Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
plastka-77

In vitro z komórką dawczyni cz. 3

Polecane posty

Dziekuje dziewczyny za wszystkie mile słowa. Córcia - Helenka caly czas jest jeszcze na wczesniakach, a nie ze mna , ale dostala wpis, ze dzis jeszcze przywioza ja na stale do mnie.

Wczoraj rano odeszly mi wody, wszystkie i nic sie poza tym nie dzialo. Musialam jednk jechac na IP, bo to wczesniak. Ok 14.40 zaczely sie skurcze, ktore wyciszyli No- spa, ale jak ją odlaczyli, to po pieciu minutach mialam od razu takie co 1,5 min a za chwile byly juz parte. Wiec porod mialam ekspresowy i dosc latwy.

No i wlasnie przyszly polozne powiedziec, ze juz corcia do mnie jedzie 💕💕💕💕💕💕

Edytowano przez Wiosenka
  • Like 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2021 o 08:50, Sywi napisał:

MartaM ja również trzymam kciuki zaciśnięte za Was🍀🍀✊ uważam że dobrze zrobiłaś, walcząc o życie Twoich maluszków, wierzę że wszystko będzie dobrze🍀🍀🍀✊✊

 

Marysia88 zaglądasz tu jeszcze? Jak u Ciebie?

Batidora odezwij sie!

Plastka jak u Ciebie kochana? Rośniesz?😊

Wiosenka jak samopoczucie?

Ja już zaczęłam 35 tydzień, czuję sie jak słonica😅 Lilcia rozpycha się jak szalona, naciska na pęcherz i latan do toalety średnio 10 razy w ciągu nocy- a tak bardzo chciałam się wyspać jeszcze przed porodem😅

 

 

Cześć Sywi ☺️ 
mnie zaglądałam tu jakiś czas i nadrabiam teraz forum - u mnie wszystko Ok póki co 👍 Jestem już po połówkowych i lekarka powiedziała, ze nie ma się do czego przyczepić ☺️ Wiec mam nadzieje, ze dotrwamy do końca ciąży bezproblemowo, bo jeszcze prawie połowa przede mną.

Cieszę się ze u Ciebie wszystko w porządku 🙂🙂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny,które stosowały Utrogestan dopoch.lub Progesteron Besins dopoch .i żel Crinone czy mialyscie po nich jakies lekkie rózowe plamienie ?Czy raczej tylko wyciekła biala masa tabletkowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, lukrecja_86 napisał:

Przebadaliscie zarodki genetycznie?

Jedziemy na procedurę w lipcu. Nie mamy jeszcze zarodkòw.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ada23 napisał:

Dziewczyny,które stosowały Utrogestan dopoch.lub Progesteron Besins dopoch .i żel Crinone czy mialyscie po nich jakies lekkie rózowe plamienie ?Czy raczej tylko wyciekła biala masa tabletkowa?

U mnie tylko biała masa, żadnego plamienia nie bylo.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Ada23 napisał:

Dziewczyny,które stosowały Utrogestan dopoch.lub Progesteron Besins dopoch .i żel Crinone czy mialyscie po nich jakies lekkie rózowe plamienie ?Czy raczej tylko wyciekła biala masa tabletkowa?

Ja stosuje Cyclogest i wypływa na biało w sporej ilości. Wiem, ze brązowe upławy mogą świadczyć o niedoborze progesteronu a nieznaczne różowe plamienie o implantacji. Na innych się nie znam. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Wiosenka napisał:

Dziekuje dziewczyny za wszystkie mile słowa. Córcia - Helenka caly czas jest jeszcze na wczesniakach, a nie ze mna , ale dostala wpis, ze dzis jeszcze przywioza ja na stale do mnie.

Wczoraj rano odeszly mi wody, wszystkie i nic sie poza tym nie dzialo. Musialam jednk jechac na IP, bo to wczesniak. Ok 14.40 zaczely sie skurcze, ktore wyciszyli No- spa, ale jak ją odlaczyli, to po pieciu minutach mialam od razu takie co 1,5 min a za chwile byly juz parte. Wiec porod mialam ekspresowy i dosc latwy.

