Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość niedosyt

Dziewczyny, lubicie jak facet ma na koszulce bądź bluzie duży napis ARMANI albo CALVIN KLEIN ?

Polecane posty

1 godzinę temu, Leżaczek napisał:

jakieś rodzinne oszczędności gdzie wychodzi nawet dzisiaj z 4,5-8% brutto? 

Wskaż choć jedną ofertę jakiegoś banku który tyle oferuje. Niestety często odnoszę wrażenie, że wypowiadasz się w takich tematach na zasadzie "znam karate, judo, boks oraz wiele innych słów". Podobnie Ci się zdarzyło wypowiadać o obligacjach skarbowych indeksowanych inflacją. Jestem przekonany, że nie sprawdzałeś jaka jest oferta skarbu państwa a zajmuje to jakieś 5-10 minut by ją choć  szacunkowo przeanalizować. Niestety tak czasem czytając Ciebie doszedłem do wniosku, że w dłuższym okresie przejedziesz się na swoim "portfelu". Nie sądzę byś był w stanie dobrze nim zarządzać tak by się utrzymać choćby na bardzo skromnym poziomie życia na jakim starasz się być by chronić swój "portfel". Masz błędną strategię w mojej ocenie i nie uczysz się. Dawałeś jakoś radę przy wysokich stopach procentowych o których z tęsknotą pisałeś i przy tym były czasy ciągłej koniunktury. Te dwa czynniki razem dawały Ci niewielki, systematyczny wzrost. Skończyły się i jesteś na systematycznym powolnym zjeździe. Jeśli się nie przystosujesz do nowych warunków to nie będzie dobrze. By to zrobić powinieneś się uczyć nowych metod a nie robisz tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Leżaczek napisał:

Prawie każde się tym podbieca zejdź na ziemię. Na tym świecie nic równie fajnego innego nie ma. To nawet gorsze od głodu. Przemoc psychiczno-ekonomiczna.

To że u Ciebie w domu była bieda z nędzą to nie znaczy że u każdego tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Leżaczek napisał:

Pewnie byś się pochwaliła, ludzie pracy chwalą się zakupami nie portfelem. Od rzeczy materialnych czują się bogatsi.

Nie lubię się chwalić rzeczami materialnymi to po pierwsze , a po druge jak na razie nie jestem człowiekiem pracy. Nara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Leżaczek napisał:
4 minuty temu, Leżaczek napisał:

Nest bank rodzinne oszczędności przy 0-dwójce dzieci. I co kopara opadła?

 

Na bardzo szybko z tego co pewnie i ty też zobaczyłeś czyli przykładu reklamowego na stronie banku: rodzina z dwójką dzieci odkłada miesięcznie 200zł przez 15 lat. Bank im dorzuci 6000zł (zaokrągliłem w górę!) do odłożonych przez nich 36000zł. To za 15 lat oszczędzania! Potwierdziłeś mi moje zdanie o Twoich umiejętnościach w choćby czytaniu ofert.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Leżaczek napisał:

Wiem że mnie czeka dużo nauki jeszcze, a obligacje skarbowe 0,75-2%+ inflacja zależy od rodzaju. Najlepsze są jak się pobiera 500+ rodzinne tuzin letnie. Inflacja w tamtym roku chyba 3,4% im wyszła więc wszystkie 4 i wiecej latki dają ponad 4% brutto obecne w latach po pierwszym roku.

Pominąłeś decydującą rzecz w tej ofercie. W pierwszym roku oprocentowanie jest stałe i dużo niższe niż inflacja co na starcie zjada następne odsetki powyżej inflacji. W najlepszym przypadku te obligacje na koniec wyjdą na zero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Sprawiedliwy napisał:

Leżaczek, odwal się od Elci I daj jej spokój. 

Dziękuję za dobre chęci ale nie trzeba , poradzę sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Leżaczek napisał:

Taki problem z wami że chcecie od marnej kasy duży zysk. 

Ja chcę duży zysk nie wydając kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Leżaczek napisał:

Nie bądź ignorantem tylko sobie zobacz ile wychodzi % za 11 miesięcy bo pierwszego miesiąca wrzucasz ostatniego dnia. To jest 4,5/5,7% dla 0 dzieci w pierwszym roku. Taki problem z wami że chcecie od marnej kasy duży zysk. Po roku możesz od nowa robić pierwszy rok poczytaj komentarze na blogu jakimś i wyliczenia

Wyliczenia banku dającego ofertę są gorsze niż Twoje a trzeba by się zagłębić w regulamin bo tam będą ukryte najważniejsze rzeczy. Ta oferta bez analizy tylko na szacowanie wygląda na poniżej inflacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Elciaa29 napisał:

Dziękuję za dobre chęci ale nie trzeba , poradzę sobie.

Jesteś kobietą i powinien Cię szanować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Leżaczek napisał:

Nie pominąłem napisałem o tym. No i co z tego że zarobisz inflacje tylko? Lepiej 4-6% brutto niż 1% na lokacie.

W najlepszym wypadku wyjdzie się na 0. Podawałeś je jako przykład inwestycji a do tego nie nadają się, można ich użyć do zabezpieczenia kapitału godząc się na brak zarobku lub lekką stratę w zamian za bezpieczeństwo w niepewnych czasach ale jako  inwestycja są złe.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Leżaczek napisał:

To trzymaj kasę na ror będziesz w plecy inflacje dwa razy. Raz nic nie urośnie dwa będą mniej warte o inflacje. Razem będziesz około 10% w plecy.

