Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mikaela

Dlaczego ludzie sa dzisiaj tacy otyli , zwlaszcza kobiety

Polecane posty

Gość booo

Strasznie głupie pytanie w temacie. Autorka, jesli nie jest 8latką wie, ze moga byc rozne przyczyny, od zarcia i braku ruchu, po choroby i geny. Po co zadaje?Z troski? jakos ludzie nie troszcza sie o zdrowie kazdego palacza, popijajającego, chwalącego marychę, ne placza nad losem wychudzonych modelek  itd. 

Jesli ktoś jest gruby to albo mu to nie przeszkadza, albo z roznych powodow nie udaje mu sie  schudnąc, jego sprawa, innym nie szkodzi. Cala filozofia, nie ma o co pytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samka

Bo sa ...ami , jak ktos zauwazyl, reklamy cola fanta batoniki, czekoladki , sztuczne zarcie ,sloiki ,seropodobne  gowna , szyneczki pedzone chemicznie , malowane jogurty, to wszystko jest reklamowane jako pelnia szczescia , pelnia zycia, cudowna kochajaca sie rodzina 

...e to lykaja i kupuja a wiadome im wiekszy syf tym bardziej uzaleznia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isia

Moja obserwacja z sprzed tygodnia z dwóch sąsiadujących ze sobą plaż na południu Włoch. 

Pierwsza plaża przy naszym campingu, a więc tańszym wypoczynku dla Włochów niższym statusie społecznym, tam mężczyzna jest szczupły ale widać, że spracowany, może budowlaniec, ale żona otyła, może niepracująca ale jedząca tyle samo co mąż i do tego zaokrąglone dzieciaki. 

Sąsiadująca plaża przylegała do luksusowego hotelu, w którym przebywali zamożniejsi Włosi charakteryzujący się szczupłą, wysportowaną sylwetką. Inteligentni, zaradni, bardziej świadomi wpływu ruchu i jedzenia na zdrowie, mądrze gospodarujący wolnym czasem.

My, mam nadzieję wyglądaliśmy raczej jak ci drudzy, ale stać nas było na wypoczynek z tymi pierwszymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annie
2 godziny temu, Gość gość napisał:

No to masz lekarza głupiego ciula. Zmień tego idi/otę na innego. Przecież to ewidentne PCOS. Badania ci wykazały, a jemu się nie chce leczyć. Głupią antykoncepcję się przepisuje dla zahamowania pracy jajników i zaleca niskowęglowodanową dietę. Nic więcej w tym temacie, jeśli kobieta nie chce być w ciąży się nie robi. Jak urodzisz i odkarmisz tyle ile będziesz chciała, to idź po piguły, żeby jajniki nie produkowały testosteronu. Zresztą są te jednoskładnikowe. Dodatkowo zadaj o wątrobę, żeby lepiej usuwała nadmiar androgenów. Jak wyrównasz wszystkie hormony, to idź na laser z włosami. Połowa na pewno pójdzie aut na zawsze.

To już drugi taki głupi ciul, po urodzeniu pójdę prywatnie. Na dietę niskowęglową sama przeszłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Właśnie zmotywowaliscie mnie do dzisiejszych ćwiczeń, dzięki! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szczupla

Pytanie powinno byc  , dlaczego tak duzo  zra  i dlaczego  taki syf , tak bardzo sa ciagle glodni?  Bardziej  najedza  sie  ciastem i czekolada  niz np salatka , przeciez  do salatki mozna dac wszystko i pieczony czy gotowany  drob,  rozne  sery,  owoce  morza,  nikt tym ludziom nie uswiadomil ze salatka  nie rowna sie  salata,   ze jogurt z owocami mozna zrobic samemu,  ze omlety i kasze  sa dobre,  ze woda z cytryna lepiej gasi pragnienie jak fanta  pytanie czy ludzie otyli sa tak glupi , czy tak leniwi  czy jedno i drugie 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jdjdnns
3 godziny temu, Gość booo napisał:

Strasznie głupie pytanie w temacie. Autorka, jesli nie jest 8latką wie, ze moga byc rozne przyczyny, od zarcia i braku ruchu, po choroby i geny. Po co zadaje?Z troski? jakos ludzie nie troszcza sie o zdrowie kazdego palacza, popijajającego, chwalącego marychę, ne placza nad losem wychudzonych modelek  itd. 

