Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosc

Splaszczona glowka u niemowlaka

Polecane posty

Gość Gosc

Pisze ponieważ mój synek obecnie ma 4 mc. Od drugiego miesiąca zauważyłam że ma spłaszczona główkę po prawej stronie. Lewą strona zaokraglona. Wynikało to z faktu że synek lubil spać na prawej stronie a ja niedoswiadczona mama nie pomyślałam o tym żeby go przekładać. Byłam z tym u pediatry to dała mi skierowanie na rehabilitację (za miesiąc mamy wizytę u doktorki która zleci rehabilitację lub nie) no i byliśmy u fizjoterapeutki która jakoś ta główka się nie przejęła. Tylko kazała nam zmienić sposób układania dziecka, noszenia, pielęgnacji. Synek obecnie przekręca główka w obie strony. I nawet śpi na tej lewej stronie więc nie obciąża dodatkowo tego splaszczenia. Ale boję się że to splaszczenie nie zniknie. Kupiłam mu poduszkę taka z dziurka żeby nie naciskał głowa na podłoże. Jak to było u was? Ktoś był w podobnej sytuacji? Czy jest szansa że główka będzie ładnie zaokrąglona? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Behshs
23 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Pisze ponieważ mój synek obecnie ma 4 mc. Od drugiego miesiąca zauważyłam że ma spłaszczona główkę po prawej stronie. Lewą strona zaokraglona. Wynikało to z faktu że synek lubil spać na prawej stronie a ja niedoswiadczona mama nie pomyślałam o tym żeby go przekładać. Byłam z tym u pediatry to dała mi skierowanie na rehabilitację (za miesiąc mamy wizytę u doktorki która zleci rehabilitację lub nie) no i byliśmy u fizjoterapeutki która jakoś ta główka się nie przejęła. Tylko kazała nam zmienić sposób układania dziecka, noszenia, pielęgnacji. Synek obecnie przekręca główka w obie strony. I nawet śpi na tej lewej stronie więc nie obciąża dodatkowo tego splaszczenia. Ale boję się że to splaszczenie nie zniknie. Kupiłam mu poduszkę taka z dziurka żeby nie naciskał głowa na podłoże. Jak to było u was? Ktoś był w podobnej sytuacji? Czy jest szansa że główka będzie ładnie zaokrąglona? 

Zapuść mu bujna czuprynę to nie będzie widać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ale ja się boje ze mojego syna będą później w szkole przezywać stozkoglowy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oto

Autorko ja też jako niedoświadczona mama tak mialam.Pierwsze dziecko,ten sam problem i niestety syn obecnie 12 letni ma spłaszczoną głowę z jednej strony.nie może fryzjer strzyc go maszynką bo wtedy to bardzo widać musi mieć trochę dłuższe włosy.Mój kuzyn to samo,obecnie 30 letni, niestety tego już się nie da wyprostować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
10 minut temu, Gość Gosc napisał:

Ale ja się boje ze mojego syna będą później w szkole przezywać stozkoglowy 

stożkogłowy to by był gdyby z obu stron miał spłaszczoną głowę tu chodzi o spłaszczenie głowy z jednej strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Przekładałam od początku na drugą stronę (bo to dziewczynka, więc szczególnie pilnowałam) i i się wyrównało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bdbdbd

Mamy przypadek w rodzinie. Rehabilitacja i wzrost pomogły 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autorko, Twoje dziecko ma spłaszczenie ułożeniowe, które wyrówna się samo wraz z rozwojem kości czaszki. Moja córka urodziła się z plagiocefalią czyli dużym spłaszczeniem spowodowanym przedwczesnym zrostem szwów czaszkowych. 7 miesięcy noszenia specjalnego kasku.  U Twojego syna to się wyrówna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuu

To jeste czeste,nie ma sie co ptzrejmowac, wyrowna sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Oczywiście, że się wyrówna, ale musisz pilnować układania na lewej stronie. Nie prawda, że się nie da. Przerabialiśmy to z córka i do roczku główka była równa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paprotka

Mamy to samo, też syn 4 miesiące. Z jednej strony główka spłaszczona. Walczymy z tym od dwóch miesięcy po konsultacji z fizjoterapeutą i już widać trochę efekty. Ponoć się wyrówna przy odpowiedniej pielęgnacji wraz z rozwojem dziecka. Fizjoterapeuta mówi, że na pewno się jeszcze ukształtuje, bo w tym wieku czaszka jest miękka i szybko rośnie. Jeśli do 8 miesiąca się nie wyrówna to zawsze pozostaje terapia kaskowa, mam to też na uwadzę... Ale mam nadzieję że obędzie się bez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hshsh

Moje dziecko ma ten sam problem. Jako niemowlak miał spłaszczona głowę. Teraz chodzi do przedszkola i wyglada jakby był po trepanacji czaszki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do autorki wpisu: minelo już trochę czasu, więc moje pytanie jak z główka Twojego malucha? Wyrównało się? Proszę o odpowiedź bo teraz ja jestem w takiej sytuacji 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×