Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Monika

Podział obowiązków w domu.

Polecane posty

Gość gość
42 minuty temu, Gość gość napisał:

to prawda, facet nie powinien siedzieć przez tv tylko w tym czasie chodzić na sztuki walki, na siłownie, trenować rugby, strzelać na strzelnicy, biegać w terenie w ekstremalnych warunkach :)

model B to idealny przykład jak wychować sobie Szweda pod dachem.

A w czasie, kiedy facet chodzi na męskie rozrywki, to kobieta hyc na swoją siłownię, fitness, aerobik, paznokcie, saunę, klub haftu krzyżykowego i wieczorki poetyckie. A w tym czasie dom niech zarasta brudem a dzieci biegają samopas i płaczą z głodu :) Super :) Chociaż można im zorganizować np. jakieś kojce, gdzie będą przypięte pasami, poidełka i pojemniki na jedzenie jak dla gryzoni. Wtedy każde z rodziców będzie miało czas na pielęgnowanie swojej płciowości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6 minut temu, Gość gość napisał:

A w czasie, kiedy facet chodzi na męskie rozrywki, to kobieta hyc na swoją siłownię, fitness, aerobik, paznokcie, saunę, klub haftu krzyżykowego i wieczorki poetyckie. A w tym czasie dom niech zarasta brudem a dzieci biegają samopas i płaczą z głodu :) Super :) Chociaż można im zorganizować np. jakieś kojce, gdzie będą przypięte pasami, poidełka i pojemniki na jedzenie jak dla gryzoni. Wtedy każde z rodziców będzie miało czas na pielęgnowanie swojej płciowości

a później będzie jak w Szwecji i pytanie gdzie ci mężczyźni? :)

idź do sąsiedniego tematu o uchodźcach

FACET TO MA BYĆ FACET. musi mieć męskie rozrywki a nie pucować podłogi na akord a na dziecko może co najwyżej rzucić okiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
5 minut temu, Gość gość napisał:

a później będzie jak w Szwecji i pytanie gdzie ci mężczyźni? 🙂

idź do sąsiedniego tematu o uchodźcach

FACET TO MA BYĆ FACET. musi mieć męskie rozrywki a nie pucować podłogi na akord a na dziecko może co najwyżej rzucić okiem

To na cholerę mi taki facet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Gość gość napisał:

a później będzie jak w Szwecji i pytanie gdzie ci mężczyźni? :)

idź do sąsiedniego tematu o uchodźcach

FACET TO MA BYĆ FACET. musi mieć męskie rozrywki a nie pucować podłogi na akord a na dziecko może co najwyżej rzucić okiem

nikt nie pucuje podłóg dla rozrywki, to obowiązek jak każdy inny, rozrywki są po obowiązkach.

Napisałabym, że chciałabyś mieć takiego męskiego drwala w domu, jak ja, ale jednak podskórnie czuję, że jesteś pryszczatym anonem, który w internecie daje upust swoim frustracjom, bo matka mu każe śmieci wynieść i skarpety pozbierać. Tyle przynajmniej możesz zrobić w ramach buntu za tę potwarz :) Jak już wyniesiesz te śmieci, to będziesz mógł wrócić do tworzenia playlisty filmików Korwina, dalej dalej

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ofelia

I tak dobrze, że z nim w ogóle próbujesz o tym rozmawiać, ale pojawia się też kwestia tego, jak z nim rozmawiasz.

Nie wiem, czy to dobra rada, ale być może czasami trzeba przestać robić pewne rzeczy i jak będzie mieć pretensje, zwrócić mu uwagę, że ty też lubisz, jak w domu jest czysto, ale przy trójce (mam nadzieję, że dobrze mówię, jeśli się mylę, to przepraszam) osób w domu potrzebna jest też jego pomoc.

Domyślam się, że jesteś na niego zła, ale próbuj w rozmowie obrać taką formę, która do niego trafi, a to czasami wymaga opanowania emocji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka

kurz pod amertil karcher, karcher miałam trzy razy, nachodza kolejnym sprzetem, tak jak dywanami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 minuty temu, Gość gość napisał:

nikt nie pucuje podłóg dla rozrywki, to obowiązek jak każdy inny, rozrywki są po obowiązkach.

