Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Rambo

Czy mówicie do swoich teściów mamo i tato

Polecane posty

Gość Rambo

Jak na to reagują wasi rodzice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Mówię do teściowej mamo. Ale częściej staram się mówić per babcia Krysia. Moja mama nie ma nic przeciwko temu, bo sama zwraca się do teściowej swojej mamo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola

Ja mówię po imieniu. Rodziców mam jednych. Może tez dlatego że mieszkamy 3tys km od rodzinnych domów i teściów widuje bardzo rzadko. Od 15lat jak jesteśmy razem to chyba 5x ich widziałam. Ciężko do obcych ludzi mówić mamo/tato 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja mówię Pani dla mnie to obca baba, a nie będę mówiła po imieniu bo szanuje starszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
48 minut temu, Gość Gosc napisał:

Ja mówię Pani dla mnie to obca baba, a nie będę mówiła po imieniu bo szanuje starszych.

Szanujesz starszych ale teściowa nazywasz baba? 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

do tescia po imieniu, do tesciowej służbowo. Moi rodzice zupełnie nic na to,bo co maja do tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bbdbdndnd

Mówię mamo i tato. Dla moich rodziców to normalne bo tez tak mówią do swoich i mój mąż tez tak do nich mówi. Nawet mama była oburzona jak po ślubie mąż szybko zaczął mówić do teścia tata a do niej nie mógł się przemoc powiedzieć mama 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Po imieniu. Nie wiem, skąd w Polsce ten absurdalny zwyczaj "mamowania" i "tatowania" teściom albo po urodzeniu dzieci zwracaniu się do teściów per "babcia"/"dziadek".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie wiem jak można zwracać się po imieniu do w sumie obcej i dość dużo starszej osoby. Ja mowię "pani" bo dla mnie to obca osoba i tyle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Nie wiem jak można zwracać się po imieniu do w sumie obcej i dość dużo starszej osoby. Ja mowię "pani" bo dla mnie to obca osoba i tyle. 

Obca osoba to klient w pracy albo wspolpasazer w autobusie, a nie najbliższy członek rodziny męża. Przecież to musi brzmieć jak tragifarsa, jeśli np. po 15 latach małżeństwa do szwagra czy tesciowej mówisz per pan czy pani 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Nie wiem jak można zwracać się po imieniu do w sumie obcej i dość dużo starszej osoby. Ja mowię "pani" bo dla mnie to obca osoba i tyle. 

Zwracam się tak jak mnie o to poprosili. Jaki masz z tym problem? Ty możesz mówić tatusiu mamusiu a nawet gałkę teściowi oj.ebać jak masz ochote, nie wnikam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga

Czasem... Ale bardzo bardzo rzadko. Zazymwyczaj zwracam się bezoosbowo. Teść nie żyje mam tylko teściowa. Jesteśmy po ślubie 11 lat a ja nadal nie potrafię się przełamać i mówić normalnie mamo. Mąż do mojej mówi teściowa poprostu. Nie wiem jakoś mama to mama jest tylko jedna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Tak, ale w trzeciej osobie. Do własnych w drugiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga
4 godziny temu, Gość Gość napisał:

Nie wiem jak można zwracać się po imieniu do w sumie obcej i dość dużo starszej osoby. Ja mowię "pani" bo dla mnie to obca osoba i tyle. 

Wiesz co mieszkam w Szkocji i tutaj do każdego mówi się po imieniu. Nie wazne czy ma lat 6 czy 76. Ja bym wolała do swojej mowic po imieniu. Ale musiałby to ona zaproponować a po tylu latach myślę że to jest nie realne hah. Obca osoba? Serio? Musicie mieć słabe relacje. Dla mnie obca jest pani w supermarkecie teściowa to tak naprawdę rodzina. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga
4 godziny temu, Gość gość napisał:

Po imieniu. Nie wiem, skąd w Polsce ten absurdalny zwyczaj "mamowania" i "tatowania" teściom albo po urodzeniu dzieci zwracaniu się do teściów per "babcia"/"dziadek".

