Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Smakoszka wina

Vet cztery butelki wina tygodniowo to duzo?

Polecane posty

Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Mam to samo. Ja uwielbiam piwo i czasem w ciągu weekendu wypije 2 tyskie i mam wyrzuty sumienia

Gdybyś lubiła piwo to nie miałbyś tyskiego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Gdybyś lubiła piwo to nie miałbyś tyskiego. 

Menelom jest wszystko jedno czym się nawalą, tyskie wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Smakoszka wina
18 minut temu, Gość Smakoszka wina napisał:

Czepiasz się abstynentko

Podszyw 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Ubiczuj się od razu. 

ta i do gardła niech sobie wrzątku naleje w ramach odpokutowania win

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Dewotki w natarciu na kafe 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
46 minut temu, Gość gość napisał:

Daj spokój ostatnio pokładałam się ze śmiechu gdy świruski utrzymywały, że 2 piwa na wieczór niechybnie popychają człowieka do alkoholizmu 😄

jesli codziennie to tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gsc

Cztery butelki wina TYGODNIOWO to zaawansowany alkoholizm. Normalna byłaby nawet i ta jedna nieszczęsna butelka wypita np. w jeden dzień w tygodniu, na imprezie. 4 butelki to menelstwo, pijactwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gsc

Poza tym 4 tygodniowo to jest 16 butli miesięcznie. Wyobraźcie sobie jak wygląda składowisko butelek do wynoszenia na śmietnik w takiej ilości. Tyle piją menele, tyle że butelka kosztuje 3zł, a nie 30, więc damulkom wydaje się że ich degustowanie to bycie smakoszem. Nie, to menelstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

jakie wino pijesz? podaj nazwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

cztery butelki wina to z mężem potrafimy wypić od piątkowego popołudnia do soboty wieczór z mężem jak dziecko u teściów 😄 nie ma si ę czym martwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 minutę temu, Gość gość napisał:

cztery butelki wina to z mężem potrafimy wypić od piątkowego popołudnia do soboty wieczór z mężem jak dziecko u teściów 😄 nie ma si ę czym martwić

dodam tylko od siebie, że w międzyczasie warto sobie solidne podjeść a po kilku godzinach snu iść w sobotę naczczo pobiegać żeby wypocić toksyny i od 12 znów zabawa, będzie się działo, nocy będzie mało hahaha 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

w ogóle to faktycznie zgorzkniała dewota będzie w tym wątku moralizować 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aja
2 minuty temu, Gość gość napisał:

cztery butelki wina to z mężem potrafimy wypić od piątkowego popołudnia do soboty wieczór z mężem jak dziecko u teściów 😄 nie ma si ę czym martwić

Czyli na osobe po dwa. I pewnie w pozostale dni tygodnia nic. A i dziecko u tesciow niekoniecznie co tydzien, co?

 

A autorka wypila sama w kazdy tydzien 4 butelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
5 minut temu, Gość gość napisał:

cztery butelki wina to z mężem potrafimy wypić od piątkowego popołudnia do soboty wieczór z mężem jak dziecko u teściów 😄 nie ma si ę czym martwić

no ale to we dwojke...ja tez wypijam w weekend dwie butelki i to juz uwazam ze sporo....a pije tylko w weekend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 minutę temu, Gość gosc napisał:

no ale to we dwojke...ja tez wypijam w weekend dwie butelki i to juz uwazam ze sporo....a pije tylko w weekend

no a my sobie jeszcze popijamy w tygodniu, 4 butle lecą w sam weekend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

dla mnie jest jasna zasada-w tygodniu nie ma picia. A najlepsze ze nia mam dzieci i mogłabym....ale od tego są weekendy. Picie dzien w dzien nie jest normalne, przestancie sie usprawiedliwiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karo
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Czyli z tego wynika że chlejecie prawie codziennie. Biedne to wasze dziecko, nie dość że ma nachalnych rodziców cały rok, to jeszcze na wakacjach mu nie odpuszczacie takich widoków 😞

 

Nie bój się, moje dziecko nigdy nei widziało mnie ani ojca nachlanych, jak Ty to ujmujesz. Nigdy też nie widziało walajacych się po domu porozwalanych pustych butelek tu i tam, po pewnie tak sobie wyborażasz takich "pijaków" jak my...

Byłaś gdzieś kiedyś na jakiś porządnych wakacjach?  Piłaś cudowne białe wino z widokiem na Akropol?  Albo czerwone wino kilkadziesiąt metrów od Katedry Santa Maria we Florencji? Lub grzane piwo w Oslo? Nie?

to nie zrozumiesz. 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12 minut temu, Gość gość napisał:

dodam tylko od siebie, że w międzyczasie warto sobie solidne podjeść a po kilku godzinach snu iść w sobotę naczczo pobiegać żeby wypocić toksyny i od 12 znów zabawa, będzie się działo, nocy będzie mało hahaha 😄

Tego się nie da wypocić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Gość Karo napisał:

Nie bój się, moje dziecko nigdy nei widziało mnie ani ojca nachlanych, jak Ty to ujmujesz. Nigdy też nie widziało walajacych się po domu porozwalanych pustych butelek tu i tam, po pewnie tak sobie wyborażasz takich "pijaków" jak my...

