Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
plastka-77

In vitro z komórką dawczyni cz. 3

Polecane posty

Mam jeszcze małe pytanko, badanie z wtorku jest z labu w klinice w Warszawie, moje dzisiejsze z lokalnego labu. Na wynikach jest napisane że były wykonywane różnymi metodami, podstawiając te dwa wyniki przyrost jest 14procent. Ale biorąc pod uwagę wynik z lokalnego labu z poniedziałku i podstawiając to w kalkulator to już przyrost 38procent. Czy pozostaje mi nadzieja, że nie powinnam porównywać dwóch laboratoriów z różnymi metodami badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Bounty90 napisał:

Mam jeszcze małe pytanko, badanie z wtorku jest z labu w klinice w Warszawie, moje dzisiejsze z lokalnego labu. Na wynikach jest napisane że były wykonywane różnymi metodami, podstawiając te dwa wyniki przyrost jest 14procent. Ale biorąc pod uwagę wynik z lokalnego labu z poniedziałku i podstawiając to w kalkulator to już przyrost 38procent. Czy pozostaje mi nadzieja, że nie powinnam porównywać dwóch laboratoriów z różnymi metodami badania?

Zdecydowanie porównywać należy wyniki z tego samego laboratorium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej Dziewczyny,

znalazłam taki przekład jakiegoś webinaru który mówiła moja doktor z Alicante o przyczynach porażek ivf z KD. Tam na dole strony są tez pytania od publiczności. Mówiła sporo o immunologii. Może komuś się przyda. 
pozdrawiam 🙂

myivfanswers.com/video/failed-ivf-with-donor-eggs/

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2020 o 15:31, Bounty90 napisał:

Poszłam dzisiaj na betę dla własnej wiedzy . We wtorek było 4800 a dzisiaj 5880... Nic z tego nie będzie.... Czekam na czwartkowe USG jak na wyrok 

Ale to nie jest tak, że po osiągnięciu pewnego poziomu już jest mniejszy przyrost? Coś takiego kojarzę. Do tego 2 różne laboratoria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bounty nie porównuje się bet z różnych laboratoriów... 

Zrób usg i wszystko będzie jasne, lub powtorz betę teraz w tym drugim labie w celu zweryfikowania przyrostu....

Trzynam kciuki, wszystko będzie dobrze 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny za słowa otuchy. Tak, po pewnym czasie przyrost jest mniejszy, ale te wartości ogólnie są niskie, w 20dniu od transferu tylko 4800... Zobaczymy, jakoś muszę wytrzymać do czwartku. Już nie będę robiła tu lokalnie żadnych badań, mam w czwartek przed USG zrobić badania w klinice. Zobaczymy co będzie, lekarz mówił że na tym etapie to głównie obraz z USG weryfikuje stan dziecka. Oby jakoś przetrwało. 😔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje bhcg 11 dpt prawie 1000. Przyrost ok 200%.

Dziewczyny działacie?

  • Like 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tonia napisał:

Moje bhcg 11 dpt prawie 1000. Przyrost ok 200%.

Dziewczyny działacie?

Gratulacje tonią! Jeden zarodek brałaś? Trzymam kciuki za dalsze przyrosty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tonia napisał:

Moje bhcg 11 dpt prawie 1000. Przyrost ok 200%.

Dziewczyny działacie?

Extra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, tonia napisał:

Moje bhcg 11 dpt prawie 1000. Przyrost ok 200%.

Dziewczyny działacie?

Gratuluję!!😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, tonia napisał:

Moje bhcg 11 dpt prawie 1000. Przyrost ok 200%.

Dziewczyny działacie?

Piękna beta! To blastka? 1 czy 2? 

Edytowano przez Marysia 88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Bounty90 napisał:

Gratulacje tonią! Jeden zarodek brałaś? Trzymam kciuki za dalsze przyrosty!

Tak, jeden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Marysia 88 napisał:

Piękna beta! To blastka? 1 czy 2? 

