Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Szczeniak Yorka

Polecane posty

Gość Gość
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

Yorka nie wcześniej  niż 8 tygodni, musi być po szczepieniu i 3 odrobaczeniach, zaczipowany z książeczką zdrowia i z metryką. Kupuj tylko tam, gdzie hodowca pokazuje warunki w jakich trzyma psy, odchowuje szczeniaki. Nie kupuj tam, gdzie słyszysz szczekanie psów z piwnicy, albo z garażu czy innego pomieszczenia. Psy powinny mieszkać w domu razem z ludźmi. Jak ktoś trzyma zgraję psów w piwnicy czy w garażu albo w jakiejś stodole, to od razu zgłaszaj do organizacji prozwierzęcych.

i nie kupuj szczeniaka bez umowy. Jak hodowca nie chce podpisać umowy to znaczy, że coś ukrywa, jest nieuczciwy i chce ci wcisnąć chorego psa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fghjk
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Związek Kynologiczny to też stowarzyszenie takie samo jak i inne no ale skąd to może wiedzieć ktoś kto sam nie zna poprawnej nazwy stowarzyszenia. Metryka Związku Kynologicznego to też nie jest rodowód. Za rodowód trzeba dodatkowo zapłacić w oddziale plus do tego składkę, pewnie jakieś wpisowe i inne doperele, wyjdzie dodatkowo ze 2 stówki.

Tak, żeby mieć  rodowód ZK to trzeba się tam zarejestrować i płacić coroczne składki nawet, jak masz psa nie do hodowli, tylko pupila domowego. Jak się nie zarejestrujesz, to nie kupisz rodowodu, dostaniesz tylko metrykę od hodowcy, gdzie są wpisami rodzice szczeniaka i nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
39 minut temu, Gość Gość napisał:

Afera goni aferę w tym całym związku kynologicznym. Strach kupić psa, bo albo wadliwy, chory albo nie po tej mamusi co w metryce abo po innym tatusiu. No a yorki to na 100 procent wszystkie chore 😂

Im większy moloch tym więcej afer, pseudo hodowli i przekrętów, taka prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dora

w zkwp raczej nie kupisz zadbanego szczeniaka z domowej hodowli, tam wszystko z zasranych klateczek poustawianych jedna na drugiej. te małe hodowle już nie istnieją, szukaj w innych stowarzyszeniach, prędzej znajdziesz zadbanego szczeniaka z małej hodowli, gdzie psy są kochane i szanowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja swojego yorka kupilam kiedy miał 7 tygodni i chyba za wcześnie, bo pierwsze tygodnie były trudne. Teraz ma 11 lat i jest fajnym pieskiem, ale jako szczeniak dawał popalić. Suczke innej rasy kupilam w 9 tygodniu i jej zachowanie i samodzielność była znacznie lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Gość Abc napisał:

Jeśli pies ma mieć rodowód to hodowla musi być zarejestrowana w Związku Kyneologicznym a nie w jakimś stowarzyszeniu . Metryka ze stowarzyszenia to nie rodowód. 

Z każdej legalnej hodowli pies ma rodowód i bez znaczenia w jakim stowarzyszeniu jest hodowla zarejestrowana czy w jakimś tam związku czy  o innej nazwie. Związek Kynologiczny to tylko nazwa kolejnego stowarzyszenia i nic więcej. Ważne, żeby hodowla była legalna, a nie dzika bez rejestracji. Ten cały Związek to zatwardziałe komunistyczne stowarzyszenie, które chciałoby być zawsze jedyne, a powinno już dawno przestać istnieć po tych wszystkich przekrętach i pseudohododowcach których trzyma na siłę. Przejedź się po hodowlach zrzeszonych w ZKwP i niech ci pokażą warunki w jakich odchowują szczeniaki, to ci ręce i nogi opadną.  Kojce, klatki, brud, syf i zdziczałe szczeniaki z wadami po kilka tysięcy. Nic dziwnego, że nikt ich nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hehe
8 minut temu, Gość gość napisał:

Ja swojego yorka kupilam kiedy miał 7 tygodni i chyba za wcześnie, bo pierwsze tygodnie były trudne. Teraz ma 11 lat i jest fajnym pieskiem, ale jako szczeniak dawał popalić. Suczke innej rasy kupilam w 9 tygodniu i jej zachowanie i samodzielność była znacznie lepsza.