Jest masę innych możliwości 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, agent of Asgard napisał:

5-latek mojej przyjaciółki miał już kieszonkowe i mógł dorobić pomagając rodzicom. Fajne podejście.

Na kieszonkowe zdecydowanie za wcześnie. Pomagał? Nie będę nigdy płacić za obowiązki domowe. Dom jest wspólny, a jeśli wspólny to razem dbamy o niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Sprawiedliwy napisał:

Jesteś kobietą i powinien Cię szanować 

Co znaczy jesteś kobietą? Mężczyzna też zasługuje na szacunek.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Electra napisał:

Na kieszonkowe zdecydowanie za wcześnie. Pomagał? Nie będę nigdy płacić za obowiązki domowe. Dom jest wspólny, a jeśli wspólny to razem dbamy o niego.

Dziecko ma swoje obowiązki domowe. W tym wieku jest to np. posprzątanie zabawek i odniesienie naczyń po kolacji. Ma też kieszonkowe. Jeśli chce czegoś ekstra, musi np. podlać kwiaty, co jest obowiązkiem jego Mamy. Mi się bardzo podejście rodziców podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Leżaczek napisał:

Podawałem też żeby założyć konto maklerskie i uczyć dziecko zmienności wartości akcji. Nie ma dzisiaj bezpieczeństwa inwestycji dużo ponad inflacje. Jest kryzys to nie czasy lokat bankowych na 10-18%. Na wszystkich można dzisiaj stracić.

Zawsze na wszystkim można stracić. Wciąganie dziecka w zabawy na giełdzie uważam za raczej dziwaczne. Tym bardziej gdy nieznane są umiejętności i wiedza uczącego 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Leżaczek napisał:

Puść lotto za znalezione 2zł pod automatem kawy w hipermarket.

Dzięki, wolę zrobić stronę za 20zł i wrzucić tam kilka szkoleń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Electra napisał:

Co znaczy jesteś kobietą? Mężczyzna też zasługuje na szacunek.

Kobietę mogę szanować, faceta nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Leżaczek napisał:

Czekam na propozycje z gwarancją kapitału. Inaczej nie da się porównać tych inwestycji.

O swoje pieniądze należy dbać samemu ale jeśli chcesz pewnej inwestycji z gwarancją kapitału to jest bardzo proste 😁 Daj mi pieniądze a ja Ci dam gwarancję jakie tylko zechcesz 😂🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Leżaczek napisał:

I kupują? Miałem kiedyś stronkę marne były z tego pieniądze. To nie dla mnie.

Czasami. Jeść nie woła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Leżaczek napisał:

Całość portfelu masz w akcjach czy krypto? Ilo jest cyfrowy?

To są moje prywatne sprawy i nie piszę o nich ani nie zamierzam 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Kulfon napisał:

Teraz kazdy gra

Ja nie jestem każdy. On nie jest innymi. My nie jesteśmy wszyscy.

Edytowano przez Electra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, agent of Asgard napisał:

Mi się bardzo podejście rodziców podoba.

A mnie nie. To powinna być zwyczajna, nieodpłatna pomoc. Siadamy do obiadu, syn wyciaga sztućce tylko sobie. Dla mnie krótka piłka, pada pytanie z mojej strony "od jutra mam gotować dla siebie i prać tylko swoje?". Żadnych pieniędzy za ogarnianie wspólnego domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Leżaczek napisał:

Ja z mojego portfela zrobiłem w ostatnią dekadę około 150% wzrostu wykorzystałem różne sposoby, trzeba od tego odjąć inflacje ale i tak jestem zadowolony. Przez takie rady jak twoje przeciętny człowiek woli trzymać na ror bo inflacja i traci podwójnie.

No bo jechałeś na wysokich stopach i ogólnym wzroście, inflacja też była wysoka więc realnie przyrost masz mniejszy. Nie szukałeś innych metod a ta się wyczerpała. Bez zmiany strategii będziesz powoli jechał w dół. O tym Ci chciałem napisać. Takie ostrzeżenie, tyle. Ucz się i szukaj, to jedyna metoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
4 minuty temu, irukangi napisał:

Już wiem za co Cię lubię 😁

Zasłużyłam? Prdolnal mnie zaszczyt🥰

Prawa (w tym do poszanowania ludzkiej godnosci) mamy jednakowe niezależnie od płci i wieku. Konstytucja, nie moja wspaniałomyślność.

Edytowano przez Electra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, irukangi napisał:

Już wiem za co Cię lubię 😁

A mnie , a mnie ? 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W życiu bym nie dala podlewać kwiatów 5 latkowi. Kasy taki gowniak tez nie potrzebuje jeszcze. Bez przesady. Kieszonkowe powinno sie dawac po prostu a nie za jakieś prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, BardzoBrutalnaBabcia napisał:

W życiu bym nie dala podlewać kwiatów 5 latkowi. Kasy taki gowniak tez nie potrzebuje jeszcze. Bez przesady. Kieszonkowe powinno sie dawac po prostu a nie za jakieś prace.

To racja bo w takim przypadku najczęściej zamiast odkładania nauczy się dziecko nic nie robienia jeśli mu się nie zapłaci i nawet sobie nie będzie robiło tylko czekało aż mu się zapłaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, irukangi napisał:

niedolą mężczyzn. 

Niedola nie pochodzi od nieudolności tak jak ignorant od ignorowania. Popierdykałeś wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×