Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gosc

Co myślicie o Grecie Thunberg i jej fenomenie?

Polecane posty

Gość Gość

Osobiście nie mam nic przeciwko osobom, które walczą o dobry klimat i środowisko, wręcz przeciwnie podziwiam takie osoby, ale tutaj widzę, że ktoś na siłę robi sensacje sobie z chorego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dostrzegam tutaj żadnego 'fenomenu', a jedynie sprytną manipulację tłumem. I myślę, że posługiwanie się chorym dzieciakiem w politycznej wojence jest tak podłe, jak tylko może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15 minut temu, Gość gosc napisał:

Hmmm?

myślę, że to bardzo ważne, że ktoś do tego młody i rozpoznawalny promuję postawę minimalizującą konsupcjonizm, który zabija nas na wielu płąszczyznach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość gość napisał:

myślę, że to bardzo ważne, że ktoś do tego młody i rozpoznawalny promuję postawę minimalizującą konsupcjonizm, który zabija nas na wielu płąszczyznach.

Oczywiście to jest bardzo zacna idea, ale pytanie skąd to dziecko się w ogóle wzięło ? Kto i dlaczego ja wypromował ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Asperger to nie choroba 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, Gość gość napisał:

myślę, że to bardzo ważne, że ktoś do tego młody i rozpoznawalny promuję postawę minimalizującą konsupcjonizm, który zabija nas na wielu płąszczyznach.

To może by ktoś zaczął wreszcie promować to co najważniejsze dla planety: powstrzymanie przyrostu ludności. Bez tego inne działania to pudrowanie trupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Znalezli sobie maskotke którą mozna odwrocić uwage tłumu od innych rzeczy. Pewnie ma trochę racji,ale dlaczego nie nagłosnić naukowcow,ludzi ktorzy zycie spedzili nad badaniami,maja wiedze i srodki do tego by przekazac ludziom zagrozenie oraz mozliwe rozwiazania odnosnie zmian klimatycznych? tymczasem olali wszystkich i wystawili chore dziecko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Przed chwilą, Gość gosc napisał:

Znalezli sobie maskotke którą mozna odwrocić uwage tłumu od innych rzeczy. Pewnie ma trochę racji,ale dlaczego nie nagłosnić naukowcow,ludzi ktorzy zycie spedzili nad badaniami,maja wiedze i srodki do tego by przekazac ludziom zagrozenie oraz mozliwe rozwiazania odnosnie zmian klimatycznych? tymczasem olali wszystkich i wystawili chore dziecko...

Ponieważ żyjemy w takim świecie, gdzie ludzi którzy gadają mądrze z sensem się nie słucha. Dzisiaj osoba która czyta książki jest dziwakiem. Dzisiaj sensacje się robi z tego, że ktoś rozbiera się w internecie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka

promuje minimalizm ale przybyła katamaranem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka

promuje minimalizm ale przybyła katamaranem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
10 minut temu, Rescator555 napisał:

To może by ktoś zaczął wreszcie promować to co najważniejsze dla planety: powstrzymanie przyrostu ludności. Bez tego inne działania to pudrowanie trupa.

Czyli rozumiem że proponujesz masową kastrację? Pokaż wszystkim na jak to należy zrobić na własnym przykładzie, czyli krótko mówiąc: zacznij od siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14 minut temu, Rescator555 napisał:

To może by ktoś zaczął wreszcie promować to co najważniejsze dla planety: powstrzymanie przyrostu ludności. Bez tego inne działania to pudrowanie trupa.

Są próby, ale takie np. rządy zakazują aborcji czy promują na siłę dzietność, ciężko się za zabrać bo zabiera się za to tłum prawicowo religijnych tłuków. osobiście nie mam żadnej intencji posiadania dzieci i czynnie wspieram prawo innych kobiet do abrocji, ale też nie chce być brana publicznie na pręgierz za to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
12 minut temu, Gość Gość napisał:

Ponieważ żyjemy w takim świecie, gdzie ludzi którzy gadają mądrze z sensem się nie słucha. Dzisiaj osoba która czyta książki jest dziwakiem. Dzisiaj sensacje się robi z tego, że ktoś rozbiera się w internecie. 

A powiedz gdzie w dzisiejszym świecie mówią o takich rzeczach? Teraz w tv są trudne sprawy, jak oni śpiewają, rolnik szuka żony..A nie ma programów o ważnych rzeczach poz A polityczna propaganda. Celowo oglupiaja naród, z tą małą to tez celowe zagranie. A tez nie jest tak ze mało osób czyta. Ludzie czytają, tylko znow nikt na nich sie nie skupia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, Gość gość napisał:

Są próby, ale takie np. rządy zakazują aborcji czy promują na siłę dzietność, ciężko się za zabrać bo zabiera się za to tłum prawicowo religijnych tłuków. osobiście nie mam żadnej intencji posiadania dzieci i czynnie wspieram prawo innych kobiet do abrocji, ale też nie chce być brana publicznie na pręgierz za to.