Napisałabym, że chciałabyś mieć takiego męskiego drwala w domu, jak ja, ale jednak podskórnie czuję, że jesteś pryszczatym anonem, który w internecie daje upust swoim frustracjom, bo matka mu każe śmieci wynieść i skarpety pozbierać. Tyle przynajmniej możesz zrobić w ramach buntu za tę potwarz :) Jak już wyniesiesz te śmieci, to będziesz mógł wrócić do tworzenia playlisty filmików Korwina, dalej dalej

 

drwal to pozer idealny produkt kryzysu męskości, mój jest zawodnikiem mma i ma pozwolenie na broń :)

a Ty masz włochatą partnerkę pod dachem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13 minut temu, Gość gość napisał:

drwal to pozer idealny produkt kryzysu męskości, mój jest zawodnikiem mma i ma pozwolenie na broń :)

a Ty masz włochatą partnerkę pod dachem :)

A widzisz, mąż mojej przyjaciółki też korwinista, też ma licencję na broń, a tylko on córeczkę położy spać i ciasto w domu upiecze, bo najlepiej mu to wychodzi ;)

A to, czy jest zawodnikiem, nie powinno cię interesować, to nie jest kobieca rozrywka :D Jak to oglądasz to jesteś babochłopem, a nie wdzięczną subtelną damą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 godziny temu, Gość gość napisał:

hahah dobrze ujęte kochana :D

one nie widzą w swojej krótkowzroczności jak się kończą eksperymenty społ, w których dąży się by facet był kobietą albo mamciusią byle żeby im było wygodnie. egoizm Polek przeraża i nie uczą się z przykładów innych krajów.

To tak samo działa w drugą stronę, kobieta powinna być kobietą, skoro facet ma iść do pracy a w domu partnerce ma nie pomagać to tak samo kobieta nie powinna pracować zawodowo  tylko zajmować się domem i dziećmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

To tak samo działa w drugą stronę, kobieta powinna być kobietą, skoro facet ma iść do pracy a w domu partnerce ma nie pomagać to tak samo kobieta nie powinna pracować zawodowo  tylko zajmować się domem i dziećmi.

Widzisz, że młodociany ma takie marzenie: kobieta co najmniej w połowie na dom zarobi, po robocie za niego posprząta, obiad mu ugotuje, dzieciaki ogarnie tak, by mu nie przeszkadzały, najlepiej niech udają, że ich nie ma, a kiedy już piwo mu w zębach przyniesie i butelkę za niego wyniesie do śmieci, to będzie mógł z kolegami iść na strzelnicę i siłkę (a ona niech do reszty posprząta i kolację niech zrobi, by była z zegarkiem w ręku jak przyjdzie na gotowe) :D Tymczasem w prawdziwym życiu jest ból, bo przed komputerem kwitnie pleśń w kubku po herbacie i stara się czepia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
58 minut temu, Gość gość napisał:

Polki zaliczają regres intelektualny przez socjalizm i państwo nadmiernie opiekuńcze. Znam takie, które twierdzą, że nie są na niczym utrzymaniu, gdyż mają 500+. Bo przecież te 500+ i macierzyński rząd sobie drukuje z niczego.

Ja nie biorę nic od państwa (nawet ubezpieczenie zdrowotne mam prywatne),  utrzymuje się sama- mam z mężem wspólnotę majątkowa więc prawnie połowa wszystkiego co mąż zarabia należy do mnie, hihihi, a ja nawet połowy nie wydaje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
35 minut temu, Gość gość napisał:

a później będzie jak w Szwecji i pytanie gdzie ci mężczyźni? :)

idź do sąsiedniego tematu o uchodźcach

FACET TO MA BYĆ FACET. musi mieć męskie rozrywki a nie pucować podłogi na akord a na dziecko może co najwyżej rzucić okiem

Jak facet ma być męski to kobieta powinna być kobieca! Powinna  mieć kobiece rozrywki a nie zapiep...... szanie na dwa etaty w pracy i domy. Niech facet będzie prawdziwym facetem i zarabia na tyle aby jego kobieta nie musiała pracować. Po obowiązkach domowych powinna mieć damskie rozrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

Polki zaliczają regres intelektualny przez socjalizm i państwo nadmiernie opiekuńcze. Znam takie, które twierdzą, że nie są na niczym utrzymaniu, gdyż mają 500+. Bo przecież te 500+ i macierzyński rząd sobie drukuje z niczego.

