Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Ciekawa

Mizoginizm

Polecane posty

Gość Ciekawa
7 minut temu, Rescator555 napisał:

Spier... trolu.

uspokoić mi się tu bo zamknę temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja też
7 minut temu, Rescator555 napisał:

A niby dlaczego musi występować zarabianie na siebie?

A niby dlaczego dorosłe osoby, które nie pracują tylko oczekują, że ktoś im będzie dawał pieniądze np. tylko dlatego że urodziły 6 dzieci nazywamy roszczeniowymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
55 minut temu, Gość gość napisał:

"A niby dlaczego musi występować zarabianie na siebie?"

A niby dlaczego  małżeństwo  nie może mieć 6 dzieci ? 

A kto powiedział, że nie może? Jeż pisałem, że milioner , może mieć i 12. Ja jestem przeciw sytuacji, gdy ktoś urodzi 6 dzieci i z tego powodu ma jakieś roszczenia wobec podatników. 

No to teraz ty odpowiedz na moje pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
52 minuty temu, Gość Ja też napisał:

A niby dlaczego dorosłe osoby, które nie pracują tylko oczekują, że ktoś im będzie dawał pieniądze np. tylko dlatego że urodziły 6 dzieci nazywamy roszczeniowymi?

Bo przychodzą po te pieniądze także do ludzi, którzy nie mają ochoty dać im ani grosza. W tym i do mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Khghjm
2 godziny temu, Gość Ja też napisał:

Ja też mam z nimi pewien problem. Ale może nie taki, że ich nienawidzę bo są leniami, tylko taki, że myślę o nich jak o osobach gorszych. Nie traktuje je jak osoby dorosłe tylko myślę o nich bardziej jak o dużych dzieciach, które zwyczajnie nie chcą dorosnąć i nie biorą odpowidzialności za swoje życie. Jeszce gorzej jest, gdy takie kobiety mają dzieci.

To czy ktoś pracuje czy nie, nie sprawia że jest się odpowiedzialnym. Dużo kobiet ma prace a psychikę ma małej dziewczynki. Zdradzają męża, mają romanse z żonatymi. Pracowanie o niczym nie świadczy. Często też ktoś z różnych powodów nie może znaleźć pracy bo np nie jest komunikatywny. A inny dostanie pracę po znajomości u cioci w firmie, albo ma rodziców co mają firmę i tylko przejmie ich biznes, nigdy samemu nie musząc szukać pracy. Nie sądź innych ludzi bo kiedyś ktoś ciebie osądzi czego ci życzę, bo jesteś prymitywną osobą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja też
6 minut temu, Rescator555 napisał:

Bo przychodzą po te pieniądze także do ludzi, którzy nie mają ochoty dać im ani grosza. W tym i do mnie.

No i? Ale zawsze znajdą się osoby, które chcą im dawać. Czy matka 6 dzieci, która uważa, ze należą się jej pieniądze za to, że urodziła, akurat trafi na osobę, która jej te pieniądze ma ochotę dać, jest roszczeniowa czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja też
2 minuty temu, Gość Khghjm napisał:

To czy ktoś pracuje czy nie, nie sprawia że jest się odpowiedzialnym. Dużo kobiet ma prace a psychikę ma małej dziewczynki. Zdradzają męża, mają romanse z żonatymi. Pracowanie o niczym nie świadczy. Często też ktoś z różnych powodów nie może znaleźć pracy bo np nie jest komunikatywny. A inny dostanie pracę po znajomości u cioci w firmie, albo ma rodziców co mają firmę i tylko przejmie ich biznes, nigdy samemu nie musząc szukać pracy. Nie sądź innych ludzi bo kiedyś ktoś ciebie osądzi czego ci życzę, bo jesteś prymitywną osobą. 

Pracowanie świadczy o wielu rzeczach. Świadczy o zaradności życiowej czyli właśnie o dorosłości.

Zdrady i romanse z żonatymi to inna kategoria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, Gość Ja też napisał:

No i? Ale zawsze znajdą się osoby, które chcą im dawać. Czy matka 6 dzieci, która uważa, ze należą się jej pieniądze za to, że urodziła, akurat trafi na osobę, która jej te pieniądze ma ochotę dać, jest roszczeniowa czy nie?