Bez tego inne działania zdadzą się psu na budę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed chwilą, Rescator555 napisał:

Bez tego inne działania zdadzą się psu na budę.

wiem, wspieram te działania jak mogę, ale mówię nie poświęcę na to całkowiecie swojego życia, mimo to czynnie wspierając.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

do Rescator555 fajnie, że ktoś tak myśli, mało ludzi ujawnia się, z obawy przed linczem albo dla świetego spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Konfederacja. W.i N.
50 minut temu, Gość gosc napisał:

Hmmm?

lewacka szmatoa jak każda postać z platformy obywatelskiej, łgała w europarlamencie na polskę i głosowała przeciw polsce. ZaWSZE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
8 minut temu, Gość Gość napisał:

A powiedz gdzie w dzisiejszym świecie mówią o takich rzeczach? Teraz w tv są trudne sprawy, jak oni śpiewają, rolnik szuka żony..A nie ma programów o ważnych rzeczach poz A polityczna propaganda. Celowo oglupiaja naród, z tą małą to tez celowe zagranie. A tez nie jest tak ze mało osób czyta. Ludzie czytają, tylko znow nikt na nich sie nie skupia

Pamiętasz co kiedyś mówił Tomasz Lis ? Po mimo tego, że mówił ostro i był mocno krytykowany to miał rację. Gdyby taki tvn puszczał programy naukowe to po miesiącu by zbankrutował, bo ludzie przerzuciliby właśnie na trudne sprawy. Telewizja to mega biznes i puszczają to na co jest największy popyt, skoro na tego typu programy jest największy popyt to właśnie to puszczają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
18 minut temu, Gość Gość napisał:

Czyli rozumiem że proponujesz masową kastrację? Pokaż wszystkim na jak to należy zrobić na własnym przykładzie, czyli krótko mówiąc: zacznij od siebie.

Dlaczego kastrację ? Ja np uważam, że model rodziny 2+1 jest najlepszym możliwym modelem i gdyby każdy tak myślał to by nie było problemu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
23 minuty temu, Gość Gość napisał:

Pamiętasz co kiedyś mówił Tomasz Lis ? Po mimo tego, że mówił ostro i był mocno krytykowany to miał rację. Gdyby taki tvn puszczał programy naukowe to po miesiącu by zbankrutował, bo ludzie przerzuciliby właśnie na trudne sprawy. Telewizja to mega biznes i puszczają to na co jest największy popyt, skoro na tego typu programy jest największy popyt to właśnie to puszczają. 

Ale widzisz, Grete pokazują, ale na pewno nie po to by ludzi uświadamiać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakim fenomenie, to kolejny sposób robienia kasy na naiwnym dziecku. W sumie nic dziwnego, przecież większość inicjatyw "ekologicznych" opiera się na biznesie. Wycofamy zwykłe żarówki to zarobią firmy produkujące te energooszczędne. Mało ważne że ta żarówka wcale nie jest eko, ważne że kasa trafi do odpowiedniej kieszeni. Jak się dobrze przyjrzeć to jest mnóstwo takich pseudo rozwiązań np filtry dpf w autach, auta elektryczne z trujacymi ogniwami, ogrzewanie "eko"groszkiem w piecach co chociaż to rozdrobniony zwykły węgiel. A najgorsze że masa ludzi łyka te brednie bez zastanowienia, jakby w dobie internetu ciężko było sprawdzić badania różnych instytucji w danej dziedzinie. Europa coraz bardziej glupieje i to tylko dla zysku garstki cwaniaków. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

gdyby zwykła nastolatka poszla na wagary i usiadła gdgdzieś z transparentem o strajku, to w najlepszym razie straz miejska zgarnelaby ja z powrotem do szkoły. Za Greta stoi sztab ludzi a jej rodzice nie są zwykłymi szaraczkami. Gdzie jest tten słynny urząd do spraw dzieci,który pozwala by nie chodziła do szkoły? W Szwecji rodzinie polskich imigrantow juz dawno by odebrano dziecko z tego powodu. Jaka zwykla nastolatka bierze udzial w szczytach ONZ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Czyli rozumiem że proponujesz masową kastrację? Pokaż wszystkim na jak to należy zrobić na własnym przykładzie, czyli krótko mówiąc: zacznij od siebie.

