Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Noico

Na siepomaga kolejna zbiórka na niepełnosprawne dziecko po porodzie SN

Polecane posty

Gość gość 4
13 minut temu, Gość Gosc napisał:

A powiedz mi jaki wpływ na moje życie ma jakas pani X, że mam się dla niej poświęcić żeby ona miała lepiej? Coś dzięki niej mam? I to oczywiste że nie chce żeby moje dziecko było gnębione, wole żeby padło na inne dziecko. Mam umrzeć pod płotem jak mam możliwość żyć? Chyba sama nie wierzysz w to co mówisz, gdyby twoje dziecko było chore albo ktokolwiek potrzebował opieki zdrowotnej i byłaby możliwość szybkiego otrzymania tej opieki za pieniądze to sama byś w zębach niosła te pieniądze. 

 Polak mentalnie nie wydobył się z komuny w której ludzie zachowywali się jak zwierzęta i widząc np. kogoś kto w kolejce w sklepie mięsnym miał zawał ,nie pomogli tej osobie tylko cieszyli się, że kolejka krótsza (autentyczna historia opowiedziana kiedyś przez Joannę Szczepkowską). Co będziesz mieć? Może lepszą przyszłość dla swoich dzieci i wnuków? Czy dla ciebie nie ma stanów pośrednich między luksusem, a zdychaniem pod płotem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Miałam cesarke bo chodziłam na wizyty prywatne do ordynatora a on zapytał mnie jak człowieka jak chcę rodzić i dla mnie wybór był oczywisty. W państwowym szpitalu wyznaczył mi termin, w poniedziałek zostałam przyjęta a we wtorek w południe już tulilam syna. Może "zabrałam" jakiejś kobiecie cesarkę i musiała męczyć się trochę dłużej ale wiesz gdzie to mam? No w dupie. Bo mam zdrowe dziecko, poród był przyjemny na tyle na ile się da w takich okolicznosciach, zero traumy a moje narządy wyglądają jak przed ciążą. Nie żałuję i zrobiłabym to jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Miałam cesarke bo chodziłam na wizyty prywatne do ordynatora a on zapytał mnie jak człowieka jak chcę rodzić i dla mnie wybór był oczywisty. W państwowym szpitalu wyznaczył mi termin, w poniedziałek zostałam przyjęta a we wtorek w południe już tulilam syna. Może "zabrałam" jakiejś kobiecie cesarkę i musiała męczyć się trochę dłużej ale wiesz gdzie to mam? No w dupie. Bo mam zdrowe dziecko, poród był przyjemny na tyle na ile się da w takich okolicznosciach, zero traumy a moje narządy wyglądają jak przed ciążą. Nie żałuję i zrobiłabym to jeszcze raz

A na innym watku zaczniesz kwiczec ile podatkow placisz miedzy innymi na sluzbe zdrowia, ktora zajmuje sie dziecmi z problemami urodzonymi moze wlasnie tej matce, ktora potrzebowala cc i jej zabralas.  No tak, ale ty rowniez myslisz, ze mieszkasz na jednoosobowej wyspie i w zaden sposob twoje zachowania nie wplywaja na innych i vice versa.  Masz sie z czego cieszyc mizeroto inteligencka i chwalic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 4
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

Miałam cesarke bo chodziłam na wizyty prywatne do ordynatora a on zapytał mnie jak człowieka jak chcę rodzić i dla mnie wybór był oczywisty. W państwowym szpitalu wyznaczył mi termin, w poniedziałek zostałam przyjęta a we wtorek w południe już tulilam syna. Może "zabrałam" jakiejś kobiecie cesarkę i musiała męczyć się trochę dłużej ale wiesz gdzie to mam? No w dupie. Bo mam zdrowe dziecko, poród był przyjemny na tyle na ile się da w takich okolicznosciach, zero traumy a moje narządy wyglądają jak przed ciążą. Nie żałuję i zrobiłabym to jeszcze raz

Ktoś cię kiedyś potraktuje podobnie, zrobi coś twoim kosztem i też będzie miał w czterech literach twój los. Wy piszecie "taki klimat" to ja napiszę, że "taka karma".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
8 minut temu, Gość gość 4 napisał:

Ktoś cię kiedyś potraktuje podobnie, zrobi coś twoim kosztem i też będzie miał w czterech literach twój los. Wy piszecie "taki klimat" to ja napiszę, że "taka karma".