No ale to przecież w regulaminie związku kynologicznego jest tak, że można wydawać 7 tygodniowe szczeniaki do nowych domów. Czyż to nie jedno wielkie pseudo? 😄 😄 😄 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Mi baba ze związku kynologicznego sprzedała 6 tygodniowego szczeniaka. Ja się nie znałam, nie było jeszcze wtedy internetu, żeby poczytać, a ona wcisnęła mi kit, że już można odebrać szczeniaka, którego wcześniej zarezerwowałam. No nie ma to jak sobie zaoszczędzić na karmie, kiedy szczeniaki zaczynają jej jeść coraz więcej. Szczeniak kosztował 2 tysiące, w przeliczeniu na obecny czas to jakby kosztował z 5 tysięcy i to była renomowana, utytułowana hodowla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Mój 7 tyg też z dobrej hodowli. Oni nawet woleli później, ale byli 600 km ode mnie a w pobliżu mojego domu byla wystawa, gdzie wystawiali swoje psy i od razu szczeniaka mi dowiezli. Pierwsze dwa tygodnie tak tęsknił za domem i matką, że ciągle ssal mi palec i tylko to go uspokajalo, inaczej płacz i teskona straszna. Może to taki egzemplarz, ale już z suczka czekalam dłużej i pojechalam sama w odpowiednim czasie i było bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Prestiżowa hodowla ze związku kynologicznego gdzie szczeniaki kosztowały kilka tysięcy złotych

fundacjapsom.pl/yorki/ - trzeba to skopiować i wstawić w google, jest sporo zdjęć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hehe
32 minuty temu, Gość Gość napisał:

Prestiżowa hodowla ze związku kynologicznego gdzie szczeniaki kosztowały kilka tysięcy złotych

fundacjapsom.pl/yorki/ - trzeba to skopiować i wstawić w google, jest sporo zdjęć

Wyobraźcie sobie że nikt tych hodowców nie ukarał za skandaliczne warunki a słynny ZK nawet poklepał po plecach i dalej hodują w syfie tylko nazwę zmienili. Kupujcie szczeniaki tylko z ZKwP za kilka tysięcy, powodzenia w roznoszeniu chorób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Nigdy nie wiadomo na jaka hodowle się trafi jednakże szczeniaki kocha się jednakowo. Ja wzięłam szczeniaka zaniedbanego a teraz u mnie ma się dobrze, żyje jak król. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Z każdej legalnej hodowli pies ma rodowód i bez znaczenia w jakim stowarzyszeniu jest hodowla zarejestrowana czy w jakimś tam związku czy  o innej nazwie. Związek Kynologiczny to tylko nazwa kolejnego stowarzyszenia i nic więcej. Ważne, żeby hodowla była legalna, a nie dzika bez rejestracji. Ten cały Związek to zatwardziałe komunistyczne stowarzyszenie, które chciałoby być zawsze jedyne, a powinno już dawno przestać istnieć po tych wszystkich przekrętach i pseudohododowcach których trzyma na siłę. Przejedź się po hodowlach zrzeszonych w ZKwP i niech ci pokażą warunki w jakich odchowują szczeniaki, to ci ręce i nogi opadną.  Kojce, klatki, brud, syf i zdziczałe szczeniaki z wadami po kilka tysięcy. Nic dziwnego, że nikt ich nie chce.

Nie, nie ma! Pies rasowy to pies rodowodowy, z rodowodem Związku Kynologicznego w Polsce, tylko i wyłącznie!!!

"

Związek Kynologiczny w Polsce jest organizacją kynologiczną, która przykłada największą wagę do warunków panujących w hodowli, dobrostanu psów oraz sposobu odchowu szczeniąt.

