Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha41

Podzial finansow w zwiazku

Polecane posty

Gość Gość

Autorko kogo Ty pytasz.Tu większość siedzi w domu,rodzące kolejne dzieci,żyjąc z zasiłków,za pomoc,mieszkając kątem u teściów.Niczego się nie dorobily a tyle maja porad.Ciekawe która z Was czegoś się dorobila?Większość nigdy nie pracowala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przecież
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Tu nie kwestia płci, tylko kto ma wiecej. On jej żałuje. To nie związek 

Relatywnie ona ma więcej bo ma mieszkanie. Nie byłabym taka ostra w osądach kto komu żałuje - ona odkłada kasę dla swojej córki a mogłaby np jego zabrać na jakieś wakacje 😁 widzisz, moim zdaniem pomijając układ w domu - finansowo mają sprawiedliwie. Autorka ma mieszkanie na własność, Autor zabezpiecza siebie finansowo. Gdyby zamienić płeć w tym zdaniu, to wszystkie byście powiedziały że to uczciwe 😂

Gdyby Autorka nie odkladala kasy dla córki, to miałaby więcej dla siebie. To jest jej dziecko, jej wybór - facet nie ma obowiązku sponsorować czyjemuś dziecku mieszkania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
7 minut temu, Gość Gość napisał:

Tu nie kwestia płci, tylko kto ma wiecej. On jej żałuje. To nie związek 

Wyszłoby, że ona będzie miała więcej na mieszkanie dla córki . Tak to jest jak dziecko jest tylko jednej z osób w związku,  podobnie zresztą mieszkanie.  Nie mają nic wspólnego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
6 minut temu, Gość Przecież napisał:

Gdyby zamienić płeć w tym zdaniu, to wszystkie byście powiedziały że to uczciwe 😂

Gdzie tam - twierdzilyby jeszcze, że facet powinien przepisać połowę mieszkania na kobietę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
46 minut temu, Gość Przecież napisał:

A on to ma jej płacić za wszystko, w tym za mieszkanie które nigdy nie będzie jego ?

Tak!

Ma jej zapłacić za wynajem Iza obsługę (sprzątanie, pranie, prasowanie, gotowanie)!

Jestem pewna że je dużo więcej niż autorka, więc kolejna niesprawiedliwość!

1700 zł to kosztuje wynajęcie kawalerki a nie całe utrzymanie dorosłego faceta!

Za wynajęcie mieszkania też się płaci chociaż nigdy nie będzie twoje!

Pomocy domowej również się płaci, jeśli się nie chce sprzątać samemu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zocha41
44 minuty temu, Gość Gość napisał:

Tak!

Ma jej zapłacić za wynajem Iza obsługę (sprzątanie, pranie, prasowanie, gotowanie)!

Jestem pewna że je dużo więcej niż autorka, więc kolejna niesprawiedliwość!

1700 zł to kosztuje wynajęcie kawalerki a nie całe utrzymanie dorosłego faceta!

Za wynajęcie mieszkania też się płaci chociaż nigdy nie będzie twoje!

Pomocy domowej również się płaci, jeśli się nie chce sprzątać samemu!

Dzięki za ten wpis.My nie jesteśmy miesiąc czy rok że sobą tylko 20lat.Pomijam że to ja zawsze pracowałam bo czułam się odpowiedzialna za moja córkę.On nigdy na nią nie lozyl.Wspomagali mnie rodzice bo wiadomo samotna matka z dzieckiem-żeby nikt nie gadał że facet utrzymuje nie swoje dziecko

Takie to trochę chore uważam skoro wziął mnie z dzieckiem.

On nic z domu nie dostał więc i ja mam nie pomagać córce.Jej studia to w ogóle glupota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Po raz setny napisze, bo widzę, że autorko nie dociera. On nie ma obowiązku łożyć na cudze dziecko. Tak trudno to zrozumieć??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Chore jest to, że wymagasz żeby utrzymywał nie swoje dziecko. Alimentów nie dostajesz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zocha41
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Chore jest to, że wymagasz żeby utrzymywał nie swoje dziecko. Alimentów nie dostajesz? 

