Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Dobrowolne posiadanie jedynaka. Mądrość kobiety i pozytywny trend czy wyraz egoizmu i oznaką, że młode pokolenie nie radzi sobie z trudnościami?

Polecane posty

Gość Maharadża

PS moja teściowa to lekarka i ma jednego syna. Dzieci jej koleżanek najczęściej wychowały babcie/żłobki/nianie/przedszkole/wpisz inne. Chyba nie myślisz, że bohatersko tyrały ponad siły mając do dyspozycji taaakie środki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haaha
29 minut temu, Gość Maharadża napisał:

PS moja teściowa to lekarka i ma jednego syna. Dzieci jej koleżanek najczęściej wychowały babcie/żłobki/nianie/przedszkole/wpisz inne. Chyba nie myślisz, że bohatersko tyrały ponad siły mając do dyspozycji taaakie środki

Come on... Przedszkole wychowuje także dzieci pań z urzędu, pań ze sklepu, pań z korpo i wszystkich innych pracujących. Mało kto dziś nie posyła trzy-cztero-latka do przeszkola. A i niania, i przedszkole nie wezmą Ci dziecka na cały dzień. taka lekarka o 16 musiała sie zmieniac w matkę, a kiedy jeszcze się uczyć do specjalizacji? jakoś dały radę, a Wy sobie z niczym dać rady nie możecie. nie mówcie ze dziecka do przedszkola nie posyłacie. robicie to nawet wtedy, gdy nie pracujecie zawodowo. czym wtedy jestescie zmęcozne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oh oh
33 minuty temu, Gość consigliere napisał:

Alez zdrowy egoizm to jedyne wlasciwe podejscie do zycia. To tylko w ciemnogrodzie moga byc takie tematy. Dzieci mozna miec albo i nie, kazdy jak uwaza dla siebie za stosowne. Po co komu pieluchy, jezeli spelnia sie w pracy i uwielbia zycie bez wiekszych problemow i dozywotnich "zobowiazan", jakimi sa dzieci? Wiekszosc znanych mi mamusiek narzeka cale zycie na problemy zwiazane z dziecmi, a kiedy dorosna, to placz, ze synowa zla i slaby kontakt z wnukami. Wieczne zale i pretensje. Wlasciwie trzeba zadac sobie pytanie, kto zdrowy na umysle decyduje sie wogole na dziecko.

no tak, standard, synowa zła. A na siebie niech napierw popatrzą, jak tę synową traktuje jedna z drugą. Tego już nie widzą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa
22 minuty temu, Gość haaha napisał:

A i niania, i przedszkole nie wezmą Ci dziecka na cały dzień. taka lekarka o 16 musiała sie zmieniac w matkę, a kiedy jeszcze się uczyć do specjalizacji? jakoś dały radę

sa prywatne przedszkola działające do 19 czy 20, chyba pod lodem przesiedziałas x lat??? nauka do specki proszę cię nie rozsmieszaj mnie, to da sie w miesiąc ogarnąć 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kukabura
9 minut temu, Gość aaa napisał:

sa prywatne przedszkola działające do 19 czy 20, chyba pod lodem przesiedziałas x lat??? nauka do specki proszę cię nie rozsmieszaj mnie, to da sie w miesiąc ogarnąć 😛

To, plus lekarki też mają mężów. Poważnie :))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serio?
15 minut temu, Gość aaa napisał:

sa prywatne przedszkola działające do 19 czy 20, chyba pod lodem przesiedziałas x lat??? nauka do specki proszę cię nie rozsmieszaj mnie, to da sie w miesiąc ogarnąć 😛

tak się da ogarnąć, że moja koleżanka aspirująca do bycia neurologiem od 6 lat jakoś nie może tego ogarnąć (siedząc z dziećmi tyleż samo lat, bo rodzi jedno za drugim).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serio?

Nooo, mąż tej mojej znajomej to akurat wychodzi z domu o 9 a wraca o 19. Pomoc niewielka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serio?

To jaką speckę 🙂 ty ogarnęłaś i to w miesiąc? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ggggjkhc

Ja to zazdroszczę zdrowia tym kobietom, mój organizm bardzo ucierpiał na ciąży i więcej nie zdecyduje się właśnie z tego powodu. Chciałabym mieć jeszcze jedno, ale nie da rady. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćxx
56 minut temu, Gość serio? napisał:

tak się da ogarnąć, że moja koleżanka aspirująca do bycia neurologiem od 6 lat jakoś nie może tego ogarnąć (siedząc z dziećmi tyleż samo lat, bo rodzi jedno za drugim).

A żona kuzyna nawet nie zaczęła po medycynie stażu podyplomowego, bo już dyplom odbierała w ciąży. 6 lat zmarnować i skończyć na urodzeniu dziecka, coś strasznego. Jeśli wróci do zawodu, to i tak nigdzie ponad POZ, bo sama przyznaje, ze nie ma już siły do tej medycyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pola
22 minuty temu, Gość Ggggjkhc napisał:

Ja to zazdroszczę zdrowia tym kobietom, mój organizm bardzo ucierpiał na ciąży i więcej nie zdecyduje się właśnie z tego powodu. Chciałabym mieć jeszcze jedno, ale nie da rady. 

A co konkretnie sie stało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dziwne te wasze rozkminy. Nie rozumiem tego, ja mam 1 dziecko i drugiego nie będzie, bo nie chcę. I to tyle, nie ma żadnych głębszych powodów. Moje dziecko jest złote, mało placze, dużo śpi, radosne i mądre. Od urodzenia ideał. Bardzo tego dziecka chciałam. Bardzo. A drugiego już nie chcę. Po prostu. I nie wiem jak można sobie zrobić dzieciaka, jeśli się nie czuje, że się go pragnie całym sercem i duszą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jestem w ciąży i zdecydowałam mieć jedno dziecko. Chciałbym mieć jeszcze jedno ale zwyczajnie nie stać mnie na drugie, do tego muszę wrócić do pracy aby mężowi było lżej i nie chce być na czyimś utrzymaniu. Tutaj dochodzą jeszcze obowiązki związane z opieką nad dzieckiem i ciągłe kombinowanie jak odebrać, zaprowadzić syna do żłobka, potem przedszkola. Niestety po urodzeniu dziecka nie bede miała żadnej pomocy ze strony rodziny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja też jedno dziecko. Nie wiem po co ludziom więcej. Wszyscy się w około pytają i mam wrażenie że większość zazdrości tego że mamy tylko jedno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×