Aby szczeniaki dostały metryki- muszą przejść kontrolę. Kierownik sekcji ogląda szczeniaki podczas przeglądu miotu, który często odbywa się w hodowli. Jeśli zauważy jakieś nieprawidłowości w sposobie odchowu lub traktowaniu psów- zaznaczone to zostanie w protokole miotu. Jeśli nieprawidłowości są poważne- szczeniaki nie dostaną metryk lub hodowca może zostać zawieszony w prawach. Wszystko po to, aby mieć pewność, że dobrostan psów i ich rasowość są niepodważalne.

 

Jako jedyna w Polsce należy do Międzynarodowej Federacji Kynologicznej (FCI) i jej rodowody uznawane są na całym świecie.

ZkwP to jedyna organizacja prowadząca rzetelne księgi rodowodowe. Daje to pewność, że pochodzenie psa jest udokumentowane, a rodzice są zgodni ze standardem wzorca.

O dopuszczeniu do hodowli decyduje nie tylko pochodzenie i rodowód. Pies (...) musi uzyskać także uprawnienia hodowlane uczestnicząc w wystawach. Znacząco zwiększa to prawdopodobieństwo, że do hodowli używane są tylko psy zgodne z wzorcem.

"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Prestiżowa hodowla ze związku kynologicznego gdzie szczeniaki kosztowały kilka tysięcy złotych

fundacjapsom.pl/yorki/ - trzeba to skopiować i wstawić w google, jest sporo zdjęć

Jakiś "Związek kynologiczny" to NIE JEST Związek Kynologiczny W POLSCE!!! I właśnie z namnożenia takich pseudozwiązków są problemy i pseudohodowle.

Pies rasowy MUSI MIEĆ RODOWÓD  Związku Kynologicznego W POLSCE! TYLKO I WYŁĄCZNIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kati

Znajoma kupiła psa z najlepszej hodowli dała za szczeniaka 6 tysięcy. ze mnie drwiła i obrażała ze mam z pseudohodowli. po paru latach mój pies zdrowy, zero chorób, a jej cały czas choruje, wieczne problemy, kupę kasy wydaje. Jeździ po najlepszych klinikach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
13 minut temu, Gość gość napisał:

Nie, nie ma! Pies rasowy to pies rodowodowy, z rodowodem Związku Kynologicznego w Polsce, tylko i wyłącznie!!!

"

Związek Kynologiczny w Polsce jest organizacją kynologiczną, która przykłada największą wagę do warunków panujących w hodowli, dobrostanu psów oraz sposobu odchowu szczeniąt.

Aby szczeniaki dostały metryki- muszą przejść kontrolę. Kierownik sekcji ogląda szczeniaki podczas przeglądu miotu, który często odbywa się w hodowli. Jeśli zauważy jakieś nieprawidłowości w sposobie odchowu lub traktowaniu psów- zaznaczone to zostanie w protokole miotu. Jeśli nieprawidłowości są poważne- szczeniaki nie dostaną metryk lub hodowca może zostać zawieszony w prawach. Wszystko po to, aby mieć pewność, że dobrostan psów i ich rasowość są niepodważalne.

 

Jako jedyna w Polsce należy do Międzynarodowej Federacji Kynologicznej (FCI) i jej rodowody uznawane są na całym świecie.

ZkwP to jedyna organizacja prowadząca rzetelne księgi rodowodowe. Daje to pewność, że pochodzenie psa jest udokumentowane, a rodzice są zgodni ze standardem wzorca.

O dopuszczeniu do hodowli decyduje nie tylko pochodzenie i rodowód. Pies (...) musi uzyskać także uprawnienia hodowlane uczestnicząc w wystawach. Znacząco zwiększa to prawdopodobieństwo, że do hodowli używane są tylko psy zgodne z wzorcem.