Nie córka nie dostaje alimentów od ojca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja tu tylko na chwilę
7 minut temu, Gość Gość napisał:

Po raz setny napisze, bo widzę, że autorko nie dociera. On nie ma obowiązku łożyć na cudze dziecko. Tak trudno to zrozumieć??? 

Cudze dziecko?To co robi przytulas tyle z nimi?Rozumiem,żeby to autorka z dzieckiem sie do niego wprpwadzila.Skoro one mu kiedyś pomogły dając dach nad głową to dziś on powinien się odwdzięczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Ja tu tylko na chwilę napisał:

Cudze dziecko?To co robi przytulas tyle z nimi?Rozumiem,żeby to autorka z dzieckiem sie do niego wprpwadzila.Skoro one mu kiedyś pomogły dając dach nad głową to dziś on powinien się odwdzięczyć.

Tak dla niego jest to cudze dziecko. Dach nad głową w sensie, że gdyby nie poznał autorki to by spał pod mostem? 😄 Nie sądzę. Są w związku więc razem mieszkają, to że autorka sprząta, pierze, gotuję to jej WYBÓR. Ma to na co się godzi. Niech mu nie pierze i nie gotuje, w czym problem? Ale nie, woli sobie tutaj ponarzekac i nic nie zmieniać. Co do córki, może on traktuje ją jak rodzinę ale uważa, że nie ma potrzeby finansować jej studiów i mieszkania. Nie ma obowiązku tego robić, litości. A może nigdy nie traktował córki autorki jak rodziny no ale to już autorki wybór, że mimo tego jest z nim 20 lat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
12 minut temu, Gość Zocha41 napisał:

Nie córka nie dostaje alimentów od ojca

Dlaczego? Nie zalozylas sprawy w sądzie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zocha41
7 minut temu, Gość gosc napisał:

Dlaczego? Nie zalozylas sprawy w sądzie? 

Ojciec się ukrywa za granicą.Kiedys były alimenty przez komornika jak było wiadomo gdzie jest tatuś.Ogolnie tata nie utrzymuje wcale kontaktów od bardzo dawna i jest pozbawiony praw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Przed chwilą, Gość Zocha41 napisał:

Ojciec się ukrywa za granicą.Kiedys były alimenty przez komornika jak było wiadomo gdzie jest tatuś.Ogolnie tata nie utrzymuje wcale kontaktów od bardzo dawna i jest pozbawiony praw

Czyli żadnej nadziei na kasę. Ale podtrzymuję swoje zdanie, to że ojciec nie płaci nie oznacza, że płacić na córkę powinien Twój partner. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zocha41
4 minuty temu, Gość gosc napisał:

Czyli żadnej nadziei na kasę. Ale podtrzymuję swoje zdanie, to że ojciec nie płaci nie oznacza, że płacić na córkę powinien Twój partner. 

No raczej nie.Jest dług dość spory już wobec córki ale komornik rozkłada rece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do autorki

Czy jego rodzina,rodzice akceptują Ciebie?Czy czujesz,że masz w nich wsparcie,pomoc?Czy tworzycie razem rodzinę?I odwrotnie czy Twoja jego akceptuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 28.10.2019 o 14:18, Gość zocha41 napisał:

czemu chory?Ja musze odlozyc cos dla corki a on tego nie rozumie.Moze gdybysmy splacali kredyt na mieszkanie to by inaczej patrzyl

nie musisz odkładać dla córki w Polsce funkcjonuje jakaś chora presja, że rodzice mają się zarzynać na start dla dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mańka
6 minut temu, Gość gość napisał:

nie musisz odkładać dla córki w Polsce funkcjonuje jakaś chora presja, że rodzice mają się zarzynać na start dla dzieci

Jasne!

Dla córki nic nie musi odkładać ale dziada cwanego utrzymywać musi, tak???

Remontować dom żeby się dziadowi na łeb nie lało to ona musi, pralkę nową kupić żeby miała w czym wyprać dziadowi też ona musi.

A on tylko ma dać na to co zje, tak?

A cała jego obsługa w tym domu ma być gratis, tak?

Może w nagrodę za to że "wziął babę z dzieckiem"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
8 minut temu, Gość Mańka napisał:

Jasne!

Dla córki nic nie musi odkładać ale dziada cwanego utrzymywać musi, tak???