Co no i? Mówię o roszczeniowości,  bo przychodzą po forse z moich podatków. Więc są roszczeniowe wobec mnie. Gdyby brały tylko od kogoś, kto chce im dawać, nie widział bym problemu. 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja Też
Przed chwilą, Rescator555 napisał:

Co no i? Mówię o roszczeniowości,  bo przychodzą po forse z moich podatków. Gdyby brały tylko od kogoś, kto chce im dawać, nie widział bym problemu.

Ustalmy coś. Matka 6 dzieci, ktora nie chce pracować bo uważa, ze należy jej się za samo urodzenie dzieci i oczekuje, że inni będą dawać jej pieniądze nie jest roszczeniowa, jeśli te pieniądze nie będą szły z podatków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, Gość Ja też napisał:

Pracowanie świadczy o wielu rzeczach. Świadczy o zaradności życiowej czyli właśnie o dorosłości.

Zdrady i romanse z żonatymi to inna kategoria.

A te które prowadzą dom o wychowuja dzieci, to niby nie pracują? Tak pracowały miliony kobiet przez stulecia i nikt nie zarzucał im braku odpowiedzialności życiowej czy dorosłości. I nie widzę powodu, żeby coś się miało zmienić? Jeśli ty znasz taki powód, to go podaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja Też
Przed chwilą, Rescator555 napisał:

A te które prowadzą dom o wychowuja dzieci, to niby nie pracują? Tak pracowały miliony kobiet przez stulecia i nikt nie zarzucał im braku odpowiedzialności życiowej czy dorosłości. I nie widzę powodu, żeby coś się miało zmienić? Jeśli ty znasz taki powód, to go podaj.

A ja widzę wiele powodów. Choćby takie, że przed stuleciami, życie było zupełnie inne niż dzisiaj. Przed stuleciami kobiety nie miały bieżącej wody, pralek, proszków do prania, półproduktów w sklepach itd itp. Przed stuleciami kobiety miały po kilkoro dzieci a nie po 1-2 i w zasadzie ciągle było jakieś małe dziecko w domu. Jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy tym co było przed stuleciami a tym jak jest teraz o jest to niepokojące.

Co jest pracą? Ogarnianie własnego 60 m2 mieszkania w mieście i wychowywanie nastolatków, którzy są przez większość dnia poza domem, mają swoje obowiązki domowe i ojca? Czy singielka ogarniająca 60 m mieszkanie, gotująca sobie obiady, zajmująca się tzw. męskimi czynnościami i stadem kotów pracuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, Gość Ja Też napisał:

Ustalmy coś. Matka 6 dzieci, ktora nie chce pracować bo uważa, ze należy jej się za samo urodzenie dzieci i oczekuje, że inni będą dawać jej pieniądze nie jest roszczeniowa, jeśli te pieniądze nie będą szły z podatków?

Gdyby w społeczeństwie istniała wystarczająco duża grupa osób, która dobrowolnie płaciła by pieniądze takim kobietom, to nie miało by sensu mówić o rozczeniowosci. No bo wobec kogo miały by być te roszczenia?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, Gość Ja Też napisał:

A ja widzę wiele powodów. Choćby takie, że przed stuleciami, życie było zupełnie inne niż dzisiaj. Przed stuleciami kobiety nie miały bieżącej wody, pralek, proszków do prania, półproduktów w sklepach itd itp. Przed stuleciami kobiety miały po kilkoro dzieci a nie po 1-2 i w zasadzie ciągle było jakieś małe dziecko w domu. Jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy tym co było przed stuleciami a tym jak jest teraz o jest to niepokojące.

Co jest pracą? Ogarnianie własnego 60 m2 mieszkania w mieście i wychowywanie nastolatków, którzy są przez większość dnia poza domem, mają swoje obowiązki domowe i ojca? Czy singielka ogarniająca 60 m mieszkanie, gotująca sobie obiady, zajmująca się tzw. męskimi czynnościami i stadem kotów pracuje?

No to może powiesz od ilu przepracowanych godzin tygodniowo, można powiedzieć o kobiecie, że jest odpowiedzialna życiowo? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja Też
3 minuty temu, Rescator555 napisał:

Gdyby w społeczeństwie istniała wystarczająco duża grupa osób, która dobrowolnie płaciła by pieniądze takim kobietom, to nie miało by sensu mówić o rozczeniowosci. No bo wobec kogo miały by być te roszczenia?