No i wlasnie przyszly polozne powiedziec, ze juz corcia do mnie jedzie 💕💕💕💕💕💕

Wiosenka gratulacje!!!! Ale szybka akcja!!! Helenka chciala zdążyć na dzień dziecka 🤣🤣 jak sie czujesz? Mala zdrowa? Jeszcze raz gratuluje 😍

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Krokus napisał:

Jedziemy na procedurę w lipcu. Nie mamy jeszcze zarodkòw.

Rozumiem.  Będziesz miała świeży transfer a reszta do badania? Ja nieodmiennie trzymam kciuki oczywiście 🙂 wierzę, że ta procedura dużo wyjaśni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, PolaMela napisał:

Ja stosuje Cyclogest i wypływa na biało w sporej ilości. Wiem, ze brązowe upławy mogą świadczyć o niedoborze progesteronu a nieznaczne różowe plamienie o implantacji. Na innych się nie znam. 

brazowe tez swiadcza czasami tak jak u mnie o lozysku przodujacym.   Ja badalam przy plamieniach  progesteron i byl ok. lekarz mowil ze to przez lozysko ale teraz juz jes wporzadku nie mam plamien. Czasami plamienia to moze byc stara krew ktora sie nie wyczyscila  tak mi to tlumaczyl lekarz, dlatego zawsze trzeba to skonsultowac z gin

 

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2021 o 08:50, Sywi napisał:

MartaM ja również trzymam kciuki zaciśnięte za Was🍀🍀✊ uważam że dobrze zrobiłaś, walcząc o życie Twoich maluszków, wierzę że wszystko będzie dobrze🍀🍀🍀✊✊

 

Marysia88 zaglądasz tu jeszcze? Jak u Ciebie?

Batidora odezwij sie!

Plastka jak u Ciebie kochana? Rośniesz?😊

Wiosenka jak samopoczucie?

Ja już zaczęłam 35 tydzień, czuję sie jak słonica😅 Lilcia rozpycha się jak szalona, naciska na pęcherz i latan do toalety średnio 10 razy w ciągu nocy- a tak bardzo chciałam się wyspać jeszcze przed porodem😅

 

 

Rosnę Sywi rosnę. Aż za bardzo 😁

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie nie było, ale po poronieniu musiałam odpocząć od starań Gratuluje wszystkim, którym się udało i trzymam kciuki za tych które jeszcze się starają - mam nadzieję że czerwiec okaże się dla was szczęśliwy

Jak może niektórzy pamiętają z poprzednich miesięcy bardzo zależy mi na propagowaniu świadomości o IVF oraz dofinansowaniu dla badań i samego IVF, bo każdy kochający rodzić zasługuje na dziecko, a każde dziecko zasługuje na kochających rodziców

Co myślicie o małej akcji? Mój pomysł jest taki żeby każda z nas przelała kilka złotych na jakieś chore dziecko z dopiskiem: Bo każde dziecko zasługuje na życie - popieram IVF. Tym sposobem małym kosztem propagujemy IVF, ale pomagamy też dzieciom, które już się urodziły 🙂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2021 o 11:07, jaśmin_i_bez napisał:

Czyli najpierw próbowaliście KD ale się nie udało i zdecydowaliście się na AZ? 

U nas dwie procedury z KD się nie udały. Obecnie 23tc z AZ.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego dwie procedury z kd się nie powiodły, znasz powód? Ja jestem po pierwszej procedurze in vitro ale na moich komórkach, w sierpniu podchodzę do drugiej. Mam niskie amh (0,81 badane w listopadzie 2020). Wygląda na to że to nasz jedyny problem. Jestem chyba też stosunkowo młoda bo mam 30lat. Jeżeli kolejne in vitro się nie powiedzie to wtedy będę korzystać z dastwa. Czy u was coś jeszcze stało na przeszkodzie że procedura z kd się nie udała? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, plastka-77 napisał:

U nas dwie procedury z KD się nie udały. Obecnie 23tc z AZ.

