łukiem, po co dziecko ma sie uczyć o zacofaniu z realnego życia, wystarczy jak" chłopów "poczyta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
5 godzin temu, Gość Gość napisał:

Żyjemy coraz dłużej , kiedys 40 to byka emerytura teraz 40 to jeszcze młoda osoba dajcie zyc 

Zyjemy coraz dłużej ??? Wlasnie kilka tyg temu pochowalam moja kochana mame, 😥😥😥 miala 60 lat....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosc

W każdym laboratorium są pakiety dla kobiet starających się o dziecko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roewrw

Są pakiety, jeśli masz mało pieniędzy to ogółem: krew, mocz, cukier, markery nowotworowe, badanie ginekologiczne. Jeśli by były problemy z zajściem w ciążę to badania w tym kierunku, ale nie robi się ich na zapas. Zaleca się suplementację kwasu foliowego - ale lekarze rzadko wypisują skierowanie na badanie aktualnego poziomu. Dostępne na rynku są badania mutacji genów, które z góry określają ryzyko chorób genetycznych u dzieci - ale te są rzeczywiście drogie. Osobiście doradzam też wizytę u fizjoterapeuty od kręgosłupa - bo ciąża potrafi kręgosłup rozwalić, a już jakieś tam zwyrodnienia pewnie masz. Dobrze dobrane ćwiczenia pomogą uniknąć bólu. To co piszę, to tak ogólnie - bo wiadomo, że lepiej doradziłby ci lekarz, który zresztą musi potem zinterperetować wyniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stara Mama
49 minut temu, Gość roewrw napisał:

Są pakiety, jeśli masz mało pieniędzy to ogółem: krew, mocz, cukier, markery nowotworowe, badanie ginekologiczne. Jeśli by były problemy z zajściem w ciążę to badania w tym kierunku, ale nie robi się ich na zapas. Zaleca się suplementację kwasu foliowego - ale lekarze rzadko wypisują skierowanie na badanie aktualnego poziomu. Dostępne na rynku są badania mutacji genów, które z góry określają ryzyko chorób genetycznych u dzieci - ale te są rzeczywiście drogie. Osobiście doradzam też wizytę u fizjoterapeuty od kręgosłupa - bo ciąża potrafi kręgosłup rozwalić, a już jakieś tam zwyrodnienia pewnie masz. Dobrze dobrane ćwiczenia pomogą uniknąć bólu. To co piszę, to tak ogólnie - bo wiadomo, że lepiej doradziłby ci lekarz, który zresztą musi potem zinterperetować wyniki

Dziękuję. Owszem, co do kręgosłupa, mam skoliozę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
18 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Na szczescie my mozemy im potem mowic ze sa stare

Lepiej być starym niż głupim. Niestety głupota nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaa

W tym wieku to po porodzie ciało będzie już bardzo zmęczone, gorzej zniesie ciąże niż u młodej.

W tym wieku to raczej już się zostaje babcią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
15 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Zyjemy coraz dłużej ??? Wlasnie kilka tyg temu pochowalam moja kochana mame, 😥😥😥 miala 60 lat....

Własnie.. z roku na rok bedziemy zyc coraz krocej bo chemia jest we wszystkim. Ludzie maja ataki serca w wieku 20 lat i umieraja. Ciagle słysze takie pitolenie ze zyjemy coraz dluzej a dookoła umieraja ludzie 40-65 lat 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kobieta
17 godzin temu, Gość Gość napisał:

Współczuję przyszłemu dziecku. Panie w przedszkolu będą mówić, że babcia po nie przyszła.

Nie każdy jest takim niewyksztalconym prostakiem, w dodatku bez pasji, urody i do tego służy swojemu brzuchatemu Januszowi, żeby interesować się życiem innych czy w tak bezczelny sposób komentować. Nikogo jakieś tępe babka z przedszkola nie interesują. To autorka ma byc szczęśliwa. Psy szczekaja a karawana jedzie dalej. Co do wad genetycznych - genetyka to RULETKA. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stara Mama

Nie znam żadnej babci w moim wieku, ale moje rówieśnice mają już odchowane, szkolne dzieciaczki.
Mam pytanie, czy gdyby nie udało Ci się czegoś, o czym marzyłaś, zrealizować we wczesnej młodości i nadarzyła się możliwość później, zrezygnowałabyś ze swych marzeń, twierdząc, że jesteś za stara na życie, szczęście, samorealizację itd.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Co z tymi chorobami u dzieci matek 40+? Bo tak się składa, że znam cztery rodziny z dzieckiem z ZD i każda matka urodziła je przed 30tym rokiem życia.  Moja znajoma urodziła córkę,  która zmarła,  miała jakiś zespół,  matka 31 lat. I jeszcze znam dwie mamy, których dzieci są upośledzone w stopniu średnim, też obie rodziły przed 30ka. Osobiście znam też kilkoro dzieci starszych rodziców i wszystkie zdrowe, w tym moja mama, babcia urodziła ją w wieku 43 lat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Też nie znam żadnej babci 40+, te czasy odeszły do lamusa, a zostanie babcią w tym wieku jest obecnie jakby faux pas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uroczo
19 minut temu, Gość Gosc napisał:

Własnie.. z roku na rok bedziemy zyc coraz krocej bo chemia jest we wszystkim. Ludzie maja ataki serca w wieku 20 lat i umieraja. Ciagle słysze takie pitolenie ze zyjemy coraz dluzej a dookoła umieraja ludzie 40-65 lat 😕

niekoniecznie żyjemy coraz krócej, ale chodzi o to że teraz 40-letnia kobieta wygląda o wiele młodziej niż na przykład 20 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Sama rodziłam w wieku 31 i 37 lat. Nie robiłam żadnych badań. Jedynie co to prenatalne, od 35 roku są za darmo. 

Bierz kwas foliowy, zdrowo, bez chemii, się odżywiaj, nie pij, nie pal, ruszaj się. 

Najlepiej zebys mieszkala w zdrowym bezsmogowym srodowisku.. Ha. Nad morzem. 

Sąsiadka urodzila niedawno dziecko z deformacją nóżek i jedna z prawdopodobnych  przyczyn byl podanny właśnie smog.. Nawet była w ddtvn... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×