To 1 blastka.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, tonia napisał:

To 1 blastka.

jaki progesteron miałaś do transferu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, abi napisał:

jaki progesteron miałaś do transferu?

chodzi mi o wynik nie leki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2020 o 15:19, iga napisał:

Ja mam jeszcze 2,5 tygodnia do prenatalnych. Czekam bardzo na ten czas. Teraz jeszcze duża niepewność i stres przy każdym bólu brzucha.

przypomnij czy miałas blastkę czy trzydniowy zarodek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, abi napisał:

przypomnij czy miałas blastkę czy trzydniowy zarodek

U nas z procedury powstało 5 blastek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, abi napisał:

chodzi mi o wynik nie leki

Nie miałam badanego progesteronu, to cykl naturalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oddycham z ulgą dziewczyny. Dzisiaj 8t0d jest zarodek 1.5cm tętno 166 ❤️ Wszystko w porządku, aż ciężko uwierzyć że przy tych moich przygodach z beta jest git. Oby to był ten przypadek, jak pisała któraś z Was, że beta ciulowa a dziecko zdrowe 😉

  • Like 9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak Bounty. Ja tak mialam😂

przyrost powyżej bety 3000 tylko o 38% i szlam na usg jak na skazanie. Pewna kolejnego poronienia.Potem piękne serduszko,potem piękne dzieciątko na usg , książkowa ciąża a teraz trzymam w ramionach śliczną zdrową czteromiesięczną córeczkę 😍

To niewiarygodne, że wszędzie pisze się tylko o tych przyrostach. „Przyrost musi być taki a taki inaczej biochemiczna lub poronienie....„

Moja Pani dr stwierdziła tylko tak: Liczy się usg. Daj spokój z tą betą. Ona rośnie z trofoblastu i nie świadczy wcale o prawidłowej ciazy ! masz jej już nie badać. 
Uwierzyłam ! Uspokoiłam się !
Nikt inny o tym nie pisal. Nie mówił 

 

Miała racje 🥰

  • Like 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Asiu91 napisał:

Tak Bounty. Ja tak mialam😂

przyrost powyżej bety 3000 tylko o 38% i szlam na usg jak na skazanie. Pewna kolejnego poronienia.Potem piękne serduszko,potem piękne dzieciątko na usg , książkowa ciąża a teraz trzymam w ramionach śliczną zdrową czteromiesięczną córeczkę 😍

To niewiarygodne, że wszędzie pisze się tylko o tych przyrostach. „Przyrost musi być taki a taki inaczej biochemiczna lub poronienie....„

Moja Pani dr stwierdziła tylko tak: Liczy się usg. Daj spokój z tą betą. Ona rośnie z trofoblastu i nie świadczy wcale o prawidłowej ciazy ! masz jej już nie badać. 
Uwierzyłam ! Uspokoiłam się !
Nikt inny o tym nie pisal. Nie mówił 

 

Miała racje 🥰

Ojej gratulacje! Dziękuję za ten post, dodaje otuchy!!! No właśnie ja mam paranoję przyrostu 🙄🤣 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bounty, gratulację😊

Ogólnie bete bada się tylko do wartości ok 2000, bo wtedy widać już coś na usg i to badanie jest juz tylko wyznacznikiem. A we wczesnej ciazy wiadomo ze nic nie widac dlatego polegac mozemy tylko na becie, pierwsza powinna byc w dniu spodziewanej miesiączki czy np 14 dpt, a druga po 2 dobach aby sprawdzić przyrost i tyle. Ja gdybym badala tak jak mowią bym oszczedzila sobie wielu rozczarowan bo badalam przed 14 dpt beta rosła a przy trzeciej próbie spadała, a tak wystarczy zrobic 2 razy i zaoszczedzić sobie zmartwien i dodatkowego kłucia 😉. Mi w reprofit to wogole kazali zrobić tylko test ciązowy w 14 dtp. No ale wiem ze trudno wytrzymać 😊 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj zaczynam 🙂 Ciesze sie i oczywiscie boje sie bardzo! Na cylku naturalnym. Dzisiaj dzien 2 cyklu ale na razie nie dostalam zadnych tabletek. Dopiero dzisiaj mam usg i mam zaczac brac estradiol, progesteron w zelu ale tez Progesteron w zastrzykach. Czy ktos takie cos uzywal? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Mkk napisał:

A ja dzisiaj zaczynam 🙂 Ciesze sie i oczywiscie boje sie bardzo! Na cylku naturalnym. Dzisiaj dzien 2 cyklu ale na razie nie dostalam zadnych tabletek. Dopiero dzisiaj mam usg i mam zaczac brac estradiol, progesteron w zelu ale tez Progesteron w zastrzykach. Czy ktos takie cos uzywal? 

