Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Nina

Dziecko sika do nocnika ale nie umie zawołać, pomocy!!

Polecane posty

Gość Nina

Moja córeczka za 2 miesiące skończy dwa latka. Umie już sama jeść sztućcami, zaczyna mówić coraz więcej słów i...robi siusiu do nocniczka. Problem jednak jest taki, że do nocnika biegnie sama zrobić siusiu ale wyłącznie, gdy ma zdjętego pampersa. Jeśli tylko pampers jest na tyłku to nie daje znać, że chce na nocnik. Nie woła. Czy to kwestia tego, że nie umie jeszcze mówić? Czy to wygoda tak działa? Ten sam problem jest, gdy zamiast pampersa założę jej majtki. Co zrobić żeby zaczęła wołać? Mamy grający nocniczek, chwale, gdy zrobi siusiu. Co mogę jeszcze zrobić? Pomocy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa

Nakładaj majtki i az do skutku, może to zająć miesiąc, a może zająć tydzień. Wysadzaj jak najczęściej na nocnik i tyle. Dzieciom z natury nie chce marnować się czasu na sikanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nina

2 latka to chyba czas najwyższy na naukę prawda? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja

To niech chodzi z gołym tyłkiem.  Jeżeli rzeczywiście problemem są majtki czy pampers a nie ogólnie umiejętność rozpoznawania kiedy zrobić siku, to kwestia kilku dni, jak nauczy się sama zdejmować majtki. Do tego czasu niech chodzi bez nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Po pierwsze nie zalamuj sie. To jest jeszcze malutkie dziecko. Moj syn ma 3 lata i zdarzaja sie wpadki, ale juz sam mowi - nie zdarzylem, nastepnym razem na pewno bede pamietal. A ja go zapewniam, ze nic sie nie stalo bo przeciez juz pieknie robi siku do sedesu. Nie daj odczuc dziecku, ze jestes zawiedziona i nie pozwalaj aby ktos je zawstydzal, ze jeszcze chodzi w pampie. Ma czas. Teraz taka pora, latwiej bedzie wiosna, gdy bedzie mogla chodzic bez majtek. Ja mojego brzdaca sadzalam na nocnik tak co dwie godziny i zazwyczaj udalo nam sie zlapac. Teraz ma trzy lata, sam chodzi sam sie rozbierze i sam po sobie posprzata wiec nie martw sie, Twoja corcia tez do tego dojdzie. Mojemu mokre majtochy nie przeszkadzały gdy mial 2 lata, takze jedynie tlumaczyc tłumaczyć i jeszcze raz tłumaczyć i to bez nerwow. Zabieraj ja ze soba jak sama idziesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nina

Córeczka bardzo się cieszy jak zrobi siusiu do nocnika, wręcz bije sobie brawo  i pokazuje paluszkiem gdzie zrobiła. Jak pytam się jej gdzie się robi siusiu to pokazuje na łazienkę i nowi „tam”. Po założeniu majtek, gdy zrobi w nie siusiu przybiega do mnie niezadowolona, pokazuje, ze ma mokro i mówi „uuuuuu” ze skrzywioną minką. Wystarczy jednak założyć pampersa aby zapomniała o wszystkim i nie zwracała uwagi na nocnik. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×