Sugerujesz, że powinnam rodzić sn chociaż się bałam i zwyczajnie nie chcialam tego robić i mieć traume dla jakiejś obcej kobiety? Wybacz, moja empatia tak daleko nie sięga bo i czemu miałabym to robić swoim kosztem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość gość napisał:

Sugerujesz, że powinnam rodzić sn chociaż się bałam i zwyczajnie nie chcialam tego robić 

10 tys. i masz luksusowy poród z opcją cc na życzenie w prywatnym szpitalu 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
11 minut temu, Gość gość 4 napisał:

Ktoś cię kiedyś potraktuje podobnie, zrobi coś twoim kosztem i też będzie miał w czterech literach twój los. Wy piszecie "taki klimat" to ja napiszę, że "taka karma".

Może idźcie do jakiejś normalnej pracy albo pracy w ogóle, to też będzie was stać na godną opiekę zdrowotną. No a jak się nie ma to trzeba cierpieć, tak było od wieków i tak będzie. Selekcja naturalna. To chyba logiczne że lepiej żeby moje dziecko urodziło się zdrowe niż inne. Ciekawe czy ty oddalabys chociażby swoją wizyte u specjalisty komuś bardziej potrzebującemu. Albo gdybys miała wybór kto ma otrzymać organ do przeszczepu, twoje dziecko które jest może mniej pilnym przypadkiem, czy inne bardziej potrzebujące? Większość z was gdyby miała pieniądze to też zapłaciłaby sobie za lepsze warunki porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

10 tys. i masz luksusowy poród z opcją cc na życzenie w prywatnym szpitalu 🙂

Tak, to fajna opcja ale już ktoś wyżej napisał czym różni się klinika od szpitala. Ja z powodu, którym nie zamierzam się tu dzielić nie mogłam ryzykować kliniki bez prawdziwych specjalistów, plus doszła odległość bo wyobraź sobie, że nie w każdym mieście jest dobra placówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość gość napisał:

Tak, to fajna opcja ale już ktoś wyżej napisał czym różni się klinika od szpitala. Ja z powodu, którym nie zamierzam się tu dzielić nie mogłam ryzykować kliniki bez prawdziwych specjalistów, plus doszła odległość bo wyobraź sobie, że nie w każdym mieście jest dobra placówka

Zatem ryzyk-fizyk, albo tanie kombinatorstwo. Wybrałaś to drugie. Spoko. Tylko po co dorabiać do tego ideologię? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 4
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Może idźcie do jakiejś normalnej pracy albo pracy w ogóle, to też będzie was stać na godną opiekę zdrowotną. No a jak się nie ma to trzeba cierpieć, tak było od wieków i tak będzie. Selekcja naturalna. To chyba logiczne że lepiej żeby moje dziecko urodziło się zdrowe niż inne. Ciekawe czy ty oddalabys chociażby swoją wizyte u specjalisty komuś bardziej potrzebującemu. Albo gdybys miała wybór kto ma otrzymać organ do przeszczepu, twoje dziecko które jest może mniej pilnym przypadkiem, czy inne bardziej potrzebujące? Większość z was gdyby miała pieniądze to też zapłaciłaby sobie za lepsze warunki porodu.

Selekcja naturalna to u zwierząt (naiwna myślałam, że od zwierząt się różnimy) Ponawiam pytanie: nie znasz stanów pośrednich? I skąd to głupie przekonanie, że jak ktoś nie daje łapówek to dlatego, że go nie stać? A może nie musi? I nie jest to równoznaczne z rodzeniem na wycieraczce i chorym dzieckiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

"Sugerujesz, że powinnam rodzić sn chociaż się bałam i zwyczajnie nie chcialam tego robić i mieć traume dla jakiejś obcej kobiety? Wybacz, moja empatia tak daleko nie sięga bo i czemu miałabym to robić swoim kosztem"

Raczej powinnaś takie  cos załatwić  sobie w prywatnym szpitalu . Przez Ciebie takka osoba jak ja po 17 godzinach nieudanego porodu mogła  zapłacić  życiem albo urodzić kalekie  dziecko .. 

