Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Łostatni dzień roku

31 tydzień ciąży plus 7 kilo

Polecane posty

Gość Łostatni dzień roku

Dziś zaczęłam 31 tc, mam na plusie 7 kg. Wszystko w brzuchu i trochę w piersiach, reszta tak jak było. To dużo czy w sam raz? Jak było/jest u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PDJ

U mnie 20 tydzień +2, 30 tydzień +7, 35 tydzień + 8. Mam nadzieję nie przytyć więcej niż 12kg do końca 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łostatni dzień roku
2 minuty temu, Gość PDJ napisał:

U mnie 20 tydzień +2, 30 tydzień +7, 35 tydzień + 8. Mam nadzieję nie przytyć więcej niż 12kg do końca 🙂

Niewiele Ci zostało. Myślę, że w dyszce się zmieścisz. Ja też bym chciała. A jaka waga wyjściowa? U mnie 55 przy wzroście 165

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Margaretka123

Nie ma reguły. W pierwszej ciąży waga była u mnie do konca 39 tygodnia ksiazkowa. Niestety później zaczęła mi sie odkładać woda. Synek urodził się sporo po terminie i wówczas było już niemal 20kg na plusie. Właśnie kończę 5 miesiąc drugiej ciazy- waga jak sprzd ciąży ponieważ do 5 miesiąca wymiotowalam I waga leciała tylko w dół. 

Myślę że twoja waga jest książkową. Ale nie gwarantuje to tego ze do porodu będzie np tylko 12kg na plusie. Ostatecznie jak dziecko się urodzi to waga to ostatnia rzecz o której się mysli;) 

Szczęśliwego rozwiązania 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PDJ

U mnie waga wyjściowa niestety trochę przyduża 65kg przy 161cm. Najlepiej czuję się przy 61kg i mam nadzieję po karmieniu piersią skończyć na tym stopniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pola

U mnie dziś 2+3 tc i mam 5 kg na plusie . Wychodzi jak by kilo na miesiąc ale

wiem,ze teraz dzidziuś będzie rósł dużo szybciej . Mam nadzieje ,ze nie przytyje w całej ciąży więcej niż 12-13 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
48 minut temu, Gość PDJ napisał:

U mnie 20 tydzień +2, 30 tydzień +7, 35 tydzień + 8. Mam nadzieję nie przytyć więcej niż 12kg do końca 🙂

Z twoich pomiarów wynika że najwiecej się tyje w 2 trymestrze który właśnie zaczełam, dodałas mi otuchy, myślałam ze moja waga już nigdy nie ruszy z miejsca ❤️ Jem co 2-3 godz (cukrzyca, muszę pilnować stałego poziomu cukru we krwi, a na wadze +0.5) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kixi

Jutro zaczynam 24 tydzień ciąży i na plusie około 3 kilogramy. Chciałabym przytyć jeszcze maksymalnie 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

jakim cudem wy tyjecie do konca ciazy (zakładajac ze macie przed ciaza BMI w normie) maks.  8 kg? Nie jest to prawidlowa wartosc. kazdy wykres wam powie, ze dla kobiety o BMI w normie, norma przybrania na wadze wynosi 10-14 kg. 

8 kg to jest owszem książkowe tycie ale dla kogos kto startował z nadwagą. Polecam sie douczyc i nie cieszyc sie z tego, ze nie miescicie sie w normach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

troche zazdroszcze osobom ktorym nic nie odklada sie na tylku i udach, mi sie odklada, mimo ze nie obzeram sie i nie jem jakos inaczej nz dawniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :))

U mnie 20kg na plusie.. jestem zła na siebie bo chciałam mieć spokój i jadłam wszystko co teściowa mi pod nosa dała. (Plus odkłada się woda.) Mam nadwagę 😕 położna, albo lekarz powinni wydzielić ci bezpieczna strefę ile możesz przytyć przy swoim BMI. I tak podskoczysz na wadze  jak dziecko zacznie rosnąć. Jak masz dobre wyniki to nie ma czym się przejmować *-* pamiętaj je się DLA DWÓCH NIE ZA DWÓCH. Nie rób tego co ja 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kixi
21 minut temu, Gość gosc napisał:

jakim cudem wy tyjecie do konca ciazy (zakładajac ze macie przed ciaza BMI w normie) maks.  8 kg? Nie jest to prawidlowa wartosc. kazdy wykres wam powie, ze dla kobiety o BMI w normie, norma przybrania na wadze wynosi 10-14 kg. 