Wiesz dlaczego procedury z kd się nie udały? Ja jestem po 1 in vitro na moich komórkach, w sierpniu kolejne, jeżeli się nie powiedzie wtedy biorę kd. Mam niskie amh (0,81 badane w listopadzie 2020) reszta badań moich i męża ok. Jestem też chyba stosunkowo młoda bo mam 30 lat. Mam tylko nadzieję, że jeżeli niskie amh to mój jedyny problem to kd uda się w razie czego bez problemu. 

Edytowano przez Kammka7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, plastka-77 napisał:

U nas dwie procedury z KD się nie udały. Obecnie 23tc z AZ.

Kochana a jaki jest problem u Was że decydowaliście się na KD i AZ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Agata29 napisał:

Kochana a jaki jest problem u Was że decydowaliście się na KD i AZ?

Wiek i amh. Mam 44 lata i amh bliskie zeru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kammka7 napisał:

Wiesz dlaczego procedury z kd się nie udały? Ja jestem po 1 in vitro na moich komórkach, w sierpniu kolejne, jeżeli się nie powiedzie wtedy biorę kd. Mam niskie amh (0,81 badane w listopadzie 2020) reszta badań moich i męża ok. Jestem też chyba stosunkowo młoda bo mam 30 lat. Mam tylko nadzieję, że jeżeli niskie amh to mój jedyny problem to kd uda się w razie czego bez problemu. 

Nie wiem tego. W procedurze KD miałam też badane zarodki. Prawdopodobnie była to immunologia, bo po wdrożeniu wszystkiego co w leczeniu immunologicznym możliwe zaskoczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, plastka-77 napisał:

Nie wiem tego. W procedurze KD miałam też badane zarodki. Prawdopodobnie była to immunologia, bo po wdrożeniu wszystkiego co w leczeniu immunologicznym możliwe zaskoczyło.

A byłaś u immunologa czy twój ginekolog wprowadził leki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, plastka-77 napisał:

Nie wiem tego. W procedurze KD miałam też badane zarodki. Prawdopodobnie była to immunologia, bo po wdrożeniu wszystkiego co w leczeniu immunologicznym możliwe zaskoczyło.

Gdzie robiłaś badania immunologiczne? Mi gin odradzał twierdząc, że immunologii właściwie się nie leczy. Jakieś sterydy miałaś włączone przed transferem? Coś wyszło nie tak w twojej immunologii? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, które robiłyście badania immunologiczne napiszcie proszę gdzie je robiłyście oraz jak wyglądało wasze leczenie. Zastanawiam się czy nie zrobić tych badań przed kolejna procedura na własną rękę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Bounty90 napisał:

Wiosenka gratulacje!!!! Ale szybka akcja!!! Helenka chciala zdążyć na dzień dziecka 🤣🤣 jak sie czujesz? Mala zdrowa? Jeszcze raz gratuluje 😍

😍 Czuje sie super, a corcia daje rade, jest ze mna caly czas i nie rozni sie zbytnio od urodzonych w terminie malenstw. 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Agata29 napisał:

A byłaś u immunologa czy twój ginekolog wprowadził leki?

Najpierw wprowadził gin. Później byłam u Paśnika, Malinowskiego i Wilczyńskiego.

2 godziny temu, Kammka7 napisał:

Gdzie robiłaś badania immunologiczne? Mi gin odradzał twierdząc, że immunologii właściwie się nie leczy. Jakieś sterydy miałaś włączone przed transferem? Coś wyszło nie tak w twojej immunologii? 

Badania robiłam w Prokocimiu i w APC w Łodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kammka7 napisał:

Dziewczyny, które robiłyście badania immunologiczne napiszcie proszę gdzie je robiłyście oraz jak wyglądało wasze leczenie. Zastanawiam się czy nie zrobić tych badań przed kolejna procedura na własną rękę. 