Ja nie biorę nic od państwa (nawet ubezpieczenie zdrowotne mam prywatne),  utrzymuje się sama- mam z mężem wspólnotę majątkowa więc prawnie połowa wszystkiego co mąż zarabia należy do mnie, hihihi, a ja nawet połowy nie wydaje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Proste
20 godzin temu, Gość gość napisał:

 jak ktoś ma manię czystości niech ją pielęgnuje, ale nie zmusza pozostałych domowników.

 

Jak ktoś chce jeść dwa obiady dziennie to niech je sobie robi, a nie zmusza do robienia ich, innych domowników. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 godzin temu, Gość gość napisał:

no niestety, ale dbanie o ognisko domowe i podtrzymanie go to nasza kobiec funkcja

Pieprzenie w stylu, ze każda kobieta marzy o macierzyństwie lub powinna/chce być matką.

Mów za siebie, może, co?  Ja kompletnie gdzies mam "ognisko domowe". Jakos nigdy nie odkryłam w sobie wielce pasji do sprzątania gaci, szorowania podłóg czy gotowania. Ba! Nieraz wolę siedzieć w "syfie" i bez obiadu, a być wypoczęta i mieć więcej czasu dla siebie.

Jak widac, wiele dzisiejszych kobiet nie czuje w sobie wcale owego 'powołania'. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

Jeśli kobieta jest na macierzyńskim to z reguły oznacza, że utrzymują ją podatnicy i mąż robi na nią dwa razy - pierwszy gdy przynosi pensje do domu, drugi go odprowadza podatki. Rzadko która kobieta przez cały okres swojej aktywności zawodowych potrafiła w licznie wymiernej odprowadzić tyle składek by uczciwie przyznać, że te 80% macierzyńskiego to w 100% kwota oddana państwu w ostatnich składkach. Z reguły jest dotowana przez podatników.

Serio? Mąż na nią robi na macierzyńskim? Podwójnie w dodatku.. A jak babka nie ma męża to kto na nią robi? Może niech "podatnikom" chodzi sprzątać z wdzięczności, bo na pewno nie ma większego długu wobec męża niż wobec Kowalskiego. Zwłaszcza jak Kowalski więcej zarabia niż mąż. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pesa
2 godziny temu, Gość Bimba napisał:

Piłaś z nim?

To ważne o co pytam.

Bimba, nie, bo ja nie piję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscia
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

Jeśli kobieta jest na macierzyńskim to z reguły oznacza, że utrzymują ją podatnicy i mąż robi na nią dwa razy - pierwszy gdy przynosi pensje do domu, drugi go odprowadza podatki. Rzadko która kobieta przez cały okres swojej aktywności zawodowych potrafiła w licznie wymiernej odprowadzić tyle składek by uczciwie przyznać, że te 80% macierzyńskiego to w 100% kwota oddana państwu w ostatnich składkach. Z reguły jest dotowana przez podatników.

No i?  W każdym kraju europy jest macierzyński i spore zasiłki na dzieci. 

500+ to nic przy zasiłkach na dzieci za granicą (i tam takie zasiłki są od wielu lat) , tylko polaczki-cebulaczki jak widac, mają z tym jakiś szczególny problem.

Ja sama nie jestem za socjalem, ale jednak ból doopy polakow jest wybitny. Wręcz zabawny.

Poza tym uj to am do tematu? 😄 Z powodu macierzyńskiego, kobieta ma być służącą faceta? Nie ośmieszaj się 😄 

Uwielbiam takie wnioski z doopy 🙂 

A ewentualne pretensje o wszelkie zasiłki to mozna mieć do lewacko-socjalistycznego rządu, a nie do ludzi. Bo kto nie weżmie, ja  mu dają?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Gość gość napisał:

to prawda, facet nie powinien siedzieć przez tv tylko w tym czasie chodzić na sztuki walki, na siłownie, trenować rugby, strzelać na strzelnicy, biegać w terenie w ekstremalnych warunkach 🙂

model B to idealny przykład jak wychować sobie Szweda pod dachem.

Co za bzdury. Nie widzę kompletnie nic niemęskiego w sprzątaniu. Zwyczajny, przykry obowiązek, ot. 

