Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wiesz

Czy jest możliwy związek osoby inteligentnej z przeciętną?

Polecane posty

Gość Gość
1 minutę temu, Gość Gosc napisał:

Per analogiam - nie czytam powiesci, bo nie sa mi potrzebne, przypuscmy ze jestem przecietnie inteligentny zgodnie z ta definicja. Inteligencja to zdolnosc do analizy, adaptacji - elastycznosc, percepcji w taki sposob, aby wykorzystac te wiedze w taki sposob by jak najbardziej efektywnie rozwiazac dany problem. Oczywiscie czytanie jest istotne i konieczne poniewaz trzeba posiadac wiedze by rozwiazac dany problem. Ale w czym moze mi pomoc powiesc? A contrario - moze sprawic iz nie obejrze interakcji miedzyludzkich w wymienionym programie i spowodowac iz nie zrozumiem postaw ludzi rozniacych sie ode mnie sposobem myslenia a wiec nie rozwiaze problemow nie radzac sobie z ludzmi. A w czym pomoze mi przeczytanie powiesci? 

Co wiec jest korzystniejsze dla osoby inteligentnej? 

W tym, że jest jeszcze inteligencja emocjonalna i tu powieść z klasyki literatury jak raz nadaje się do rozwoju tejże. Poza tym od człowieka inteligentnego wymaga się pewnej znajomości kodów kulturowych w tym obycia w muzyce,sztuce i literaturze. Ilu sławnych inżynierów, matematyków,  fizyków miało dużą wiedzę humanistyczną i takie zainteresowania? Albo dla rizrywki studiowalo sztuke,albo poezje?Do niedawna wielu, dopiero ostatnie lata to domena bardzo ścisłej specjalizacji i ukierunkowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jak nie ogląda chłopaków do wzięcia to jest możliwy 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Cóż za zacne towarzystwo się zebrało. Powiało kulturą i obyciem w odbycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Cóż za zacne towarzystwo się zebrało. Powiało kulturą i obyciem w odbycie.

Szkoda że nieco odbieglismy od tematu, czyli czy ktoś inteligentny zechce być na dłużej z głupkiem o prostackich upodobaniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

W tym, że jest jeszcze inteligencja emocjonalna i tu powieść z klasyki literatury jak raz nadaje się do rozwoju tejże. Poza tym od człowieka inteligentnego wymaga się pewnej znajomości kodów kulturowych w tym obycia w muzyce,sztuce i literaturze. Ilu sławnych inżynierów, matematyków,  fizyków miało dużą wiedzę humanistyczną i takie zainteresowania? Albo dla rizrywki studiowalo sztuke,albo poezje?Do niedawna wielu, dopiero ostatnie lata to domena bardzo ścisłej specjalizacji i ukierunkowanie.

A czym powiesc rozni sie od programu w ktorym tez sa dokonywane analizy psychologiczne danych kandydatek pod katem zgodnosci do zwiazku malzenskiego? Rozumiem gdybys czytal w wersji angielskiej - zawsze to wzbogacenie slownictwa i rozwoj ale w wersji polskiej ? Inteligencji emocjonalnej nauczysz sie z powiesci a nie z zycia i obserwacji zachowan innych osob? 

To nie jest potrzebne. Chyba tylko po to bo ktos przed laty ustanowil taki kanon ale inteligentny szuka rozwiazan ktore sa najkorzystniejsze. Skoro niekorzystne jest czytanie czegos co nie posluzy mu w niczym to odstepuje. Zgodzisz sie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Szkoda że nieco odbieglismy od tematu, czyli czy ktoś inteligentny zechce być na dłużej z głupkiem o prostackich upodobaniach

Ja się tylko grzeje w blasku waszej zajebistosci siedząc w kącie. Gdzie dwóch inteligentow się bije tam prostak korzysta 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jato ja

aleś ty głupia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczena
8 minut temu, Gość Gość napisał:

Jak nie ogląda chłopaków do wzięcia to jest możliwy 😂

ja oglądam jestem kobietaą w ch.u.j. inteligientn a a ty   sp.i.e.r.d.alaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Jato ja napisał:

aleś ty głupia

Znowu w życiu mi nie wyszło 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość Gosc napisał:

A czym powiesc rozni sie od programu w ktorym tez sa dokonywane analizy psychologiczne danych kandydatek pod katem zgodnosci do zwiazku malzenskiego? Rozumiem gdybys czytal w wersji angielskiej - zawsze to wzbogacenie slownictwa i rozwoj ale w wersji polskiej ? Inteligencji emocjonalnej nauczysz sie z powiesci a nie z zycia i obserwacji zachowan innych osob? 

