Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Kotnieszprot

Nie pasuje do dzisiejszego świata

Polecane posty

Gość Kotnieszprot

Witam,nie mogę odnaleźć się w dzisiejszych popieprzonych czasach,na każdym kroku wszędzie ...ane reklamy,wszędzie elektronika,internet,ludzie coraz głupsi,nie można normalnie pogadać,każdy tylko w telefonie,żeby zaistnieć w tv wystarczy robić z siebie ...ę,jak słyszę dzisiejsze "hity muzyczne" to mam odruch wymiotny piosenki o dupie Maryny przeplatane z ...ycznymi reklamami,telewizja ogłupiająca ludzi,nie ma programów które by czegoś konkretnego nauczyły,niema nic ciekawego albo reklamy albo morda Ibisza albo zniewieściały Martyniuk piejący jakby go wykastrowali w rytm przyklaskujących mu jeszcze większych ...i którzy słuchają tego gówna,mało tego ma powstać film o tym "kimś" ludzie co jest ... z wami? Ludzie z roku na rok są coraz głupsi i nie zanosi się że będzie lepiej,jest przesyt wszystkiego,każda jedna rzecz która jest dziś "na topie" jest dla mnie ...olona,bez jakiegokolwiek sensu czy to się tyczy muzyki,filmu,książki,cokolwiek jest pokazane w tv jako "hit" czy "modne" jest totalnie po...one,strzeliłbym sobie w łeb aby obudzić się jeszcze raz w latach 90tych pozbawionych komercji i tego całego gówna które nas otacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiniaaakk

Rozumiem Ciebie doskonale 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odgrzebacWspomnienia

Masz identycznie jak ja....

Marze  zeby przenieść się do lat 90... a jak słysze RMF przez 8h w pracy, mam odruch wymiotny, a jak przestawię stacje chcą mnie zjeść żywcem...

łap na pocieszenie 🙂

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie powiedziałabym, że lata 90-te były pozbawione komercji. Jasne, że ona była obecna. ale przy tym kultura i rozrywka stały oczywiście na nieporównywalnie wyższym poziomie niż dzisiaj.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Włast

Powiem ci, że nie jesteś jedyny.. mam to samo. Nawet chyba mocniej - bo mi odpowiada najzupełniej schyłek XIX wieku. Mam tak chyba za sprawą zamiłowania do specyficznej literatury tych czasów, ale nie tylko. Też jestem zmęczona gonitwą za pieniądzem, zaślepioną masą ludzką która mnie otacza, zniszczoną młodzieżą pozbawioną empatii, zgorzkniałymi starcami... męczy mnie nudna telewizja i denna muzyka - totalne ogłupienie, otumanienie, plastik i miernota. .. pociesz się kolego. Jest nas wielu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Wnioskuję, że urodziłaś się w latach 00, lub w latach 90 byłas bardzo mała, wtedy był s y f, większość ludzi żyła w biedzie, jakbyś tego musiała doświadczyć to byś doceniała co masz teraz. Zycie nie wyglądało tak jak w amerykańskich filmach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PNINA

Autorze bardzo zmienił się świat i ludzie. Jeden wielki chaos, żeby nie powiedzieć burdel. W każdej dziedzinie życia.

Też jestem z tamtych lat. Do pewnych rzeczy się przywyka do innych nie bardzo. Pozdrawiam 🙂

Maria, Maria. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

 świat pędzi do przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Ludzie coraz głupsi"

Wydaje ci sie. Ludzie są dokladnie tak samo glupi jak zawsze, moze nawet troche mniej. To po prostu ty ich bardziej zauwazasz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
 