 

To dlaczego mówimy o roszczeniach skoro ktoś ustalił (nie one), że te będą dostawać pieniądze z podatków?

Jaka jest różnica w jednej i drugiej postawie?

Może powinieneś nienawidzić raczej tych, którzy zdecydowali, że pieniądze z twoich podatków będą szły na te kobiety a nie na te kobiety? I dlaczego nienawidzisz wielodzietnych a tych z jednym czy dwojgiem dzieci nie? One też dostają pieniądze z twoich podatków za to, że urodziły dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Odpowiedzialne osoby ktorym zdrowie nie uniemozliwia pracy moga sie samodzielnie utrzymac. Moga byc odpowiedzialne za same siebie. Od tego zalezy odpowiedzialnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja Też
6 minut temu, Rescator555 napisał:

No to może powiesz od ilu przepracowanych godzin tygodniowo, można powiedzieć o kobiecie, że jest odpowiedzialna życiowo? 

Według mnie, nie liczy się ilość godzin, ale to aby zarabiała na utrzymanie swoje i połowę utrzymania swoich dzieci. Tak samo jak ten 35-latek mieszkający z rodzicami powinien pokrywać koszty swojego utrzymania.

Oczywiście jest to tylko moje zdanie. Tak ja postrzegam dorosłość i odpowiedzialność. Oczywiście rodzice utrzymujący 35-letniego synka mogą się bardzo cieszyć z takiego stanu rzeczy i być szczęśliwi, ze synek może siedzieć w domu, nie musi się szarpać z szefem i dojeżdżać do pracy. Tylko kto poza rodzicami będzie traktował takiego synka poważnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
14 minut temu, Gość Gość napisał:

Odpowiedzialne osoby ktorym zdrowie nie uniemozliwia pracy moga sie samodzielnie utrzymac. Moga byc odpowiedzialne za same siebie. Od tego zalezy odpowiedzialnosc

Mogą. Ale kto powiedział,.że muszą? Albo, że powinny?  I kto powiedział, że od tego zależy odpowiedzialność? Dlaczego ktoś, kto na przykład odziedziczył duże pieniądze, tyle, że wystarczy mu do końca życia, miałby zarabiać jeszcze więcej, jeśli tego nie potrzebuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Res ale twoja baba tez żyje z kasy podatników.  Kobieta która całe życie nie pracowała zawodowo  i nie odprowadza podatków   tez jest pasożytem.dla społeczeństwa.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
15 minut temu, Gość Ja Też napisał:

Według mnie, nie liczy się ilość godzin, ale to aby zarabiała na utrzymanie swoje i połowę utrzymania swoich dzieci. Tak samo jak ten 35-latek mieszkający z rodzicami powinien pokrywać koszty swojego utrzymania.

Oczywiście jest to tylko moje zdanie. Tak ja postrzegam dorosłość i odpowiedzialność. Oczywiście rodzice utrzymujący 35-letniego synka mogą się bardzo cieszyć z takiego stanu rzeczy i być szczęśliwi, ze synek może siedzieć w domu, nie musi się szarpać z szefem i dojeżdżać do pracy. Tylko kto poza rodzicami będzie traktował takiego synka poważnie?

A niby dlaczego musi zarabiać pieniądze chodząc do pracy? A może dla kogoś jej obecność w domu jest tak cenna, że gotów jest jej dawać środki na utrzymanie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, Gość Gosc napisał:

Res ale twoja baba tez żyje z kasy podatników.  Kobieta która całe życie nie pracowała zawodowo  i nie odprowadza podatków   tez jest pasożytem.dla społeczeństwa.  

Spier... trolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 minutę temu, Rescator555 napisał:

Mogą. Ale kto powiedział,.że muszą? Albo, że powinny?  I kto powiedział, że od tego zależy odpowiedzialność? Dlaczego ktoś, kto na przykład odziedziczył duże pieniądze, tyle, że wystarczy mu do końca życia, miałby zarabiać jeszcze więcej, jeśli tego nie potrzebuje?

Nikt nic nie musi. Tak samo jak kobiety z 6 dzieci nie muszą pracować, bo dostają pieniądze od Państwa.