Jesli ktoś jest gruby to albo mu to nie przeszkadza, albo z roznych powodow nie udaje mu sie  schudnąc, jego sprawa, innym nie szkodzi. Cala filozofia, nie ma o co pytać.

nie szkodzi? wiesz ile grubasy maja powiklan i potem leza i zajmuja miejca w szpitalu? ze juz operacje zmniejszsnka zoladka robia na nfz?

nie rusza cie to ze panstwo wydaje kase na leczsnie ludzi ktorzy doprowadzili sie sami do tego?

pomysl sobie ze czasem z puli nie starcza srodkow na operacjie np wady wrodzonej bo w szpitalu lecza jakas loche albo palacza

kazdy placi skladki ale koszty szpitalne i operacje sa tak drogie ze znaczaco przewyzszaja to co ktos zaplaci w skladkach. to ma dzialac ze 90% placo i nie korzysta zsby pozostale 10% moglo

a potem na siepomaga kolejna zbiorka na chore dziecko bo panstwo odmowilo refundacji. odmowilo bo musi leczyx tlusciochow i palaczy.

nienawidze takich ludzi. mam otyla osobe w rodzinie ktora co.chwila s szpitalu z powodu otylosci i powillam a potem wychodzi i znow zre bo "jak cls to podlecza heheh" 

nie dotycxy sie osob oczywisxid otyluch przez xhoroby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja jestem gruba i co mam  na plaże  nie chodzić ? Tak jem tez kebaby , pizze, gofry na wakacjach  bo nie mam ochoty na  odchudzanie a ty  bardziej na trzymanie diety na wakacjach . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

"nie szkodzi? wiesz ile grubasy maja powiklan i potem leza i zajmuja miejca w szpitalu? ze juz operacje zmniejszsnka zoladka robia na nfz?

nie rusza cie to ze panstwo wydaje kase na leczsnie ludzi ktorzy doprowadzili sie sami do tego?
"

Akurat  państwo  więcej  wydaje na leczenie ćpunów  i alkoholików a najwięcej wiesz na kogo? NA PALACZY którzy  prędzej czy pożniej tak maja raka płuc. Wiec jak masz ból dupy to zacznij od tych 3 grup . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lexi
32 minuty temu, Gość gość napisał:

Ja jestem gruba i co mam  na plaże  nie chodzić ? Tak jem tez kebaby , pizze, gofry na wakacjach  bo nie mam ochoty na  odchudzanie a ty  bardziej na trzymanie diety na wakacjach . 

🤣🤣🤣 ty zresz te kebaby, pizze, gofry i lody przez  okragly rok , dlatego jestes gruba , gdybys sie zdrowo normalnie odzywiala ( nie masz byc na diecie ) to nawet jakbys na urlopie zjadla pizze czy loda, to bys nie byla gruba 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lexi
39 minut temu, Gość gość napisał:

"nie szkodzi? wiesz ile grubasy maja powiklan i potem leza i zajmuja miejca w szpitalu? ze juz operacje zmniejszsnka zoladka robia na nfz?

nie rusza cie to ze panstwo wydaje kase na leczsnie ludzi ktorzy doprowadzili sie sami do tego?
"

Akurat  państwo  więcej  wydaje na leczenie ćpunów  i alkoholików a najwięcej wiesz na kogo? NA PALACZY którzy  prędzej czy pożniej tak maja raka płuc. Wiec jak masz ból dupy to zacznij od tych 3 grup . 

Cpun, alkoholik, grubas, palacz to jeden ciul, kazdy z nich raczy  swoj organizm gownem , mam takie samo obrzydzenie jak usiadzie kolomnie pijak jak i grubas 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Też mam niedoczynnośc tarczycy i PCOS, a jakoś gruba nie jestem. Bo zawsze jadłam umiarkowanie i zdrowo. 

90-95% grubasów są grubymi z powodu żarcia węglowodanów bez opamiętania i tyle. 

A "niedoczynność tarczycy" to tylko wymówka aby więcej wpier/dalać. 