8 kg to jest owszem książkowe tycie ale dla kogos kto startował z nadwagą. Polecam sie douczyc i nie cieszyc sie z tego, ze nie miescicie sie w normach.

Mi lekarz powiedział, że osoby z dużą nadwagą mają w ogóle nie tyć, tylko utrzymać wagę, ze zwykłą nadwagą maksymalnie 5, „w normie” maksymalnie 8, szczupłe maksymalnie 10 kilogramów.

Ja zaczęłam z nadwagą (160 cm, 58 kg), jestem w 23 tygodniu ciąży i mam na plusie 3 kilogramy, no zbliżam się powoli do 4... Chciałabym przytyć jeszcze maksymalnie 5, a najlepiej to z 3, ale nie wiem czy to realne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kixi
19 minut temu, Gość gosc napisał:

troche zazdroszcze osobom ktorym nic nie odklada sie na tylku i udach, mi sie odklada, mimo ze nie obzeram sie i nie jem jakos inaczej nz dawniej.

Ja mam szczupłe nogi (spodnie rozmiar 34/36), ale za to brzuch ciążowy bez ciąży, spory biust (bluzki rozmiar 38) i okrągłą twarz z drugim podbródkiem, więc odpowiedz sobie na pytanie która z nas ma gorzej! 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iko

Bo przecież zapomina się o wodzie w organizmie.. czasami zamieniamy się w banki bo właśnie woda nas "powiększa". Nie ma czego zazdroscic. Jedna przytyje nic nie zmieniając w diecie, druga będzie jadła i przytyje lekko i to przy 3trymestrze. Ważne żeby ograniczyć przekąski chyba że zdrowe. Nie mowie, bo jak chcesz zjedz frytke itp ale jak widzę kobietę w ciąży która wpierdziela co sekundę to mnie szlag trafia. Dziecko wcale nie potrzebuje twojego tłuszczyku.. czujemy często popęd na jedzenie ale jak odżywiamy się zdrowo to ta "frytka" nic nam nie zrobi. A i za mala waga też nie jest dobra. Za jakiś czas położna co to wypomni. Zależy od wagi i wzrostu ale przeciętny człowiek bez nadwagi może max 15kg? Przytyć. Nie pamiętam już dokładnie. Naszym zadaniem jest dostarczyć odpowiednie związki do rozwoju płodu a później dziecka.

Ba! Raczej poczytać o niedowadze w ciąży jak i przejedzeniu które jest niebezpieczne dla kobiet w ciąży 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PDJ
6 godzin temu, Gość gosc napisał:

jakim cudem wy tyjecie do konca ciazy (zakładajac ze macie przed ciaza BMI w normie) maks.  8 kg? Nie jest to prawidlowa wartosc. kazdy wykres wam powie, ze dla kobiety o BMI w normie, norma przybrania na wadze wynosi 10-14 kg. 

8 kg to jest owszem książkowe tycie ale dla kogos kto startował z nadwagą. Polecam sie douczyc i nie cieszyc sie z tego, ze nie miescicie sie w normach.

Polecam sprawdzić normy zanim stwierdzisz, że ktoś powinien się douczyć. Norma BMI to 18,5 do 24,9. W 35 tygodniu ciąży dla mojego BMI wynoszacego przed ciąża nieco ponad normę 25,08 poziom przyrostu masy to 6 do 9,8kg. Co jest złego zatem w moich +8kg? Jem normalnie, niczego sobie nie odmawiam, wrecz jak mam ochotę iść do cukierni to idę, a jak mam ochotę na ociekajace tłuszczem frytki to też je zjem. Trzeba tylko znać umiar. Ciąża nie jest stanem wyjadkowym i nie jest wymówką do obrzerania się jak dzika świnia "bo jestem w ciaży to mogę". Przepraszam z góry odrazu wszystkie dziewczyny, którym zatrzymuje się woda w organizmie - to zupelnie inna historia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×