Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

2 godziny temu, Gosciowka napisał:

A jak ogólnie wszystko dobrze? Główke już trzyma na brzuszku jak lezy? Bo moja jak kładę ja na brzuchu to podnosi ale dupę 😂😂 nie no głowę też jej się zdarzy ale prędzej u góry będzie tyłek niz głowa... I już jakoś coraz mniej jej przeszkadza ta pozycja, polubiła się z bujaczkiem potrafi na nim zasnąć więc też mam jakoś więcej czasu dla siebie, wczoraj przyszła nam mata, zapakowałam już ja na mikołajki będziemy testować 😁

Wszystko jest dobrze, lekarka nic nie mówiła... a z tym leżeniem na brzuszku to nie kładę jej codziennie, za to główkę ładnie już trzyma w pionie, na płaskim już jej tak nie pasuje leżenie🙄😊leży z nami w pokoju na dużej poduszce i pod spodem pare mniejszych, ze ma głowę trochę uniesiona... po szczepieniu jest bardzo niespokojna, musiałam dac jej czopek, biedna teraz śpi 😔mam nadzieje ze jutro już będzie lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Gosciowka napisał:

Pięknie ci zeszło. A pewnie w ciąży stres był jak to będzie co? Zawsze się bałam że w ciąży dowale kg (sama mam za dużo dodatkowych jeszcze sprzed) i że później już wcale nie zrzucę i będę taka ogromną, na szczęście jakoś mi się udało, przed kolejna ciąża chce trochę zrzucić tak chociaż 10, mam nadzieję że mi się uda 😌

A jak tam w domku z dzidziusiem? Zapomniałaś juz o tym wszystkim, czy jednak siedzi to w głowie?

Mi też by sie przydalo jeszcze z 10kg zrzucić 😅

A w domku super. Już zapomniałam o wszystkim na szczęście. Nie mam nawet czasu myśleć o tym bo przy dwójce małych dzieciaków jest co robić 😂 dziś byłam z małym na kontroli z tym wodonerczem i mamy podawać jeszcze antybiotyk 2 tygodnie.. czyli w sumie będzie miesiąc 🤦‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny A jakie kupki robią wasze maluszki po mleku modyfikowanym? U nas są dość rzadkie takie jak po naturalnym karmieniu.. A wiadomo że po MM kupki są przeważnie twardsze. Nie wiem czy to biegunka czy tak powinno być. Dzwonilam do.poloznej to powiedziała że tak może być ale trochę się martwię 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój w nocy przesypia ładnie. Po karmieniu o 21 cyrki odstawia do 23. Śpi do 4. Potem 7-8. W dzień poniżej 3 godziny wytrzymuje między karmieniami. Karmię go z butelki odciąganym mlekiem i 1 raz w nocy mm, bo mi nie starcza.

Na brzuszku leży często, ale po kilkanaście minut. Najdłużej leży na śpiocha.... Główkę podnosi bardzo dużo i jak jest na ramieniu i jak leży na brzuszku. Jak się wścieka, to i główkę i nogi na do góry 😁😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój w nocy przesypia ładnie. Po karmieniu o 21 cyrki odstawia do 23. Śpi do 4. Potem 7-8. W dzień poniżej 3 godziny wytrzymuje między karmieniami. Karmię go z butelki odciąganym mlekiem i 1 raz w nocy mm, bo mi nie starcza.

Na brzuszku leży często, ale po kilkanaście minut. Najdłużej leży na śpiocha.... Główkę podnosi bardzo dużo i jak jest na ramieniu i jak leży na brzuszku. Jak się wścieka, to i główkę i nogi na do góry 😁😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2020 o 00:21, Gość04 napisał:

Dziewczyny A jakie kupki robią wasze maluszki po mleku modyfikowanym? U nas są dość rzadkie takie jak po naturalnym karmieniu.. A wiadomo że po MM kupki są przeważnie twardsze. Nie wiem czy to biegunka czy tak powinno być. Dzwonilam do.poloznej to powiedziała że tak może być ale trochę się martwię 😕

U nas teraz od dłuższego czasu kupki się unormowały są codziennie - rzadkie, żółte. Dla mnie najważniejsze że nie ma zaparc i się nie męczy jak na początku że zrobieniem kupy... To była masakra. 