Powinno sie wreszcie skończyć  z cc na życzenie w państwowych szpitalach . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja uważam że szpital powinien legalnie za pieniądze oferować opcje lepszego porodu lub CC. Może dzięki temu te szpitale odbiłyby się od dna. Byłyby oczywiście opcje standard, dla biedoty, która nie płaci czyli poród sn, standardowe traktowanie, gó**o na posiłki i jakas opcja luksusowa dla tych którzy chcą rodzić po ludzku. Skończyłoby się kombinowanie, byłyby jasne zasady. Przecież w prywatnych przychodniach już to tak działa że jak chcesz wizytę na NFZ to czekasz kilka miesięcy a jak idziesz na płatna wizytę to masz w ciągu kilku dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość gość napisał:

"Sugerujesz, że powinnam rodzić sn chociaż się bałam i zwyczajnie nie chcialam tego robić i mieć traume dla jakiejś obcej kobiety? Wybacz, moja empatia tak daleko nie sięga bo i czemu miałabym to robić swoim kosztem"

Raczej powinnaś takie  cos załatwić  sobie w prywatnym szpitalu . Przez Ciebie takka osoba jak ja po 17 godzinach nieudanego porodu mogła  zapłacić  życiem albo urodzić kalekie  dziecko .. 

Powinno sie wreszcie skończyć  z cc na życzenie w państwowych szpitalach . 

To trzeba było zapłacić i miałabyś cesarkę i nie musiała rodzić jak świnia 17h. Podjęłaś ryzyko rodzenia sn to teraz nie miej pretensji do kogoś kto bardziej zadbał o życie swoje i dziecka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

opcje standard, dla biedoty, która nie płaci czyli poród sn

🤣 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
7 minut temu, Gość gość 4 napisał:

Selekcja naturalna to u zwierząt (naiwna myślałam, że od zwierząt się różnimy) Ponawiam pytanie: nie znasz stanów pośrednich? I skąd to głupie przekonanie, że jak ktoś nie daje łapówek to dlatego, że go nie stać? A może nie musi? I nie jest to równoznaczne z rodzeniem na wycieraczce i chorym dzieckiem?

Jezu, jak nie musisz i nie chcesz to nie dawaj, nikt ci nie każe, tylko nie miej pretensji że ktoś chce mieć lepiej, bezpieczniej, wygodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

Podjęł ryzyko rodzenia sn to teraz nie miej pretensji do kogoś kto bardziej zadbał o życie swoje i dziecka. 

No zaraz zaraz. Wyżej jakaś madame się produkuje, że w prywatnym szpitalu za grube tysiące podjęłaby ryzyko rodząc przez cc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

"To trzeba było zapłacić i miałabyś cesarkę i nie musiała rodzić jak świnia 17h. Podjęłaś ryzyko rodzenia sn to teraz nie miej pretensji do kogoś kto bardziej zadbał o życie swoje i dziecka. "

Jak świnia  to rodziła  twoja matka ja rodziłam jak kobieta. Nigdy nie chciałam  mieć cc . Podczas porodu coś poszło nie tak i cc uratowało mnie i dziecko .

Jak ktoś chce  cc na życzenie to niech idzie sobie do prywatnej kliniki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11 minut temu, Gość Gość napisał:

Zatem ryzyk-fizyk, albo tanie kombinatorstwo. Wybrałaś to drugie. Spoko. Tylko po co dorabiać do tego ideologię? 

Jaką ideologię? :D Napisałam tylko, że mam zdrowe dziecko i jestem zadowolona z przebiegu całej procedury. Jak taka jesteś mądra to sama ryzykuj, ja nie zamierzam i wcale nie jest mi przykro. Zapłaciłam za konkretną usługę i ją otrzymałam, chyba za bardzo się przywalacie do słowa "publiczne". Gdyby takie praktyki były nielegalne lekarze mieliby zakaz prowadzenia prywatnych gabinetów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Układ
40 minut temu, Gość gosc napisał:

A na innym watku zaczniesz kwiczec ile podatkow placisz miedzy innymi na sluzbe zdrowia, ktora zajmuje sie dziecmi z problemami urodzonymi moze wlasnie tej matce, ktora potrzebowala cc i jej zabralas.  No tak, ale ty rowniez myslisz, ze mieszkasz na jednoosobowej wyspie i w zaden sposob twoje zachowania nie wplywaja na innych i vice versa.  Masz sie z czego cieszyc mizeroto inteligencka i chwalic.

o czym wy mówicie, jakie zabranie cesarki innej kobiecie? przecież cesarki nie są robione co chwilę,jak ja byłam w szpitalu miałam cięcie planowane o 10:00 a następna cesarka była dopiero o 14:00,też planowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

"Jaką ideologię? 😄 Napisałam tylko, że mam zdrowe dziecko i jestem zadowolona z przebiegu całej procedury. Jak taka jesteś mądra to sama ryzykuj, ja nie zamierzam i wcale nie jest mi przykro. Zapłaciłam za konkretną usługę i ją otrzymałam"

No wlasnie chodzi  o to ze nie zapłaciłaś za konkretną  usługę . Pyskujesz a tak naprawdę  nie stać cie na prywatna klinikę i cc. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
6 minut temu, Gość gość napisał:

"To trzeba było zapłacić i miałabyś cesarkę i nie musiała rodzić jak świnia 17h. Podjęłaś ryzyko rodzenia sn to teraz nie miej pretensji do kogoś kto bardziej zadbał o życie swoje i dziecka. "

Jak świnia  to rodziła  twoja matka ja rodziłam jak kobieta. Nigdy nie chciałam  mieć cc . Podczas porodu coś poszło nie tak i cc uratowało mnie i dziecko .