To nie jest potrzebne. Chyba tylko po to bo ktos przed laty ustanowil taki kanon ale inteligentny szuka rozwiazan ktore sa najkorzystniejsze. Skoro niekorzystne jest czytanie czegos co nie posluzy mu w niczym to odstepuje. Zgodzisz sie? 

Poziomem , poziomem. W rolniku nie uswiadczysz wysublimowanej analizy psychologicznej.   No ale jak Ciebie to G...wzbogaca to powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

W jaki sposob po przeczytaniu o perypetiach zyciowych i straconym czasie rozwinales inteligencje emocjonalna. Konkretny przyklad. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
5 minut temu, Gość Gość napisał:

Poziomem , poziomem. W rolniku nie uswiadczysz wysublimowanej analizy psychologicznej.   No ale jak Ciebie to G...wzbogaca to powodzenia

Nie twierdze ze nie czytam literatury poniewaz jest to mile urozmaicenie i swoista odskocznia nasucic sie czyms niewspolczesnym, lubie sztuje, ceramike, artystyczne formy, sztuki plastyczne ale tylko jako dodatek. I w takim zakresie w jakim mi to odpowiada a nie takim jakiego ktos oczekuje by mnie uznawac za inteligentnego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Im not gonna meet your mot
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Poziomem , poziomem. W rolniku nie uswiadczysz wysublimowanej analizy psychologicznej.   No ale jak Ciebie to G...wzbogaca to powodzenia

Weź już wypièrdalaj. Dziękujemy aczkolwiek won. Właśnie straciłeś kilkanaście minut ze swego inteligenckiego życia dla plebsu. Jak się z tym czujesz? Czy wzbogaciło cie to spotkanie duchowo? Czy czujesz się emocjonalnie rozwinięty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
7 minut temu, Gość Gosc napisał:

A czym powiesc rozni sie od programu w ktorym tez sa dokonywane analizy psychologiczne danych kandydatek pod katem zgodnosci do zwiazku malzenskiego? Rozumiem gdybys czytal w wersji angielskiej - zawsze to wzbogacenie slownictwa i rozwoj ale w wersji polskiej ? Inteligencji emocjonalnej nauczysz sie z powiesci a nie z zycia i obserwacji zachowan innych osob? 

To nie jest potrzebne. Chyba tylko po to bo ktos przed laty ustanowil taki kanon ale inteligentny szuka rozwiazan ktore sa najkorzystniejsze. Skoro niekorzystne jest czytanie czegos co nie posluzy mu w niczym to odstepuje. Zgodzisz sie? 

Wiesz kotku, warto mieć pewna wiedzę bazową, która wzbogaca potem doświadczenie. Choćby dlatego żeby wiedzieć że taki program jest ściśle wyreżyserowany i ma grać na emocjach prostych widzów. Nie ma w nim żadnej prawdy psychologicznej która warto przekładać na realne sytuacje. A w powieściach, tych najlepszych jednak psychologiczną wiarygodność postaw, postaci i ich zachowań jest jednak głębsza i bardziej przemyślana. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Skad ta pewnosc ze nie doswiadczysz wysublimowanej analizy psychologicznej? Zawod czy zajecie nie determinuje tego co kryje ludzja psychika i z kim masz do czynienia a zakladanie ze ktos jest gorszy juz samo w sobie nie jest inteligentne

 Zgodzisz sie? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie jest możliwy związek z pyszałkiem zadufanym w sobie. Jeśli uważasz partnerkę za głupszą od siebi sto nic z tego nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
7 minut temu, Gość Gosc napisał:

W jaki sposob po przeczytaniu o perypetiach zyciowych i straconym czasie rozwinales inteligencje emocjonalna. Konkretny przyklad. 

