Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kitsune

Czy zapłacicie za czesne prywatnego żłobka/ przedszkola?

Polecane posty

Ja zapłacę. Mimo, że kwota nie jest mała to chciałabym żeby żłobek jednak funkcjonował po tym jak to wszystko się skończy.

Obawiam się jednak że wiele rodziców nie zapłaci i żłobek i tak plajtnie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czy jeżeli Ty nie miałabyś pieniędzy przez 2 albo 4 miesiące, bo np straciłabyś pracę, to złobek przyjałby Twoje dziecko za free? Biznes to biznes, niesie za sobą ryzyko finansowe. 

Nie jestem w takiej sytuacji, ale nie wiem co bym zrobiła, na pewno najpierw przeczytałabym umowę którą podpisałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie mam dziecka i nie wiem co bym zrobiła. Nie jest to tak, ze mimo wszystko trzeba zapłacić? Co masz w umowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w umowie nie ma takich zapisów.

Myślę, ze jakbym naprawdę nie miała pieniędzy to też bym nie zapłaciła (i rozumiem tych co są w tej sytuacji) ale jednak zależałoby mi żeby żłobek dalej funkcjonował bo innej opcji specjalnie nie mam. Jak zaliczy plajtę to będę musiała zrezygnować z roboty:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym, ze jesli łącznie żłobek bedzie zamknięty 3 msc albo dłużej, to musisz sie zastanowić czy Cię na to stać. I tak nie masz gwarancji czy nie splajtuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Myślę, ze jakbym naprawdę nie miała pieniędzy to też bym nie zapłaciła (i rozumiem tych co są w tej sytuacji) ale jednak zależałoby mi żeby żłobek dalej funkcjonował bo innej opcji specjalnie nie mam. Jak zaliczy plajtę to będę musiała zrezygnować z roboty:(

Zgodnie z prawem płaci się za wykonaną usługę - tu jej nie było. Oczywiście że nie z winy placówki a przez epidemię, no ale jednak to trochę tak jakby płacić fryzjerce za strzyżenie, które się nie odbyło. Tzn. można jeśli się chce, ale nie jest to obowiązkiem. 

A co do tego, czy kogoś stać czy nie - niestety za chwilę może się okazać, że NIKOGO nie stać, bo czeka nas mega kryzys, również tych, którzy bardzo dobrze zarabiali. 

Nam w firmie zmniejszają pensje (nie wiem na jak długo wystarczy im środków na koncie), moją koleżankę już zwolnili, więc niemal każdy dostanie mocno po kieszeni. I szczerze - wolę mieć zapas kasy na czynsz, bo nie wiem czy za miesiąc moja firma będzie miała z czego wypłacić mi pensję :(

Brutalnie mówiąc - miesięczne czesne za przedszkole=2 miesięczny czynsz za mieszkanie.

Mam trochę wyrzutów sumienia, ale pocieszam się, że nasze przedszkole dostaje parę tysięcy z gminy z powodu orzeczenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×