Goowno rozumiesz. Jak to absolwentka SGRCh 😝.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antykonsupcjonistkaaa
2 godziny temu, DANIEL napisał:

Jakim fenomenie, to kolejny sposób robienia kasy na naiwnym dziecku. W sumie nic dziwnego, przecież większość inicjatyw "ekologicznych" opiera się na biznesie. Wycofamy zwykłe żarówki to zarobią firmy produkujące te energooszczędne. Mało ważne że ta żarówka wcale nie jest eko, ważne że kasa trafi do odpowiedniej kieszeni. Jak się dobrze przyjrzeć to jest mnóstwo takich pseudo rozwiązań np filtry dpf w autach, auta elektryczne z trujacymi ogniwami, ogrzewanie "eko"groszkiem w piecach co chociaż to rozdrobniony zwykły węgiel. A najgorsze że masa ludzi łyka te brednie bez zastanowienia, jakby w dobie internetu ciężko było sprawdzić badania różnych instytucji w danej dziedzinie. Europa coraz bardziej glupieje i to tylko dla zysku garstki cwaniaków. 

jakie brednie, żeby mniej kosnsumować? bo to o to chodzi w tej całej historii, dzięki włąśnie takim jak ona uczymy się, ze każda plastikowa butelka czy podróż samolotem to ogromne zanieczyszczenie, ja np. od 2 lat nie kupiłam butelki plastikowej z napojem tylko korzystam z manierki, od więcej nie używam żadnej plastikowej torby zrezygnowałam z samochodu jeżdzę rowerek i schudłam 15 kilo i wylgądam lepiej niż miałam 15 lat i lepiej się czuje. 

}}}}}}}}  jedynie to strata dla koncernów bo mniej na mnie zarobią!!!. {{{{{{{{{{{{

mam nadzieje, że będzie więcej takich jak ona,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Dlaczego kastrację ? Ja np uważam, że model rodziny 2+1 jest najlepszym możliwym modelem i gdyby każdy tak myślał to by nie było problemu. 

Europejczyków będzie mniej za to w Afryce i Azji ludzi będzie przybywać i podbiją Europę. Strach będzie żyć w takim świecie, tym białym którzy się ostaną. Świetny plan, świetny! Może najpierw wprowadzmy ograniczenia dla muzułmanów, mieszkańców Afryki którzy mnożą się bez opamiętania? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eko to ja
15 minut temu, Gość antykonsupcjonistkaaa napisał:

jakie brednie, żeby mniej kosnsumować? bo to o to chodzi w tej całej historii, dzięki włąśnie takim jak ona uczymy się, ze każda plastikowa butelka czy podróż samolotem to ogromne zanieczyszczenie, ja np. od 2 lat nie kupiłam butelki plastikowej z napojem tylko korzystam z manierki, od więcej nie używam żadnej plastikowej torby zrezygnowałam z samochodu jeżdzę rowerek i schudłam 15 kilo i wylgądam lepiej niż miałam 15 lat i lepiej się czuje. 

}}}}}}}}  jedynie to strata dla koncernów bo mniej na mnie zarobią!!!. {{{{{{{{{{{{

mam nadzieje, że będzie więcej takich jak ona,

jeżeli zamiast podpasek używaż lnianych pakuł to gratuluje minimalizmu i ekologii a jeśli nie to jesteś tępą dzidą na równi z nią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
9 minut temu, Gość antykonsupcjonistkaaa napisał:

jakie brednie, żeby mniej kosnsumować? bo to o to chodzi w tej całej historii, dzięki włąśnie takim jak ona uczymy się, ze każda plastikowa butelka czy podróż samolotem to ogromne zanieczyszczenie, ja np. od 2 lat nie kupiłam butelki plastikowej z napojem tylko korzystam z manierki, od więcej nie używam żadnej plastikowej torby zrezygnowałam z samochodu jeżdzę rowerek i schudłam 15 kilo i wylgądam lepiej niż miałam 15 lat i lepiej się czuje. 

}}}}}}}}  jedynie to strata dla koncernów bo mniej na mnie zarobią!!!. {{{{{{{{{{{{

mam nadzieje, że będzie więcej takich jak ona,

Ogólnie przecież z plastikowych butelek można korzystać bez żadnych konsekwencji dla świata, wystarczy, że za każdą kupioną wodę w sklepie w butelce plastikowej będziemy np naliczać dodatkową kaucję np 1zł, później jak wypijemy wodę to butelkę oddajemy do specjalnego automatu, który zwraca nam tą wcześniej zapłaconą kaucję, butelka idzie do ponownego użytku tak naprawdę zerowym kosztem, nikt jej nie wyrzuci, bo szkoda 1zł, nikt też nie straci, bo przy zwrocie oddadzą kasę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sorry Res
3 godziny temu, Rescator555 napisał:

To może by ktoś zaczął wreszcie promować to co najważniejsze dla planety: powstrzymanie przyrostu ludności. Bez tego inne działania to pudrowanie trupa.

Zacznij od siebie i swoich bachoreksow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eko to ja

butelki szklane są kilkakrotnie cięższe od plastikowych więc ich transport zużywa więcej paliwa i podnosi koszty wiec ta ...ka od szkła to jak kulą w płot.Tylko plastik zwrotny ma sens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×