Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Ggggggr

Czy 10 letnia córka prawidłowo róśnie?

Polecane posty

Zwróciłam na to uwagę gdy zauważyłam że Dorota jest najniższa w klasie. Większość dzieci w jej wieku ma ok 140 cm wzrostu a ona ma 131 cm wzrostu a w wieku 9 lat miała 130 cm wzrostu czyli przez cały rok ursła tylko 1 cm. Waży 26 kg i tyle samo ważyło rok temu. Nie ma problemu z jedzeniem i nie widać po niej żeby była na coś chora. Ja mam 163 cm wzrostu a mąż 176 cm wzrostu 

jeśli prawidłowo się rozwija, to nie ma obaw.

Ja zawsze byłam najniższa i najdrobniejsza w klasie. Gdy miałam 13 lat przestałam rosnąć i utknęłam ze wzrostem 156 cm przy wadze coś ponad 30 kg. W okresie dojrzewania tylko trochę przybrałam na wadze w miejscach kobiecych krągłości i tyle.

no wiesz.. z rodzin mieszanych tak mają

Według siatek centylowych jest jeszcze w normie, chociaż ten 1cm przez cały rok jest trochę niepokojący. Obserwuj pozycję w siatkach i mierz regularnie. Jeżeli tempo nadal będzie kiepskie albo spadnie w siatkach poniżej 3 centyla to idź to lekarza (i nie daj się zbyć).

Moja corka ma 9 lat i 131cm i tez jest najnizsza w klasie. 

Mierzę ja regularnie co miesiac. Dlatego wiem, ze w 4mce urosla 2cm i jest ok.

W rok 1cm jest juz za malo z tego co czytalam. Sprawdz to moze lepiej i omow z pediatra.

Jeden cm w rok to malo, ale mama niska i moze wrodzila sie w ciebie.  Tak czy inaczej najlepiej omowic to z pediatra.

Jesli wydaje ci sie ze córka jest za niska.Musisz umówic córke do poradni endokrynologicznej dzieciecej i tam porobia badania wiek kostny , hormony wzrostu i badnia uzg brzucha , tarczycy .

Ja z moja córka chodze dotakiej poradni bo za szybko rosnie a ma dopiero 10 lat , wzrost 165 cm

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować