Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

1 godzinę temu, emkw35 napisał:

Dziękuje za odp

Już prawie nie czuć zgrubienia, chyba się wchłonęło

No to dobrze następne jeśli masz to pójdą już lepiej 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Goralka napisał:

Mi mowil że nie ma znaczenia kiedy się robi tylko problem jest taki że terminy na pobranie nie są najbliższe w Krakowie a nie robią wszędzie tych badań.. ja czekałam chyba że 2.5 tyg na pobranie a na wyniki później 10 dni .i koszt też jest spory bo za ten pakiet który my mieliśmy to zapłacilismy chyba ok 1800zl  

Gdzie robiłaś? Widziałam że w szpitalu na prokocimiu robią. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Aja napisał:

Szczerze ci powiem, że jeśli masz możliwości dobrego lekarza w Krakowie, gdzie mieszkasz to lepiej tam iść, bo dojazdy 3h w jedną stronę na 15 minut wizyty cię dobiją. 

Co do badań to nie ma czegoś takiego jak zestaw podstawowy, bo każda sytuacja jest inna. I jeśli takie przepisali ci z kliniki to warto je zrobić bo prawdopodobnie uznali, że te w twoim przypadku są kluczowe. 

Ja miałam zupełnie inne: krzywe cukrowa i insulinowa, USG z oceną pco i przepływow na tętnicach macicznych, cytokiny Th1/Th2, homocysteina, przeciwciała tarczycowe, test w kierunku mutacji na trombofilie.

Więc kieruj się tym co tobie zalecono. Bo to każda ma różnie.

Zgadzam się z Aja i jeśli masz jakieś zlecone badania to je zrób a jak jeszcze nie to idź do lekarza on dobierze ci takie jakie będą potrzebne. Nie ma sensu płacić za badania które nie są potrzebne. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, AsiaWin napisał:

Gdzie robiłaś? Widziałam że w szpitalu na prokocimiu robią. 

Dokładnie tam robiłam 😉

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, AsiaWin napisał:

 

Super, dzięki dziewczyny.  Widzę że podobne badania. Dorobie to co mi brakuje i idę na wizytę:) czy to można robić od razu po nieudanym transferze? Czy trzeba odczekać? Czy jakiś dzień cyklu? Mi lekarz mówił że nie ma znaczenia kiedy zrobię.  Ale nie wiem czy tu na forum kiedyś ktoś nie pisał że czas ma znaczenie. 

Aniu a może byś poczekała i pierw wizyta?  🙂 bo te badania tanie nie są, a może się okaże ze coś innego jest i Ciebie jeszcze potrzebne do zbadania? 
 

ja tez robiłam w Prokocimiu 🙂 

Edytowano przez malagosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, malagosia napisał:

Aniu a może byś poczekała i pierw wizyta?  🙂 bo te badania tanie nie są, a może się okaże ze coś innego jest i Ciebie jeszcze potrzebne do zbadania? 
 

ja tez robiłam w Prokocimiu 🙂 

Zobaczę jak z terminami wyjdzie  🙂 A do tego lekarza to gdzie najlepiej iść? W różnych miejscach przyjmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi, widzę ze każda z Nas ma inaczej 🙂 mi tez brzuch wystaje zza spodni chociaż całe życie byłam sucharek, niby ciuchy nosze te same co nosiłam tylko już troche na wdechu zapinam spodnie 🤪 wczoraj miałam ewidentnie gorszy dzień dziś już jest lepiej 😉 trzymam kciuki za wszystkie testujące dziewczyny w tym tygodniu 🙂 ❤️ 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, karioka84 napisał:

Ostatnio było pytanie dot. malowania włosów podczas ciąży. A co sądzicie o malowaniu podczas stymulacji? Mi się dużo wcześniej zaczął okres i nie zdążyłam tego zrobić. Chodzi o sam początek jeszcze podczas brania tylko Gonapeptylu. Czy lepiej zrobić to po punkcji a przed ewentualnym transferem?

Ktoś coś? 🙃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, AsiaWin napisał:

Zobaczę jak z terminami wyjdzie  🙂 A do tego lekarza to gdzie najlepiej iść? W różnych miejscach przyjmuje.

Sportmedicum najłatwiej się dostać 😉

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny, ja jutro mam punkcję zaplanowana, stresuje się jakoś tak nie wiem czemu. I dziś już brzuch czuje bardziej niż do tej pory i mam wzdęty ale to moze być dobry znak akurat więc na to liczę.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Goralka napisał:

Hej dziewczyny, ja jutro mam punkcję zaplanowana, stresuje się jakoś tak nie wiem czemu. I dziś już brzuch czuje bardziej niż do tej pory i mam wzdęty ale to moze być dobry znak akurat więc na to liczę.