Pewnie zależy do dziecka i czy dodatkowo przyjmuje jakieś leki, suplementy, probiotyki itd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2020 o 00:21, Gość04 napisał:

Dziewczyny A jakie kupki robią wasze maluszki po mleku modyfikowanym? U nas są dość rzadkie takie jak po naturalnym karmieniu.. A wiadomo że po MM kupki są przeważnie twardsze. Nie wiem czy to biegunka czy tak powinno być. Dzwonilam do.poloznej to powiedziała że tak może być ale trochę się martwię 😕

U nas kupki ładne, żółte po mleku i z takim serkiem. Bez śluzu. Położna mówiła ze takie powinny być. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dajecie jakieś probiotyki? Ja podaje Dicoflor, espumisan oraz Delicol położna mi poleciła. Zamówiłam szczepionki , jutro jadę odebrać z apteki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2020 o 12:05, Milkyway38 napisał:

Moja jest aż nadto aktywna😅 śpi max 2-3 godziny dziennie, wczoraj musiałam się o 19 na chwile położyć Ze zmęczenia to przysnęła i już spałam, maz się mała zajmował do 10 później usnela😊 Dał jej po kąpaniu butelke a jak się przebudziła to już była ze mną w lozku na następne karmienie..🙂

ogolnie mała jest bardzo żywym dzieckiem, jestem w szoku ze tak mało snu jej wystarcza... co do leżenia na brzuszku to nasza mało leży, czasami jak usunie w dzień to ja kładę na brzuszku i śpi .. dzisiaj miała pierwsze szczepienie- strasznie plakala😥 o dziwo nie śpi, tylko leży koło mnie i ja zabawiam..😁mała już wazy 5300 kg i mierzy 61 cm- ma w razie goraczki wypisała nam jakieś czopki, maz wybierze po pracy receptę..cały dzień na brzuszki moja by nie wytrzymała chyba tylko jak śpi 🤔 przez jaki czas ma tak leżeć ??? Coś z bioderkami nie tak??? U nas wszystko ok po Usg bioderek, nic nie mówiła ze mam ja tak kłaść... a może to z powodu wcześniejszego porodu??

Z bioderkami wszystko ok tylko jak leży na plecach to częściej przekłada się na prawą stronę i żeby później b nie było problemów i nie trzeba było chodzić na rehabilitację lekarz kazał kłaść na brzuchu żeby właściwie się kształtował szkielet tzn symetrycznie. Ale strasznie nie idzie nam to leżenie na brzuchu, wczoraj polezala może 10 min w sumie cały dzień 😕 jak ja położę to chwilę poleży a później zaczyna się straszny płacz 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Annak napisał:

A dajecie jakieś probiotyki? Ja podaje Dicoflor, espumisan oraz Delicol położna mi poleciła. Zamówiłam szczepionki , jutro jadę odebrać z apteki. 

My dajemy biogaia i espumisan. Wcześniej dawaliśmy też kolzym ale jak skoczyliśmy buteleczkę to na razie nie kupowałam nowej. 

Jakie szczepionki zamówiłaś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Janka franka napisał:

My dajemy biogaia i espumisan. Wcześniej dawaliśmy też kolzym ale jak skoczyliśmy buteleczkę to na razie nie kupowałam nowej. 

Jakie szczepionki zamówiłaś? 

Infanrix 5 w 1, położna mówiła mi ze jest lepsza niż 6 w 1 wiec taka kupiłam. No i Rotarix 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas kupki takie jasno brązowe i takie stosunkowo rzadkie, w szpitalu i w domu jak byliśmy na bebiku to miala czasem takiemocno zbite że aż w szoku byłam, cieszę się że już są takie normalne bo już się tak nie męczy jak wcześniej, za to my przy przebieraniu bardziej 😂😂 a no i zaczęły lekko śmierdzieć, to normalne? 🤔

2 godziny temu, Annak napisał:

Infanrix 5 w 1, położna mówiła mi ze jest lepsza niż 6 w 1 wiec taka kupiłam. No i Rotarix 

Jak cenowo cię to wyszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Gosciowka napisał:

U nas kupki takie jasno brązowe i takie stosunkowo rzadkie, w szpitalu i w domu jak byliśmy na bebiku to miala czasem takiemocno zbite że aż w szoku byłam, cieszę się że już są takie normalne bo już się tak nie męczy jak wcześniej, za to my przy przebieraniu bardziej 😂😂 a no i zaczęły lekko śmierdzieć, to normalne? 🤔

Jak cenowo cię to wyszło?