Ja, u mnie prog zawsze.niski ale zastrzyki i żel podobno najlepsze. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bounty90 napisał:

Oddycham z ulgą dziewczyny. Dzisiaj 8t0d jest zarodek 1.5cm tętno 166 ❤️ Wszystko w porządku, aż ciężko uwierzyć że przy tych moich przygodach z beta jest git. Oby to był ten przypadek, jak pisała któraś z Was, że beta ciulowa a dziecko zdrowe 😉

Super Bounty, wspaniałe wieści 🥰🥰powiem Ci ze martwiła ta Twoja beta ale jakos tak przezskórnie czułam ze będzie u Ciebie dobrze! I może faktycznie jakos tak masz ze Ci te hormony w badaniach wychodzą niskie po prostu i ze to się nie przekłada na stan realny 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Marysia 88 napisał:

Super Bounty, wspaniałe wieści 🥰🥰powiem Ci ze martwiła ta Twoja beta ale jakos tak przezskórnie czułam ze będzie u Ciebie dobrze! I może faktycznie jakos tak masz ze Ci te hormony w badaniach wychodzą niskie po prostu i ze to się nie przekłada na stan realny 🙂

Ja od trzech dni praktycznie nie spałam w nocy, budziłam się o trzeciej i koniec. Jechałam jak na skazanie, po wyrok. Nie wiem czy w naszym staraczkowym życiu nadjedzie taki moment, że będziemy beztrosko cieszyć się ciąża. Ja narazie nie umiem w ogóle się cieszyć, mam wrażenie że coś zaraz będzie nie tak...

Beta dzisiaj 15600, a to 8t0d dalej jest za mała ale niby wszystko ok. Chyba przestanę mieć obsesję na punkcie bety bo mnie do grobu wprowadzi 🙄😖😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gość kar napisał:

Bounty, gratulację😊

Ogólnie bete bada się tylko do wartości ok 2000, bo wtedy widać już coś na usg i to badanie jest juz tylko wyznacznikiem. A we wczesnej ciazy wiadomo ze nic nie widac dlatego polegac mozemy tylko na becie, pierwsza powinna byc w dniu spodziewanej miesiączki czy np 14 dpt, a druga po 2 dobach aby sprawdzić przyrost i tyle. Ja gdybym badala tak jak mowią bym oszczedzila sobie wielu rozczarowan bo badalam przed 14 dpt beta rosła a przy trzeciej próbie spadała, a tak wystarczy zrobic 2 razy i zaoszczedzić sobie zmartwien i dodatkowego kłucia 😉. Mi w reprofit to wogole kazali zrobić tylko test ciązowy w 14 dtp. No ale wiem ze trudno wytrzymać 😊 

To też nie do końca tak jest. Ja, gdybym badała dopiero 14dpt to nie wiedziałabym o próbie implementacji, a tak to były podstawy do grzebania w immuno. Nie ma co z beta przesadzać ani w jedna, ani w drugą stronę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bounty cudownie gratuluje❤❤

Ja już dziewczyny na estrofemie od tygodnia, 6.10 mam wizytę kontrolną endo i jak dobrze pójdzie to tranafer pewnie 12 lub 13.10😻

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Sywi napisał:

Bounty cudownie gratuluje❤❤

Ja już dziewczyny na estrofemie od tygodnia, 6.10 mam wizytę kontrolną endo i jak dobrze pójdzie to tranafer pewnie 12 lub 13.10😻

Super Sywi, będę trzymać kciuki😊

a w jakiej klinice w końcu jesteś? Jakie masz zalecenia do transferu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Marysia 88 napisał:

Super Sywi, będę trzymać kciuki😊

a w jakiej klinice w końcu jesteś? Jakie masz zalecenia do transferu? 

W Gamecie.

Póki co biorę tylko estrofem 2x1 , przy progesteronie prawdopodobnie luteina i duphaston, jak będzie marny prog to prolutex w zastrzykach. No i oczywiście heparyna. 

Zobaczymy co jeszcze mój doktorek wymyśli, ale już widzę, że ma zupełnie inne podejście niż poprzednia Pani doktor.... Oby skuteczniejsze😉

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×