Nie martw się:) na pewno jajka urosly! 🙂 jutro powstaną Twoje dzieci:) trzymam kciuki za dużo dobrych komórek!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, emkw35 napisał:

Dziewczyny po dzisiejszym zastrzyku z gonapeptylem mi wyskoczył jakiś guz Chyba coś źle zrobiłam Miałyście coś takiego? Powietrze wypuściłam. Może źle chwyciłam fałd? Mam nadzieje, że sie przyjmie i rozejdzie ten lek tak jak trzeba Ehhh teraz mam stresa 

Guz najczęściej robi się gdy zbyt szybko wstrzykniesz fiolkę lub trafisz w żyłę. Powietrza musiałabyś podać bardzo dużo, żeby coś się działo.  Przy braniu prolutexu zauważyłam, ze jeśli zaraz po zastrzyku dobrze roztarłam to miejsce, to nic nie bolało, ani nie było gulki. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny mam pytanie, w którym tygodniu odstawiałyście leki po transferze, pytam o standardowe przypadki, gdy nie było, żadnych dodatkowych komplikacji. 

Ja jestem w 9 tyg i 4 dniu, od początku 9 tyg lekarz rozpisał mi plan odstawiania. 

(Wcześniej brałam Lutinus 3x3 , estrofem 2 x 0,5 ) Estrofem dzis biorę ostatni raz a przez tydzień brałam  1 x 0,5 

Lutinus przez oststnie 5 dni brałam 3x2 tabletki,  od jutra 3x1 tabletka, z kolejne 5 dni 2x1 tabletka i znowu za 5 dni 1x1 tabletka przez 5 dni i koniec. Wyliczylam, ze będę brać progesteron do poczatku 12 tygodnia. 

Wiem, ze łożysko produkuje progesteron od 8 tygodnia a od 12 przejmuje tą funkcję całkowicie, ale dziwnie czuje się z tymi 3 tabletkami dziennie od jutra 🙂   Czy Wy badałyście poziom progesteronu przy odstawianiu? Ja nie mam nic zleconego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Wiosenka napisał:

Dziewczyny mam pytanie, w którym tygodniu odstawiałyście leki po transferze, pytam o standardowe przypadki, gdy nie było, żadnych dodatkowych komplikacji. 

Ja jestem w 9 tyg i 4 dniu, od początku 9 tyg lekarz rozpisał mi plan odstawiania. 

(Wcześniej brałam Lutinus 3x3 , estrofem 2 x 0,5 ) Estrofem dzis biorę ostatni raz a przez tydzień brałam  1 x 0,5 

Lutinus przez oststnie 5 dni brałam 3x2 tabletki,  od jutra 3x1 tabletka, z kolejne 5 dni 2x1 tabletka i znowu za 5 dni 1x1 tabletka przez 5 dni i koniec. Wyliczylam, ze będę brać progesteron do poczatku 12 tygodnia. 

Wiem, ze łożysko produkuje progesteron od 8 tygodnia a od 12 przejmuje tą funkcję całkowicie, ale dziwnie czuje się z tymi 3 tabletkami dziennie od jutra 🙂   Czy Wy badałyście poziom progesteronu przy odstawianiu? Ja nie mam nic zleconego. 

Nie martw się, ja też miałam mniej więcej podobny schemat odstawienia leków i jak dotej pory wszystko jest dobrze. Po odstawieniu nie robiłam poziomu progesteronu. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, DoMi napisał:

Nie martw się, ja też miałam mniej więcej podobny schemat odstawienia leków i jak dotej pory wszystko jest dobrze. Po odstawieniu nie robiłam poziomu progesteronu. 

Super, dziękuję za odpowiedz, bo mam juz dość tych tabletek i z radością się ich pozbędę, ale z drugiej strony nie chciałabym zaszkodzić maleństwu 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Goralka napisał:

Hej dziewczyny, ja jutro mam punkcję zaplanowana, stresuje się jakoś tak nie wiem czemu. I dziś już brzuch czuje bardziej niż do tej pory i mam wzdęty ale to moze być dobry znak akurat więc na to liczę.

Gratuluję i życzę powodzenia 😊

Czekamy jutro na dobre informacje 💚

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Wiosenka napisał:

Super, dziękuję za odpowiedz, bo mam juz dość tych tabletek i z radością się ich pozbędę, ale z drugiej strony nie chciałabym zaszkodzić maleństwu 🙂 

Wiem co czujesz... Też już mam dość tych leków. Na samą myśl o ich łykaniu robi mi się niedobrze 😋 serio, ale to pewnie przez mdłości które ciągle mi doskwierają. Jestem w 12t3d i dalej biorę Luteinę dopochwowo 3x1, Duphaston 3x1 i Acard 1x1, oprócz tego MAMA Dha 2x1.