"

Lecz się ...ko, miłośniczko syfiastych klatkowych pseudo hodowli. Ten twój związek nie sprawdza warunków w hodowlach, ma to gdzieś że pies siedzi zamknięty  latami w śmierdzącej klatce i zdycha z głodu oraz pragnienia. Nigdy nie wyrzucono z twojego związku sadystów którzy znęcali się nad psami, przenieśli tylko go innego oddziału i kazali zmienić nazwę hodowli. Pewnie też masz takiego syfa u siebie dlatego tak ich bronisz, a twój rodowód jest wart tyle co papier toaletowy jak szczeniak chory i zdechnie ludziom. Wsadź se ten śmieć w tyłek, będziesz grubsza 😄 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
27 minut temu, Gość gość napisał:

Jakiś "Związek kynologiczny" to NIE JEST Związek Kynologiczny W POLSCE!!! I właśnie z namnożenia takich pseudozwiązków są problemy i pseudohodowle.

Pies rasowy MUSI MIEĆ RODOWÓD  Związku Kynologicznego W POLSCE! TYLKO I WYŁĄCZNIE.

To była hodowla zarejestrowana w Związku Kynologicznym w Polsce, tak w tym twoim idealnym i nieskazitelnym. Dobrze wiesz o kogo chodzi, razem się klepałyście po plecach. Wiedziałaś co się tam działo tak samo jak wiedzieli inni hodowcy i jeszcze polecali innym ten syf. Ty też pewnie masz taki syf w piwnicy, że tylko w maskach przeciw gazowych idzie wejść.

Zacznij się leczyć już teraz, bo skończysz jak ta z okolic Poznania, że ją do wariatkowa karetka zawiozła, gdy zabierali jej chore zaniedbane psy - też twoja kumpela po fachu ze Związku Kynologicznego w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahaha
27 minut temu, Gość Kati napisał:

Znajoma kupiła psa z najlepszej hodowli dała za szczeniaka 6 tysięcy. ze mnie drwiła i obrażała ze mam z pseudohodowli. po paru latach mój pies zdrowy, zero chorób, a jej cały czas choruje, wieczne problemy, kupę kasy wydaje. Jeździ po najlepszych klinikach. 

dobrze jej tak 😂 nie szkoda mi ...ek 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
6 minut temu, Gość Gość napisał:

To była hodowla zarejestrowana w Związku Kynologicznym w Polsce, tak w tym twoim idealnym i nieskazitelnym. Dobrze wiesz o kogo chodzi, razem się klepałyście po plecach. Wiedziałaś co się tam działo tak samo jak wiedzieli inni hodowcy i jeszcze polecali innym ten syf. Ty też pewnie masz taki syf w piwnicy, że tylko w maskach przeciw gazowych idzie wejść.

Zacznij się leczyć już teraz, bo skończysz jak ta z okolic Poznania, że ją do wariatkowa karetka zawiozła, gdy zabierali jej chore zaniedbane psy - też twoja kumpela po fachu ze Związku Kynologicznego w Polsce

dlaczego karetka zawiozła ją do psychiatryka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Kundelki są najzdrowsze. Najbardziej chorują pieski trzymane w sterylnych warunkach. Najzdrowszy pies to kundelek mieszkający na wsi a wy się podniecacie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość gosc napisał:

dlaczego karetka zawiozła ją do psychiatryka?

Bo się darła na aż ochrypła, szarpała się, policjanta zamknęła w śmierdzącym pomieszczeniu razem z chorymi psami i wypuścić nie chciała. To też była prestiżowa hodowla ras miniaturowych, gdzie szczeniaki po kilka tysięcy kosztowały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
8 minut temu, Gość Gosc napisał:

Kundelki są najzdrowsze. Najbardziej chorują pieski trzymane w sterylnych warunkach. Najzdrowszy pies to kundelek mieszkający na wsi a wy się podniecacie 

Czysty i zadbany dom z psami nazywasz sterylnymi warunkami? Weź szczeniaka z chlewika, na pewno będzie zdrowy 😄 a kundelki biegające po wsiach zdychają jeden po drugim z zarobaczenia, zapchlenia, z braku szczepień i na choroby odkleszczowe. Wejdź na fb na konto fundacji Judyta, która zabiera wiejskie kundelki i zobacz sobie w jakim stanie są te psy odebrane i jaka kasa idzie na ich ratowanie, żeby przeżyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14 minut temu, Gość Gosc napisał:

