Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kasia

Szczepionka 6w1

Polecane posty

Gość Kasia

Hej dziewczyny. Jestem mamą bliźniaków. W piątek mamy 2 szczepienie. Córka obecnie kaszle, ma lekki katar, brak gorączki. Syn ma tylko katar, ale dość uciążliwy. Szczepili byście na moim miejscu?Jeżeli nie to o ile można poznać druga dawkę szczepienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziecko musi być w 100% zdrowe. Nie zaszczepilabym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ffghjb

Nie szczep, przesuń sobie termin. Nie wiesz czy ten katar przejdzie, czy rozwinie się dalej choroba. Z gardłem tak samo. Szczepię dziecko gdy jest zdrowe, katar według niektórych lekarzy nie jest przeciwskazaniem, ale lepiej dmuchać na zimne. Będziesz spokojniejsza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mali

Nic sie nie stanie jak zaszczepisz za dwa tygodnie czy nawet trzy w razie potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia
4 minuty temu, Gość Mali napisał:

Nic sie nie stanie jak zaszczepisz za dwa tygodnie czy nawet trzy w razie potrzeby.

Bo szukałam wszedzie w internecie i nie mogę znaleźć jaki jest maksymalny czas opóźnienia. Wiem, że dla niektórych lekarzy katar to nie problem, ale martwię się, że coś może z tego wyjść i później nie będę wiedziała, czy to od szczepionki czy to od choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalola

Jeśli dobrze pamiętam, to te szczepionki mają rejestrację do 36 miesiąca życia. Także musisz się zmieścić razem z dawka przypominająca do 36 mż. 

Tydzień czy 2 opóźnienia jednej dawki nie mają żadnego znaczenia. Ja syna tym zaczęłam szczepić jak 3 miesiace skończył, opóźnienia były i bez problemu zdążyliśmy. Najważniejsze to zapisz na szczepienie zdrowe dzieci bez kataru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Na fb jest bardzo fajna grupa "szczepienia rozwiewamy wątpliwości", wypowiadają się lekarze i specjaliści tylko na podstawie badań naukowych i aktualnych zaleceń. Polecam tam zajrzeć bo matki w internecie to nie jest zbyt dobre źródło wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjj

ja mam opoznienia ostatniej dawki juz ponad rok :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

Nigdy nie szczepie chorego dziecka. Nigdy. Moj maly ma juz opoznienie kilka miesiecy bo ciagle jest cos a to wymioty, a to goraczka, a to katar. Pani doktor mnie uspokoila, ze jesli chodzi o dawki przypominajace to nie ma juz takiego cisnienia, ale ja mam taka lekarke, ze jak mialy mial wysypke- jest alergikiem to nie chciala szczepic, ona jest zdania, ze dzieci do szczepienia musza byc w 100% zdrowe. Spokojnie, przeloz szczepienie.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
33 minuty temu, Gość jjjj napisał:

ja mam opoznienia ostatniej dawki juz ponad rok 😛

Gratulacje, masz się czym chwalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dmuchać na zimne
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Na fb jest bardzo fajna grupa "szczepienia rozwiewamy wątpliwości", wypowiadają się lekarze i specjaliści tylko na podstawie badań naukowych i aktualnych zaleceń. Polecam tam zajrzeć bo matki w internecie to nie jest zbyt dobre źródło wiedzy.

Weź przestań. Na tej grupie to tylko umarlak nie nadaje się do szczepienia. Wg nich każdy kto jeszcze oddycha może dostać szpryce. To nie jest strona informacyjna. To jest strona, która pod przykrywką wręcz handluje szczepieniami. Dramat. 

Autorko - wstrzymaj się ze szczepieniami tak długo aż dzieci nie będą całkowicie zdrowe. Nawet do wiosny jeśli będzie taka potrzeba. Słuchaj intuicji a nie promotorow szczepień za wszelką cenę. W Polsce nikt ci nie zapłaci za NOP u dziecka. Będziesz się bujac sama. Bo w naszym durnym kraju jedynym nopem jaki oficjalnie istnieje to gorączka i zaczerwienienie 😕 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Dmuchać na zimne napisał:

Weź przestań. Na tej grupie to tylko umarlak nie nadaje się do szczepienia. Wg nich każdy kto jeszcze oddycha może dostać szpryce. To nie jest strona informacyjna. To jest strona, która pod przykrywką wręcz handluje szczepieniami. Dramat. 

Autorko - wstrzymaj się ze szczepieniami tak długo aż dzieci nie będą całkowicie zdrowe. Nawet do wiosny jeśli będzie taka potrzeba. Słuchaj intuicji a nie promotorow szczepień za wszelką cenę. W Polsce nikt ci nie zapłaci za NOP u dziecka. Będziesz się bujac sama. Bo w naszym durnym kraju jedynym nopem jaki oficjalnie istnieje to gorączka i zaczerwienienie 😕 

No tak, lepiej słuchać Pani Sochy niż specjalistów 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dmuchać na zimne
12 minut temu, Gość Gość napisał:

No tak, lepiej słuchać Pani Sochy niż specjalistów 🙂

Takich specjalistów, którzy na grupie usuwają niewygodne pytania lub kontrargumenty poparte badaniami lub statystykami? Ja podziękuję. 