Jak ktoś chce  cc na życzenie to niech idzie sobie do prywatnej kliniki. 

Nigdy nie chciałaś CC a masz ból dupy, że inni mają? Zrobili ci CC, przeżyłaś? To o co ci chodzi? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
7 minut temu, Gość gość napisał:

Zapłaciłam za konkretną usługę i ją otrzymałam,

Zapłaciłaś za prywatną wizytę w prywatnym gabinecie. Nie za cc na życzenie. Chyba, że dałaś coś pod stołem, to może wtedy możesz napisać, że zapłaciłaś za tę konkretną usługę. 

 

7 minut temu, Gość gość napisał:

wcale nie jest mi przykro.

Nie wątpię, choć czujesz pewien niesmak, bo wciąż to powtarzasz. Ale to nie moja sprawa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 4
13 minut temu, Gość Gość napisał:

To trzeba było zapłacić i miałabyś cesarkę i nie musiała rodzić jak świnia 17h. Podjęłaś ryzyko rodzenia sn to teraz nie miej pretensji do kogoś kto bardziej zadbał o życie swoje i dziecka. 

Znowu odwracasz kota ogonem i nie widzisz w niczym swojej winy. To nie pacjentka jest winna tylko ty, która dajesz w łapę i lekarz, który w tę łapę bierze. Gdyby wszystkie kobiety, tak jak ty, myślały tylko o sobie to dziś rodziłabyś nadal w domu albo pod drzewem w towarzystwie wiejskiej znachorki albo twój mąż widziałby dzieciaka tyle co przez minutę pod szpitalnym oknem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 4
17 minut temu, Gość Gość napisał:

Jezu, jak nie musisz i nie chcesz to nie dawaj, nikt ci nie każe, tylko nie miej pretensji że ktoś chce mieć lepiej, bezpieczniej, wygodniej.

Ja nie mam pretensji o to, że  masz wygodniej tylko o to, że popełniasz przestępstwo i jeszcze jesteś z siebie dumna okazując przy tym pogardę tym, które w łąpę nie dają (nie nie chcą lub nie mogą, to nie jest istotne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 4

I jeszcze zapytam: Zapłaciłaś za usługę cc? A paragon dostałaś? Podatek został odprowadzony? Tym się różni usługa od lewizny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

"Nigdy nie chciałaś CC a masz ból dupy, że inni mają? Zrobili ci CC, przeżyłaś? To o co ci chodzi? "

Nie mam zalu do tych co cc załatwiają sobie w prywatnej klinice  .Mam koleżanki które miały cc opłacone i spoko . Chodzi  o to ze pyskujesz , myślisz tylko o własnej d...  i przez taka jak ty mogłam umrzeć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

To są dowody anegdotyczne. Ale ja i mój brat też jesteśmy z cc i żadne z nas nie ma alergii.

Moje dzieci sa z SN i obydwoje maja alergie ;)

Moj wnuk jest z CC i ma alergie :P

Do tego byl reanimowany, nie oddychal samodzielnie, byl na capie..

Szwagierka- planowane cc z powodu ciezkiej wady wzroku- syn niedotleniony i lekkie porazenie mozgowe ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość gość 4 napisał:

I jeszcze zapytam: Zapłaciłaś za usługę cc? A paragon dostałaś? Podatek został odprowadzony? Tym się różni usługa od lewizny.

Eee, to po prostu lewa usługa 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

"Zapłaciłam za konkretną usługę i ją otrzymałam,"

tzn ile zapłaciłaś ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość gość napisał:

"Nigdy nie chciałaś CC a masz ból dupy, że inni mają? Zrobili ci CC, przeżyłaś? To o co ci chodzi? "

Nie mam zalu do tych co cc załatwiają sobie w prywatnej klinice  .Mam koleżanki które miały cc opłacone i spoko . Chodzi  o to ze pyskujesz , myślisz tylko o własnej d...  i przez taka jak ty mogłam umrzeć 

A to mam myśleć o twojej d***e zamiast o swojej? :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×