Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość taki jeden

Chcialbym zyc ok 100 lat temu, lub 150 lat temu

Polecane posty

Gość taki jeden

Mieszkalbym w duzym domu, wielopietrowym, gdzie mieszkalaby wielopokoleniowa rodzina. Mielibysmy sluzbe. Jezdzilibysmy dorozkami. Mezczyzni chodziliby w kapeluszach. Doktor przyjezdzalby do domu i wital sie z nami z szacunkiem. Zycie toczyloby sie powoli, w sposob uporzadkowany. Tylko nieliczni by sie wyrozniali, i byliby poza marginesem spoleczenstwa.

Wtedy nie bylo osob samotnych, bo nie bylo internetu, instagrama, ludzie ze soba rozmawiali, przebywali, byli dla siebie zyczliwsi, mieli czas na pielegnowanie znajomosci. Nie zapominano o dawnych znajomosciach, bo trudniej bylo nawiazywac nowe.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anty Bazyl

To ci dosraal ten powyżej 😂 😂 😂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Mieszkalbym w duzym domu, wielopietrowym, gdzie mieszkalaby wielopokoleniowa rodzina. Mielibysmy sluzbe. Jezdzilibysmy dorozkami. Mezczyzni chodziliby w kapeluszach. Doktor przyjezdzalby do domu i wital sie z nami z szacunkiem. Zycie toczyloby sie powoli, w sposob uporzadkowany. Tylko nieliczni by sie wyrozniali, i byliby poza marginesem spoleczenstwa.

Wtedy nie bylo osob samotnych, bo nie bylo internetu, instagrama, ludzie ze soba rozmawiali, przebywali, byli dla siebie zyczliwsi, mieli czas na pielegnowanie znajomosci. Nie zapominano o dawnych znajomosciach, bo trudniej bylo nawiazywac nowe.

 

A miałbyś pieniądze żeby kupić sobie żonę? Skąd wiesz, że chodziłbys w kapeluszu i nalezalbys do wyższej sfery? Przecież w wiekszosci wywodzimy się z plebsu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Mieszkalbym w duzym domu, wielopietrowym, gdzie mieszkalaby wielopokoleniowa rodzina. Mielibysmy sluzbe. Jezdzilibysmy dorozkami. Mezczyzni chodziliby w kapeluszach. Doktor przyjezdzalby do domu i wital sie z nami z szacunkiem. Zycie toczyloby sie powoli, w sposob uporzadkowany. Tylko nieliczni by sie wyrozniali, i byliby poza marginesem spoleczenstwa.

Wtedy nie bylo osob samotnych, bo nie bylo internetu, instagrama, ludzie ze soba rozmawiali, przebywali, byli dla siebie zyczliwsi, mieli czas na pielegnowanie znajomosci. Nie zapominano o dawnych znajomosciach, bo trudniej bylo nawiazywac nowe.

 

A miałbyś pieniądze żeby kupić sobie żonę? Skąd wiesz, że chodziłbys w kapeluszu i nalezalbys do wyższej sfery? Przecież w wiekszosci wywodzimy się z plebsu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćgość
 

A miałbyś pieniądze żeby kupić sobie żonę? Skąd wiesz, że chodziłbys w kapeluszu i nalezalbys do wyższej sfery? Przecież w wiekszosci wywodzimy się z plebsu...

 Jakby miał duuużo kasy i dobrze płacił, to mój mały mógłby mu za wieszak do kapelusza służyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gamoń

potomek targowicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gamoń

Albo   prawnuk  kolonialnej arystokracji  angielskiej.

Nasłuchał sie od babci opowieści o szczęsliwych ciapatych dreptających  po  100 hektarowej posiadłości w pełnym słońcu z imbryczkiem herbatki z usmiechem nie schodzącym ze śniadych twarzy nawet kiedy  recytowali formułki:  tak ser, nie ser, dziękuje ser,  zrobie co w mojej mocy ser, gra pan  cudnie w krykieta ser, moja żona uwielbia gdy ją pan dupczy  po popołudniowej herbatce ser

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
 

A miałbyś pieniądze żeby kupić sobie żonę? Skąd wiesz, że chodziłbys w kapeluszu i nalezalbys do wyższej sfery? Przecież w wiekszosci wywodzimy się z plebsu...

