Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Jedno dziecko ważniejsze od drugiego

Polecane posty

Gość Gość

I trzeciego. Moi rodzice nadal utrzymują i dają wszystko mojej siostrze. Oddali jej ogromne mieszkanie, kupili dobre auto, założyli 3 biznesy, które zostawiła z długami. Ona traktuje ich jak żywy bankomat. Ma 37 lat i nigdy nie pracowała( biznes prowadził się sam, czyli w ogóle..dlatego plajtował). Ile pieniędzy już w nią włożyli to nie wiem.... Ona do tego ma strasznie podły charakter, wyzywa ich i grozi jak nie dadzą jej pieniędzy. Oprócz niej mam jeszcze brata, który odciął się od nich i wyjechał za granicę 10 lat temu. Nam nigdy nie dali nic, choć są bardzo majętni, na wszystko zapracowalismy sami. Ale to dobrze, bo jesteśmy z bratem z siebie dumni. Nasza siostra wygląda jak chodzący plastikowy manekin, wszystko porobione.  Nie szanuje ludzi , wyzywa wszystkich od nierobów i roboli, a sama nigdy nawet talerza po sobie nie zmyla,  bo nasza mama wysyła do niej ludzi, aby jej sprzątali. Chodzi o to, że moi rodzice nie widzą w tym nic złego,  bo ona jest samotna to trzeba jej pomagać. Nawet mi każą do niej jeździć i robić jej zakupy.... Ona nimi tak manipuluje, że boje sie,  że wpedzi ich w jakieś długi. Już nie umiem na to patrzeć, bo ludzie to widzą i wypytują co ta siostra wyprawia. Jak rozmawiać z rodzicami? Rozumiem , że to ich pieniądze, ale w takim przypadku one po prostu się w końcu skończą,  a córeczka im wtedy nie pomoże....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Wtedy Ty ich weźmiesz na utrzymanie - proste!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja wezmę oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ciężko doradzić, ale pomoc może tylko spokojna rozmowa a nie wiem czy rodzice nie odbiorą ja za atak na nich czy siostrę. W sumie to rodzice ponoszą duża winę że tak jest ze hej pomagają na każdym kroku. Siostra jest najmłodsza? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja 32,ona 37, brat 39

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

U mnie w rodzinie była podobna sytyacja, pamietaj w razie czego że majatek rodziców należy się rownież tobie i bratu.

Teraz raczej nic nie zdziałaś, bo widać rodzice są zaślepieni, a twoja siostra nieźle walnięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Czy siostra jest uposledzona lub chora psychicznie, skoro nigdy nie pracowala, nie sprzata po sobie a rodzice kolo niej skacza?wyglada to na jakis autyzm.Zawsze taka wredna byla, jako dziecko tez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorota
1 godzinę temu, Gość Gosc napisał:

Czy siostra jest uposledzona lub chora psychicznie, skoro nigdy nie pracowala, nie sprzata po sobie a rodzice kolo niej skacza?wyglada to na jakis autyzm.Zawsze taka wredna byla, jako dziecko tez?

Najpierw się doksztalc, poczytaj o autyzmie i wtedy się wypowiadaj. Uważaj żeby ktoś Ciebie nie nazwał "uposledzona czy chora psychicznie". 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Myślę, że rozmowa z rodzicami jest konieczna, tak dla Twojego psychicznego komfortu jak i ich sytuacji finansowej. Pomijając, że nie powinni tak wyróżniać siostry, ale utrzymywać starą babę i znosić jej nastroje? Powinni przejrzeć na oczy zanim narobia głupot na jej życzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora

I tu macie swoje dowody na to jak to dobrze ze dziecko ma miec rodzenswto BZDORA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags
7 minut temu, Gość kora napisał:

I tu macie swoje dowody na to jak to dobrze ze dziecko ma miec rodzenswto BZDORA.

To jest przyklad rodziny dysfunkcyjnej a nie dowod na cokolwiek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×