Tak u nas tez śmierdzą takim czymś skwaśniałym i od razu wiem ze kupa jest. Emilka na początku tez miała takie zbite jak plastelina ale to ze dwa razy. 
Dzisiaj jak kupe zrobiła to jej plecami aż wyszło 😉

Gosciowka za Infanrix zapłaciłam 129 zł a Rotarix 299zl 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Janka franka napisał:

U nas teraz od dłuższego czasu kupki się unormowały są codziennie - rzadkie, żółte. Dla mnie najważniejsze że nie ma zaparc i się nie męczy jak na początku że zrobieniem kupy... To była masakra. 

Pewnie zależy do dziecka i czy dodatkowo przyjmuje jakieś leki, suplementy, probiotyki itd. 

A ile razy dziennie Robi kupkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Annak napisał:

U nas kupki ładne, żółte po mleku i z takim serkiem. Bez śluzu. Położna mówiła ze takie powinny być. 

U nas tez właśnie żółte z takim serkiem. Tylko w każdej pieluszce prawie.. A u was ile razy dziennie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Annak napisał:

Tak u nas tez śmierdzą takim czymś skwaśniałym i od razu wiem ze kupa jest. Emilka na początku tez miała takie zbite jak plastelina ale to ze dwa razy. 
Dzisiaj jak kupe zrobiła to jej plecami aż wyszło 😉

Gosciowka za Infanrix zapłaciłam 129 zł a Rotarix 299zl 

U mnie czuć taka kupa normalna w nocy to już wyczułam przed rozebraniem że coś jest, myślałam że takie rzeczy się dzieją dopiero na normalnym jedzeniu a nie na mleku... No ale dobra niech będzie. A robi zazwyczaj jedna dziennie, w sumie to zazwyczaj w nocy 😂😂 co byśmy nie spali chyba... Za to mam wrażenie że zmieniam pampersa co godzinę tak sika, myślę że to kwestia pampersów bo dostałam jeszcze 1 i lecimy na tym a ona już ma ponad 4kg i chyba już za mało chłonne na nią, jak dostałam to zużyje, gdybym opakowania nie wywaliła to bym oddała bo mam w rodzinie dzidzię w drodze, ale tak to mi trochę głupio w reklamówce...

To chyba nie tak zle za te leki nie? A jak dzidziuś się czuje? Już lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gosciowka napisał:

U mnie czuć taka kupa normalna w nocy to już wyczułam przed rozebraniem że coś jest, myślałam że takie rzeczy się dzieją dopiero na normalnym jedzeniu a nie na mleku... No ale dobra niech będzie. A robi zazwyczaj jedna dziennie, w sumie to zazwyczaj w nocy 😂😂 co byśmy nie spali chyba... Za to mam wrażenie że zmieniam pampersa co godzinę tak sika, myślę że to kwestia pampersów bo dostałam jeszcze 1 i lecimy na tym a ona już ma ponad 4kg i chyba już za mało chłonne na nią, jak dostałam to zużyje, gdybym opakowania nie wywaliła to bym oddała bo mam w rodzinie dzidzię w drodze, ale tak to mi trochę głupio w reklamówce...

To chyba nie tak zle za te leki nie? A jak dzidziuś się czuje? Już lepiej?

My używamy pieluchy pampersa Premium care 2 😊I powiem wam Ze ja malej w nocy nie przewijam, dopiero Rano Jak wstanie Rano To ja przewijam i przebieram z pizamki... i Nic nie przecieka sa Tak chlonne, Takze ja tylko te i zadne inne👍😁 Moja w nocy kup nie robi, Zerszta robi Teraz raz na pare dni, ostatnio Po tej szczepionce zrobila taka rzadka zielona, Ale Juz jest ok 👍Za mc mamy znowu szczepienie 23.12 Akurat na swieta🙄😥 bedzie sie znowu meczyc, dlatego swieta spedzimy u siebie zebys Jej nie meczyc, a z Rodzina zobaczymy sie moze Po Nowym roku😒 a Wy jsk dziewczyny swieta planujecie z maluszkami??? Kim Jak sie czujesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Milkyway38 napisał:

My używamy pieluchy pampersa Premium care 2 😊I powiem wam Ze ja malej w nocy nie przewijam, dopiero Rano Jak wstanie Rano To ja przewijam i przebieram z pizamki... i Nic nie przecieka sa Tak chlonne, Takze ja tylko te i zadne inne👍😁 Moja w nocy kup nie robi, Zerszta robi Teraz raz na pare dni, ostatnio Po tej szczepionce zrobila taka rzadka zielona, Ale Juz jest ok 👍Za mc mamy znowu szczepienie 23.12 Akurat na swieta🙄😥 bedzie sie znowu meczyc, dlatego swieta spedzimy u siebie zebys Jej nie meczyc, a z Rodzina zobaczymy sie moze Po Nowym roku😒 a Wy jsk dziewczyny swieta planujecie z maluszkami??? Kim Jak sie czujesz??

Hej, ja już ok. Dzięki🙂

Miałam hardcore emocjonalny przez hormony w połogu. Teraz na szczęście jest już wszystko w normie. Znów jestem „ sobą”. ufff. 

 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Annak napisał:

Tak u nas tez śmierdzą takim czymś skwaśniałym i od razu wiem ze kupa jest. Emilka na początku tez miała takie zbite jak plastelina ale to ze dwa razy. 
Dzisiaj jak kupe zrobiła to jej plecami aż wyszło 😉

Gosciowka za Infanrix zapłaciłam 129 zł a Rotarix 299zl 

Wczoraj taka sama akcja u nas była. Po 2 dniach zrobił kupkę i to taką, że całe plecy aż po kark 😁😁😁 haha. Od razu była kąpiel. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie mały robi ładne kupki. Nie biegunki, nie twarde, takie w sam raz musztardówki🙂

niestety ciemieniuszka nadal jest.. wygląda paskudnie. Używam spreju, ale... 

a jeśli chodzi o kładzenie na brzuszku... to maluszek tego nie nawidzi!!! Tak się drze ( jak zezłoszczony lew) że od razu go biorę na ręce. Nie do wytrzymania..

Jakie macie sposoby na uspokojenie/usypianie dzieciątek?

ja mam kilka ale nie zawsze działają, więc chetnie się dowiem i wypróbuję czegoś nowego. 

U mnie często działa: karuzela ( bardzo nudną ma muzyczkę), kołysanie na ręku i śpiewanie ( głównie piosenki o pszczółce  Maji ), noszenie pionowo na ręku i pokazywanie ścian😁😁, bujaczek, puszczanie piosenek, których słuchał jak był w brzuszku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Kim napisał:

U mnie mały robi ładne kupki. Nie biegunki, nie twarde, takie w sam raz musztardówki🙂

niestety ciemieniuszka nadal jest.. wygląda paskudnie. Używam spreju, ale... 

a jeśli chodzi o kładzenie na brzuszku... to maluszek tego nie nawidzi!!! Tak się drze ( jak zezłoszczony lew) że od razu go biorę na ręce. Nie do wytrzymania..

Jakie macie sposoby na uspokojenie/usypianie dzieciątek?

ja mam kilka ale nie zawsze działają, więc chetnie się dowiem i wypróbuję czegoś nowego. 

U mnie często działa: karuzela ( bardzo nudną ma muzyczkę), kołysanie na ręku i śpiewanie ( głównie piosenki o pszczółce  Maji ), noszenie pionowo na ręku i pokazywanie ścian😁😁, bujaczek, puszczanie piosenek, których słuchał jak był w brzuszku. 

U nas maly jest troche na rękach, potem przy odkładaniu wtulamy sie w niego na chwile i spi 🙂 chodz nie zawsze się sprawdza 😉

Bujaczek masz usztywniony? My dostaliśmy ale okazało się po złożeniu ze to jakby tylko materiał bez żadnego usztywnia. No i troche boje się tam wkładać małego, nie wiem czy to "zdrowe" dla niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, ktokolwiek widział ( u siebie), ktokolwiek wie..

jedna pierś mi „ opadła” . Czy będę jeszcze miała symetryczne czy to koniec?! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Klaud napisał:

U nas maly jest troche na rękach, potem przy odkładaniu wtulamy sie w niego na chwile i spi 🙂 chodz nie zawsze się sprawdza 😉

Bujaczek masz usztywniony? My dostaliśmy ale okazało się po złożeniu ze to jakby tylko materiał bez żadnego usztywnia. No i troche boje się tam wkładać małego, nie wiem czy to "zdrowe" dla niego.