Witam,nie mogę odnaleźć się w dzisiejszych popieprzonych czasach,na każdym kroku wszędzie ...ane reklamy,wszędzie elektronika,internet,ludzie coraz głupsi,nie można normalnie pogadać,każdy tylko w telefonie,żeby zaistnieć w tv wystarczy robić z siebie ...ę,jak słyszę dzisiejsze "hity muzyczne" to mam odruch wymiotny piosenki o dupie Maryny przeplatane z ...ycznymi reklamami,telewizja ogłupiająca ludzi,nie ma programów które by czegoś konkretnego nauczyły,niema nic ciekawego albo reklamy albo morda Ibisza albo zniewieściały Martyniuk piejący jakby go wykastrowali w rytm przyklaskujących mu jeszcze większych ...i którzy słuchają tego gówna,mało tego ma powstać film o tym "kimś" ludzie co jest ... z wami? Ludzie z roku na rok są coraz głupsi i nie zanosi się że będzie lepiej,jest przesyt wszystkiego,każda jedna rzecz która jest dziś "na topie" jest dla mnie ...olona,bez jakiegokolwiek sensu czy to się tyczy muzyki,filmu,książki,cokolwiek jest pokazane w tv jako "hit" czy "modne" jest totalnie po...one,strzeliłbym sobie w łeb aby obudzić się jeszcze raz w latach 90tych pozbawionych komercji i tego całego gówna które nas otacza

Jak ja cie rozumiem.Podejrzewam że jesteś w okolicach 40tki albo i więcej bo pamiętasz stare dobre czasy lat 90-tych. Tak, to inne czasy, inne pokolenie, inna epoka. Kiedyś bez tych internetów, telefonów przy doopie ludzie mieli zapał do tego aby kontaktować się, przychodzili do siebie bez zapowiedzi, poprostu pukało sie do drzwi.Teraz gdyby ktoś do nas przyszedł bez zapowiedzi, byłoby to szokiem.Teraz trzeba się do wszystkich "zapowiadać" bo nie wypada zapukać do drzwi. Dzikość i wyalienowanie w ludziach.Współczuję tym dzieciakom które rosną jak cyborgi, nie wiedzą czym są prawdziwe relacje, spotkania z przyjaciółmi i rozmowy a nie spotkania sztuczne przez internet, a jeśli w realu to i tak po chwili wszyscy zamiast rozmawiać gapią się w swoje ekrany telefonów. Cieszę sie że wychowałam się w tamtych czasach, mam co wspominać, mam co porównywać. Obecnie niby jest łatwiej pod względem technologii, w googlach znajdziesz wszystko, dowiesz się jak gdzie dojechać, baaa nawigacja sama cię poprowadzi, właściwie myśleć za wiele nie trzeba bo sztuczna inteligencja w telefonie robi to za nas...Ale jakim kosztem to wszystko się odbywa?

Do tego totalne prostackie programy w telewizji, jakieś paradokumenty typu dlaczego ja, lombardy itd.......Nie ma nic normalnego i wartościowego, nagość i qurestwo w roli głównej...taaa to przoduje. Youtube i te patostreamy, patologia się szerzy wszędzie, a nawet jest propagowana w mediach. Rozdawnictwo 500+ dodatkowo przyczynia się do tego, że patusy czują się jak pączki w maśle.Można tak pisać bez końca. Masz rację, cieżko odnaleźć się w obecnych czasach. Ludzie z tamtego pokolenia zapewne w wiekszości potwierdziliby to. Dobrze że mamy wspomnienia. Trzymaj się i pomyśl że nie jesteś odosobniony w tym przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
 

"Ludzie coraz głupsi"

Wydaje ci sie. Ludzie są dokladnie tak samo glupi jak zawsze, moze nawet troche mniej. To po prostu ty ich bardziej zauwazasz. 

