Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tabletkowa

Tabletki antykoncepcyjne a zakrzepica

Polecane posty

Gość Gość
3 godziny temu, Gość gość napisał:

Co do leków rozrzedzających krew. Nikt nie musi tego przepisywać, są dostępne bez recepty.

Nie ma leków rozrzedzających krew. Są leki przeciwkrzepliwe i dotąd nie były dostępne bez recepty, a jeśli masz na myśli kwas acetylosalicylowy, to rada z gatunku tych marnych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lol
7 godzin temu, Gość gość tabletkowa napisał:

Jakie są dostępne bez recepty? Lekarz mnie zlekceważył. Powiedziała ze noga nie wykazuje cech zakrzepicy. Ze mam zmienione wyniki przez to ze biorę tabletki. Zadzwoniłam do swojej lekarz rodzinnej która jest na urlopie. Powiedziała ze wyniki nie są bardzo zle ale ból nogi jest niepokojący. Kazała zrobić usg doppler i łykać diohespan i cyclo 3 fort. Dzisiaj już nie wezmę antykoncepcji. Mieszkam na wsi, podzwonilam po gabinetach. Dzisiaj nikt mi nie zrobi usg a jutro jedziemy na wczasy. Spróbuję tam coś załatwić z usg ale jestem przerażona.  Myślicie że jak odstawie tabletki i wezmę te leki to sytuacja się poprawi? Janie przeciwzakrzepowe bez recepty mogę kupić? 

Dzień dobry, to ja poleciłam zrobić Pani te badania. APTT wskazuje, że krzepliwość krwi jest minimalnie zbyt niska, czyli kolokwialnie jakby krew krzepła zbyt wolno, bo to właśnie określa czas APTT. Jednocześnie niepokoi trochę poziom D-dimerów, ale nie jest to dużo przekroczona wartość, przy zakrzepicy byłoby to raczej co najmniej 1000, chociaż oczywiście bywa różnie. Czy ma Pani jakieś rany, lub robiła ostatnio jakieś zabiegi nawet u dentysty, kiedy była miesiączka ?

Nie zdiagnozuję Pani przez internet, sprawa jest do wyjaśnienia, proszę zrobić tego Dopplera, ale jednocześnie proszę się nie denerwować aż tak bardzo i spokojnie pojechać na urlop. Na Pani miejscu nie podejmowałabym tak szybko decyzji o rezygnacji z tej antykoncepcji, chociażby z tego względu, że jeżeli ostatnio był stosunek to może pani zajść w ciążę po odstawieniu. Wstrzymałabym się do końca opakowania lub wizyty u lekarza. Jeżeli jednak już podjęła pani decyzję to proszę odnotować datę ostatniej miesiączki i ostatniej przyjętej tabletki oraz jej numer, do informacji lekarza. Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lol

Przepraszam, już zmęczona jestem. Faktycznie APTT wskazuje na to, że krew krzepnie zbyt szybko a nie za wolno. Pomyliłam się. Niemniej proszę wykonać badania i nie stresować się aż tak bardzo, nie są to jeszcze śmiertelne wyniki :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość tabletkowa

Bardzo dziękuję. Postanowilam jednak zrezygnować od razu z tabletek. Od miesiąca zabezpieczamy się dodatkowo ponieważ brałam antybiotyk. Nie miałam żadnych urazów,  zabiegow, nic z tych rzeczy. Noga boli mnie tak jakby mięsień. Czy to możliwe żeby od intensywnej jazdy na rowerze bez rozgrzewki jakis mięsień się naciągnął? Czy uważa pani ze mogę zrobić doppler a dopiero po powrocie za tydzień?  Biorę cyclo 3 fort i diohespan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lol
32 minuty temu, Gość gość tabletkowa napisał:

Bardzo dziękuję. Postanowilam jednak zrezygnować od razu z tabletek. Od miesiąca zabezpieczamy się dodatkowo ponieważ brałam antybiotyk. Nie miałam żadnych urazów,  zabiegow, nic z tych rzeczy. Noga boli mnie tak jakby mięsień. Czy to możliwe żeby od intensywnej jazdy na rowerze bez rozgrzewki jakis mięsień się naciągnął? Czy uważa pani ze mogę zrobić doppler a dopiero po powrocie za tydzień?  Biorę cyclo 3 fort i diohespan.

A ile dni minęło od tej jazdy na rowerze? Jest to oczywiście możliwe, ale mimo to nie odpuściłabym tego dopplera, dla własnego spokoju. Myślę, ze spokojnie może go pani zrobić po powrocie z wakacji, zresztą prawdopodobnie i tak by nie miała Pani tego badania z dnia na dzień. Czy ból jest mniejszy czy ciagle taki sam? Może ustępuje po cieplej kąpieli albo masażu ? Nawet gdyby ustąpił w ciągu tego tygodnia to wyniki laboratoryjne i tak wymagają konsultacji i powtórzenia po jakims czasie, ale obawiam się, ze po tygodniu od odstawienia może nie być za dużej różnicy, ale pewnie po wyjeździe i tak pójdzie Pani do lekarza. Branie antybiotyku może tez nasilić lub osłabić działania niepożądane antykoncepcji, ale to już nie jest takie oczywiste, zależy jaką antykoncepcję Pani stosuje dokładnie, jaki antybiotyk a i tak bywa to kwestia przypadku, predyspozycji pacjenta. Robiła Pani jeszcze jakieś inne badania? Są w porządku? Jeżeli dawno nie były robione to może lekarz rodzinny wystawi skierowanie na NFZ, ale wiadomo jak to jest..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość tabletkowa
1 godzinę temu, Gość Lol napisał:

Na rowerze jeździłam we wtorek wieczorem i jeszcze tego samego dnia zaczęłam odczuwać ból. Ale w czasie jazdy nic mnie nie bolało. Oczywiście powtórzę badania i zrobię dopplera.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość tabletkowa

Niestety noga nadal.boli. wczoraj mniej, ale też oszczędzałam się. Mam wrażenie ze to mięsień bo czasem ciągnie aż do uda i jak schodze po schodach to drżą mi obie nogi. Tak jakbym przeciążyła mięśnie. Ale czy to możliwe żeby tak długo to trwało? J estetyczna na wczasach. Jutro będę dzwonić i szukać usg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Miałam podobne objawy i to nie była zakrzepica, ale myślę, że od tabletek. Bralam latami, zaczęło się nagle. Odstawilam. Później po jakimś czasie,jak się przebadalam, wróciłam do antykoncepcji hormonalnej, krążka. Znowu zaczęła boleć noga, najpoerw jedna, zaraz druga. Znowu badania, wszystko ok, ale odstawilam i dopiero ból minął. Myślę, że madrze zrobiłaś odstawiajac tabletki. Doppler jak się uda to zrób a jak nie to powtórz ddimery, będzie wiadomo, czy lepiej czy gorzej, będziesz spokojniejsza. A jak się już zdecydujesz na klucie to sprawdź magnez i potas, bo to też jest częsta przyczyna bólu nogi/nóg a latem czesto są spadki elektrolitow. Mam nadzieję, że to falszywy alarm, ale wiem po sobie, że hormony to świństwo. Ja po odstawieniu walczylam z cerą i wypadajacymi włosami miesiącami, a miesiączki to był koszmar po latach blokowania. Spróbuj myśleć pozytywnie i pomyślnych wyników Ci życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość tabletkowa

Dziękuję. Zaczęłam się podłamywać. Jeśli nie załatwię tu usg to tak jak piszesz pójdę chociaż powtórzyć wynik. A Ty miałaś prawidłowe wyniki przy bólach nóg? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×