Tak, mam usztywniony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Milkyway38 napisał:

My używamy pieluchy pampersa Premium care 2 😊I powiem wam Ze ja malej w nocy nie przewijam, dopiero Rano Jak wstanie Rano To ja przewijam i przebieram z pizamki... i Nic nie przecieka sa Tak chlonne, Takze ja tylko te i zadne inne👍😁 Moja w nocy kup nie robi, Zerszta robi Teraz raz na pare dni, ostatnio Po tej szczepionce zrobila taka rzadka zielona, Ale Juz jest ok 👍Za mc mamy znowu szczepienie 23.12 Akurat na swieta🙄😥 bedzie sie znowu meczyc, dlatego swieta spedzimy u siebie zebys Jej nie meczyc, a z Rodzina zobaczymy sie moze Po Nowym roku😒 a Wy jsk dziewczyny swieta planujecie z maluszkami??? Kim Jak sie czujesz??

My tez używamy pampersow i od jakiegoś czasu nie przewijam malutkiej w nocy. Nic nie przecieka na szczęście wiec do rana daje radę chociaż Pielucha mocno zasikana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My idziemy w czwartek  1 raz szczepić . Zobaczymy co się będzie działo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Annak napisał:

My idziemy w czwartek  1 raz szczepić . Zobaczymy co się będzie działo 

Daj znac po szczepieniu jak dzidzius reaguje, oby nie tak jak u mnie 2 dni marudzenia i gorączki 😥 miejmy nadzieje ze u Ciebie będzie lepiej👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Milkyway38 napisał:

My używamy pieluchy pampersa Premium care 2 😊I powiem wam Ze ja malej w nocy nie przewijam, dopiero Rano Jak wstanie Rano To ja przewijam i przebieram z pizamki... i Nic nie przecieka sa Tak chlonne, Takze ja tylko te i zadne inne👍😁 Moja w nocy kup nie robi, Zerszta robi Teraz raz na pare dni, ostatnio Po tej szczepionce zrobila taka rzadka zielona, Ale Juz jest ok 👍Za mc mamy znowu szczepienie 23.12 Akurat na swieta🙄😥 bedzie sie znowu meczyc, dlatego swieta spedzimy u siebie zebys Jej nie meczyc, a z Rodzina zobaczymy sie moze Po Nowym roku😒 a Wy jsk dziewczyny swieta planujecie z maluszkami??? Kim Jak sie czujesz??

Ja używam zwykłych pampersa i mała płacze że ma pełnego pampersa i trzeba zmienić, czasem nawet w trakcie jedzenia życzy sobie zmiany, taka z niej damulka 😂😂 mam taki zapas pampersów gdzieś do końca roku, ale później przetestuję te o których mówisz.

Święta spędzany z rodziną wigilię u mojej rodziny w jeden dzień zaprosimy rodzinę męża do nas a jeden spędzimy w naszym gronie ☺️

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kim napisał:

U mnie mały robi ładne kupki. Nie biegunki, nie twarde, takie w sam raz musztardówki🙂

niestety ciemieniuszka nadal jest.. wygląda paskudnie. Używam spreju, ale... 

a jeśli chodzi o kładzenie na brzuszku... to maluszek tego nie nawidzi!!! Tak się drze ( jak zezłoszczony lew) że od razu go biorę na ręce. Nie do wytrzymania..

Jakie macie sposoby na uspokojenie/usypianie dzieciątek?

ja mam kilka ale nie zawsze działają, więc chetnie się dowiem i wypróbuję czegoś nowego. 

U mnie często działa: karuzela ( bardzo nudną ma muzyczkę), kołysanie na ręku i śpiewanie ( głównie piosenki o pszczółce  Maji ), noszenie pionowo na ręku i pokazywanie ścian😁😁, bujaczek, puszczanie piosenek, których słuchał jak był w brzuszku. 

U nas smoczek z pozytywką (taka z Pepco) ale to na mniejsze złości, a tak to tylko ręce uspokajają i to najlepiej jak się kolyszemy albo bujamy w rękach... Najgorzej że często jak zaśnie nam na rękach i odłożymy do łóżeczka to się budzi i od nowa... Ale już się do tego przyzwyczailiśmy 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×