W dzisiejszych czasach jest tyle sposób i suplementów, aby zmniejszyć/zahamowac apetyt, ze az nie wiem jak można być grubym. Cwiczenia, siłownie też są ogólnodostępne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

" ty zresz te kebaby, pizze, gofry i lody przez  okragly rok , dlatego jestes gruba , gdybys sie zdrowo normalnie odzywiala ( nie masz byc na diecie ) to nawet jakbys na urlopie zjadla pizze czy loda, to bys nie byla gruba "

No i ? jestem gruba i mi to nie przeszkadza 🙂   bede chciała to zjem nawet 1000000 kebabów na plaży a ty możesz zalewać  sie żółcią i jadem . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość gość napisał:

" ty zresz te kebaby, pizze, gofry i lody przez  okragly rok , dlatego jestes gruba , gdybys sie zdrowo normalnie odzywiala ( nie masz byc na diecie ) to nawet jakbys na urlopie zjadla pizze czy loda, to bys nie byla gruba "

No i ? jestem gruba i mi to nie przeszkadza 🙂   bede chciała to zjem nawet 1000000 kebabów na plaży a ty możesz zalewać  sie żółcią i jadem . 

A nie jest ci przykro jak chudzi ci dokuczają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

"A nie jest ci przykro jak chudzi ci dokuczają?"

Nikt mi nie dokucza a takie wredne s/u/k/i które komentują wygląd  innych spotykam tylko na kafe 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 godzinę temu, Gość Lexi napisał:

🤣🤣🤣 ty zresz te kebaby, pizze, gofry i lody przez  okragly rok , dlatego jestes gruba , gdybys sie zdrowo normalnie odzywiala ( nie masz byc na diecie ) to nawet jakbys na urlopie zjadla pizze czy loda, to bys nie byla gruba 

👍👍👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość gość napisał:

"A nie jest ci przykro jak chudzi ci dokuczają?"

Nikt mi nie dokucza a takie wredne s/u/k/i które komentują wygląd  innych spotykam tylko na kafe 🙂 

No to masz szczęście, że ci nie dokuczają . Zlosliwcow nie brakuje. A nie martwisz się np. swoim zdrowiem, bo wiadomo, że nadwaga powoduje różne choroby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lexi
8 minut temu, Gość gość napisał:

" ty zresz te kebaby, pizze, gofry i lody przez  okragly rok , dlatego jestes gruba , gdybys sie zdrowo normalnie odzywiala ( nie masz byc na diecie ) to nawet jakbys na urlopie zjadla pizze czy loda, to bys nie byla gruba "

No i ? jestem gruba i mi to nie przeszkadza 🙂   bede chciała to zjem nawet 1000000 kebabów na plaży a ty możesz zalewać  sie żółcią i jadem . 

A potem wysiadzie ci watroba,  nerki, serce,  stawy,  dostaniesz  cukrzycy  , roz...a  ci sie hormony, a w szpitalu  zrobienie  ci zastrzyku,  USG czy operacji  bedzie  bardzo  ciezkie przez obtluszczone cialo i organy  .

Sam miod  cie czeka  😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Nawet jak ktoś jest gruby to wam do tego? Przecież do każdego można się o coś przyczepić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

"No to masz szczęście, że ci nie dokuczają . Zlosliwcow nie brakuje. A nie martwisz się np. swoim zdrowiem, bo wiadomo, że nadwaga powoduje różne choroby?"

Nie 

Duzo sie ruszam . Codziennie chodzie kilka  km pieszo z pracy  , rower , basen itd . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
8 godzin temu, Gość Mikaela napisał:

Pomylka przy szybkim pisaniu , srednio inteligentny czlowiek sie zorientuje po tym , ze raz pisze hotel a raz bez zastanowienia z automatu pisze chotel .

To zjawisko szybkiego pisania  , klepania w klawiature ,  byle szybko i jak najwiecej wiadomosci , nie patrzac na przecinki , czy bledy , to tez zaczyna byc taki problem cywilizacyjny , piszemy tez dziwnymi skrotami i emotikonami 

tak jaj wpychanie w siebie bez zastanowienia i bez potrzeby ton zarcia i obrzydliwego cukru

Zjawisko szybkiego klepania? To ma być powód napisania chotel?? Takie głupie niby tłumaczenia. Jak ktoś zna ortografię, napisze dobrze, nawet pisząc szybko. Autorka wyzywa innych, a swoich wad nie widzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lexi
10 minut temu, Gość gość napisał:

"A nie jest ci przykro jak chudzi ci dokuczają?"