Badania robiłam w Prokocimiu i w APC w Łodzi. To nie jest tak, że wyniki immuno są 0-1. Moje wyniki nie były złe, ale dopiero po całej gamie leków immunologicznych zaskoczyło. Generalnie mam wysoki stosunek cd4/cd8 i wysokie NK. Ale sama immunosupresja nie pomogła. Musiałam mieć jeszcze szczepienia i Accofil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, plastka-77 napisał:

Badania robiłam w Prokocimiu i w APC w Łodzi. To nie jest tak, że wyniki immuno są 0-1. Moje wyniki nie były złe, ale dopiero po całej gamie leków immunologicznych zaskoczyło. Generalnie mam wysoki stosunek cd4/cd8 i wysokie NK. Ale sama immunosupresja nie pomogła. Musiałam mieć jeszcze szczepienia i Accofil.

I całe leczenie immunologiczne wdrożył immunolog a Twój gin który robił in vitro to zaakceptował tak? Zastanawiam się nad tymi badaniami. Na pewno będę miała je na uwadze. Tylko nie wiem czy robić je przed druga procedura na moich komórkach, kiedy wiem że przyczyną może być tylko amh. Nie chciałaś po leczeniu immunologicznym spróbować jeszcze raz z kd? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny w którym dniu po transferze było coś u Was widać w usg? Ja mam dziś 20 dzień po, Beta się podwaja co dwa dni ale nie jest zbyt duza bo dziś 3185. Wczoraj miałam usg dopochwowe i jeszcze nic nie widać 😞 trochę się zaczynam bać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, PolaMela napisał:

Dziewczyny w którym dniu po transferze było coś u Was widać w usg? Ja mam dziś 20 dzień po, Beta się podwaja co dwa dni ale nie jest zbyt duza bo dziś 3185. Wczoraj miałam usg dopochwowe i jeszcze nic nie widać 😞 trochę się zaczynam bać. 

W 16 dniu po transferze u mnie bylo widac pecherzyki plodowe a w 25 po transferze bylo widac zarodeki takie dwa male kropki . Lekarz  co ci powiedzial nan to ?  pecherzyk polodowy widac ? Moze to za wczesnie nie wiem co ci napisac? napisz co mowi gin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, amore napisał:

W 16 dniu po transferze u mnie bylo widac pecherzyki plodowe a w 25 po transferze bylo widac zarodeki takie dwa male kropki . Lekarz  co ci powiedzial nan to ?  pecherzyk polodowy widac ? Moze to za wczesnie nie wiem co ci napisac? napisz co mowi gin.

Wczoraj doktor widział czarna kulkę wielkości 3 mm ale powiedział ze to może być to lub śluz. Ale to nie był dobry położnik tylko mój znajomy lekarz ginekolog którego poprosiłam żeby sprawdził. Pracuję w szpitalu i znam kilku ginekologów wiec pomagają ale chyba już poszukam kogoś prywatnie i na stałe. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kammka7 napisał:

I całe leczenie immunologiczne wdrożył immunolog a Twój gin który robił in vitro to zaakceptował tak? Zastanawiam się nad tymi badaniami. Na pewno będę miała je na uwadze. Tylko nie wiem czy robić je przed druga procedura na moich komórkach, kiedy wiem że przyczyną może być tylko amh. Nie chciałaś po leczeniu immunologicznym spróbować jeszcze raz z kd? 

Nas już nie było stać na kolejną procedurę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, plastka-77 napisał:

Nas już nie było stać na kolejną procedurę.

Jeszcze mam pytanie, dlaczego odwiedziłaś aż 3 różnych immunologow? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Kammka7 napisał:

Jeszcze mam pytanie, dlaczego odwiedziłaś aż 3 różnych immunologow? 

Paśnik mi nie pomógł. Malinowski wzbudził we mnie mieszane uczucia i ni kontynuowałam wizyt. U Wilczyńskiego się udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×