zainspirowal mnie film, ktory wczoraj obejrzalem... urzekl mnie tamten klimat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

zainspirowal mnie film, ktory wczoraj obejrzalem... urzekl mnie tamten klimat

No tak, każdy chciałby żeby służba wokół niego latała. A tak na marginesie, to było dużo osób samotnych. Były wyśmiewane i biedowały na garnuszku rodziny (kobiety). Mężczyźni kończyli jak ojciec Goriot. W najlepszym przypadku. Bo prędzej ich coś trafiło na wojence.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gamoń

Ja bym nie chciał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
 

No tak, każdy chciałby żeby służba wokół niego latała. A tak na marginesie, to było dużo osób samotnych. Były wyśmiewane i biedowały na garnuszku rodziny (kobiety). Mężczyźni kończyli jak ojciec Goriot. W najlepszym przypadku. Bo prędzej ich coś trafiło na wojence.

ale ja mowie o czasach pokoju

 

dzisiaj internet poteguje samotnosc, bo osoby samotne wchodza na forum jak to i maja iluzje kontaktu z drugim czlowiekiem

 

a kiedys trzeba bylo wyjsc w koncu wyjsc z domu i trafialo sie na innych ludzi i tworzyly sie wiezi

 

oczywiscie, mimo to, istnialy osoby samotne, ale to byly ekstremalne jednostki, a dzisiaj osoby nawet w miare normalne, moga byc samotne, bo wiezi ludzkie sa ulotne i - zwlaszcza w mlodym wieku -  skupione są na lansie i hedonizmie!

PS uzylem nicku taki jeden, ale teraz pisze jako gosc, jestem autorem tematu

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Pewnie mieszkałbyś w kilkanaście osób w ciasnych izbach jakiejś wiejskiej chaty, klepał biedę i mięso jadł raz w miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anty Bazyl
 

ale ja mowie o czasach pokoju

 

dzisiaj internet poteguje samotnosc, bo osoby samotne wchodza na forum jak to i maja iluzje kontaktu z drugim czlowiekiem

 

a kiedys trzeba bylo wyjsc w koncu wyjsc z domu i trafialo sie na innych ludzi i tworzyly sie wiezi

 

oczywiscie, mimo to, istnialy osoby samotne, ale to byly ekstremalne jednostki, a dzisiaj osoby nawet w miare normalne, moga byc samotne, bo wiezi ludzkie sa ulotne i - zwlaszcza w mlodym wieku -  skupione są na lansie i hedonizmie!

PS uzylem nicku taki jeden, ale teraz pisze jako gosc, jestem autorem tematu

 

 

Nie. Jest samotność, bo taki stary buc jak ty nalatrzy sie na młodziutkie dziewczyny w internecie i wydaje mu się, ze taka mu sie nalezy! Z uporem maniaka siedzi i marzy o mlodym mięsku zamiast poznawać kobiety na swoim poziomie. No ale takie na jego poziomie się dziadowi nie podobają. Jak sie naoglada zrobionych młodych to poniżej inne sa brzydkie i stare. Sam sie spisales na straty. W tamtych czasach z tym szambem w glowie tez byłbys starym, grubym odrzutem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Etam, nie wierzę, że Autor niczego nie potrafi. Przecież dobrze posluguje się językiem polskim, ma chłop poczucie humoru i niezłe bajędy sprzedaje...😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Onkosfera, zmienilas awatar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga

100 lat temu dziubasku to by ci snieg na glowe lecial przez dach w drewnianej chalupie, a w polu bys w konia robil. Moj tata ma 84 lata i to pamieta z dziecinstwa, snieg lecacy na lozko przez dziury w dachu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga

100 lat temu dziubasku to by ci snieg na glowe lecial przez dach w drewnianej chalupie, a w polu bys w konia robil. Moj tata ma 84 lata i to pamieta z dziecinstwa, snieg lecacy na lozko przez dziury w dachu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jabłeczna
 

lepiej być samemu niż jakimś bazylem albo grubaską

no właśnie,lepiej być samemu niż jakimś bazylem,dlatego potrzeby załatwiasz za pomocą rączki cw.elu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×