Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gosc

Czy kobieta ćwicząc może wyrobic takie mięśnie jak facet?

Polecane posty

Gość gosc

To chyba niemożliwe bez testosteronu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Jak moze? Go/wno prawda chyba że cos łyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie ma predyspozycje. Generalnie bez wsparcia hormonalnego kobieta nie będzie nigdy tak atletyczna jak wysportowany i umięśniony mężczyzna, ale też nie każdy mężczyzna tak naprawdę jest w stanie osiągnąć pokaźną muskulaturę, dużo zależy od genetyki.  Natomiast mięśnie nie zawsze są równoznaczne z siłą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inna gospodarka hormonalna, inna budowa. Kobieta musiałaby, jak wyżej napisano, dostarczać testosteron z zewnątrz.

Zresztą po co? Nie wiem, czy ktoś z was poznał jakąś kobietę, która coś ćwiczy? Ja poznałem 2 - jedna z tyłu wyglądała jak facet, choć z przodu prezentowała się bardzo fajnie, bary miała szerokie i umięśniona była - lekkoatletyka.

Druga miała budowę bardziej kobiecą ale mięśnie było i widać i czuć, była niska więc wyglądała jakby ćwiczyła non stop na siłce - jeździectwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

1 minutę temu, Bezedury napisał:

Inna gospodarka hormonalna, inna budowa. Kobieta musiałaby, jak wyżej napisano, dostarczać testosteron z zewnątrz.

Zresztą po co? Nie wiem, czy ktoś z was poznał jakąś kobietę, która coś ćwiczy? Ja poznałem 2 - jedna z tyłu wyglądała jak facet, choć z przodu prezentowała się bardzo fajnie, bary miała szerokie i umięśniona była - lekkoatletyka.

Druga miała budowę bardziej kobiecą ale mięśnie było i widać i czuć, była niska więc wyglądała jakby ćwiczyła non stop na siłce - jeździectwo.

To już kwestia wrodzonego somatotypu. No i oczywiście rodzaju wykonywanego treningu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odchodząc od głównego wątku.

Kobieta, która ćwiczy rekreacyjnie i nie ma nadwagi, wygląda dobrze lub bardzo dobrze.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

W jaki sposób testosteron wplywa na budowę mięśni? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Bezedury napisał:

Odchodząc od głównego wątku.

Kobieta, która ćwiczy rekreacyjnie i nie ma nadwagi, wygląda dobrze lub bardzo dobrze.

 

Tak, ale pod warunkiem, że jest to trening oporowy. Z założenia powinna, ale liczą się też indywidualne proporcje. Na szczęście dzięki ćwiczeniem konkretnych partii mięśni, można pewne niedoskonałości w jakimś stopniu zniwelować. Ja jednak jestem za wzmacnianiem ciała holistycznie, by nie było żadnych słabych punktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety od paru ładnych lat już nie ćwiczę i się zapuściłem trochę (praca zmianowa i dzieciaki). Zresztą podobno w moim wieku lekki wystający brzuszek dodaje +10 do atrakcyjności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fack

Fakt jest taki że facet ze.wzgledu na tst zrobi 10 pompek i widac a baba zrobi 100 i gow/no z tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Gość gość napisał:

W jaki sposób testosteron wplywa na budowę mięśni? 

Każdy człowiek wytwarza zarówno testosteron jak i estogen, pierwszy hormon przeważa u mężczyzn i odpowiada min. za budowę masy mięśniowej, estrogen z kolei zupelnie odwrotnie, za magazynowanie tłuszczu i dominuje u pań. Nie jest to jednak taka oczywista reguła, zarówno kobiety jak i mężczyzni miewają zaburzenia hormonalne, u facetów objawia się to np. ginekomastią. Warto zaznaczyć, że samo posiadanie odpowiedniej dawki testosteronu nie sprawi, ze facet w magiczny sposób stanie się dobrze zbudowany, do tego nadal potrzebna jest ciężka praca. Ale przeciętna kobieta, żeby osiągnąć podobne efekty, musi niestety zapychać 2x ciężej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w kość
47 minut temu, Gość gosc napisał:

To chyba niemożliwe bez testosteronu

niemożliwe i mojej opinii zupełnie niepotrzebne,

po co zatracać kobiecość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Przed chwilą, Gość w kość napisał:

niemożliwe i mojej opinii zupełnie niepotrzebne,

po co zatracać kobiecość?