Masz po części rację. W sumie zawsze było pełno głupich ludzi, ale kiedyś nie było internetu i nie wiedziało się że jest tak wielu głupoli dookoła. Poprzez internet wie się więcej, dostrzega się skalę tego. Kiedyś nie było takiej możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
 

Powiem ci, że nie jesteś jedyny.. mam to samo. Nawet chyba mocniej - bo mi odpowiada najzupełniej schyłek XIX wieku. Mam tak chyba za sprawą zamiłowania do specyficznej literatury tych czasów, ale nie tylko. Też jestem zmęczona gonitwą za pieniądzem, zaślepioną masą ludzką która mnie otacza, zniszczoną młodzieżą pozbawioną empatii, zgorzkniałymi starcami... męczy mnie nudna telewizja i denna muzyka - totalne ogłupienie, otumanienie, plastik i miernota. .. pociesz się kolego. Jest nas wielu.

dokładnie! :classic_mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.03.2020 o 03:06, Dobrosułka napisał:

Ludzie naprawde sa coraz glupsi.  Badania ilorazu inteligencji wskazuja, ze po dlugim czasie wzrostu przecietnej inteligencji od okolo 40 lat zaczela ona spadac.  Takze nie zdaje mi sie.  

To, ze zaczela spadać nie oznacza ze jest nizsza niz np. 20 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądam telewizji. Dużo czytam, oglądam wywiady z ciekawymi ludźmi. Unikam kontaktu z ...ami. Słucham ulubionej muzyki. Spotykam się z mądrymi przyjaciółmi. Tylko tak można przetrwać ta epidemię głupoty, prostactwa i miałkości wokół.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autorze mam podobnie wszystko. Jestem już zmęczona tym wszystkim bardzo. Tylko, że nie bardzo jest o tym z kim pogadać. Najbardziej denerwuje mnie to, że ludzie w mediach dzielą sie chętnie śmietniskiem informacyjnym a informacjami które realnie sie mogą człowiekowi przydać to się nie dzielą i tak człowiek żyje dzień w dzień obrzucany tym śmietnikiem informacyjnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też nie cierpie RMFu od jakichś 15-stu lat. Mniej więcej wtedy przyuwazyłam, że ta stacja sie bardzo zmieniła. Było to wtedy gdy w pracy zmuszano mnie do słuchania tej stacji całymi miesiącami. To co zauważyłam wtedy to to, że mieli 10 kawałków jednych i tych samych i katowali je w kółko dzień w dzień. Tak jakby ktoś w rozgłośni włączał to i wychodził sie zajmować czym innym. Inne stacje podobnie. Nie ma już dzisiaj pracowników w znanych rozgłośniach którzy byliby realnymi miłośnikami muzyki. Są tylko puści pracownicy doglądający ogólnie ale nie zajmujący sie tym. Brakuje mi tych panów w radiu którzy kiedyś w nocy mówili swoje refleksje i delektowali się różnoraką muzyką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2020 o 23:19, Gość Kotnieszprot napisał:

Witam,nie mogę odnaleźć się w dzisiejszych popieprzonych czasach,na każdym kroku wszędzie ...ane reklamy,wszędzie elektronika,internet,ludzie coraz głupsi,nie można normalnie pogadać,każdy tylko w telefonie,żeby zaistnieć w tv wystarczy robić z siebie ...ę,jak słyszę dzisiejsze "hity muzyczne" to mam odruch wymiotny piosenki o dupie Maryny przeplatane z ...ycznymi reklamami,telewizja ogłupiająca ludzi,nie ma programów które by czegoś konkretnego nauczyły,niema nic ciekawego albo reklamy albo morda Ibisza albo zniewieściały Martyniuk piejący jakby go wykastrowali w rytm przyklaskujących mu jeszcze większych ...i którzy słuchają tego gówna,mało tego ma powstać film o tym "kimś" ludzie co jest ... z wami? Ludzie z roku na rok są coraz głupsi i nie zanosi się że będzie lepiej,jest przesyt wszystkiego,każda jedna rzecz która jest dziś "na topie" jest dla mnie ...olona,bez jakiegokolwiek sensu czy to się tyczy muzyki,filmu,książki,cokolwiek jest pokazane w tv jako "hit" czy "modne" jest totalnie po...one,strzeliłbym sobie w łeb aby obudzić się jeszcze raz w latach 90tych pozbawionych komercji i tego całego gówna które nas otacza