Remontować dom żeby się dziadowi na łeb nie lało to ona musi, pralkę nową kupić żeby miała w czym wyprać dziadowi też ona musi.

A on tylko ma dać na to co zje, tak?

A cała jego obsługa w tym domu ma być gratis, tak?

Może w nagrodę za to że "wziął babę z dzieckiem"?

Weź parę oddechów albo strzel baranka zamiast wylewac tu swoje frustracje. Autorka ma na co się godzi. W życiu nie skakałabym nad dorosłym facetem. Ma dwie rączki? Ma. To niech sobie wypierze i ugotuje. Do sprzętów się dokłada. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mańka
28 minut temu, Gość Gość napisał:

Weź parę oddechów albo strzel baranka zamiast wylewac tu swoje frustracje. Autorka ma na co się godzi.

Nie szukaj winnych tam gdzie ich nie ma.

To że facet ja wykorzystuje to nie jej wina tylko faceta!!!

Tak samo jak nie jest winny złodziejstwa człowiek okradziony tylko ten co go okradł!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 minutę temu, Gość Mańka napisał:

Nie szukaj winnych tam gdzie ich nie ma.

To że facet ja wykorzystuje to nie jej wina tylko faceta!!!

Tak samo jak nie jest winny złodziejstwa człowiek okradziony tylko ten co go okradł!!!

Słabe porównanie. Ona jest traktowana tak jak na to pozwala. Nie jest bezwolną kukłą przecież. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zocha41
55 minut temu, Gość Do autorki napisał:

Czy jego rodzina,rodzice akceptują Ciebie?Czy czujesz,że masz w nich wsparcie,pomoc?Czy tworzycie razem rodzinę?I odwrotnie czy Twoja jego akceptuje?

Nie nigdy nas nie wspierali,nie pomogli nawet jak X nie pracował.Zylismy wtedy z tego co zarobilam.Kilka razy do nich dzwoniłam.proszac o wsparcie w roznych sprawach-bez odzewu.Spotykamy się dyplomatycznie w święta

Pomagają dużo moi rodzice właśnie dając rzeczy z gospodarki.Wczesniej pomogli w zakupie najpotrzdbniejszych rzeczy do mieszkania-pralka,lodówka,zrobili kuchnie itd.Wspomagali też finansowo bo było nam bardzo ciezko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
19 minut temu, Gość gosc napisał:
22 minuty temu, Gość Mańka napisał:

Nie szukaj winnych tam gdzie ich nie ma.

To że facet ja wykorzystuje to nie jej wina tylko faceta!!!

Tak samo jak nie jest winny złodziejstwa człowiek okradziony tylko ten co go okradł!!!

Słabe porównanie. Ona jest traktowana tak jak na to pozwala. Nie jest bezwolną kukłą przecież. 

Aha!

Czyli jego zachowanie jest usprawiedliwione, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zocha41
37 minut temu, Gość Mańka napisał:

Nie szukaj winnych tam gdzie ich nie ma.

To że facet ja wykorzystuje to nie jej wina tylko faceta!!!

Tak samo jak nie jest winny złodziejstwa człowiek okradziony tylko ten co go okradł!!!

Nie miałam wzorców rodziny,nie wiem jak powinna wyglądać

W tym momencie coraz bardziej się utwierdzam że jestem wykorzystywana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mańka

Bo jesteś!

Pasiesz knura kosztem swojej córki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przecież

Nadal nie zmienia to faktu, że on nie ma obowiązku kupić mieszkania Twojej córce. Ani ponosić większych kosztów bo Ty chcesz jej kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przecież
2 minuty temu, Gość Mańka napisał:

Bo jesteś!

Pasiesz knura kosztem swojej córki!!!

Wyluzuj 😂 przecież oni się składają na życie i na mieszkanie. Jak się rozejdą to myślę że autorka finansowo gorzej na tym wyjdzie, nieprawdaż? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie, nie wyjdzie gorzej!

Będzie miała dużo mniej pracy, będzie sobie mogła dorobić, zamiast usługiwać Knurowa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Zamiast usługiwać knurowi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nikt jej nie każe usługiwać, przestań głupio prowokować 😄 O ile nie przystawia jej pistoletu do głowy jak nie chce mu obiadu ugotować to sorry, robi to z własnej woli. Wystarczy przestać to robić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×