Ale ja pochodzę z  rodziny, gdzie ojciec też sprzątał i gotował czasem. Brat z resztą to samo. I jakoś nie przeszkadzała mu to w chodzeniu na siłownię, trenowaniu czy oglądaniu sportu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bimba
13 minut temu, Gość pesa napisał:
2 godziny temu, Gość Bimba napisał:

Piłaś z nim?

To ważne o co pytam.

Bimba, nie, bo ja nie piję

Czyli co?

Popijał sobie piwko podczas randki?

I co Ty na to?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bimba
15 minut temu, Gość pesa napisał:
2 godziny temu, Gość Bimba napisał:

Piłaś z nim?

To ważne o co pytam.

Bimba, nie, bo ja nie piję

Czyli co?

Popijał sobie piwko podczas randki?

I co Ty na to?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bimba
15 minut temu, Gość pesa napisał:
2 godziny temu, Gość Bimba napisał:

 

 

 

I Ty jeszcze piszesz że faceci się dobrze maskują???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Dajcie spokój, picie piwa to nie jest alkoholizm, ani początki alkoholizmu, ani sygnał ostrzegawczy CHYBA że życzymy sobie mieć partnera abstynenta/prawie abstynenta (co też jest okej). 

To tak jakby mówić że jeśli wchodzisz do mieszkania faceta i widzisz kubek po porannej kawie w zlewie to od razu wiadomo że to flejtuch i "widziały galy co brały" i teraz nie narzekaj że facet palcem w domu nie kiwnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pesa

Ja nie pisałam, że się maskują.

Kupił jak mnie odprowadzał do domu i sobie z tym piwem poszedł. Ale na wycieczce wypił przy mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pesa

No ja bym chciała zczaić, czy coś ukrywa czy nie, wiadomo, może i paranoja, ale jak Bimba pisze, że z reguły od razu można poznać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pesa

Ja nie pisałam, że się maskują.

Kupił jak mnie odprowadzał do domu i sobie z tym piwem poszedł. Ale na wycieczce wypił przy mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Dajcie spokój, picie piwa to nie jest alkoholizm, ani początki alkoholizmu, ani sygnał ostrzegawczy CHYBA że życzymy sobie mieć partnera abstynenta/prawie abstynenta (co też jest okej). 

To tak jakby mówić że jeśli wchodzisz do mieszkania faceta i widzisz kubek po porannej kawie w zlewie to od razu wiadomo że to flejtuch i "widziały galy co brały" i teraz nie narzekaj że facet palcem w domu nie kiwnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
4 minuty temu, Gość Gosc napisał:

To tak jakby mówić że jeśli wchodzisz do mieszkania faceta i widzisz kubek po porannej kawie w zlewie to od razu wiadomo że to flejtuch i "widziały galy co brały" i teraz nie narzekaj że facet palcem w domu nie kiwnie. 

Nie. Jak widzisz kubek po porannej kawie w zlewie to znaczy ze byc moze nie mial czasu go umyc. Jak w zlewie stoi 5 kubkow i a po biurku poniewieraja sie opakowania po Macu/KFC/Pizzy to mozesz zaczac wyciagac wnioski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
7 minut temu, Gość Gosc napisał:

Nie. Jak widzisz kubek po porannej kawie w zlewie to znaczy ze byc moze nie mial czasu go umyc. Jak w zlewie stoi 5 kubkow i a po biurku poniewieraja sie opakowania po Macu/KFC/Pizzy to mozesz zaczac wyciagac wnioski. 

Tak, ale mówimy o piwku na wycieczce/ po powrocie do domu, a nie o facecie który przychodzi na randkę pijany na przykład. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 godziny temu, Gość Bimba napisał:

Przecież była u niego w domu i widziała co tam się dzieje!

Skoro chce się wprowadzić nie dość że do syfu to jeszcze do teściowej to znaczy że zgadza się być parobkiem byle tylko mieć przystojnego męża

.

No niby była ale to tak tylko raz czy dwa razy w dużym pokoju a tak przeważnie to jak gdzieś jadą i ona jedzie swoim autem to tylko wjechała na podwórko i pojechali. Wiem bo teściowa opowiadała.... A szwagier będzie mieszkał u niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×