Zapomniałeś jeszcze wspomnieć o pedalskich wszechobecnych kabaretach .Także uważam ze lata 90te były lepsze !Ludzie poznawali się w realu,częściej ze sobą przebywali,mieli czas na rozrywkę,kulture etc itd .Teraz każdy przed fonikiem i tak jak zauważyłeś to co się dzieje w mediach to makabra jakaś celebryci ,celebrytki ,które nic nie mają do zaoferowania ale i tak kase robią bo dzieciaki wychowane na fonikach są w nich zapatrzeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam czytać takie starcze pier....... Według mnie szukasz stymulacji intelektualnej w miejscach do tego nie przeznaczonych. W momencie, w którym zaakceptujesz daną formę, w której się znajdujesz będzie Tobie znacznie łatwiej. To tak jakbyś wszedł na ring i powiedział, że ten boks to w sumie jest chu.... bo tu tylko po mordzie biją. Nie pasuje Ci radio, słuchaj swojej wyjątkowej muzyki z płyty, pendriva czy innego cuda. Nie pasuje Ci telewizja? Wykup sobie abonament na Netflixie, a jeżeli i to jest dla Ciebie na zbyt niskim poziomie to oglądaj sztuki teatralne. Nikt Ci także nie każe czytać książek, które są na topie. A chcesz coś zmienić w tym smutnym jak pizza kraju to sam napisz książkę, stwórz film o tym człowieku, o którym piszesz, że filmu nie ma. No i na koniec... wydaje mi się, że jednak lat 90tych nigdy nie widziałeś, bo w tym wieku powinien się już dawno skończyć buntowniczy okres, w którym delikwent uważa, że świat jest głupi, a ja w nim jestem wyjątkową jednostką. Chyba, że nigdy nie dorosłeś 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, K.jawor94 napisał:

90tych nigdy nie widziałeś, bo w tym wieku powinien się już dawno skończyć buntowniczy okres

Maybe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2020 o 23:19, Gość Kotnieszprot napisał:

Witam,nie mogę odnaleźć się w dzisiejszych popieprzonych czasach,na każdym kroku wszędzie ...ane reklamy,wszędzie elektronika,internet,ludzie coraz głupsi,nie można normalnie pogadać,każdy tylko w telefonie,żeby zaistnieć w tv wystarczy robić z siebie ...ę,jak słyszę dzisiejsze "hity muzyczne" to mam odruch wymiotny piosenki o dupie Maryny przeplatane z ...ycznymi reklamami,telewizja ogłupiająca ludzi,nie ma programów które by czegoś konkretnego nauczyły,niema nic ciekawego albo reklamy albo morda Ibisza albo zniewieściały Martyniuk piejący jakby go wykastrowali w rytm przyklaskujących mu jeszcze większych ...i którzy słuchają tego gówna,mało tego ma powstać film o tym "kimś" ludzie co jest ... z wami? Ludzie z roku na rok są coraz głupsi i nie zanosi się że będzie lepiej,jest przesyt wszystkiego,każda jedna rzecz która jest dziś "na topie" jest dla mnie ...olona,bez jakiegokolwiek sensu czy to się tyczy muzyki,filmu,książki,cokolwiek jest pokazane w tv jako "hit" czy "modne" jest totalnie po...one,strzeliłbym sobie w łeb aby obudzić się jeszcze raz w latach 90tych pozbawionych komercji i tego całego gówna które nas otacza

mam tak samo jak ty. szczególnie ludzie teraz to porażka. To co jest popieprzone i obleśne jest normą teraz. Wszechobecna poronografia, w muzyce, telewizji, internecie, na plakatach, wśród "celebrytow". Rzygać mi się chce od tego. Muzyka jak wspomniałeś porażka, mędzenie o dupie Marynie. Kurła kiedyś to było... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2020 o 07:19, Gość Kotnieszprot napisał:

nie mogę odnaleźć się w dzisiejszych popieprzonych czasach

morda I. albo zniewieściały M. piejący jakby go wykastrowali w rytm przyklaskujących mu jeszcze większych ...i którzy słuchają tego gówna

każda jedna rzecz która jest dziś "na topie" jest dla mnie ...olona,bez jakiegokolwiek sensu

strzeliłbym sobie w łeb aby obudzić się jeszcze raz w latach 90tych pozbawionych komercji i tego całego gówna które nas otacza