Byłaś gdzieś kiedyś na jakiś porządnych wakacjach?  Piłaś cudowne białe wino z widokiem na Akropol?  Albo czerwone wino kilkadziesiąt metrów od Katedry Santa Maria we Florencji? Lub grzane piwo w Oslo? Nie?

to nie zrozumiesz. 😛

Oczywiście, że nie widziało, skoro na początku tolerancja rośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karo
3 minuty temu, Gość gość napisał:

Oczywiście, że nie widziało, skoro na początku tolerancja rośnie

😄😄😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karo
9 minut temu, Gość gość napisał:

Oczywiście, że nie widziało, skoro na początku tolerancja rośnie

Jeśli butelka wina na dwie dorosłe osoby 2, lub 3 razy w tygodniu to dla Ciebie alkoholizm, to ... bardzo, BARDZO współczuję.

standardowa lampka wina 150 ml to 2 jednostki. czyli butelka wina to przeciętnie 10 jednostek. czyli 5 jednostek na osob dwa, czasem trzy razy w tygodniu. Osoba dorosła nie powinna regularnie przekraczać 12-15 jendostek na tydzien.  i my własnie tego nie robimy regularnie, lecz od czasu do czasu.

znacznie więcej piłam na studiach w akademiku, nie przeszkodziło mi to mieć co roku stypendium naukowego za wyniki, oraz potem obronic mgr  i mieć dobrą pracę a obecnie jeszcze lepszą i wymagającą sporej wiedzy.

 

pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 minuty temu, Gość Karo napisał:

😄😄😄

To było tak pół żartem, pół serio, ale prawdą jest, że jak już się trochę pije, to tolerancja rośnie, a spada dopiero później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Gość Karo napisał:

Jeśli butelka wina na dwie dorosłe osoby 2, lub 3 razy w tygodniu to dla Ciebie alkoholizm, to ... bardzo, BARDZO współczuję.

standardowa lampka wina 150 ml to 2 jednostki. czyli butelka wina to przeciętnie 10 jednostek. czyli 5 jednostek na osob dwa, czasem trzy razy w tygodniu. Osoba dorosła nie powinna regularnie przekraczać 12-15 jendostek na tydzien.  i my własnie tego nie robimy regularnie, lecz od czasu do czasu.

znacznie więcej piłam na studiach w akademiku, nie przeszkodziło mi to mieć co roku stypendium naukowego za wyniki, oraz potem obronic mgr  i mieć dobrą pracę a obecnie jeszcze lepszą i wymagającą sporej wiedzy.

 

pa!

Jak już się bawisz w przeliczniki, to uwzględnij płeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GOSC
3 minuty temu, Gość Karo napisał:

Jeśli butelka wina na dwie dorosłe osoby 2, lub 3 razy w tygodniu to dla Ciebie alkoholizm, to ... bardzo, BARDZO współczuję.

standardowa lampka wina 150 ml to 2 jednostki. czyli butelka wina to przeciętnie 10 jednostek. czyli 5 jednostek na osob dwa, czasem trzy razy w tygodniu. Osoba dorosła nie powinna regularnie przekraczać 12-15 jendostek na tydzien.  i my własnie tego nie robimy regularnie, lecz od czasu do czasu.

znacznie więcej piłam na studiach w akademiku, nie przeszkodziło mi to mieć co roku stypendium naukowego za wyniki, oraz potem obronic mgr  i mieć dobrą pracę a obecnie jeszcze lepszą i wymagającą sporej wiedzy.

 

pa!

Wiedziałaś, że już jedna dawka jest kancerogenna?

 

pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahaha
Przed chwilą, Gość GOSC napisał:

Wiedziałaś, że już jedna dawka jest kancerogenna?

 

pa!

ha ha ha ha ha ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karo
2 minuty temu, Gość gość napisał:

Jak już się bawisz w przeliczniki, to uwzględnij płeć

Uwzględniłam.

12 kobiety, 14-15 mężczyźni. a podalam od 12 do 15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pa!
4 minuty temu, Gość hahaha napisał:

ha ha ha ha ha ha ha

I z czego sie śmiejesz? 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Menelom jest wszystko jedno czym się nawalą, tyskie wystarczy.

Ooo, koneserki. A mi tyskie pasuje. Może luksusowy menel pije droższe, ale ja choć jestem świadoma,ze picie w każdy weekend to nie forma relaksu, a alkoholizm.

Nie wiem po co te teksty z biczowaniem sie i pokuta i tekstami o dewotkach? Napić się można od czasu do czasu, z okazji, a nie co weekend trącic alkoholem, bo trzeba sie zresetować. Jeśli ktoś uważa, że trzeva to śmiało. Nikogo nie nawracam. Ale dla eksperymentu niech odstawi ten zwyczaj codziennego winka czy piwa i później powie,czy pije bo lubi, czy dlatego ze musi

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorka pijana jak bela
4 minuty temu, Gość Karo napisał:

Uwzględniłam.

12 kobiety, 14-15 mężczyźni. a podalam od 12 do 15

Nie pyerdol, polewaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
14 minut temu, Gość Karo napisał:

standardowa lampka wina 150 ml to 2 jednostki

125ml wina, to jedna jednostka według danych, z którymi miałam styczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×