Juz nie mogę się doczekać, bo 13 grudnia (14tc) odstawiam luteinę a 16 grudnia (15tc) duphaston. Tyle czasu łykać te tabletki... No ale czego się nie zrobi dla naszych maleństw 🥰😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Wiosenka napisał:

Super, dziękuję za odpowiedz, bo mam juz dość tych tabletek i z radością się ich pozbędę, ale z drugiej strony nie chciałabym zaszkodzić maleństwu 🙂 

Nie martw się 🙂 Będzie dobrze, a który to już tydzień? Tez na poczatku mialam obawy. Podwójnie odczuwałam każde ciągnięcie czy kłucie w okolicach brzucha bo bałam się że to przez to odstawienie leków. No ale w końcu lekarz wie co robi i jak na razie wszystko jest ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowa. Mam pytanie do was dziewczyny. Czy któraś w was ma ivf albo icsi za granicą? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Goralka napisał:

Hej dziewczyny, ja jutro mam punkcję zaplanowana, stresuje się jakoś tak nie wiem czemu. I dziś już brzuch czuje bardziej niż do tej pory i mam wzdęty ale to moze być dobry znak akurat więc na to liczę.

Bede trzymac kciuki Bedzie dobrze! Zobaczysz A później już z górki :) niechaj wszystkie jajka beda dorodne 😁

Ja za to jutro rano dowiem się czy punkcja bedzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny dziś 3dpt. Jestem świeżo po punkcji. 

Strasznie rozbolal mnie brzuch. Am takie skurcze, ze az mnie mdli. Zauważyłam brązowe plamienie.

Temp 37

Myślicie , że mogę wziąść apap? 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Martuska napisał:

Dziewczyny dziś 3dpt. Jestem świeżo po punkcji. 

Strasznie rozbolal mnie brzuch. Am takie skurcze, ze az mnie mdli. Zauważyłam brązowe plamienie.

Temp 37

Myślicie , że mogę wziąść apap? 😞

Po transferze można brać apap i nospe. Także śmiało bierz 🙂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Goralka napisał:

Hej dziewczyny, ja jutro mam punkcję zaplanowana, stresuje się jakoś tak nie wiem czemu. I dziś już brzuch czuje bardziej niż do tej pory i mam wzdęty ale to moze być dobry znak akurat więc na to liczę.

Super w końcu dobijasz do tego momentu ❤ wzdęty brzuch to normalne. Także tym się nie przejmuj. Ja miałam w dniu punkcji jak rano wstałam to myślałam że balon urodzę 🤣🙈 a babka co była przede mną już 3 dni przed punkcja taki miała 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Martuska napisał:

Dziewczyny dziś 3dpt. Jestem świeżo po punkcji. 

Strasznie rozbolal mnie brzuch. Am takie skurcze, ze az mnie mdli. Zauważyłam brązowe plamienie.

Temp 37

Myślicie , że mogę wziąść apap? 😞

A może napisz sms do lekarza swojego i coś poradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.11.2020 o 23:08, Keffy napisał:
Dnia 9.11.2020 o 23:08, Keffy napisał:

 

Hej dziewczyny a czy po transferze miałyście zwolnienie z pracy czy można normalnie pracować? Pytam  ponieważ pracuje fizycznie i nie wiem czy jest skazane żeby dźwigać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Martuska napisał:

Dziewczyny dziś 3dpt. Jestem świeżo po punkcji. 

Strasznie rozbolal mnie brzuch. Am takie skurcze, ze az mnie mdli. Zauważyłam brązowe plamienie.

Temp 37

Myślicie , że mogę wziąść apap? 😞

Daj znać później czy Ci lepiej! 

Faktycznie może spróbuj się skontaktować z lekarzem... Mocne to plamienie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Beta34 napisał:

 

Akurat stres, wysiłek fizyczny a szczególnie dźwiganie jest kategorycznie zabronione więc jeśli dwigasz w pracy to koniecznie L4. 

Ja pracuje w biurze i nie brałam L4 😉

Powodzenia 🤞🤞🤞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z dawkowaniem Bemfoli. Muszę brać 450j, a strzykawka ma 300j, czyli 1,5 strzykawki. Niestety na strzykawce najmniejsza dawka to 225j. Jak mam w takim razie wziąć tylko 150j?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Beta34 napisał:

 

Przy pracy fizycznej wzięłabym zwolnienie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×