 

Klasyczny przykład obrzydzania sobie życia poprzez pogardę dla innych, wrzucanie wszystkiego do jednego worka, przesadę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.03.2020 o 12:07, Dobrosułka napisał:

Wytlumaczenie naukowe jest: iloraz inteligencji spada od kilku dekad.  

ludzie dzisiaj statystycznie (rzeczywyscie) sa glupsi od tych 20 czy 30 lat temu

 

Tylko że nawet sami naukowcy radzą brać pod uwagę, iż wprawdzie standardy mierzenia IQ zmieniały się z czasem, jednak może testy wciąż za bardzo promują sposób myślenia należący już do przeszłości, nie są adekwatne do specyfiki postrzegania przez nowe pokolenia, nie odpowiadają obecnej charakterystyce ludzkiej inteligencji i dlatego nie potrafią jej tak naprawdę określić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisane jakby z przekąsem :classic_smile:

Obecne czasy pozostawiają wiele do życzenia, bezdyskusyjnie. Ale czy kiedykolwiek były takie, w których starsze pokolenia nie deprecjonowały młodszych? Taka postawa dorobiła się nawet swojej nazwy: juvenoia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się spokojnie od tego odciąć:) nie mam telewizji,bladego pojęcia nie mam czego się teraz słucha i co zenek śpiewa. Nie wchodzę na plotkarskie portale,na fb mam polubione Ci lubie i zablokowana resztę. Otaczam się tym co lubie,mam szczęście że poznałam też ludzi którzy żyją tak samo i jest super. Grunt to nie dać się zagłuszyć tlumowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2021 o 11:13, KateZRzeszowa napisał:

Da się spokojnie od tego odciąć:) nie mam telewizji,bladego pojęcia nie mam czego się teraz słucha i co zenek śpiewa. Nie wchodzę na plotkarskie portale,na fb mam polubione Ci lubie i zablokowana resztę. Otaczam się tym co lubie,mam szczęście że poznałam też ludzi którzy żyją tak samo i jest super. Grunt to nie dać się zagłuszyć tlumowi

Ważne, żeby żyć w zgodzie z samym sobą. 

Wystarczy spojrzeć na byłego piłkarza Realu: 

Pasja Garetha Bale'a do golfa, która przebija u niego także zainteresowanie futbolem, znana jest nie od dziś. Teraz jednak Walijczyk przyznał, że poza ukochanym sportem, nie interesuje go nic innego. Nie zna nawet premiera Wielkiej Brytanii.

- Nie mam nic na swoim telefonie, tak więc dopóki znajomi mi czegoś nie wyślą, albo agenci nie poinformują mnie o czymś, na co muszę zwrócić uwagę, nie widzę takiej potrzeby 

- Patrzę na to pod względem finansowym, ponieważ może to mieć pewien wpływ na moje inwestycje czy pieniądze, rzeczy się zmieniają. Nie muszę jednak czytać większości bzdur... Naprawdę nie wiem 99 procent rzeczy o Brexicie. Nie wiem nawet, kto jest premierem Wielkiej Brytanii. Nie mam pojęcia - dodał Walijczyk. - Nie jestem tym zainteresowany, więc nie mogę się wypowiedzieć. Śledzę golf, to wszystko. Mogę ci powiedzieć, kto jest numerem 1 na świecie

 

Bale zamiast być na treningu (w pracy) to grał beztrosko w golfa 😁 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie wcale nie są dzisiaj głupsi, po prostu tak jak kiedys imbecyle siedziały w domu i marnowały czas na TV albo ryby, tak teraz internet dał im platforme do wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony narzekasz na głupich ludzi, z drugiej przeraża cie technologia i jej obsługa? Aha xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×