Chce być facetem cwicze i malo się zmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Gość Fack napisał:

Fakt jest taki że facet ze.wzgledu na tst zrobi 10 pompek i widac a baba zrobi 100 i gow/no z tego

Mylisz się. Nie u każdego mięśnie są widoczne i mocno zarysowane, tak jak pisałam wcześniej, to kwestia somatotypu. Poza tym akurat pompki nie są najlepszym ćwiczeniem do budowania masy mięśniowej (moze inaczej - są dobre, ale tylko do pewnego momentu), jest to przede wszystkim praca wytrzymałościowa i w tym ćwiczeniu najlepsze rezultaty osiągną osoby szczupłe i lekkie, podobnie jest z podciąganiem. A zrobienie przez kobietę sporej ilości pompek to naprawdę duże osiągnięcie, większość z nas ma niestety duzy problem z ćwiczeniami z masą własnego ciała dlatego tym, które to potrafią, należy się duży szacunek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Ile pompek to dużo u kobiet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w kość
2 minuty temu, Gość gosc napisał:

Chce być facetem cwicze i malo się zmienia

a więc pewnie jakaś kuracja hormonalna byłaby pomocna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 minutę temu, Gość w kość napisał:

a więc pewnie jakaś kuracja hormonalna byłaby pomocna...

Wcześniej jak za rok nic nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość Y

Od poniedziałku siłka 💪 więc wam powiem za miesiąc 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Gość w kość napisał:

a więc pewnie jakaś kuracja hormonalna byłaby pomocna...

Niekoniecznie od razu kuracja, moim zdaniem ingerencja w hormony to ostateczność (zakładając, ze nie ma zaburzeń). Czasem wystarczy dobrać lepszy trening i przede wszystkim przypatrzeć się swojej diecie. Oprócz tego technika i jeszcze raz technika. Nie ciężar, tylko w pierwszej kolejności nauka podstawowych wzorców ruchowych. No i oczywiście upór, konsekwencja i regularnosć. Wtedy na pewno pojawi sie progres :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w kość
1 minutę temu, Mizo napisał:

Niekoniecznie od razu kuracja, moim zdaniem ingerencja w hormony to ostateczność

zgadzam się,

jestem jak najbardziej za naturalnymi metodami,

... ale napisała, że chce być facetem,...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Herkules

Zapomnij o tym,kobiety nigdy nie beda tak do...e jak faceci.ogolem Cwicze 10 lat i jeszcze takiej nie spotkalem.Chyba ze wbija w siebie boeinga sterydow,pozatym kulturystki wygladaja obrzydliwie co innego fitneski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w kość
Przed chwilą, Gość Herkules napisał:

kulturystki wygladaja obrzydliwie co innego fitneski.

kwestia gustu,

kobieta powinna mieć krągłości, więc za dużo "fitnesu" też nie jest fajne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss
20 minut temu, Gość w kość napisał:

kwestia gustu,

kobieta powinna mieć krągłości, więc za dużo "fitnesu" też nie jest fajne...

Chodzę na siłkę, na fitness i na ciężary oraz bieżnię i prawie żadna fitnesska łącznie z instruktorkami nie ma widocznych mięśni, mają krągłości, co innego kulturystki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tak... Jeśli będzie konkurowała z mężczyzną drobniejszej postury (?) Ale w sumie to nie wiem : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Starociotka
1 minutę temu, marawstala napisał:

Myślę, że tak... Jeśli będzie konkurowała z mężczyzną drobniejszej postury (?) Ale w sumie to nie wiem : )

MARA KURRWA STARA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szaaarrriiiikkkk

Kobiety majom wrodzonom ginekomasje...hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×