Zauważ, że nie napisałam że ma zrezygnować ze szczepienia. Napisałam, że ma poczekać aż dzieci będą całkowicie zdrowe 

Na grupie Rozewiewamy wątpliwości piszą, ze przeziębione dzieci można szczepić 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 godzinę temu, Gość jjjj napisał:

ja mam opoznienia ostatniej dawki juz ponad rok 😛

Gratuluję... Madka roku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
41 minut temu, goscaga83 napisał:

Lekarz nie zaszczepi chorego dziecka. 

Dla niektórych katar to nie choroba. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Dmuchać na zimne napisał:

Takich specjalistów, którzy na grupie usuwają niewygodne pytania lub kontrargumenty poparte badaniami lub statystykami? Ja podziękuję. 

Zauważ, że nie napisałam że ma zrezygnować ze szczepienia. Napisałam, że ma poczekać aż dzieci będą całkowicie zdrowe 

Na grupie Rozewiewamy wątpliwości piszą, ze przeziębione dzieci można szczepić 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

Są badania i badania, statystyki i statystyki. Trzeba jeszcze umieć odróżnić te którym warto ufać i nie. Przykład ostatnich badań dotyczących podobno wadliwej serii szczepionki udostępnianych przez jedną z grup AV doskonale to pokazuje. Biją pianę powołując się na badania, które nie wiadomo gdzie zostały wykonane i kto w ogóle to autoryzował. Tak się składa, że pracuje w akredytowanym laboratorium i coś takiego NIGDZIE by nie przeszło. 

Aktualne wytyczne są takie że katar nie jest przeciwskazaniem do szczepienia. Jeśli ktoś nie chce szczepić dziecka z katarem to to tylko jego decyzja i ma do niej prawo. Ale nie powtarzajmy mitów że jest to przeciwskazanie.

Jako dowód anegdotyczny napisze jeszcze że ja sama byłam szczepiona będąc chora i w ciąży (!) I nie stało się kompletnie nic, ani mi ani dziecku. Nie były to moje widzimisię, zostałam pogryziona przez nieszczepionego psa więc po prostu była taka konieczność. Jest rachunek zysków i strat. Ja osobiście wolałabym zaszczepić swoje dziecko jak najszybciej i nie narażać i na przeróżne choroby gorsze od kataru. Ale każdy rodzic powinien decydować sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dygfss
3 godziny temu, Gość Gosc napisał:

Gratuluję... Madka roku. 

Tak tak mozesz nazywac mnie jak chcesz ale mam lepsza wiedze niz Ty w tym zakresie i wiem co dla mojego dziecka jest najlepsze. A obrazac sobie mozesz swoja matke a nie mnie! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala

Katar to nie przeciwskazanie do szczepienia. Pielegniarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arraras
4 godziny temu, Gość Gosc napisał:

Gratuluję... Madka roku. 

Niektóre nie szczepią wcale to co im w takim razie powiesz?
potwierdzam, kazda matka wie co dla jej dziecka jest najlepsze. Nie znasz jej historii, nie wiesz dlaczego dziecko nie dostało ostatniej dawki przez tak długi okres. A moze jest chore? Pomyśl zanim coś napiszesz, bo najłatwiej obrażać innych będąc „ anonimową”. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Me duża
3 minuty temu, Gość Ala napisał:

Katar to nie przeciwskazanie do szczepienia. Pielegniarka

LOL pigułom ufać nie można. Są gorsze niż faszystki. Tak nadgorliwe, że na łeb biją lekarzy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hmm
7 minut temu, Gość Me duża napisał:

LOL pigułom ufać nie można. Są gorsze niż faszystki. Tak nadgorliwe, że na łeb biją lekarzy. 

To lepiej ufać kafeteriankom 🙂 haha a najlepiej szczepcie dzieci same w domu bo jak można ufać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hella
9 minut temu, Gość Me duża napisał:

LOL pigułom ufać nie można. Są gorsze niż faszystki. Tak nadgorliwe, że na łeb biją lekarzy. 

Masakra jak można być tak ograniczoną. Słoma z butów ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags
16 minut temu, Gość Ala napisał:

Katar to nie przeciwskazanie do szczepienia. Pielegniarka

To szczep swoje dzieci kiedy maja katar. Nie widze problemu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Me duża
3 minuty temu, Gość Hmm napisał:

To lepiej ufać kafeteriankom 🙂 haha a najlepiej szczepcie dzieci same w domu bo jak można ufać

Większość piguł wogole nie aktualizuje swojej wiedzy, jedynie na sponsorowanych szkoleniach przez jakieś koncerny farmaceutyczne, ale nie tylko np. Nestle. Pie-prza takie głupoty że za głowę idzie się złapać. Łącznie z poloznymi. Moja teściowa, pielęgniarka z 40letnim stażem jest tego przykładem. Z resztą nie chce mi się pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja zaczynam w sierpniu

Moich dzieci nie szczepiłam jak mieli katar chociażby. Mało tego! Nawet jak ja albo mąż byliśmy przeziębieni to przesuwałam szczepienia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Haha

Jakos lekarze tez twierdza ze przy katarze mozna szczepic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ???

A po co szczepicie dzieci? Zeby autyzmu dostaly? Haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×