Kundelki są najzdrowsze. Najbardziej chorują pieski trzymane w sterylnych warunkach. Najzdrowszy pies to kundelek mieszkający na wsi a wy się podniecacie 

taa jasne nie szczep kundelka wiejskiego nie odrobaczaj nie zabezpieczaj przed pchłami oraz kleszczami i zobaczymy ile ci pożyje. parwo albo nosówka zeżre go zanim zacznie sam jeść i chodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
39 minut temu, Gość Gość napisał:

Czysty i zadbany dom z psami nazywasz sterylnymi warunkami? Weź szczeniaka z chlewika, na pewno będzie zdrowy 😄 a kundelki biegające po wsiach zdychają jeden po drugim z zarobaczenia, zapchlenia, z braku szczepień i na choroby odkleszczowe. Wejdź na fb na konto fundacji Judyta, która zabiera wiejskie kundelki i zobacz sobie w jakim stanie są te psy odebrane i jaka kasa idzie na ich ratowanie, żeby przeżyły.

Nie wciskaj kitow ludziom. Szczepienie przeciw wściekliźnie wystarczy. Znaleźli sposób na zarobek i sieją propagandę. Tak samo z dziećmi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ta związkowa sadystka z okolic Białegostoku co jej odebrali stado bulterierów trzymanych w zasranych transporterach to też ze związku kynologicznego w Polsce. Pokryła suczkę szczeniaka przy pierwszej cieczce żeby podłożyć jej szczeniaki pod pokrytą w tym samym czasie sukę z uprawnieniami i chyba robiła tak od dawna, bo się wiecznie chwaliła że ma liczne mioty. Szczeniaki z chorymi nerkami i wadami serca sprzedawała po kilka tysięcy złotych. Jej utytułowane psy żyły w tragicznych warunkach bez dostępu do wody bez ruchu brodziły we własnych odchodach i miały tak poprzerastane pazury że chodzić nie mogły a na skórze same rany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Każdy orze jak może. Nie każdego stać na drogiego pieska i masę szczepień. Kupiłam psa za 3 tysiące. Myślałam ze jadę do super hodowli. Zdjęcia cudowne zadbane szczeniaki. Jakie było moje zdziwienie i niesmak kiedy zobaczyłam mieszkanie hodowcy. Syf i smród. W pierwszej chwili chciałam uciec. Nie zrobiłam tego. Ci ludzie żyli z tego cała rodzina w tych samych warunkach co pieski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
9 minut temu, Gość Gosc napisał:

Nie wciskaj kitow ludziom. Szczepienie przeciw wściekliźnie wystarczy. Znaleźli sposób na zarobek i sieją propagandę. Tak samo z dziećmi. 

Kity to wciskasz ty i takim jak ty odbierają zaniedbane, chore psy, a do prokuratury kierują wniosek o znęcanie się nad zwierzętami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

kiedys poznałam kobietę która żyła ze zwierzętami w fatalnych warunkach ale bardzo je kochała a zwierzęta ja. Niestety przyjechali z fundacji, z kobiety zrobili potwora. Zniszczyli człowieka ratując pieski. To jest chore ! dziś człowiek znaczy mniej od zwierząt. W internecie ludzie życzyli śmierci tej kobiecie. Ludzie opamiętajcie się ! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
6 minut temu, Gość Gość napisał:

Kity to wciskasz ty i takim jak ty odbierają zaniedbane, chore psy, a do prokuratury kierują wniosek o znęcanie się nad zwierzętami.

A może by tak pomoc tym ludziom a nie od razu do prokuratury co ? Ludzie nie maja świadomości, często maja depresje, nerwice, schizofrenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 minuty temu, Gość Gosc napisał:

kiedys poznałam kobietę która żyła ze zwierzętami w fatalnych warunkach ale bardzo je kochała a zwierzęta ja. Niestety przyjechali z fundacji, z kobiety zrobili potwora. Zniszczyli człowieka ratując pieski. To jest chore ! dziś człowiek znaczy mniej od zwierząt. W internecie ludzie życzyli śmierci tej kobiecie. Ludzie opamiętajcie się ! 

Kobieta zaszczuta załamała się 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×