Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pola

Własna firma wyłączona ze wspólnoty majątkowej.

Polecane posty

Gość Pola

Cześć, chciałam się dowiedzieć czy któraś z Was wie jak wygląda sprawa w takiej sytuacji. Z mężem mamy wspólnotę majątkową zarabiamy podobnie trochę powyżej średniej, ja ostatnio mam dodatkowo dużo zleceń (czasem zarabiam z nich kilka razy tyle co na etacie) i zastanawiam się czy nie załapać się na nową transzę dotacji 2020 roku na założenie firmy. Póki co nie mamy wspólnego majątku, ale planujemy kupić dom 1/3 na kredyt hipoteczny 2/3 za pieniądze ze sprzedaży mojego panieńskiego mieszkania, oczywiście dopisze to w akcie notarialnym. Chciałabym żebyśmy mieli dom wspólnie i dorabiali się wspólnie tzn .nie mam nic przeciwko, żeby dom był wspólny mimo że mogłabym go kupić sama na kredyt po intercyzie, ani nie mam nic przeciwko temu żeby pieniądze zarobione z działalności były wspólne. Nie chciałabym jednak żeby firma prowadzona przeze mnie i jej majątek były do podziału w czasie rozwodu jeżeli taki by nastąpił np. Czy jest możliwość żeby mieć wspólnotę majątkową ale z wyłączeniem majątku prowadzonej działalności gospodarczej? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frek
11 godzin temu, Gość Pola napisał:

 do podziału w czasie rozwodu jeżeli taki by nastąpił np. Czy jest możliwość żeby mieć wspólnotę majątkową ale z wyłączeniem majątku prowadzonej działalności gospodarczej? Pozdrawiam

🐵 Nie ma takiej możliwości. Mąż spłaca Twoje długi, a Ty spłacasz męża długi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×