Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Memaa

L4 w ciaży od ginekologa a wysokośc wynagordzenia

Polecane posty

Byłam na 2 tyg L4 w ciąży od 25 czerwca do 8 lipca,  na zwolnieniu lekarskim jest oznaczenie z kodem B , czy pracodawca wypłaca mi 100 % wynagrodzenia za czerwiec czy coś może obniżyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

L4 w ciąży jest płatne 100%.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yyy

100% ZASIŁKU CHOROBOWEGO a nie wynagrodzenia, więc pensja wypłacana przez ZUS może być nieco inna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gloria

Ja dostałam 300 zł mniej niż mam wynagrodzenie. Nie wiem sama jak to jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zwolnienie miałam z literka A. Dwa kolejne z literą A i B. Nie wiem dlaczego. Mi wypłaca pracodawca i jest 100%. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gloria
1 minutę temu, GośćAnia napisał:

Pierwsze zwolnienie miałam z literka A. Dwa kolejne z literą A i B. Nie wiem dlaczego. Mi wypłaca pracodawca i jest 100%. 

Mi pracodawca wypłacił tylko pierwszy miesiąc to było 100%, teraz już przeszłam na koszt ZUS i tu już zapłacili ok 300 zł mniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka mi mówiła że mogę brać mniej bo jest inna kwota składki. Na szczęście firma mi płaci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
8 minut temu, Gość Gloria napisał:

Ja dostałam 300 zł mniej niż mam wynagrodzenie. Nie wiem sama jak to jest. 

L4 ciążowe jest 100% płatne, jednak to nie to samo, co 100% wynagrodzenia miesięcznego.

Tak w dużym uproszczeniu:
Kwota zasiłku jest wyliczana ze średniej Twojego podstawowego wynagrodzenia za okres zatrudnienia (jeśli byłoby to mniej niż 30 dni, to wtedy z najniższej krajowej). Jak już masz wyliczoną taką dniówkę to wtedy mnoży się to razy ilość dni na zwolnieniu i dolicza do Twojej standardowej pensji, pomniejszonej proporcjonalnie o liczbę dni absencji.

Jeśli poza pensją otrzymujesz dodatki/premie, które nie wliczają się do podstawy to kwota dniówki zasiłku będzie niższa niż to, co średnio otrzymywałaś (czyli pensję+dodatki), a jeśli dodatkowo te dodatkowe składniki wynagrodzenia są wypłacane proporcjonalnie do przepracowanego czasu pracy w miesiącu  lub przy 100% frekwencji w danym miesiącu, to również w ten sposób jesteś stratna, ale tak byłoby nawet przy zwykłym L4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lill
15 godzin temu, GośćAnia napisał:

Koleżanka mi mówiła że mogę brać mniej bo jest inna kwota składki. Na szczęście firma mi płaci. 

Nie ma ze płaci Ci firma. Wypłaca Ci firma, a ZUS jej oddaje. Ale to wciąż ta sama kwota 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację. Wiem jak to wyglądało kilka lat temu u koleżanki której wyplacal ZUS. Nie były wypłaty o czasie  tzn. Jednego miesiąca miała 1 później 5 a później po 15.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

nie może obniżyć, dlatego te wszystkie ciężarne leniwce siedzą na L4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rrrrr
25 minut temu, Gość gość napisał:

nie może obniżyć, dlatego te wszystkie ciężarne leniwce siedzą na L4

I dobrze 👍🏻 a ty na nas zapie, r, d, a, l, a, j robolu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
31 minut temu, Gość gość napisał:

nie może obniżyć, dlatego te wszystkie ciężarne leniwce siedzą na L4

a potem doją 500+, macierzyńskie itd i zdziwione że wszystko drożeje, bo myślały że to z nieba spada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierra
2 minuty temu, Gość gość napisał:

a potem doją 500+, macierzyńskie itd i zdziwione że wszystko drożeje, bo myślały że to z nieba spada

Na swoje l4 i macierzyński to sama zrobiłam i wypracowałam przez 10 lat. Pobieram to co sama włożyłam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

 

39 minut temu, Gość gość napisał:

nie może obniżyć, dlatego te wszystkie ciężarne leniwce siedzą na L4

baby które mogą pracować leżą do góry brzuchem i biorą za to kasę, a dla naprawdę chorych i niepełnosprawnych kasy brak. Sprawiedliwość dobrej zmiany 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×