Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

W pozycji wertykalnej czyli na stojąco, siedząco, w kucki. Na pewno nie "klasycznie", na plecach. Tylko do tego niestety potrzeba poloznej chętnej taki poród odebrać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno możliwe z opłacona położną. Z takimi zwykłymi na dyżurze może być różnie. Przed porodem nie zdawałam sobie sprawy z tego, ze poprowadzenie takiego aktywnego porodu wymaga od poloznej dużo zaangażowania i gimnastyki, więc musi się komuś chcieć. Mam na myśli klekanie na podłodze, ochronę krocza w tej pozycji, przykladanie ktg, kontrolę położenia i w końcu złapanie dziecka. Ale warto, ja rodzilam w kucki i było mi wygodnie (na tyle na ile poród może być wygodny:) Parcie w tej pozycji porownalabym raczej do kupy przy zatwardzeniu (przepraszam za obrazowe porownanie;) niż jakiegoś nadludzkiego wysiłku. Ale porody są różne, pozycja wertykalna na pewno nie daje gwarancji że będzie łatwo, chociaż na pewno zwiększa na to szanse. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Monikaw12 napisał:

Jak przec podczas porodu aby nie popekaly naczynka w oku ? 

Przy parciu korzystaj z przepony, staraj się nie przeć "jak na kupę", tylko na pęcherz, to mniejszy kłopot z ewentualnymi hemoroidami. Jeśli będziesz jednak parła na leżąco, to nie odchylaj głowy do tyłu, staraj się brodę dociskać do klatki piersiowej i nie koncentruj ciśnienia na twarzy, bo Ci co najwyżej naczynka popękają i ciśnienie w oczy pójdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mam nie koncentrować ciśnienia na twarzy.  Jak to się robi ? Przec z zamkniętymi oczami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PNINA
5 minut temu, Monikaw12 napisał:

Często się zdarza że te naczynka pękają? 

Masz mieć zamknięte oczy. Nie słyszałam że pękają. Ale uczucie jest nieprzyjemne jakby chciały wyjść z orbit. Dlatego trzeba mieć zamknięte.  

Kiedy termin masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, PNINA napisał:

Masz mieć zamknięte oczy. Nie słyszałam że pękają. Ale uczucie jest nieprzyjemne jakby chciały wyjść z orbit. Dlatego trzeba mieć zamknięte.  

Kiedy termin masz?

Na 18 maja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PNINA
1 minutę temu, Monikaw12 napisał:

Na 18 maja 

 O to już. W każdej chwili może się zacząć. Będzie z Tobą mąż, chłopak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Monikaw12 napisał:

Jak mam nie koncentrować ciśnienia na twarzy.  Jak to się robi ? Przec z zamkniętymi oczami ?

Jak nie będziesz nadymała policzków 😉

Poszukaj sobie jakichś nagrań z położną, internetowej szkoły rodzenia, to chociaż na sucho coś poćwiczysz

 

Ćwiczenia oddechowe są przydatne. Masz dwa rodzaje - na skurcze i na parcie. Na parcie uczysz się efektywnego wstrzymywania powietrza, żeby więcej razy poprzeć na jednym skurczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, PNINA napisał:

 O to już. W każdej chwili może się zacząć. Będzie z Tobą mąż, chłopak?

Nie . Jest zakaz porodów rodzinnych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PNINA
3 minuty temu, Monikaw12 napisał:

Nie . Jest zakaz porodów rodzinnych 

No tak. Koronawirus. Powodzenia 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy pierwszym porodzie przy parciu polozna mówiła żebym zamknęła oczy. Nie do końca kumalam o co jej chodzi i czasami zamykałam czasami nie. Później po porodzie zobaczyłam, że mam pęknięte naczynko w oku i zrozumiałam dlaczego miałam zamykać oczy 🙂

przy drugim porodzie inna polozna nic nie mówiła o zamykaniu oczu. Ja ich nie zamykałam przy parciu i naczynka nie popekaly. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×