Nikt mi nie dokucza a takie wredne s/u/k/i które komentują wygląd  innych spotykam tylko na kafe 🙂 

No jasne,  ja tez nikomu nie dokuczam😉,  ale patrze z politowaniem na takie prosiaki , a najbardziej  mnie krew  zalewa jak widze ,ze prosiak tuczy  dziecko  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

"A potem wysiadzie ci watroba,  nerki, serce,  stawy,  dostaniesz  cukrzycy  , roz...a  ci sie hormony, a w szpitalu  zrobienie  ci zastrzyku,  USG czy operacji  bedzie  bardzo  ciezkie przez obtluszczone cialo i organy  .

Sam miod  cie czeka  "

Nawet jeśli mi tak źle życzysz to nadal jest moje życie . Narazie mam ok 40 lat i żadnych chorób . 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

"No jasne,  ja tez nikomu nie dokuczam😉,  ale patrze z politowaniem na takie prosiaki , a najbardziej  mnie krew  zalewa jak widze ,ze prosiak tuczy  dziecko"

To nie patrz  z politowaniem tylko zajmij  sie swoim  życiem . Na  nic mi twoje  wyzywanie mnie od prosiaków czy życzenie mi wszystkich najgorszych chorób .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość gość napisał:

"No to masz szczęście, że ci nie dokuczają . Zlosliwcow nie brakuje. A nie martwisz się np. swoim zdrowiem, bo wiadomo, że nadwaga powoduje różne choroby?"

Nie 

Duzo sie ruszam . Codziennie chodzie kilka  km pieszo z pracy  , rower , basen itd . 

Jesteś pewnie młoda , no i ruch to narazie nic ci nie dolega. Ale z wiekiem niestety choroby mogą przyjść. Cukrzyca, nadciśnienie, chore serce, stawy, kręgosłup. Jednak ludzie mają prawo żyć tak jak chcą . Chcą być grubi, ich sprawa. I nikt nie ma prawa się czepiać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeeeeeeee

Strasznie głupie pytanie w temacie. Autorka, jesli nie jest 8latką wie, ze moga byc rozne przyczyny, od zarcia i braku ruchu, po choroby i geny. Po co zadaje?Z troski? jakos ludzie nie troszcza sie o zdrowie kazdego palacza, popijajającego, chwalącego marychę, ne placza nad losem wychudzonych modelek  itd. 

Jesli ktoś jest gruby to albo mu to nie przeszkadza, albo z roznych powodow nie udaje mu sie  schudnąc, jego sprawa, innym nie szkodzi. Cala filozofia, nie ma o co pytać.

nie szkodzi? wiesz ile grubasy maja powiklan i potem leza i zajmuja miejca w szpitalu? ze juz operacje zmniejszsnka zoladka robia na nfz?

nie rusza cie to ze panstwo wydaje kase na leczsnie ludzi ktorzy doprowadzili sie sami do tego?

pomysl sobie ze czasem z puli nie starcza srodkow na operacjie np wady wrodzonej bo w szpitalu lecza jakas loche albo palacza

kazdy placi skladki ale koszty szpitalne i operacje sa tak drogie ze znaczaco przewyzszaja to co ktos zaplaci w skladkach. to ma dzialac ze 90% placo i nie korzysta zsby pozostale 10% moglo

a potem na siepomaga kolejna zbiorka na chore dziecko bo panstwo odmowilo refundacji. odmowilo bo musi leczyx tlusciochow i palaczy.

nienawidze takich ludzi. mam otyla osobe w rodzinie ktora co.chwila s szpitalu z powodu otylosci i powillam a potem wychodzi i znow zre bo "jak cls to podlecza heheh" 

nie dotycxy sie osob oczywisxid otyluch przez xhoroby

x

Raptem ilu jest w POlsce naprawde otylych chorobliwie ludzi? Takich naprawde bardzo rzadko spotkaci mysle,ze jesli juz tacy śa to w wiekszosci kwestia jakiejs choroby. U nas grubasami nazywaja ludzi z nadwaga, ktora, jak wyynika z badan , jest zdrowsza dla organizmu niz niedowaga, a jakos nikt sie tymi "niedowazonymi" nie przejmuje. Wystarczy zreszta popatrzec, kto siedzi w kolejkach w pzrychodniach, czy lezy w szpitalach, jest tam wiecej chudych,mniz grubych. Z kolei , jak sie patzry na to , kto je ciastka w cukierniach- nie ma tam jakiegos spędu grubasów.  A ludzie, ktorzy zrą zupki w proszku, czy pchają do zupy glutaminiany i inny syf  - niby nie chorują na wlasne zyczenie,  chocby byli chudzi?