 

3 minuty temu, Gość Im not gonna meet your mot napisał:

Weź już wypièrdalaj. Dziękujemy aczkolwiek won. Właśnie straciłeś kilkanaście minut ze swego inteligenckiego życia dla plebsu. Jak się z tym czujesz? Czy wzbogaciło cie to spotkanie duchowo? Czy czujesz się emocjonalnie rozwinięty ?

Tak jak zawsze. Potwierdza się że kmioty to kmioty, chamstwo zawsze z nich wyjdzie. Więc pogarda wobec nich jest znowu uzasadniona. A tam na marginesie co tam Ci w życiu nie wychodzi, że tak Ci się złością ulewa? Bo kiepsko coś musi być skoro takie emocje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja tam dostrzegam analize psychologiczna pod katem zgodnosci do zwiazku malzenskiego gdzue determinantem jest tezyzba fizyczna kobiety, naturalnosc, akceptacja patrarchalnego porzadku swiata i negacja upiekszen ktore przyniosla cywilizacja. 

Bardziej inteligentnie temat zabrzmialby gdybys zapytal: czy jest mozliwy satysfakcjonujacy zwiazek pomiedzy osoba ze slonnoscia do analizy a hedonista? Lub osoba bez sklonnosci do analizy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Wiesz kotku, warto mieć pewna wiedzę bazową, która wzbogaca potem doświadczenie. Choćby dlatego żeby wiedzieć że taki program jest ściśle wyreżyserowany i ma grać na emocjach prostych widzów. Nie ma w nim żadnej prawdy psychologicznej która warto przekładać na realne sytuacje. A w powieściach, tych najlepszych jednak psychologiczną wiarygodność postaw, postaci i ich zachowań jest jednak głębsza i bardziej przemyślana. 

Człowiek nie żyje tylko literaturą piękna. Skończ się puszczyc bo zakładając że ludzie to szary tępy motłoch lylajacy to co widzi w gownianym programie sam sobie świadectwo wystawiasz. Mianowicie takie że wyżej srasz niż potrafisz. Idź się ...laj słownie na forum dla inteligentow a nie przylazisz na forum dla bab i próbujesz udowadniać jaki z ciebie hrabia. Tutaj to każdy może być mądry wśród tej patologii. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Wiesz kotku, warto mieć pewna wiedzę bazową, która wzbogaca potem doświadczenie. Choćby dlatego żeby wiedzieć że taki program jest ściśle wyreżyserowany i ma grać na emocjach prostych widzów. Nie ma w nim żadnej prawdy psychologicznej która warto przekładać na realne sytuacje. A w powieściach, tych najlepszych jednak psychologiczną wiarygodność postaw, postaci i ich zachowań jest jednak głębsza i bardziej przemyślana. 

Człowiek nie żyje tylko literaturą piękna. Skończ się puszczyc bo zakładając że ludzie to szary tępy motłoch lylajacy to co widzi w gownianym programie sam sobie świadectwo wystawiasz. Mianowicie takie że wyżej srasz niż potrafisz. Idź się ...laj słownie na forum dla inteligentow a nie przylazisz na forum dla bab i próbujesz udowadniać jaki z ciebie hrabia. Tutaj to każdy może być mądry wśród tej patologii. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

 

Tak jak zawsze. Potwierdza się że kmioty to kmioty, chamstwo zawsze z nich wyjdzie. Więc pogarda wobec nich jest znowu uzasadniona. A tam na marginesie co tam Ci w życiu nie wychodzi, że tak Ci się złością ulewa? Bo kiepsko coś musi być skoro takie emocje

Światły człowiek i pogarda? Idź pan w chúj i to w podskokach. Dobra prowo 😎👍 idę spać bo niczym mnie już kafetełe nie zaskoczy...może chociaż coś się przyśni na poziomie. Jakiś zigolak uperfunowany. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość Gosc napisał:

Skad ta pewnosc ze nie doswiadczysz wysublimowanej analizy psychologicznej? Zawod czy zajecie nie determinuje tego co kryje ludzja psychika i z kim masz do czynienia a zakladanie ze ktos jest gorszy juz samo w sobie nie jest inteligentne

 Zgodzisz sie? 

 

A jednak co do zasady determinuje. Z drobnymi wyjatkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
7 minut temu, Gość Gość napisał:

Wiesz kotku, warto mieć pewna wiedzę bazową, która wzbogaca potem doświadczenie. Choćby dlatego żeby wiedzieć że taki program jest ściśle wyreżyserowany i ma grać na emocjach prostych widzów. Nie ma w nim żadnej prawdy psychologicznej która warto przekładać na realne sytuacje. A w powieściach, tych najlepszych jednak psychologiczną wiarygodność postaw, postaci i ich zachowań jest jednak głębsza i bardziej przemyślana. 

Nie mowimy o prawdzie tylko o analizie. Nadazasz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Człowiek nie żyje tylko literaturą piękna. Skończ się puszczyc bo zakładając że ludzie to szary tępy motłoch lylajacy to co widzi w gownianym programie sam sobie świadectwo wystawiasz. Mianowicie takie że wyżej srasz niż potrafisz. Idź się ...laj słownie na forum dla inteligentow a nie przylazisz na forum dla bab i próbujesz udowadniać jaki z ciebie hrabia. Tutaj to każdy może być mądry wśród tej patologii. 

A to już rozumiem twoja frustrację.  Chciałaś pokazać na forum że nie jesteś prymitywną licząc że uda się i szukać panny A tu Ci nie wychodzi. Biedactwo, zmarnowana noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
7 minut temu, Gość Gość napisał:

 

Tak jak zawsze. Potwierdza się że kmioty to kmioty, chamstwo zawsze z nich wyjdzie. Więc pogarda wobec nich jest znowu uzasadniona. A tam na marginesie co tam Ci w życiu nie wychodzi, że tak Ci się złością ulewa? Bo kiepsko coś musi być skoro takie emocje

To bardzo inteligentne ze umiesciles mnie w 1 worku z nie moim wpisem . gratuluje wiedzy bazowej o ktorej tak prawisz i zdoln

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Nie mowimy o prawdzie tylko o analizie. Nadazasz? 

A co chcesz analizować w czymś ci nie zbliża się do naturalnych zachowań? No ok analiza autentycznych postaw może być nawet ciekawa. Ale co wnosi analiza gry i to kiepskiej? Nie szkoda Ci czasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chamka
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

A to już rozumiem twoja frustrację.  Chciałaś pokazać na forum że nie jesteś prymitywną licząc że uda się i szukać panny A tu Ci nie wychodzi. Biedactwo, zmarnowana noc

Ja jestem chamska prymitywną babą i to pokazuje. Jebje mje co jakiś gnuj gardzacy gorszym od siebie sądzi na mój temat. Jeszcze cie życie utemperuje gnido z jaj. Żegnam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
6 minut temu, Gość Gość napisał:

A jednak co do zasady determinuje. Z drobnymi wyjatkami

Szanuje Twoje zdanie ale mam odmienne w tym temacie. Ale jesli ktos ocenia ksiazke po okladce to znowu nie mam pytan. I dostrzegam bezsens dalszych elaboratow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Chamka napisał:

Ja jestem chamska prymitywną babą i to pokazuje. Jebje mje co jakiś gnuj gardzacy gorszym od siebie sądzi na mój temat. Jeszcze cie życie utemperuje gnido z jaj. Żegnam.

Och jak to się cholota obraza. A niby tak dumnie nosisz swoje chamstwo....A tu byle krytyka i histeria 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

A co chcesz analizować w czymś ci nie zbliża się do naturalnych zachowań? No ok analiza autentycznych postaw może być nawet ciekawa. Ale co wnosi analiza gry i to kiepskiej? Nie szkoda Ci czasu?

A co wnosi czytanie o perypetiach i inicjacji czy tez analiza zachowan sprzed prawiekow w kontekscie wspolczesnosci? 

Mamy do czynienia z roznymi ludzmi i z roznymi prowadzi sie interesy. Kluczem jest zrozumienie czego oczekuje druga strona by wyniesc z tego mac korzysci? Nadal nie nadazasz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×