Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Anonimka1999

Jak wyprowadzić się bez wyrzutów sumienia?

Polecane posty

Mam taką sytuację, jestem w ciąży 36 tydzień, więc niedługo poród i teraz się wyprowadzam do partnera, szykuje wszystko już dla dziecka w pokoju, żeby wszystko było gotowe. Zostało mi jeszcze tylko aby spakować swoje rzeczy z swojego domu rodzinnego i przywieźc do partnera. 

Do tej pory mieszkaliśmy osobno, spotykaliśmy się parę razy w tygodniu na noc, partner przyjeżdżał do mnie lub ja do niego. 4 lata mieszkałam sama, mam też swojego pieska od 3 lat w swoim domu rodzinnym, ponieważ rodzice wyjeżdżali za granicę do pracy i wpadali raz na weekend w miesiącu. Teraz kiedy zaszłam w ciążę i wyszła taka sytuacja że muszę się wyprowadzić, mój tata wrócił zza granicy na stałe do Polski do domu rodzinnego i od stycznia pracuje w Polsce. 

Jak wyprowadzić się bez wyrzutów sumienia zostawiając go? (Oczywiście wiem, wrócił że względu na mnie do Polski, abym sama nie była, bo było ciężko jeśli chodzi o utrzymanie itp , ale teraz czuję się tak jakby dawał mi wrażenie że specjalnie dla mnie wrócił a ja go teraz chce zostawić wyprowadzając się, wzbudza we mnie razem z mamą poczucie winy że go chce zostawić) Odkąd wrócił do Polski mój tata, oczywiście wszystko robiłam ją. Sprzątałam, gotowałam, prałam, zawsze mnie ganiał, że mam wszystko robić, coś tam pomagał, ale mniejsza o to Wyprowadzam się tylko 10km więc nie będzie problemu, aby przyjechać itp. 

Będę miała dziecko teraz z partnerem i chcemy razem mieszkać, trochę się usamodzielnić, pożyć samemu, i zdołać odpowiedzialności i wychowaniu wspólnie dziecka. Ogólnie moi rodzice wywierają na mnie jakby chcieli abym czuła się winna że chce się wyprowadzić, oczywiście moja mama kupiła wyprawkę a teraz gdy się wyprowadzam nie chce mi nic dać dla dziecka.

Jak mam wyprowadzić się bez wyrzutów sumienia? Trochę mi szkoda taty, zostawiać go samego, bo co będzie robić, i tak głównie pracuje, będę go odwiedzać to tylko 10km, ale z drugiej strony myślę że rodzice też mnie zostawili jak miałam 15 lat, i wychowywałam się sama, życie sama poznawałam, jakoś dawałam sama radę, więc jak nie czuć wyrzutów i się wyprowadzić? Co robić? 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×