 Palacz zmusza innych do biernego palenia, wiekszosc chorych na raka (i to  niekoneicznie płuc) to palacze. Ilu kierowcow naraza zycie innych ludzi jezdzac pod wpływem alkoholu czy narkotykow? Jak zyja z takimi ludzmi ich rodziny? Alkohollizm jest u nas powszechniejszy niz chorobliwa otyłość, nie mowiąc   o cpaniu i paleniu juz przez gówniarzy. A tego akurat  zadna choroba nie powoduje. Trudno porownąc zachlanego , obsikanego ,nie trzymajacego sie na nogach faceta , ktory zaraz na ciebie  rzygnie, do grubasa. A ile panstwo wydaje nie tylko na leczenie takich ludzi, ale tez na  pomoc dla ich rodzin, na rozne schtroniska itd. Nie pochwalam otyłosci, ale  dziwi mi, ze ludzie az tak sie na nich wyzywaja, podczas gdy nalogpwcy to swięte krowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lexi
10 minut temu, Leżaczek napisał:

1 minutę temu, Gość Gość napisał: No to masz szczęście, że ci nie dokuczają . Zlosliwcow nie brakuje. A nie martwisz się np. swoim zdrowiem, bo wiadomo, że nadwaga powoduje różne choroby? X kto ci takich głupot naopowiadal, niedowaga powoduje choroby i vege nie jedzenie mięsa, lekka nadwaga to samo zdrowie, człowiek jest odzywiony aż sobie organizm odkłada na gorsze jutro 😄

Lekka nadwaga  czyli jaka  trolu?  Bo tutaj mowa o otylosci a nie  nadwadze 3-5 kg  

Czlowiek potrzebuje zbilansowanych posilkow i nie przekraczania  zapotrzebowania kalorycznego a to jak wiadomo u kazdego inne  .  Wszelkie  odjazdy z nadmiernym wychudzeniem czy vege  czy inne wariactwa  tez nie sa zdrowe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

"Jesteś pewnie młoda , no i ruch to narazie nic ci nie dolega. Ale z wiekiem niestety choroby mogą przyjść. Cukrzyca, nadciśnienie, chore serce, stawy, kręgosłup. Jednak ludzie mają prawo żyć tak jak chcą . Chcą być grubi, ich sprawa. I nikt nie ma prawa się czepiać ."

Mam ok 40 lat i narazie jest . Chyba tak napwrdę  w życiu najbardziej zaszkodziło  mi głodzenie sie w wieku nastu lat . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska
8 minut temu, Gość gość napisał:

"Jesteś pewnie młoda , no i ruch to narazie nic ci nie dolega. Ale z wiekiem niestety choroby mogą przyjść. Cukrzyca, nadciśnienie, chore serce, stawy, kręgosłup. Jednak ludzie mają prawo żyć tak jak chcą . Chcą być grubi, ich sprawa. I nikt nie ma prawa się czepiać ."

Mam ok 40 lat i narazie jest . Chyba tak napwrdę  w życiu najbardziej zaszkodziło  mi głodzenie sie w wieku nastu lat . 

Nie trzeba bylo sie glodzic , rozumiem ze po tym jak ci zaszkodzilo glodzenie sie , stwierdzilas , ze lepiej sie objadac i to na dodatek syfem i cukrem , nigdy nie przyszlo ci do glowy jesc normalnie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ushbdbd
2 godziny temu, Gość gość napisał:

"nie szkodzi? wiesz ile grubasy maja powiklan i potem leza i zajmuja miejca w szpitalu? ze juz operacje zmniejszsnka zoladka robia na nfz?

nie rusza cie to ze panstwo wydaje kase na leczsnie ludzi ktorzy doprowadzili sie sami do tego?
"

Akurat  państwo  więcej  wydaje na leczenie ćpunów  i alkoholików a najwięcej wiesz na kogo? NA PALACZY którzy  prędzej czy pożniej tak maja raka płuc. Wiec jak masz ból dupy to zacznij od tych 3 grup . 

A doczytalas durna babo że na końcu autorka napisala"grubasow I PALACZY"? 

sama masz ból dupy a nawet czytać nie umiesz. Wracaj do garow. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×