A jak są tacy ludzie oceniani przez innych to już jest inna sprawa. Każdy tam jakoś ocenia innych. Żyjemy w społeczeństwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja Też
3 minuty temu, Rescator555 napisał:

A niby dlaczego musi zarabiać pieniądze chodząc do pracy? A może dla kogoś jej obecność w domu jest tak cenna, że gotów jest jej dawać środki na utrzymanie? 

Nikt nic nie musi. Tak samo obecność w domu 35-letniego synka może być dla rodziców tak cenna, że są gotowi dawać środki na jego utrzymanie. Ale czy to sprawia, że ludzie zmienią z tego powodu ocenę postawy życiowej tego 35-latka? Lub, że nagle z dużego dziecka przeobrazi się on w dorosłą, samodzielną osobę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Niby dlaczego matka  6 dzieci nie może żyć z kasy podatników? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciekawa
4 minuty temu, Rescator555 napisał:

Spier... trolu.

Spokój bo zamknę temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja Też
8 minut temu, Gość Gosc napisał:

Res ale twoja baba tez żyje z kasy podatników.  Kobieta która całe życie nie pracowała zawodowo  i nie odprowadza podatków   tez jest pasożytem.dla społeczeństwa.  

To jest również ważna kwestia. Osoba, która nigdy nie pracowała jest utrzymywana przez podatników. Podatnik jest zmuszany do tego, aby za nią płacić. Czyli, idą tokiem rozumowania roszczeniowej matki 6 dzieci, taka kobieta również ma roszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja Też
1 minutę temu, Rescator555 napisał:

A niby dlaczego musi zarabiać pieniądze chodząc do pracy? A może dla kogoś jej obecność w domu jest tak cenna, że gotów jest jej dawać środki na utrzymanie? 

Nikt nic nie musi. Tak samo jak obecność w domu 35-letniego synka jest dla rodziców tak cenna dla rodziców, że są gotowi dawać środki na jego utrzymanie. Ale czy to sprawia, że ludzie zmienią z tego powodu ocenę postawy życiowej tego 35-latka? Lub, że nagle z dużego dziecka przeobrazi się on w dorosłą, samodzielną osobę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja Też
4 minuty temu, Gość Ja Też napisał:

To jest również ważna kwestia. Osoba, która nigdy nie pracowała jest utrzymywana przez podatników. Podatnik jest zmuszany do tego, aby za nią płacić. Czyli, idą tokiem rozumowania roszczeniowej matki 6 dzieci, taka kobieta również ma roszczenia.

*idąc tokiem rozumowania stosowanym tutaj do roszczeniowej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 minut temu, Gość Ja Też napisał:

To jest również ważna kwestia. Osoba, która nigdy nie pracowała jest utrzymywana przez podatników. Podatnik jest zmuszany do tego, aby za nią płacić. Czyli, idą tokiem rozumowania roszczeniowej matki 6 dzieci, taka kobieta również ma roszczenia.

No pewnie, przynajmniej przez jednego 😀. Bo przecież jej mąż jest podatnikiem. Tylko niekoniecznie jest zmuszany do płacenia.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja Też
1 minutę temu, Rescator555 napisał:

No pewnie, przynajmniej przez jednego 😀. Bo przecież jej mąż jest podatnikiem. Tylko niekoniecznie jest zmuszany do płacenia.

Czy mąż płaci podatki za żonę? W jaki sposób?

Z tego co wiem to wręcz są zniżki na PIT jak się ma niepracująca żonę.

Możesz mi to jakoś wyjaśnić?

Jeśli mąż płaci podatki za żonę niepracującą, to co dzieje się podatkami dwojga pracujących małżonków? Na kogo oni płacą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, Gość Ja Też napisał:

Czy mąż płaci podatki za żonę? W jaki sposób?

Z tego co wiem to wręcz są zniżki na PIT jak się ma niepracująca żonę.

Możesz mi to jakoś wyjaśnić?

Jeśli mąż płaci podatki za żonę niepracującą, to co dzieje się podatkami dwojga pracujących małżonków? Na kogo oni płacą?

A w którym momencie napisałem, że płaci podatki za żonę? Może zacznij czytać ze zrozumieniem i nie trać mojego czasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×