Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość HLa

Czy któraś z Was po leczeniu nowotworu zaszła szybko w ciążę?

Polecane posty

Gość HLa

Witam.

Mam nietypowe pytanie, czy są tu mamy które są po leczeniu onkologicznym a dość szybko po leczeniu zaszły w ciążę? Chyba że znacie takie przypadki wśród rodziny, znajomych? 

Jestem po leczeniu chłoniaka tzw ziarnicy złośliwej, od stycznia br mam potwierdzoną remisję (czyli wolna od komórek nowotworowych), lecz po tym miałam jeszcze radioterapię którą ukończyłam w kwietniu. Teraz zauważyłam że spóźnia się miesiączka i zastanawiam się czy to ciąża? Tym bardziej że wygląd śluzu nie daje mi spokoju - jest mleczny (i taki miałam objaw miałam przy pierwszej ciąży). Oczywiscie dodam że gdyby okazała się ciąża to jest nieplanowana bo wiadomo muszę się minimum rok od leczenia powstrzymać (konsultowalam to z ginekologiem) a co prawda bardzo marzę o drugim dziecku. Jestem przerażona i boję się  :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fori

Teoretycznie minęło pół roku od radioterapii więc piękno być ok. Ja zaszłam  2 lata po radiojodzie. Kazano odczekać min 6 mies , najlepiej rok, aczkolwiek lekarze mówili że babki które do tej pory zachodziły w ciążę szybciej miały się dobrze. Nie pytaj ginekologa tylko swojego onkologa, on bedzie wiedział najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HLa

Właśnie pytałam mojego lekarza prowadzącego więc mnie skierował do ginekologa, więc ten oznajmił mi że muszę rok od leczenia odczekać.

Okresu dalej brak. Jak do piątku nie dostanę to robię test ciążowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Trochę to nieodpowiedzialne z twojej strony:/ jeśli lekarz mówi. Ze masz odczekać rok to powinnaś się tego trzymać. Organizm musi się zregenerować a ty fundujesz mu nowa dawkę obciążenia. Nie życzę ci złe ale ciąża może poczekać... najważniejsze jest zdrowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Hormony ciążowe sprzyjają aktywowaniu raków/nowotworów.
Musisz uważać, chodzi o twoje życie. Zrób ten test już teraz, po co czekasz? Z krwi (HCG) najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Nie maja sensu pytania,co kto miał, twoj stan musisz omawiać z lekarzem.
Jeśli chcesz mieć szanse na dłuższe życie, to kategorycznie nie powinnas mieć teraz dziecka, albo ryyzkujesz wznową choroby, dylematem "dziecko albo twoje zycie", organizm może odrzucic ciąze (poronienie).. Nie rob sobie tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HLa

Jak któraś napisała że jestem nieodpowiedzialna. Z tym że zabezpieczaliśmy się... I wygląda to na wpadkę. 

😔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Ale Ty nie wiesz, czy jestes w ciazy, bo testu nie zrobiłas! Zamiast wkrecac to sprawdz to, nie rozumiem tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hann

Dokladnie, piszesz na forum i latasz po lekarzach zamiast zrobic test i sprawdzic czy w ogole jestes w ciazy. Po takim leczeniu Twoj okres takze ma prawo nie byc regularny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza

Przecież nawet nie wiesz czy jesteś w ciąży. Moja przyjaciółka po chemioterapi po prostu straciła okres na kilka miesiący, bez ciąży. Sam wrócił kiedy organizm nabrał sił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HLa

Na szczęście był to u mnie fałszywy alarm 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
16 minut temu, Gość HLa napisał:

Na szczęście był to u mnie fałszywy alarm 😊

Życzę Ci dużo zdrowia i oby to cholerstwo już nie wróciło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HLa
15 godzin temu, Gość Gość napisał:

Życzę Ci dużo zdrowia i oby to cholerstwo już nie wróciło. 

Dziękuję ślicznie 🥰

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×