Tez tego nie rozumiem.... Tak samo jak nie rozumiem jak po narodzinach dzieci ludzie mówią do siebie mama i tata.... 🤔 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Gosc napisał:

 Ty możesz mówić tatusiu mamusiu a nawet gałkę teściowi oj.ebać jak masz ochote, nie wnikam

Ale rynsztok. Poznańska penera! 

🤮

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Rambo szykuje się do bycia zieciem 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Oczywiście,że teściów nazywam mamą i tatą.

Babcią czy dziadkiem nie nazywam,bo to głupio brzmi.Dziadkami są dla moich dzieci.

Nie rozumiem czemu młodzi małżonkowie mają problem z mówieniem do teściów MAMO TATO 😕

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
7 minut temu, Gość Gość napisał:

Nie rozumiem czemu młodzi małżonkowie mają problem z mówieniem do teściów MAMO TATO

Bo zazwyczaj ich nienawidzą.

Taki polski stary zwyczaj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Tak, choć początkowo nie chciało mi przejść przez gardło i zwracałam się okrężną drogą 😄 Potem przywykłam, jesteśmy małżeństwem 6,5 roku. Rodzice nijak nie reagują, do swoich teściów też tak mówili. Ale mój mąż zwraca się do moich rodziców "teściu" i "teściowa" 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa19087

po imieniu  i tesciowa bardzo lubie. Spedzam z nia wiecej czasu niz jej wlasny synek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Do teścia po imieniu bo zaproponował. Do teściowej bezosobowo lub jak mi formy zabraknie to per babcia. 

Rodziców mam jednych, poza tym mąż mówi do moich rodziców po imieniu to ja nie będę wyskawiwać z mamą i tatą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

po imieniu. Ale mieszkamy za granicą, partner jest obcokrajowcem i tutaj to norma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eyr
5 godzin temu, Gość Gość napisał:

Nie wiem jak można zwracać się po imieniu do w sumie obcej i dość dużo starszej osoby. Ja mowię "pani" bo dla mnie to obca osoba i tyle. 

Żona mówi do moich Pan i Pani, ja do jej po imieniu, ale od jutra cała jej rodzina będzie Pan, Pani nie ważne jakie mam z nimi relacje bo bez przesady że do moich Pan, Pani a mi na dzień matki kazała składać dla jej matki życzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciowka2019

Ja mówię per mamo i tato, to ma zupełnie inny ładunek emocjonalny niż w stosunku do własnej mamy. 

Moja mama ma duuuzy problem z tym, że mówię tak do teściowej swojej, że się w sumie lubimy i szanujemy. Ale to zwykła głupia zazdrość. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maria

 Moja mamę to nie interesuje. Nawet nie wie jak do nich mówię bo widuje ją raz w roku. Teściów częściej widuję ale nie mówię do nich mamo tato. Dla mnie to nie rodzina 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
38 minut temu, Gość Maria napisał:

 Moja mamę to nie interesuje. Nawet nie wie jak do nich mówię bo widuje ją raz w roku. Teściów częściej widuję ale nie mówię do nich mamo tato. Dla mnie to nie rodzina 

A mąż to dla ciebie rodzina? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tranan

Do teściowej po imieniu, do teścia "kochany teściu",  z uśmiechem i pół żartem. Moim rodzice oczekują, że mąż będzie im mówił mamo czy tato, no i tak sobie oczekują od 7 lat a on nie ma zamiaru i w pełni go rozumiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 godziny temu, Gość Gość napisał:

Tak, choć początkowo nie chciało mi przejść przez gardło i zwracałam się okrężną drogą 😄 Potem przywykłam, jesteśmy małżeństwem 6,5 roku. Rodzice nijak nie reagują, do swoich teściów też tak mówili. Ale mój mąż zwraca się do moich rodziców "teściu" i "teściowa" 😄

Ale buractwo 😱

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×